Revlon Салон Про Коса Tweezer, Направени со Нерѓосувачки Челик Отпорен на Корозија

Revlon Салон Про Коса Tweezer, Направени со Нерѓосувачки Челик Отпорен на Корозија

DEN 311.76

Обновено

Достапно за нарачка

Дизајниран од страна на мајстор занаетчии во Германија, овие рака-готови, чудни совети се одлично усогласени за прецизно удирање.Совршено рамен и големи маси дизајниран да се силно зафат косите, не ги намали.Напредни ладно кован челик за phenomental издржливост, прецизност, и перформанси со впечатлив црвен глеѓ, печени на и се излечи за долговечност.Оваа tweezer бара минимум притисок и напори, така што можете да ги користите повеќе со помалку рака вирус и непријатност.Стручно младоженецот и дефинирајте веѓи, како и сите несакани тело коса.Направени од страна на мајстор занаетчии во Германија, на Revlon Professional Коса Пинцети се направена за да биде меѓу најдобрите убавина tools ќе некогаш љубовта.Овие високо квалитетни пинцети се рака заврши со совршено подреден во средина совети за крајна прецизност и грчевито држејќи се за моќ, додека напредни ладно фалсификувани челичната конструкција нуди траен перформанси и издржливост.Revlon е глобален лидер во козметиката, боја на косата, мириси, нега на кожата производи за нега и убавина.Еден од најсилните потрошувачите бренд франшизи во светот, Revlon производи се продаваат во повеќе од 100 земји низ шест континенти.Revlon ревитализираат индустријата во текот на годините со исконски помине и усна бои и со пробив технологија, како Color Stay трансфер-отпорни кармин и шминка.

Избор на клиент

Hegebeck Нерѓосувачки Челик Пинцети Долго се Справи Директно Tweezer рачно изработени Повеќенаменски Поправка Комплет За Обновено
Прецизни Канада: Професионални Tweezer Пакет - 4 Пинцети Set - Ingrown Коса Смена Третман. Премиум Веѓа Shaper. (Црна) Обновено
Прецизни Канада: Професионални Tweezer Пакет - 4 Пинцети Set - Ingrown Коса Смена Третман. Премиум Веѓа Shaper. (Црна)

ГОЛЕМ СЕТ ОД 4 ПИНЦЕТИ, КОЈ ДОАЃА ВО ТОРБИЧКА : Овој професионален tweezer epilation сет содржи 4 уникатен pluckers де�

DEN 306.96
Веѓа Пинцети Нерѓосувачки Челик Коса Совет Пинцети Лицето Коса Веѓа Прецизност Пинцети за Мажи и Жени Обновено
Веѓа Пинцети Нерѓосувачки Челик Коса Совет Пинцети Лицето Коса Веѓа Прецизност Пинцети за Мажи и Жени

●●●Tweezer Најдобриот дел е отстранување на влакна ●●●Пинцети за веѓите имаат 25степен чудни совет совр�

DEN 0.72
G. S ЗАГРАДАТА ДРЖИ ПИНЦЕТИ ОБРАТНА АКЦИЈА ДИРЕКТНА ВРСКА ЗАГРАДАТА СТАВАЊЕ TWEEZER Обновено
G. S ЗАГРАДАТА ДРЖИ ПИНЦЕТИ ОБРАТНА АКЦИЈА ДИРЕКТНА ВРСКА ЗАГРАДАТА СТАВАЊЕ TWEEZER

G S ИНСТРУМЕНТИ СЕ САМО ПРОДАВААТ од СТРАНА на Г С ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА.Г.S ЗАГРАДАТА ДРЖИ ПИНЦЕТИ ОБРАТНА АК

DEN 2390.40
guohanfsh 1Pc LED Пинцети Eyelash Веѓа Отстранување на Влакна Клип од не ' Рѓосувачки Челик Убавина Шминка Алатки Обновено
guohanfsh 1Pc LED Пинцети Eyelash Веѓа Отстранување на Влакна Клип од не ' Рѓосувачки Челик Убавина Шминка Алатки

Со изградиво LED светло, тоа може да се користи во темно место.Направени од високо квалитетен не ' рѓосува�

DEN 0.00
Milageto Нерѓосувачки Челик Пинцети Пинцети Splinter Пинцети за Подетални Лабораториски Обновено
Milageto Нерѓосувачки Челик Пинцети Пинцети Splinter Пинцети за Подетални Лабораториски

100% сосема нов.За отстранување на тест трудови, или други високо детални работа се бара прецизност tweezer.Д�

DEN 0.00
4 Парчиња од не ' Рѓосувачки Челик Eyelash Продолжување Пинцети за Јачина на Трепките Пинцети Прави и Криви Совет Пинцети Обновено
Rubis Швајцарија Игла Носот Tweezer Обновено
Rubis Швајцарија Игла Носот Tweezer

Направени од највисоки оценки од нерѓосувачки челик.Долго зашилен врв.Совршен за деликатна работа.Отст

DEN 1766.40
Сали Хансен ЛА Крос Cuticle Ножици 72823 + Лесно-Tweez Коса Совет Пинцети 71817 Обновено
Сали Хансен ЛА Крос Cuticle Ножици 72823 + Лесно-Tweez Коса Совет Пинцети 71817

Сали Хансен ЛА Крос Cuticle Ножици 72823 ЛесноTweez Коса Совет Пинцети 71817 Голем квалитет што е сигурно да трае м�

DEN 0.00
G. S Професионални Режа Се Справи Со Помош На Пинцета (3 Еез) Обновено
G. S Професионални Режа Се Справи Со Помош На Пинцета (3 Еез)

Оваа Веѓа Tweezer Со Режа се Справува Дава Сигурна Потпора, Времетестиран Фаворит За Tweezing Вашиот Веѓите.Нер

DEN 0.00
Веѓа Пинцети Клип 2 парчиња / Set Совет и Рамни Нерѓосувачки Челик Глави Розови Дамки Убавина Отстранување Fuctional Шминка Обновено
Tweezerman G. E. A. R. Ingrown Коса SplinterTweeze, мулти Обновено
Tweezerman G. E. A. R. Ingrown Коса SplinterTweeze, мулти

На Tweezerman G E A R Ingrown Коса Splintertweeze отстранува ingrown косите, трње, стакло или splinters од било кој вид со ултрапрец

DEN 442.56
Нерѓосувачки Челик Пинцети со Криви Serrated Совет Повеќенаменски Пинцети Машина за Шиење Пинцети Форцепс Пинцети со Serrated Обновено
Пинцети, Веѓа Пинцети Тока Фиксна Клип Веѓа Отстранување на Влакна Пинцети Веѓа Коса Пинцети за Домашна Употреба Обновено
ДДП Пинцети за Ingrown Коса - од не ' Рѓосувачки Челик Прецизност Остри Пинцети за Splinters, Крлежи и Стакло Отстранување Обновено
REVLON Експерт Коса Совет Tweezer, од не ' Рѓосувачки Челик Коса Отстранување Шминка Алатка Обновено
REVLON Експерт Коса Совет Tweezer, од не ' Рѓосувачки Челик Коса Отстранување Шминка Алатка

ЛЕСНО ОТСТРАНУВАЊЕ на ВЛАКНА : Вашиот одатда tweezer за прецизно отстранување на влакна, Експерт Коса Tweezer К

DEN 0.00
Hegebeck 304 од не ' Рѓосувачки Челик Пинцети Мулти Цел Пинцети Директно Tweezer Лактот Совет за Лицето Ingrown Влакната Обновено
Hegebeck 304 од не ' Рѓосувачки Челик Пинцети Мулти Цел Пинцети Директно Tweezer Лактот Совет за Лицето Ingrown Влакната

【Технички Параметар】Вкупна должина : 140mm / 5 Нерѓосувачки Челик Пинцети може да се користи за различни а

DEN 0.00
Место На Возвишеното Tweezer Виолетова Обновено
Место На Возвишеното Tweezer Виолетова

Место На Возвишеното Tweezer Пурпурна.На самото Место На Возвишеното Пинцети ви помогне tweeze со леснотија.А�

DEN 0.00
harayaa Краток Пинцети Прецизност Трајни Безбедност Користете Компактен 102mm Посочи Микро Форцепс Смена Шминка Алатка Обновено
Milageto 2 Парчиња Про Веѓа Пинцети Чудни Нерѓосувачки Челик Коса Смена Алатки Обновено
Milageto 2 Парчиња Про Веѓа Пинцети Чудни Нерѓосувачки Челик Коса Смена Алатки

Чудни Совет Со Разумна Должина За Лесна Употреба.Направени Од Највисоките Оценки на Метали, Машински И �

DEN 0.00
EMS 78141-12 Rubis Стандард Tweezer со Круг Криви Совети, Стил 5C, 110 mm Висина, SA Челик (Пакување од 12) Обновено
EMS 78141-12 Rubis Стандард Tweezer со Круг Криви Совети, Стил 5C, 110 mm Висина, SA Челик (Пакување од 12)

Суперфините поени.110mm должина.Со круг криви совети.Со повеќе од педесет години на искуство, RUBIS пинцети п

DEN 0.00
К, АЦЕ Нерѓосувачки Челик Коса Совет Веѓа Tweezer - Професионална Прецизност Веѓите Пинцети Сет со додадена Spoolie Веѓата Обновено
6 Парче Професионален Стил Помине И Лицето За Нега На Чешлање Комплет Обновено
6 Парче Професионален Стил Помине И Лицето За Нега На Чешлање Комплет

Овој Сет Содржи Пресвртоколу Стил Помине Clipper И Еден Пар На Мали Ножици.На нокти датотека има посочи кра�

DEN 400.80
Отстранување на влакна Клип, од не ' Рѓосувачки Челик Веѓа Пинцети Полиран Лак за Веѓа Отстранување за Брада Отстранување Обновено