Bowens Планината Softbox, 25 инчен Чадор Octagon Softbox Рефлектор со Носи Торба, за Speedlite Студио Флеш Monolight Портрет и Производ Фотографија

Bowens Планината Softbox, 25 инчен Чадор Octagon Softbox Рефлектор со Носи Торба, за Speedlite Студио Флеш Monolight Портрет

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Брзо и Лесно Подесување : Со брзо ослободување брзина прстен, можете лесно може да се инсталира и да се размонтираат softbox со најлон носи торба.Bowens Планината Дизајн : Дојде со bowens планината speedring адаптер за повеќето брендови на strobe светла, Може совршено да работат.Два Пред Diffusers : Отстранлив внатрешните врати да го поправи во рок од 3 години.Доживотно техничка поддршка.Облик : Octagon.Планината Тип : Bowens планината.Дијаметар : 65cm.Пол Количина : 8 столбови.Објектот Тежина : 550g / 1.21 Ib.Карактеристики : .Професионални, квалитетни 8 столбови 65cm свитлива octagon softbox.Мали димензии, со носи торба, лесно да се носат.Со стандардни Bowens планината, компатибилен со различни студио молњи, и други додатоци со Bowens планината.Усвојување на супериорен ткаенини со исклучителна изработка и рефлексивни ефект е подобро.Со две бели differusers, направи светлина помек и се уште.Облик : Octagon Mount Тип : Bowens mount Diameter : 65cm Pole Количина : 8 poles Item Тежина : 550g / 1.21 Ib.

Избор на клиент

SH Softbox Осветлување Комплет, 20x28in Фотографија Softbox со Dimmable 3200K-5600K LED Сијалица, Студио Светла за Производот Обновено
SH Softbox Осветлување Комплет, 20x28in Фотографија Softbox со Dimmable 3200K-5600K LED Сијалица, Студио Светла за Производот

ВИСОКО РЕФЛЕКТИВНА SOFTBOX :мека кутија е направен од висококвалитет рефлективни да се направи рефлектир�

DEN 1055.76
walimex Softbox Адаптер Multiblitz P-Бајонет Обновено
walimex Softbox Адаптер Multiblitz P-Бајонет

ова го прави walimex softboxes, octagons и лента, светлата погодна за вашиот блиц, како и.брзо и лесно собранието.надв

DEN 949.92
GODOX 32x32 80x80cm Преносни Расклопна Мрежа Softbox со S-Тип Заградата Bowens Планината Држачот за Камерата Фотографија Обновено
GODOX 32x32 80x80cm Преносни Расклопна Мрежа Softbox со S-Тип Заградата Bowens Планината Држачот за Камерата Фотографија

Мрежа е направена од црна ткаенина, со саќестил на дизајн и пораби околу краевите, може да се соодветно п

DEN 1103.76
Jeankak Омекне Светлина за Светло во Видео Softbox, Softbox, Лесни за Фотограф Фотографија Светла Обновено
Jeankak Омекне Светлина за Светло во Видео Softbox, Softbox, Лесни за Фотограф Фотографија Светла

Големи димензии, погоден за повеќето од фотографија светла, лесен за употреба.Со четири магнетни поддрж

DEN 633.36
Photoflex 7' Големи OctoDome Softbox за Strobe и Топла Светла, Бела Обновено
Photoflex 7' Големи OctoDome Softbox за Strobe и Топла Светла, Бела

Photoflex 7' Големи Octo Dome Softbox Photoflex 10 Годишна Гаранција.Кружен дизајн обезбедува дифузен светлина која е как�

DEN 11141.52
Photoflex RapiDome †Расклопна Softbox за Speedlights Обновено
Photoflex RapiDome †Расклопна Softbox за Speedlights

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 0.00
AMBITFUL 24x 35 60 x 90cm Саќе Мрежа Softbox Мека Кутија со Bowens Планината Компатибилен Студио Strobe Блиц Светлина Обновено
AMBITFUL 24x 35 60 x 90cm Саќе Мрежа Softbox Мека Кутија со Bowens Планината Компатибилен Студио Strobe Блиц Светлина

Осветлувањето инженер може да го насочи на светлина да ги води насока и спектар на светлина попрецизно,

DEN 1103.76
JJWC Преносни 90CM Брзо Брза Инсталација Длабоко Параболична Softbox Саќе Мрежа Bowens Флеш Speedlite Рефлектор Студио Обновено
JJWC Преносни 90CM Брзо Брза Инсталација Длабоко Параболична Softbox Саќе Мрежа Bowens Флеш Speedlite Рефлектор Студио

Длабоко Параболична Кутија Дизајн :Работа како прекумерно рефлектор, што е добро за светлина концентр�

DEN 516.00
Linco Студио Осветлување Светлина За Видео, Фотографија Softbox Фотографија Комплет Позадина Муслин Обновено
Linco Студио Осветлување Светлина За Видео, Фотографија Softbox Фотографија Комплет Позадина Муслин

Помалку светлина загуба од tranditional Чадори.E27 Керамички База.Речиси иста големина со 33" традиционални Чад�

DEN 4079.76
ILEDGear Softbox Diffuser Комплет Со Мед Чешел за Aputure Lightstorm LS 1S 1C / 500 / 576 LED Светло Панели Обновено
ILEDGear Softbox Diffuser Комплет Со Мед Чешел за Aputure Lightstorm LS 1S 1C / 500 / 576 LED Светло Панели

Направен од дебела, високаквалитет најлон, поголеми diffuser површина која може да се создаде мека и рамни о

DEN 0.00