PDGJG 15ml/25ml/30ml/35ml/40ml/45ml/50мл/55ml/60ml/80ml/100ml Мала Чаша Тест Цевка со Плута Затка Шишиња, Тегли Ампули 24 парчиња (Боја : A)

PDGJG 15ml/25ml/30ml/35ml/40ml/45ml/50мл/55ml/60ml/80ml/100ml Мала Чаша Тест Цевка со Плута Затка Шишиња, Тегли Ампули

DEN 431.76

Обновено

Достапно за нарачка

Капацитет : 15ml ,25ml ,35ml ,45ml ,55ml ,80ml.Шише големина : ве молиме видете ја листата на слики.Количина : 24pcs јасно стаклени шишиња.Употреба : Стаклени Шишиња, Парфеми Шишиња, Мини Уметност Jas, Боја Шишиња,Шишиња, Привезоци, Стаклени Шишиња со Плута Затка,кои сакаат шишиња, подарок шишиња мали Тегли Ампули.Капаци Стаклено Шише Облекување Маса.

Избор на клиент

Kimble 60912B-1232 Borosilicate Стакло Килибар Завртка Тема Примерок Шишенцето со Неповрзаните PTFE-Соочуваат/Бела Гума Обновено
Kimble 60912B-1232 Borosilicate Стакло Килибар Завртка Тема Примерок Шишенцето со Неповрзаните PTFE-Соочуваат/Бела Гума

Земја на Потекло : сад.Дел Број : 60912 B1232 Затворена врвот црна фенолни затворачи, неповрзаните.Kimble Потера �

DEN 0.00
Ј. Г. Finneran 30511P-1232 Borosilicate Стакло Полипропилен Ограничен Обем Шишенцето, 12 мм Дијаметар x 32 mm Должина, Обновено
Ј. Г. Finneran 30511P-1232 Borosilicate Стакло Полипропилен Ограничен Обем Шишенцето, 12 мм Дијаметар x 32 mm Должина,

12mm Дијаметар x 32милиметри Должина 11mm Crimp / Snap Прстен 500µL Капацитет.Стакло Insert / Пластика Надвор Ампули се �

DEN 2613.60
Wheaton Наука Производи W224623-01 Килибар Borosilicate Стакло Големи Отворање Snap/Crimp Шишенцето со Природни Капа, Далноводи, Обновено
Wheaton Наука Производи W224623-01 Килибар Borosilicate Стакло Големи Отворање Snap/Crimp Шишенцето со Природни Капа, Далноводи,

11 mm crimp заврши 12 x 32 мм.Со или без печ.Боја кодирани јп капи.EZ ампули и предвремени капи се достапни собран�

DEN 0.00
Chemglass Шишенцето, 0.3 mL, PK100 Обновено
Chemglass Шишенцето, 0.3 mL, PK100

Labware Капацитет Метрички : 0.3 m L.Autoclavable : Yes.Class : A Вклучува Затворање : Нема.Предмет : Шишенцето.Шишенцето, Lab

DEN 0.00
Qorpak GLA-00913 Килибар Стакло Широк Устата Пакер Шише со 28-400 Вратот Заврши, 36mm Дијаметар x 65mm Висина, 1oz Капацитет Обновено
Qorpak GLA-00913 Килибар Стакло Широк Устата Пакер Шише со 28-400 Вратот Заврши, 36mm Дијаметар x 65mm Висина, 1oz Капацитет

Килибар широк устата packers карактеристика широк отвор што ги прави идеален за општа намена шише за цврст

DEN 0.00
MyMagnetMan Пластични Занает Складирање Шишенцето со Капак, 1.5 Унца, Проѕирни Јасно (20) Обновено
MyMagnetMan Пластични Занает Складирање Шишенцето со Капак, 1.5 Унца, Проѕирни Јасно (20)

Силна Шарки Горниот Капак.Метрички Големина : Hgt 76mm Кол 34mm.Инчи Големина : Hgt 3.00" Кол 1.35"...

DEN 154.56
Spex Sampleprep 6883 Cr-Слободен Мелење Шишенцето Сет, Средината На Големината На Обновено
Spex Sampleprep 6883 Cr-Слободен Мелење Шишенцето Сет, Средината На Големината На

Опис : Средината На Големината На CrСлободен Мелење Шишенцето Сет.Детали : Наменета за Брусење на Електро

DEN 0.00
Scicalife Стакло Примерок Шише Reagent Примерок Шишенцето Шише Хемија Примерок Шишенцето Обновено
Scicalife Стакло Примерок Шише Reagent Примерок Шишенцето Шише Хемија Примерок Шишенцето

На reagent шише е погоден и прекрасна за чување на прав и течност, како што хемикалии и растворувачи.На прим�

DEN 0.00
Ј. Г. Finneran 31709P-1232 Полипропилен Шишенцето, 9 mm Тема Заврши, 1.7 ml (Пакет на 1000) Обновено
Ј. Г. Finneran 31709P-1232 Полипропилен Шишенцето, 9 mm Тема Заврши, 1.7 ml (Пакет на 1000)

Полипропилен 9mm Тема Заврши 1.7 ml.На 1.7 m L може да се користи за апликации во Јонска Хроматографија, Capillary Е�

DEN 6164.88
SE Пакет на 144 Јасно Стаклени Ампули (2-3/16 x 9/16 Кол.) - GB4 Обновено
SE Пакет на 144 Јасно Стаклени Ампули (2-3/16 x 9/16 Кол.) - GB4

Пакување од 144 течењеотпорни ампули.Димензии : 23 / 16" x 9 / 16" кол.Јасно транспарентно стакло.Црни пластични

DEN 815.76
Бело Дете Отпорни Широка Уста Шише - Мега Ампули Аптека Rx Стил Течни Сад - 25 компјутери (35cc - 35 Dram) Обновено
Бело Дете Отпорни Широка Уста Шише - Мега Ампули Аптека Rx Стил Течни Сад - 25 компјутери (35cc - 35 Dram)

✔ [Долгорочно Чување Сад] Овој производ е нетранспарентно, има тесна печат и капа лагер.Ова шише или тег�

DEN 359.76
Eowpower 100 Пакет 10ml Стаклени Ампули, 20mm Рамно Стакло Дното Лабораторија Шишенцето со Пластика-Алуминиум Флип Капи Обновено
Simport Дамка Фах M918-2 ABS Пластика Слајд Боење Систем со Црна Капак, Капацитет на 10 Слајдови, 9-3/8 L x 9-3/8 W x 1-3/4 Обновено
Simport Дамка Фах M918-2 ABS Пластика Слајд Боење Систем со Црна Капак, Капацитет на 10 Слајдови, 9-3/8 L x 9-3/8 W x 1-3/4

Боење послужавник за симултан боење до 10 ткиво примероци.Црна капак за заштита од светлина.Воскресна ши

DEN 3867.60
JG Finneran 32010E-1232A Borosilicate Стакло Голема Уста Завртка Тема Шишенцето, 2ml Капацитет, 12mm Дијаметар, 32-милиметри Обновено
JG Finneran 32010E-1232A Borosilicate Стакло Голема Уста Завртка Тема Шишенцето, 2ml Капацитет, 12mm Дијаметар, 32-милиметри

Тип I borosilicate стакло.Јасно или Килибар 40% поголем отвор.Земја на потекло : сад 40% поголем отвор спречува ск�

DEN 3908.40
Сина Ампули 8,13,16,20,30,40 & 60 Dram Големини - Дете Отпорни Рецепт Шишиња (40 Dram/50 Единици). Обновено
Сина Ампули 8,13,16,20,30,40 & 60 Dram Големини - Дете Отпорни Рецепт Шишиња (40 Dram/50 Единици).

Висок Квалитет на Светлината Resistive Пластични ги Исполнува USP Стандарди.ЛесноОф Дете Отпорни Капи.Ги Исп�

DEN 2354.40
Microliter 11-5300-100 Полипропилен Snap Капа Шишенцето, Јасно, 11mm, 300µL, 12 mm x 32 mm (Пакување од 100) Обновено
Microliter 11-5300-100 Полипропилен Snap Капа Шишенцето, Јасно, 11mm, 300µL, 12 mm x 32 mm (Пакување од 100)

Јасно 11mm 300µL 12mm x 32милиметри.Microliter 115300100 Полипропилен Snap Капа Шишенцето, Јасно, 11mm, 300µL, 12mm x 32милиметри, Па

DEN 833.76
Colpak ТЦ-90B-ТЦ-96BG Јасно 1 Hydrol Класа Стакло Пишување Печ Шишенцето, 1.8 mL, 9 mm Сина Завртка Капа со Силикони, Пред-Шлиц, Обновено
Colpak ТЦ-90B-ТЦ-96BG Јасно 1 Hydrol Класа Стакло Пишување Печ Шишенцето, 1.8 mL, 9 mm Сина Завртка Капа со Силикони, Пред-Шлиц,

1 Hydrol Класа Стакло.Широк Отвор и чисто Стакло.Шишенцето со етикета линија пополнување.Димензии : 12 x 32мил�

DEN 1125.84
Wheaton Наука Производи 986562 Јасно Borosilicate Чаша Течност Scintillation Шишенцето со 24-400 Уреа Фолија Наредени Завртка Обновено
Wheaton Наука Производи 986562 Јасно Borosilicate Чаша Течност Scintillation Шишенцето со 24-400 Уреа Фолија Наредени Завртка

20ml капацитет 28mm дијаметар 61mm висина.Wheaton Наука Производи 986562 Јасно Borosilicate Чаша Течност Scintillation Шишенцет�

DEN 383.76
Гнездо Научни 607041 Полипропилен ниски температури Шишенцето, 2D Баркод, Само-Стои, Надворешен Навој, Стерилни, 2.0 mL, Обновено
24633-8 mm Завртка-Тема Шишенцето за Полнење (Preassembled) - 8-425 Preassembled Шишенцето Колекции, Завртка-Нишка, Необележани Обновено
24633-8 mm Завртка-Тема Шишенцето за Полнење (Preassembled) - 8-425 Preassembled Шишенцето Колекции, Завртка-Нишка, Необележани

8 mm ЗаврткаТема Шишенцето за Полнење (Preassembled).Килибар 2.0 мл Шишенцето, Црна Капа, Црвена PTFE / Силикони Septa, 0

DEN 11029.20
Microliter 11-5352N-100 Полипропилен Snap-Врвот на Шишенцето Компонента за Полнење, Unassembled, Јасно, Природни Капа, Обновено
Microliter 11-5352N-100 Полипропилен Snap-Врвот на Шишенцето Компонента за Полнење, Unassembled, Јасно, Природни Капа,

Unassembled.Јасно.Природни Капа.FEP / Butyl Septa.Компонента Колекции се состојат од јасно clamshell надворешниот пакет �

DEN 1453.92
Adamas-Бета 100Pcs Стакло Примерок Шишенцето со Завртка Капа, Примерок Шише 2ml, Транспарентен, Надворешниот Дијаметар Обновено
Ј. Г. Finneran 995373F-12RB Погодност за Полнење (Пакет на 1000) Обновено
Ј. Г. Finneran 995373F-12RB Погодност за Полнење (Пакет на 1000)

Пакет на 1000 9mm Завртка Нишка со Дипломирал на Одбележувањето на самото Место 9mm со Мазна Завртка Тема Ка�

DEN 9751.92
Wheaton Наука Производи W227356 Килибар Borosilicate Стакло Лабораторија Отвори Датотека Врвот Примерок Шишенцето, 20 mL Обновено
Wheaton Наука Производи W227356 Килибар Borosilicate Стакло Лабораторија Отвори Датотека Врвот Примерок Шишенцето, 20 mL

Јасно 20 Ml капацитет 24400 завртка капа.Килибар ампули се произведени од Wheaton 320 Килибар стакло што ги испол�

DEN 3617.28
Kesell Јасна Течност за Земање Примерок Стаклени Шишиња Ампули со Етикета Налепница и Screwcap Капацитет 10ml (1/3 Оз), Обновено
Kesell Јасна Течност за Земање Примерок Стаклени Шишиња Ампули со Етикета Налепница и Screwcap Капацитет 10ml (1/3 Оз),

Употреба на етерични масла, парфеми, реагенси, лекови, таблети, Лесно да се земе капа исклучен; Шише Тело

DEN 191.76
PerkinElmer 03300806 Crimp Врвот Алуминиум Капа со PTFE, 8 mm (Пакет на 1000) Обновено
PerkinElmer 03300806 Crimp Врвот Алуминиум Капа со PTFE, 8 mm (Пакет на 1000)

8 мм.Пакет на 1000 Лесен за употреба.Нашите куќишта со Septa се направени во широк спектар на големини и матер

DEN 4461.12
13 Dram Пластични Ампули, Црна Полипропилен Реверзибилна Капа Ампули Обновено
13 Dram Пластични Ампули, Црна Полипропилен Реверзибилна Капа Ампули

Големина : 13 Dram.Димензии : 78 (H) x 34 (D), Случај Тежина : 4.00 lb.Материјал : Црна Полипропилен Пластика 144 по Случа

DEN 450.96
12-1ML Мали Мали чисто Стакло. Шише Примерок Ампули со Пластичен Капак 11x22m Обновено
12-1ML Мали Мали чисто Стакло. Шише Примерок Ампули со Пластичен Капак 11x22m

Бренд : Големиот Американски Занаети.Ќе се купуваат 121 ML Мали Мали Јасно Стаклено Шише Sle Ампули со Пласт�

DEN 0.00
Wheaton W985863 Полипропилен Конусна 2mL CryoElite ниски температури Самостојна Шишенцето, со Пишување на Далноводи и Надворешен Обновено
Qorpak - VG21106-122 - Килибар Стандард Отворање Завртка Тема Ампули Обновено
Qorpak - VG21106-122 - Килибар Стандард Отворање Завртка Тема Ампули

Borosilicate стакло Завртка Тема Хроматографија Ампули со голем отвор се за роботски рака samplers.Borosilicate стакло

DEN 0.00