Selleton Биг Податоци Скала Индикатор/Прибирање на Податоци Способност со 4+4 Кабел/Led Дисплеј

Selleton Биг Податоци Скала Индикатор/Прибирање на Податоци Способност со 4+4 Кабел/Led Дисплеј

DEN 2400.00

Обновено

Достапно за нарачка

Сега ќе може да се претвори во Било размер во Голема Податоци Скала!Sell Eton нуди целосен комплет.Кој ќе ти овозможува да се претвори секоја скала во Голема Податоци Скала!Биг Податоци Скали или Smart вага имаат способност да Соберат Датум, тежина и време.Ние, исто така, носат ФЕД ЕКС & ПРОЗОРЦИ мост софтвер кој ќе ви овозможи да пренос на податоци собрани од страна на скала да се ХРАНАТ по Службена или UPS.Со нашата Голема Податоци Скала за полнење, ќе добиете нашите Ps-IN202 индикатор & полнач, 15' приклучен кабел & Smart подготвени кабел дека куки до индикаторот & компјутер.Покрај тоа, нашите прибирање на податоци и софтвер ќе биде испратена до вас.Индикатор Спецификации : Правни за Трговија NTEP CC# 12-112 0.5" LED дисплеј Конфигурираат A/D конверзија го оценувате моќ за 8 350 ohm оптоварување клетки Единици : Lb / Kg / мл 5 копче операција Роб режим да се користи како далечински екранот 3 видови на излезниот сигнал за принтери, Резултат одбори & компјутери ( вклучува и добитокот опција режим) Комп порти : Рс-232 x1 power : надворешни AC/DC адаптер & вграден-на полнење на батеријата Нерѓосувачки челик заграда за маса стојат или ѕид Големина на : 6.5" x 3" x 1.5" Една година-ограничена гаранција 4+ 4 Кабел Спецификации : 4-жица Оптоварување Мобилен Кабел 20 AWG бакарни жици Спакувани плетенка оклопна Конектори на двата краја RS 232 порт + USB Smart Подготвени Кабел Адаптер за Полнач Спецификации : Модел : 0081 Влез : AC100-240 V 03 50/60 Hz 1000m A Излез : DC9v.

Избор на клиент

AMLESO 100 Грам Tabletop Механички Баланс Скала со 5 Тежина Физика Наставата Обновено
AMLESO 100 Грам Tabletop Механички Баланс Скала со 5 Тежина Физика Наставата

Се користи за средство за учење во училница им помогне на децата да научат на рамнотежа принцип и како д

DEN 0.00
Parco Научни PA0100 Тројно Зрак Рамнотежа со Tare и Тежина во Собата, 2610 g Капацитет Обновено
Parco Научни PA0100 Тројно Зрак Рамнотежа со Tare и Тежина во Собата, 2610 g Капацитет

Notched и нивоа зрак, пред зрак калибрација 0.1 g чувствителност.Средината Зрак 500g x 100g.Задните Зрак 100g x 10g.Те�

DEN 0.00
Rubbermaid Комерцијални Производи Перат Храна Услуга на Механички Дел Контрола Скала, 2 lb., Хром Метал, за Кујна/Ресторан Обновено
Haowecib Накит Скала, Џеб Скала, Водоотпорен за Лаборатории Jewelers Обновено
Haowecib Накит Скала, Џеб Скала, Водоотпорен за Лаборатории Jewelers

Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку

DEN 0.00
Лабораторија Лесно да се Носат Лесно да се Работи Рамнотежа Зрак Скала, Тројно Зрак Научни Рамнотежа Скала, за изведување Обновено
Push/Pull Рамнотежа - Акрил Цевка - 500gm / 5N Обновено
Push/Pull Рамнотежа - Акрил Цевка - 500gm / 5N

Акрилик транспарентен цевка тело со калибрирани двојна скала.Користете грама за масовна активност и newt

DEN 242.16
SellEton SL-928-1624 16 X 24 X 2 Четири Преносни Тежат Влошки/Индикатор & Печатач/ 100,000 Lb X 20 Lb Обновено
SellEton SL-928-1624 16 X 24 X 2 Четири Преносни Тежат Влошки/Индикатор & Печатач/ 100,000 Lb X 20 Lb

Ние ќе среќно одговориме на вашите прашања и целосно ќе соработува во решавањето на вашиот проблем $100 Д�

DEN 1031.76
Лабораторија Механички Баланс Скала, Лесно да Работат и Носат Лабораторија Фах Рамнотежа Премиум Фах Рамнотежа 200g за Обновено
Адам Опрема СТ 3202e Солис Прецизност Салда, 3200g Капацитет 0.01 g Читливост Обновено
Адам Опрема СТ 3202e Солис Прецизност Салда, 3200g Капацитет 0.01 g Читливост

Високарезолуција графички приказ е раскошно големина за јасна видливост.Големи, одделение 304 од не ' рѓо

DEN 0.00
Адам Опрема TBB 610S Тројно Зрак Механички Баланс, 610g Капацитет, 0.1 g Читливост Обновено
Адам Опрема TBB 610S Тројно Зрак Механички Баланс, 610g Капацитет, 0.1 g Читливост

Билансот има интегриран тежатподолу кука за утврдување на густина на цврсти примероци.Три лизгачки теж

DEN 1929.60
SellEton SL-928-1624 16 x 24 x 2 Две Преносни Тежат Влошки со Печатач Опција/Камион/Автомобил/Преносни Оска Скала | 50,000 Обновено
SellEton SL-928-1624 16 x 24 x 2 Две Преносни Тежат Влошки со Печатач Опција/Камион/Автомобил/Преносни Оска Скала | 50,000

DISCLAMER : Вистински производ во боја може да се разликуваат од сликите кои се прикажани.Секој монитор или м

DEN 0.00
Baluue 7pcs Физика Science Lab Основните Коло Учење Дополнителен Комплет Science Lab Електрична енергија Експеримент за Обновено
Baluue 7pcs Физика Science Lab Основните Коло Учење Дополнителен Комплет Science Lab Електрична енергија Експеримент за

Силно практични.Подарок за вашите пријатели или за студентите кои сакаат да научат основните коло.Напр�

DEN 0.00
Ohaus TJ611 Тројно Зрак Jr. Механички Средства, 610g Капацитет, 0.1 g Читливост, Обновено
Ohaus TJ611 Тројно Зрак Jr. Механички Средства, 610g Капацитет, 0.1 g Читливост,

Три notched и нивоа греди со центарот за читање.Пролет натоварени нула прилагоди compensator.Магнетни амортизац�

DEN 0.00