HiLetgo 5 Групи 433M Предавателот + Приемник за Полнење Висока Фреквенција Супер Регенеративни Transceiver Модул за Аларм Burglar

HiLetgo 5 Групи 433M Предавателот + Приемник за Полнење Висока Фреквенција Супер Регенеративни Transceiver Модул за Аларм

DEN 179.76

Обновено

Достапно за нарачка

Лесен за употреба, убав опсег (со помош на антена на двете), можете да испратите стрингови (текст), од една точка до друга.Ако сакате да се автоматизира вашиот дом без влечење кабли, тогаш овој уред ќе ви помогне добро.Безжичен Предавател Модули дозволите вашиот Arduino да безжично comunicate со други arduinos, или со радио фрекфенција (RF) контролирани уреди кои работат на истата фреквенција (433 Mhz во овој случај).Тие работат во парови, што значи дека треба и приемник и предавател да comunicate со едни со други.Компатибилен со Spark Fun е 434 MHz RF предавател и RF приемник.Ова Радио Предавател VCC; GND) Забелешки: VCC напон и модул напон треба да биде во согласност, и да се направи моќ филтер; Антената во голема мера влијаат за добивање ефект на модулот, најдобар пристап 1/4 бранова должина со антена, генерално користење на 50-ohm еден-core жица, должината на антената 433 M е за 17cm; положбата на антената, исто така, влијае на примањето ефект на модулот.При инсталирањето, на антената треба да биде како прав што е можно, далеку од оклопна тело, висок напон и мешање извор.Кога користите, на добивањето на фреквенција, декодирање метод и осцилација отпор треба да се совпаѓаат со емитува.Пакет се Вклучени: 5pcs*433 MHz RF Безжичен Предавател и Приемник Модул.

Избор на клиент

Rexing FMT2 FM Предавателот Автомобил Полнач w/Bluetooth 5.0, MicroSD Приклучок, Безжичен Аудио Адаптер USB & Type C, Брзо Обновено
Rexing FMT2 FM Предавателот Автомобил Полнач w/Bluetooth 5.0, MicroSD Приклучок, Безжичен Аудио Адаптер USB & Type C, Брзо

ГЛАС АСИСТЕНТ : Лесно да управувате со телефонските повици, текстуалните, навигација и управување со му�

DEN 0.00
1Pcs Сосема Нов Sitrans Th200 7NG3211-1NN00 Температура Предавателот Обновено
1Pcs Сосема Нов Sitrans Th200 7NG3211-1NN00 Температура Предавателот

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 5107.20
WMA WAV МАЈМУН MP3 Decorder Одбор, 5V/12V Bluetooth Lossless Музика Аудио Decorder Одбор, Поддршка за USB Диск, ТФ-Картичка, Обновено
WMA WAV МАЈМУН MP3 Decorder Одбор, 5V/12V Bluetooth Lossless Музика Аудио Decorder Одбор, Поддршка за USB Диск, ТФ-Картичка,

ФУНКЦИЈА Поддршка за Bluetooth.Мултидекодирање MP3, WMA, WAV, МАЈМУН lossless формат музика.ФУНКЦИЈА Support за да го пр�

DEN 273.36
Безжична во Автомобил Bluetooth FM Предавателот Адаптер за Радио - Брзо Двојно USB Полнач за Раце Бесплатен Повик Автомобил Обновено
CactusAngui Безжичен Предавател Plug Игра Автомобил Lavalier Plug Игра Bluetooth-compatible5.0 Предавателот Долго Време Обновено
CactusAngui Безжичен Предавател Plug Игра Автомобил Lavalier Plug Игра Bluetooth-compatible5.0 Предавателот Долго Време

Со донесувањето на bluetoothcompatible5.Должината на bluetooth компатибилен предавател е 6.Карактеристики : Со усвоју�

DEN 0.00
Bluetooth Адаптер за во Автомобил,Слушалки за Повик Автомобил Полнач FM Предавател за Автомобил Помошен сетови за во Автомобил Обновено
Безжична Bluetooth Слушалки, Симпатична Мачка Уво Слушалки, 3D LED Светло, Поддршка на SD Картичка, Безжична и Звучници Обновено
Безжична Bluetooth Слушалки, Симпатична Мачка Уво Слушалки, 3D LED Светло, Поддршка на SD Картичка, Безжична и Звучници

Спецификација : Предмет Тип : Мачка Уво Слушалки Материјал : пластични + гума Боја : Како на Слики Прикажа�

DEN 772.56
753 Безжична Earbuds,Намалување на Шумот Bluetooth Слушалка со Безжично Полнење Кутија,Точно Безжична Earbuds,Bluetooth Обновено
753 Безжична Earbuds,Намалување на Шумот Bluetooth Слушалка со Безжично Полнење Кутија,Точно Безжична Earbuds,Bluetooth

【Лесен за Употреба】Кога спарувањето е успешен, слушалки за телефон автоматски ќе се поврзе на поврзан�

DEN 873.60
PakyKai Мултифункционален Автомобил Полнач За Во Автомобил Mp3 Плеер Bluetooth, Fm Радио Приемник,Црна Обновено
PakyKai Мултифункционален Автомобил Полнач За Во Автомобил Mp3 Плеер Bluetooth, Fm Радио Приемник,Црна

Smart брзо полнење : input 1224 V; 3 различни излез интерфејси : smart идентификација на мобилен телефон, таблет уре�

DEN 636.00
Rakstore Мини Моно Единечен Канал Предавателот Одбор Безжични FM Предавател Микрофон Модул Сериски Порт Контрола DC 3V-5V Обновено
WNSC Слушалки Перница, Слушалки на Уво Перница СТП Ткаенини за Дома за Патување(Црна) Обновено
WNSC Слушалки Перница, Слушалки на Уво Перница СТП Ткаенини за Дома за Патување(Црна)

Лесно да се инсталира, само претходната и инсталирате нов еден, носи вашиот приклучок за слушалки нов из

DEN 0.00
YUUAND Автомобил USB Полнач за MP3 Плеер Комплет Рацете Надвор Автомобил FM Предавателот Двојна Преносливи Mp3 со Безжичната Обновено
2022 Bluetooth FM Предавател за Автомобил Hands-Free Повикувајќи со Брзо Двојно USB Автомобил Полнач, Посилни Микрофон Обновено
2022 Bluetooth FM Предавател за Автомобил Hands-Free Повикувајќи со Брзо Двојно USB Автомобил Полнач, Посилни Микрофон

Можете да се сеќавам на прв поглед, па дури и работат на тоа со очите затворени.0 Пренос фреквенција : 87.И �

DEN 0.00
Автомобил ChargerBluetooth FM Предавателот Двојна USB Автомобил Полнач Аудио ТФ-Картичка MP3 Плеер за Музика Телефон Адаптер Обновено
2 во 1 Радио Приемник, 2 во 1 Предавателот Приемник 5.0 V Лесно да се Поврзете за Домаќинство USB Звучник за ТВ за Далечински Обновено
Оп‑Amp Preamp Одбор Модул, Разумни Структура Проширија Одбор Модул за Дома за Инженер Обновено
Оп‑Amp Preamp Одбор Модул, Разумни Структура Проширија Одбор Модул за Дома за Инженер

Модулот Има Стандарден Дизајн И Разумни Структура, Лесно Да се Замени И Install Specification : Предмет Тип : Засил�

DEN 184.56
2 во 1 Безжична Автомобил Аудио Приемникот Предавател за Компјутерските Звучници, Аудио Адаптер Приемник Предавателот Обновено
WYYHAA Bluetooth Адаптер за во Автомобил FM Предавателот Аудио Приемникот, BT 5.0 &КК 3.0 Безжични FM Предавател со LED Обновено
WYYHAA Bluetooth Адаптер за во Автомобил FM Предавателот Аудио Приемникот, BT 5.0 &КК 3.0 Безжични FM Предавател со LED

БРЗО ПОЛНЕЊЕ СО 2 USB ПОРТИ Бесплатно 2 уреди истовремено со нашите Bluetooth адаптер за во автомобил.На QC3.0 пр�

DEN 573.12
Homyl 2in1 Bluetooth 5.0 Предавателот Примачот за автомобил, Безжичните Радио Приемник Адаптер, Поддршка ТФ-Картичка Обновено
Homyl 2in1 Bluetooth 5.0 Предавателот Примачот за автомобил, Безжичните Радио Приемник Адаптер, Поддршка ТФ-Картичка

Опис : Пет видови на начини лесна конекција : Bluetooth приемник (RX) и Bluetooth предавател (TX), FM возиломонтирани р�

DEN 0.00
Безжични FM Предавател Радио Адаптер 2 USB Полнач за Bluetooth сет за Автомобил MP3 Плеер Обновено
Безжични FM Предавател Радио Адаптер 2 USB Полнач за Bluetooth сет за Автомобил MP3 Плеер

【Четири Извор Врска】На Mpow Радио Предавателот има четири извори на конекција : Bluetooth, Микро SD картичка з�

DEN 1581.60
Gaxi Безжична 5.0 Предавателот Аудио Приемникот Мултифункционален USB Компјутер ТВ Адаптер за во Автомобил Lavalier Јазик Обновено