Веѓа Пинцети Клип 2 парчиња / Set Совет и Рамни Нерѓосувачки Челик Глави Розови Дамки Убавина Отстранување Fuctional Шминка Алатка за Полнење

Веѓа Пинцети Клип 2 парчиња / Set Совет и Рамни Нерѓосувачки Челик Глави Розови Дамки Убавина Отстранување Fuctional Шминка

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Совршено подреден во средина совети за лесна отстранување на проблематичниот ingrown коса и splinters.Нерѓосувачки челик коса совет дизајн кој е издржлив и лесен за чистење.Тие може да се користи за отстранување, splinters, крлежи, или дури и како eyelash продолжување помош на пинцета.Овие врвна веѓа пинцети ќе им служи на сите ваши потреби, и да ја задржите вашиот веѓи за fleek.Се минимизира болката на отстранување на влакна, контрола на вашиот веѓи раст, станете експерт веѓа plucker да се стекнат со убава веѓа форми со симетрични веѓата лифт или висок веѓата.Funciones : 100% nuevo y де алта calidad.Especificación : Пико : 7.3 x 0,8 cm Бока oblicua : де 7,8 х 0,8 cm Grosor : 1.0 mm Материјал : acero inoxidable Ел paquete incluye : 1 x punta inclinada де acero inoxidable.

Избор на клиент

SSMDYLYM Двојно Главата Дизајн Eyelash Пинцети Отстранување на Влакна Пинцети Шминка Алатки Веѓа Curlers Убавина Шминка Обновено
SSMDYLYM Двојно Главата Дизајн Eyelash Пинцети Отстранување на Влакна Пинцети Шминка Алатки Веѓа Curlers Убавина Шминка

Вашиот одатда tweezer за прецизно отстранување на влакна го прави вашиот чешлање рутински и prepping за око шми

DEN 2389.20
СВЕТОЛ ВЕНЕЦ, Пинцети за Eyelash Продолжување на Прави и Криви 2 ПАРЧИЊА Сет Обновено
СВЕТОЛ ВЕНЕЦ, Пинцети за Eyelash Продолжување на Прави и Криви 2 ПАРЧИЊА Сет

Директно Совет 1 PC и Криви Совет 1 PC.Straiht Совет Должина 4.92 Инчи, Криви Совет Должина 4.72 Инчи.Издржливи Упот

DEN 0.00
ДДП Пинцети Set - не ' Рѓосувачки Челик Коса Совет и Истакна Веѓа Tweezer Set - Голема Прецизност за Лицето Коса, Ingrown Обновено
ДДП Пинцети Set - не ' Рѓосувачки Челик Коса Совет и Истакна Веѓа Tweezer Set - Голема Прецизност за Лицето Коса, Ingrown

ДДП Пинцети Set не ' Рѓосувачки Челик Коса Совет и Истакна Веѓа Tweezer Set Голема Прецизност за Лицето Коса, In

DEN 299.28
Веѓа Tweezer, Отстранување на Влакна Клип Тесни Затворање Анти Статични за Веѓа Отстранување за Отстранување на Влакна Обновено
Hegebeck Нерѓосувачки Челик Пинцети Долго се Справи Директно Tweezer рачно изработени Повеќенаменски Поправка Комплет За Обновено
ДДП Пинцети Set - не ' Рѓосувачки Челик Коса Совет и Истакна Веѓа Tweezer Set - Голема Прецизност за Лицето Коса, Ingrown Обновено
ДДП Пинцети Set - не ' Рѓосувачки Челик Коса Совет и Истакна Веѓа Tweezer Set - Голема Прецизност за Лицето Коса, Ingrown

ДДП Пинцети Set не ' Рѓосувачки Челик Коса Совет и Истакна Веѓа Tweezer Set Голема Прецизност за Лицето Коса, In

DEN 287.28
Нерѓосувачки Челик Пинцети со Криви Serrated Совет Повеќенаменски Пинцети Машина за Шиење Пинцети Форцепс Пинцети со Serrated Обновено
REVLON Експерт Коса Совет Tweezer, од не ' Рѓосувачки Челик Коса Отстранување Шминка Алатка Обновено
REVLON Експерт Коса Совет Tweezer, од не ' Рѓосувачки Челик Коса Отстранување Шминка Алатка

ЛЕСНО ОТСТРАНУВАЊЕ на ВЛАКНА : Вашиот одатда tweezer за прецизно отстранување на влакна, Експерт Коса Tweezer К

DEN 0.00
Нерѓосувачки Челик Tweezer Поставите 1PCs Веѓа Tweezer Златна Глава Чудни Нерѓосувачки Челик Tweezer Тример Eyelash Клип Обновено
Нерѓосувачки Челик Tweezer Поставите 1PCs Веѓа Tweezer Златна Глава Чудни Нерѓосувачки Челик Tweezer Тример Eyelash Клип

и.Лесен,лесен за носење.Не се лизга гумени страна за лесно се справи.Лесно да се користи за да се отстран�

DEN 0.00
4 Парчиња Криви Веѓа Tweezer Нерѓосувачки Челик Ножици се Справи со Tweezer Клип Лицето Коса Plucker Веѓа Смена на Веѓата Обновено
4 Парчиња Криви Веѓа Tweezer Нерѓосувачки Челик Ножици се Справи со Tweezer Клип Лицето Коса Plucker Веѓа Смена на Веѓата

Големина : L*W : 8.5*5 cm / 3.34*1.96 инч.Пакетот вклучува : 4 парчиња веѓа помош на пинцета.Боја : сребрена.Направени

DEN 2277.60
Пинцети, Веѓа Пинцети Тока Фиксна Клип Веѓа Отстранување на Влакна Пинцети Веѓа Коса Пинцети за Домашна Употреба Обновено
G. S Професионални Режа Се Справи Со Помош На Пинцета (3 Еез) Обновено
G. S Професионални Режа Се Справи Со Помош На Пинцета (3 Еез)

Оваа Веѓа Tweezer Со Режа се Справува Дава Сигурна Потпора, Времетестиран Фаворит За Tweezing Вашиот Веѓите.Нер

DEN 0.00
доби пинцети? - 20oz Нерѓосувачки Челик Шише за Вода, Сребро. Обновено
доби пинцети? - 20oz Нерѓосувачки Челик Шише за Вода, Сребро.

ИЗДРЖЛИВИ & СИЛНА Нашата цврста 20 унца од нерѓосувачки челик, шише за вода е совршен за сите видови на вн�

DEN 0.00
6 Парче Професионален Стил Помине И Лицето За Нега На Чешлање Комплет Обновено
6 Парче Професионален Стил Помине И Лицето За Нега На Чешлање Комплет

Овој Сет Содржи Пресвртоколу Стил Помине Clipper И Еден Пар На Мали Ножици.На нокти датотека има посочи кра�

DEN 400.80
LAJA УВОЗОТ Виножито Нерѓосувачки Челик Коса Пинцети Веѓа Пинцети - Коса СОВЕТ за Стручно Веѓа Обликување и Отстранување Обновено
caralin 10Pieces Пластични Анти-Статички Tweezer Пинцети Отпорни на Топлина Одржување и Поправка Алатка Веѓа Пинцети Обновено
caralin 10Pieces Пластични Анти-Статички Tweezer Пинцети Отпорни на Топлина Одржување и Поправка Алатка Веѓа Пинцети

❀ Тоа е изработен од пластика, практична и издржлива ❀ На tweezer може да се одвива под висока температура,�

DEN 1276.80
Rubis Швајцарија Игла Носот Tweezer Обновено
Rubis Швајцарија Игла Носот Tweezer

Направени од највисоки оценки од нерѓосувачки челик.Долго зашилен врв.Совршен за деликатна работа.Отст

DEN 1766.40
Нерѓосувачки Челик Коса Пинцети Прецизност & Точноста на Косата Plucker за Веѓи Отстранување на Влакна Примена на Лажни Обновено
Haokaini Преносни Пинцети Титаниум Алуминиумски Отворено Опстанок Кампување Патување Мини Алатка за Накит Занает DIY Убавина Обновено
СС-SA - Три Ѕвезда Квалитет Пинцети - Три-Ѕвезда Пинцети, Долго се Многу Фини Совет, Excelta - Секоја Обновено
СС-SA - Три Ѕвезда Квалитет Пинцети - Три-Ѕвезда Пинцети, Долго се Многу Фини Совет, Excelta - Секоја

Три Ѕвезда Квалитет Помош На Пинцета.Нерѓосувачки Челик АнтиМагнетни 5.5".0078" x .0047".Директно Парична Казн�

DEN 142.56
Tweezerman G. E. A. R. Ingrown Коса SplinterTweeze, мулти Обновено
Tweezerman G. E. A. R. Ingrown Коса SplinterTweeze, мулти

На Tweezerman G E A R Ingrown Коса Splintertweeze отстранува ingrown косите, трње, стакло или splinters од било кој вид со ултрапрец

DEN 442.56
Revlon Салон Про Коса Tweezer, Направени со Нерѓосувачки Челик Отпорен на Корозија Обновено
Revlon Салон Про Коса Tweezer, Направени со Нерѓосувачки Челик Отпорен на Корозија

Дизајниран од страна на мајстор занаетчии во Германија, овие ракаготови, чудни совети се одлично усогла

DEN 311.76
4 Парчиња од не ' Рѓосувачки Челик Eyelash Продолжување Пинцети за Јачина на Трепките Пинцети Прави и Криви Совет Пинцети Обновено
ДДП Пинцети за Ingrown Коса - од не ' Рѓосувачки Челик Прецизност Остри Пинцети за Splinters, Крлежи и Стакло Отстранување Обновено
Hegebeck 304 од не ' Рѓосувачки Челик Пинцети Мулти Цел Пинцети Директно Tweezer Лактот Совет за Лицето Ingrown Влакната Обновено
Hegebeck 304 од не ' Рѓосувачки Челик Пинцети Мулти Цел Пинцети Директно Tweezer Лактот Совет за Лицето Ingrown Влакната

【Технички Параметар】Вкупна должина : 140mm / 5 Нерѓосувачки Челик Пинцети може да се користи за различни а

DEN 0.00