Heatless Коса Curler | Октопод во Облик на Виткање Прачка | Домаќинство Мека Виткање Прачки | Curler Headband за Долг или Среден Губење на | Нема Топлина Потребна | Коса Ролки преку ?

Heatless Коса Curler | Октопод во Облик на Виткање Прачка | Домаќинство Мека Виткање Прачки | Curler Headband за Долг или

DEN 549.36

Обновено

Достапно за нарачка

Безбедно Да се Користи : Heatless коса со ролери ви обезбедува со новиот начин на виткање коса, која може да се добие убави кадрици без оштетување на косата се должи на топлина.Функција : 1.3 во Карактеристики : Едноставна операција, октопод форма, природни влакна виткање Пакет Листата : 2 x Виткање Headband Забелешка : ве Молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење. Едноставна Операција : Стави коса со ролери на вашата глава како headband, а потоа заврши на сува коса околу виткање ослободи и да ја поправите тоа со дното на рака.Mellow рабовите и се изедначи површината нема да се повлече или оштетување на косата, може да се користат со доверба.Едноставна Операција : Стави коса со ролери на вашата глава како headband, а потоа заврши на сува коса околу виткање ослободи и да ја поправите тоа со дното на рака.8 Виткање Род : Различни од традиционалната коса curler, нашите виткање алатки имаат до 8 виткање прачка, која може да навивам влакната во сите насоки, помогне да се создаде стилски коса кадрици.Кожата Пријателски Ткаенини : Heatless коса curler усвојува високо квалитетни памук, безбедно и еко пријателски, мека и кожата пријателски, отпорни на абење, лесно да се чисти и трајни производи за употреба. Безбедно Да се Користи : Heatless коса со ролери ви обезбедува со новиот начин на виткање коса, која може да се добие убави кадрици без оштетување на косата се должи на топлина.Ви благодариме за вашето разбирање. 8 Виткање Род : Различни од традиционалната коса curler, нашите виткање алатки имаат до 8 виткање прачка, која може да навивам влакната во сите насоки, помогне да се создаде стилски коса кадрици.

Item Type: Heatless Hair Curler
Material: Cloth, Cotton
Size: Approx. 29 x 44cm / 11.4 x 17.3in
Characteristics: Simple operation, octopus shape, natural hair curling
Package List:
2 x Curling Headband :
Note:
Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Избор на клиент

Виткање железо Heatless Виткање Род Headband Без Топлински Кадрици Коса Ролки Headband Коса Curlers DIY Косата Алатки Виткање Обновено
Виткање железо Heatless Виткање Род Headband Без Топлински Кадрици Коса Ролки Headband Коса Curlers DIY Косата Алатки Виткање

Сигурен квалитет и потрајни.Еден доволно долго за коса клип може да биде забрзана цврсто, погоден за деб

DEN 384.24
Heatless Коса Ролки, Октопод Облик Без Топлински Брановидна Коса Curler за Долга Коса, DIY Косата Алатки за Жените & Девојки, Обновено
31 Парчиња Коса Curlers Стил Комплет, Магичен Коса Спирала Кадрици Без Топлински DIY Бранови Ролки со Стил Куки Алигатор Обновено
Heatless Коса Curler, Heatless Виткање Род Headband, Heatless Коса Curler (Белата Леопард Печатење) Обновено
Heatless Коса Curler, Heatless Виткање Род Headband, Heatless Коса Curler (Белата Леопард Печатење)

Нема ГРЕЕЊЕ : Можете да навивам вашата коса без греење, заштита на вашата косата од оштетување, направи к

DEN 239.76
Yamart Volumizing Косата и Коренот Клип, Природни Влакна Перм Клип Коса Три-Димензионални Моделирање Curler Ролери Бран, Обновено
Yamart Volumizing Косата и Коренот Клип, Природни Влакна Перм Клип Коса Три-Димензионални Моделирање Curler Ролери Бран,

ДЕВОЈКА ГЛАВАТА ДОДАТОЦИ Едноставна и елегантна фризура, не само embellishes обликот на главата и лицето, но,

DEN 136.32
Almencla 10Pcs Професионални Perming Прачки Коса Tools Нема Топлина на Косата Curlers Ролки за Виткање Фризерски Фризура Обновено
Almencla 10Pcs Професионални Perming Прачки Коса Tools Нема Топлина на Косата Curlers Ролки за Виткање Фризерски Фризура

Таа работи добро и на сува, како и влажна коса.Лесен за употреба, можете да виткање на вашата коса со себе

DEN 191.76
Beaupretty 8pcs Коса со Ролери Влажни и DIY Употреба Косата Ролки Алатки за Дами Девојки (Случаен Боја) Обновено
Beaupretty 8pcs Коса со Ролери Влажни и DIY Употреба Косата Ролки Алатки за Дами Девојки (Случаен Боја)

Косата curlers се изработени од АБС материјал, лесен, здрав и трајни производи за употреба.Производот е Пре�

DEN 191.76
Виткање железо Коса Ролки Пена за Обновливи Не Греење Стап Алатка За Фризура Виткање железо (Боја : 42pcs) Обновено
Виткање железо Коса Ролки Пена за Обновливи Не Греење Стап Алатка За Фризура Виткање железо (Боја : 42pcs)

Сигурен квалитет и потрајни.Косата цевките се изработени од лесен пена.Без топлински е потребно и без т�

DEN 630.48
3Pcs/Set Hairdress Магија Bendy Коса Ролки Curlers Спирала Кадрици DIY Воздух Bang Curlers Жените Стил Алатки (Голема Големина) Обновено
3Pcs/Set Hairdress Магија Bendy Коса Ролки Curlers Спирала Кадрици DIY Воздух Bang Curlers Жените Стил Алатки (Голема Големина)

Без хемиски третман, заштита на вашата коса.Високабрзина на менување на магија перм незамисливо.Брз и л�

DEN 1696.80
Uonlytech 1Set Сунѓерот Коса Curler Креативни Коса со Ролери Фризирање Алатка Случаен Боја Обновено
Uonlytech 1Set Сунѓерот Коса Curler Креативни Коса со Ролери Фризирање Алатка Случаен Боја

Практичен и економичен, и обновливи, природно кадрава коса совршен.Помалку штета на вашата коса.Да ви да

DEN 0.00
2 парчиња Голем Бран Кадрици Ролки Мода Косата Tools Не Боли Коса Curlers Магичен Ролки Алатка Обновено
2 парчиња Голем Бран Кадрици Ролки Мода Косата Tools Не Боли Коса Curlers Магичен Ролки Алатка

Единица Тип : многу (2 парчиња / многу),Количина : 2pc.Материјал : ПЛАСТИКА.Предмет Тип : Губење На Ролери.При�

DEN 0.00
Yuffoo Виткање на Косата Железо, Косата Curlers за Долга Коса, Heatless Виткање Род Кадрава Песна за Коса Топла Ролки за Обновено
Yuffoo Виткање на Косата Железо, Косата Curlers за Долга Коса, Heatless Виткање Род Кадрава Песна за Коса Топла Ролки за

1 Раководителноси не топлина виткање род : Доаѓа со 8 виткање прачки, која ќе ги носи нов начин на виткање

DEN 0.00
DIY Магија Коса Curlers -Без Топлински Спирала Кадрици Коса Curlers Ролки & 20PCS Магија Коса Ролки со 1 Стил Кука и за Обновено
DIY Магија Коса Curlers -Без Топлински Спирала Кадрици Коса Curlers Ролки & 20PCS Магија Коса Ролки со 1 Стил Кука и за

Повеќето клиенти просек, помеѓу 10 20 curlers по глава, во зависност од дебелината на косата.Кога тоа е пренос

DEN 0.00
UPIT 5Pcs Коса Ролки Мали Димензии, по Случаен избор на Боја Обновено
UPIT 5Pcs Коса Ролки Мали Димензии, по Случаен избор на Боја

Големина : 2.3" x 0.7".DIY косата дома, Нема потреба за греење и хемиски адитиви, физички кадрава коса, никогаш �

DEN 0.00
Sunnymall 12 Парчиња Спирала Коса Пена Curler Ролери Мека Пресврт-Flex Пена Нема Загрева Коса со Ролери Виткање Прачки Обновено
Sunnymall 12 Парчиња Спирала Коса Пена Curler Ролери Мека Пресврт-Flex Пена Нема Загрева Коса со Ролери Виткање Прачки

1.ВисокоКвалитетни МатеријалиМек и Флексибилен виткање прачки изработени од лесни пена, лесно да се соз

DEN 167.76
Studiocc Heatless Коса Curlers, Heatless Виткање Род Headband Можете Да Спијат Во текот на ноќта, Свила Коса со Ролери Обновено
Studiocc Heatless Коса Curlers, Heatless Виткање Род Headband Можете Да Спијат Во текот на ноќта, Свила Коса со Ролери

Целосно опремена : На curler панделки за коса, вклучувајќи 2 Свила коса врски, 2 сомот коса scrunchies и губење на �

DEN 0.00
Heatless Curlers Коса со Ролери Жените Пена за Коса Ролки, Без топлински Коса Curlers за Долга Коса, Спиење Коса Ролки,Свила Обновено
Heatless Curlers Коса со Ролери Жените Пена за Коса Ролки, Без топлински Коса Curlers за Долга Коса, Спиење Коса Ролки,Свила

Зачувај вашето време и да ви даде поставен фризура 【ПОГОДНО】Овој коса curler headband е толку лесен што может�

DEN 254.16
Коса со Ролери, 6pcs Воздух Удира Коса со Ролери Салон Берберот Дома Коса со Ролери Curlers Diy Фризерски Воздух Bang Curlers Обновено
Коса со Ролери, 6pcs Воздух Удира Коса со Ролери Салон Берберот Дома Коса со Ролери Curlers Diy Фризерски Воздух Bang Curlers

Брз Стил : На коса со ролери поставува може да се користи фен за коса дува косата со наизменично топла и л

DEN 1560.00
42 Парчиња Џамбо Големина на Коса со Ролери во Собата, Вклучуваат 30 Парчиња Само Држи Ролки Само Зафат Коса Curler Фризерски Обновено
Bticx Heatless Виткање Род Headband Без Топлински Свила Кадрици Лента за Коса Ролки самолепливи Коса Волумен Магија Жените Обновено
Eurobuy 20Pcs Безбеден И Сигурен Перм Прачки Коса со Ролери Curler за Салонот Берберот Дома Косата Алатка за Полнење Обновено
Eurobuy 20Pcs Безбеден И Сигурен Перм Прачки Коса со Ролери Curler за Салонот Берберот Дома Косата Алатка за Полнење

Лесно може да се исечени за да вашата коса без било какви алатки или гума бендови.Без оштетување на коса�

DEN 1560.00