Дворжак: Симфонија Бр 9 - Нов Свет / Сибелиус: Симфонија, No. 2

Дворжак: Симфонија Бр 9 - Нов Свет / Сибелиус: Симфонија, No. 2

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Павле Paray беше привлечен уметник кој постигна чуда со Детроит Симфониски Оркестар во доцните 1950-тите.Неговите толкувања беа брзо, посно, елегантен, и остро се фокусираше.Тоа е стил на водење дека има сите, но нема и денес, и овие две изведби мечка елоквентен сведоштво за неговиот талент како преведувач.Тоа е општо познато дека tempos се добива побавно во текот на овој век, иако никој не знае точно зошто.Paray е снимки hark назад на претходниот стил на водење, и тие го прават тоа во многу добар звук.Уникатен и релевантни. Дејвид Hurwitz.

Избор на клиент

Џенкинс: Cantata Memoria. За Децата кои се Во Меморијата на Aberfan 1966 Обновено
Џенкинс: Cantata Memoria. За Децата кои се Во Меморијата на Aberfan 1966

`Cantata Memoria' commemorates преку музика и поезија на Aberfan трагедија на октомври 21, 1966, кога 116 деца и 28 возрасни траг

DEN 0.00
Дворжак: Симфонија Бр 9 Од Новиот Свет Обновено
Дворжак: Симфонија Бр 9 Од Новиот Свет

ЛП, Limited Edition.Луксузен 180 g тешка категорија винил украси од ОПТИМАЛНО.Оваа верзија вклучува и ваучер со е�

DEN 0.00
Харолд во Италија / Глас во Пустина Обновено
Харолд во Италија / Глас во Пустина

Речитост е серија на класични снимки culled од архивата на Decca и Дојче Grammophon и со потекло од Австралија.Еден

DEN 0.00
Вергилиј Thomson: Симфониски Не 1-3 Обновено
Вергилиј Thomson: Симфониски Не 1-3

Опис на производот CD Вергилиј Томсон (18961989) беше, за време на неговиот долг творечки живот, една од главн�

DEN 0.00
Verdi: Комплетна Работи Обновено
Verdi: Комплетна Работи

Опис на производот Decca со гордост ја претставува собрани Дела од Џузепе Verdi во една 75 CD кутија сет.Од неко

DEN 3239.76
Руската Архива: Kremer Игра на 20-от Век Обновено
Руската Архива: Kremer Игра на 20-от Век

"Јас сум прилог на музика што зборува за вас и не само да се манипулира со вашата софистицираност.Поента�

DEN 0.00
Vaughan Williams: Dona nobis pacem/ Hough: Missa Mirabilis Обновено
Vaughan Williams: Dona nobis pacem/ Hough: Missa Mirabilis

Dona Nobis Pacem стана малку неочекувано го погоди за Vaughan Williams.На усрдно antiwar молба, работата останува до денде�

DEN 0.00
Verdi: Без Зборови Обновено
Verdi: Без Зборови

Verdi се најдобрите оперски има да понуди.Неговите песни во операта, неговиот ансамбл песни, brindisis и arias се �

DEN 284.16
Klavierabend - Haydn: Пијано Sonata in E-рамни големи, ПЛОЧА. XVI: 52; Schumann: Fantasie во C големи, Op. 17; Scriabin: Обновено
Klavierabend - Haydn: Пијано Sonata in E-рамни големи, ПЛОЧА. XVI: 52; Schumann: Fantasie во C големи, Op. 17; Scriabin:

Како наградапобедник на Конкурсот, во Изведба на Музика од Шпанија и латинска Америка и под покровителс

DEN 0.00
Shostakovich: String Quartets Бр. 4 & 8 Обновено
Shostakovich: String Quartets Бр. 4 & 8

Снимање на : јуни 1962 година во Bolshoi Сала на Tchaikovsky Конзерваториум, Москва, Русија, од страна на C.На Квартет

DEN 0.00
Фриц Раинер Спроведува Рихард Штраус Обновено
Фриц Раинер Спроведува Рихард Штраус

Сега за прв пат, Sony Класичната е ослободување на сите Фриц Reiners студио Штраус снимки во една кутија 20 (1941)

DEN 4894.32
Дел: Звукот На Арво Дел Обновено
Дел: Звукот На Арво Дел

Звукот на тишината : естонскитероден Арво Дел се смета за современ композитор par excellence, култна фигура на

DEN 359.52
Symphonies 5 и 8 Обновено
Symphonies 5 и 8

На Hallé ослободува својата втора обем на работи од Vaughan Williams, продолжувајќи ги своите наградуваниот истр�

DEN 455.76
Француската Музика: Berlioz; Бизе; Delibes; Debussy; Faure; Светец-Saens; Massenet; Gounod; Chambrier Обновено
Француската Музика: Berlioz; Бизе; Delibes; Debussy; Faure; Светец-Saens; Massenet; Gounod; Chambrier

На огромно влијание, тој го зголемил се сеќава со 25 окосведоци соработници кои вклучуваат истакнати опе

DEN 0.00
Haydn: Лондон Symphonies, Vol. 2 - Бр. 93, 94, 97, 99, 100, 101 Обновено
Haydn: Лондон Symphonies, Vol. 2 - Бр. 93, 94, 97, 99, 100, 101

Опис на производот КОЛИН ДЕЈВИС / КРАЛСКАТА CONCERTGEB Некој еднаш коментираше "sulphurodevilishness" на Haydn е изненад�

DEN 0.00
Дворжак: Симфонија Бр 9; Од Новиот Свет Обновено
Дворжак: Симфонија Бр 9; Од Новиот Свет

Таа редовно се врши Филаделфија Оркестар, New York Philharmonic, Los Angeles Philharmonic, Лондонскиот Симфониски Оркестар и

DEN 351.36
Две Puerto Rican Cantatas Обновено
Две Puerto Rican Cantatas

Композитор и гитарист Ernesto Cordero (роден во 1946 година во Њујорк и израснат во порторико) има составено голе�

DEN 0.00
Глук: Orfeo ед Euridice Обновено Одлична цена
Глук: Orfeo ед Euridice

ГД / Archiv изданија ново снимање на Глук е Orfeo и Euridice со ситеѕвезда лени кој countertenor за надворешни работи фра

DEN 450.48