SAHO HONMAMON Edge : SLD Направени од Hitachi Yasugi Hagane, Целата Должина : 280mm(ABT 11.0), за Righjt Hander Шиење Ножици (Шивачка е Shears)

SAHO HONMAMON Edge : SLD Направени од Hitachi Yasugi Hagane, Целата Должина : 280mm(ABT 11.0), за Righjt Hander Шиење Ножици

DEN 167.76

Обновено

Достапно за нарачка

Направен во Јапонија!Рачно изработени од страна на Јапонски Занаетчии!За Dressmaking!.Целата Должина : 280mm(11.0 инчен), Должина на Ножот : 130mm(5.1 инчен), Тежина : 325g(11.5 мл).Работ Материјал : Ладно Валани Кован Челик SLD произведени од страна на Hitachi Kinzoku!За Право Hander!.Овие ножици да се користи за сите цели од Тенка Крпа да Густа текстура.Љубителите на Јапонската рачно изработени Предмети да се Соберат!Со ковале материјали, занатски промени неговите карактеристики!Дојде и да види чуда Јапонски Занаетчии направи!.Тоа би можело да има некои мали гребнатини, пропусти или свиткано, но тие се доказ на рачно изработени!Производот се чини погруб отколку машина направени оние, но квалитетот е одличен, кој не може да се чувствуваат со машина направи еден!Ние не препорачуваме за оние кои не сакаат мали неправилности, како ова е рачно изработени, тоа би можело да има некои.

Избор на клиент

Dubl Патка Нерѓосувачки Челик Мали Миленичиња Ултра Злато 46-Заб Чистење Shears со Злато, Рачки, 6-1/2-Инчен Обновено
Dubl Патка Нерѓосувачки Челик Мали Миленичиња Ултра Злато 46-Заб Чистење Shears со Злато, Рачки, 6-1/2-Инчен

Карактеристики неотсјај заврши со злато, рачки и прилагодливи завртки.Вклучува делукс silencer за непречен

DEN 0.00
Oumefar Шиење Ножици Метал Везови Ножици DIY Крст-Бод Ножици за Вез за Шиење Занает уметничкото Дело (Розово Злато) Обновено
Oumefar Шиење Ножици Метал Везови Ножици DIY Крст-Бод Ножици за Вез за Шиење Занает уметничкото Дело (Розово Злато)

【Повеќе намени】:Во прилог на везови, ова ножици, исто така може да се користи во производството на уме�

DEN 1291.20
Градинарството Рака Алатки, Градинарски Ножици Авто‑Заклучување Дизајн Без Деформација за Градина за Паркови Обновено
Yamato ЕЛИТА YV 60 ножици/shears 6 инчи Обновено
Yamato ЕЛИТА YV 60 ножици/shears 6 инчи

YAMATO ЕЛИТА YV 60 6 ИНЧИ.ПОЛУ ФОРУМОТ СЕ СПРАВИ.СТРАНА НАПРАВЕНА.ПОСЕБНИ КОБАЛТ HITACHI ATS 314 Yamato ножици се сите р�

DEN 7176.00
Ножици Средување на Сечење на 3 Лаб. Обновено
Ножици Средување на Сечење на 3 Лаб.

G S ИНСТРУМЕНТИ СЕ САМО ПРОДАВААТ од СТРАНА на Г С ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА.Г.S СПЕНСЕР НОЖИЦИ ЗА СРЕДУВАЊЕ НА ТК�

DEN 311.76
Занает Ножици, Атрактивен Декоративен Шиење Ножици Професионални Сигурен Ретро Стил за Производи од Хартија за Сечење Тесни Обновено
10× Универзална Криви Свиткана Се Справи Со Режа 6 Вез Се Прилагоди & Хируршки Инструменти Обновено
10× Универзална Криви Свиткана Се Справи Со Режа 6 Вез Се Прилагоди & Хируршки Инструменти

Произведени од AISI 420 германски нерѓосувачки челик.Производот е во Согласност со ИСО 9001, CEКвалитет Марка,

DEN 406.80
4Pairs Шиење Везови Штркот Ножици со Кожа Ножици Маска, Мали Нерѓосувачки Челик Кран Форма Ножици за Рачно Шиење Занаетите Обновено
Миленичиња Чешлање Сет Ножици, Пет Тример за Полнење Професионални Нерѓосувачки Челик Милениче Тример Комплет со Ножици Обновено
Sewknowusa Replacemelt за Mundial Перница Про 8-1/2 Свиткана Trimmers Ножици 960-8 1/2 Обновено
Sewknowusa Replacemelt за Mundial Перница Про 8-1/2 Свиткана Trimmers Ножици 960-8 1/2

Sewknowusa Replacemelt за Mundial Перница Про 81 / 2" Свиткана Trimmers Ножици #9608 1 / 2 Sewknowusa Replacemelt за MUNDIAL Перница ПРО 81 / 2 Свит

DEN 1605.60
Geib Професионални Сини Ветре Speedcutter Чешлање Shears Директно Криви Меша Обновено
Geib Професионални Сини Ветре Speedcutter Чешлање Shears Директно Криви Меша

Сина ветре 26заб supercutter shears.Таа е идеална за обликување на грбот за да се елиминира clipper линии и се особено

DEN 0.00
Јасно Акрилик Виножито Занает Ножици 6.3 Канцеларија Ножици Биро Канцелариски Материјал Ножици Тешки Повеќенаменски Кожа Обновено
Woots MaxTitanium Клуб Pack 8 7 5 & Патување Не-Стап Ножици со Двојна Криви HD Технологија за Превозот Канцеларија Училиште Обновено
Woots MaxTitanium Клуб Pack 8 7 5 & Патување Не-Стап Ножици со Двојна Криви HD Технологија за Превозот Канцеларија Училиште

Клуб пакет вклучува 8" Max Titanium, 7" Max Titanium, 5" Max Titanium и TSA во Согласност џеб Ножици.Земјатакршење на ножот диз�

DEN 0.00
LAJA Увозот 6 Инчен Свиткана се Справи со Криви Везови Ножици-Совршени за Машина Вез (5-(Пакет)) Обновено
LAJA Увозот 6 Инчен Свиткана се Справи со Криви Везови Ножици-Совршени за Машина Вез (5-(Пакет))

6 Инчен Свиткана Се Справи Со Криви Везови НожициСовршени За Машина Вез (5(Пакет)).Совршен За 'во Обрачот' �

DEN 1439.76
Поезија Кери high-end Професионални домашни миленичиња Нега 8.0 инчен милениче Ножици JP440C Челик Сребро (Set4) Обновено
Поезија Кери high-end Професионални домашни миленичиња Нега 8.0 инчен милениче Ножици JP440C Челик Сребро (Set4)

Нашите производи се направени од највисок квалитет на материјали за да се осигураме дека нашиот алатки

DEN 4097.04
Hu-Friedy SCGC Круна и Златни Ножици, Криви Обновено
Hu-Friedy SCGC Круна и Златни Ножици, Криви

Стандард Серија Криви Круна и Злато Режа.Криви.Опис на производот Стандард Серија Ножици нудиме широк с

DEN 0.00
OdontoMed2011 Пакет на 3 Компјутери Мулти Титаниум Боја на Виножито за Шиење Занает Везови Ножици 3.5 Риба Стил DIY Алатки Обновено
Ножици 100Pcs Мултифункционален Регулаторот Додаток Завртка Копче За Ножици Обновено
Ножици 100Pcs Мултифункционален Регулаторот Додаток Завртка Копче За Ножици

★【Карактеристики】Коса за сечење ножици се направени од висококвалитетни нерѓосувачки челик, остар, о

DEN 2306.40
wmLzhen Нерѓосувачки Челик Везови Ножици, Гроздобер Лист Ножици, Занаетите, Ножици, за Вез, Шиење, Занает, Уметничка Работа& Обновено
PRAIA Шиење Везови Штркот Ножици со Кожа Ножици Маска, Мали Нерѓосувачки Челик Кран Форма Ножици за Рачно Шиење Занаетите Обновено
LILYS МИЛЕНИЧЕ 7.5 high-end левак Професионални МИЛЕНИЧИЊА Куче Чешлање Ножици Одговараат на Сечење&Криви&Чистење Shears Обновено
ДДП 1 Lister Завој медицинска Сестра Ножици - 4 1/2 Боја Рачки (Розева) Обновено
ДДП 1 Lister Завој медицинска Сестра Ножици - 4 1/2 Боја Рачки (Розева)

1 LISTER ЗАВОЈ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА НОЖИЦИ 4 1 / 2" БОЈА РАЧКИ (РОЗОВА).НАПРАВЕНИ ВО НЕ ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.ИСТО КАК

DEN 132.00
Јасно Акрилик Сребро Ножици 6.3 Канцеларија Ножици Тешки Повеќенаменски Кожа Уметности И Занаети Ткаенина Ножици Хартија Обновено
Титаниум Softgrip Ножици во Собата за Шиење, Уметности, Занаети, Канцеларија - 1 Сет на 3 – Црна Обновено
Титаниум Softgrip Ножици во Собата за Шиење, Уметности, Занаети, Канцеларија - 1 Сет на 3 – Црна

ПОВЕЌЕ ГОЛЕМИНИ Јубилеј Предиво Титаниум Шиење Ножици Сет од 3 вклучува 10 инчен фустан одлуки ножици, 8.5

DEN 299.76
Ретро Прилагоди Ножици Крстот Бод Антички Ножици Тема Везови Режа Sewings Режа Средување На Dressmaking Shears(Б) Обновено
Ретро Прилагоди Ножици Крстот Бод Антички Ножици Тема Везови Режа Sewings Режа Средување На Dressmaking Shears(Б)

Ретростил мали шиење ножици, тие се добро направени, и рачки се врежани со исклучителна модели.Ножици се

DEN 0.00
Weabetfu 3.6-инчен Шиење Ножици Мали Везови Изработката Ножици со Кожа Ножици Покрие Крстот Бод Плетење Остри Ножици Занает Обновено
Ailisi Нерѓосувачки Искрен Совет Ножици Боја Зелена Рачка за Учениците 5.1 X 2.5 Пакување од 2 Обновено
Ailisi Нерѓосувачки Искрен Совет Ножици Боја Зелена Рачка за Учениците 5.1 X 2.5 Пакување од 2

Совршен за сите дом и канцеларија користи или во училница.Идеален за ткаенина, занаети и фотографии.Гол�

DEN 107.76