Машини за Јазот Feeler Мерачи Мерење Алатка Универзална Мерка за Прецизно Мерење на Јазот Ширина/Дебелина (Стандардни, од Нерѓосувачки Челик)

Машини за Јазот Feeler Мерачи Мерење Алатка Универзална Мерка за Прецизно Мерење на Јазот Ширина/Дебелина (Стандардни,

DEN 119.04

Обновено

Достапно за нарачка

НОВА МЕРКА ПРАЗНИНИ АЛАТКА: Користите овој Јаз се Измери Кога Ќе Треба да Брзо и Лесно да се Измери Јазот Ширини и Дебелина.ВИСОК КВАЛИТЕТ:Јазот Мерач Алатка Направени од 65 Манган Челик е Повеќе Отпорни на Абење&солза и Има Повисока Сила Од Нерѓосувачки Челик, Дебел Материјал Трајни 1.2 мм Дебел Материјал, Цврстина и не е лесно да се наведнуваат.Не е лесно да ' рѓа.ВИСОКА ТОЧНОСТ:Точни Мерења, Јасно Скала Ласерска Технологија Ласерски Гравирани Скала, Висока дефиниција означи линија, Доволно Јасна, Лесно и Практично да се Чита, Нема Лесно Да Падне.Метрички Стандардна Големина 90 MM (Мерка ).ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА И НОСАТ:Фиксна Орев кој се одвојува кој се одвојува, Фиксна Орев за Лесно Прилагодување, се Стегне Завртки По Мерка.Мал и лесен Лесно да се Носат Лесно Можат да Бидат Скриени во Вашиот Џеб.ОПШИРНА ПРИМЕНА:Внатрешен Дијаметар и Надворешниот Дијаметар Лесен Мерење за Повеќе Цели.Јазот Мерач Користи за да се Измери Вратата Попуштат, Завртка, Алатка, Ритам, Внатрешен Дијаметар, Надворешниот дијаметар Применливи за Woodworker Ентузијасти, Дизајнери, Инженери,Архитекти, Ученици, Наставници.

Избор на клиент

VTSYIQI СМ-8855 Дигитални 1250µm Боја Слој Дебелина Мерач со 0 до 50mil 0 до 1250µm F и НУ Сонди Составен Слој Дебелина Обновено
VTSYIQI СМ-8855 Дигитални 1250µm Боја Слој Дебелина Мерач со 0 до 50mil 0 до 1250µm F и НУ Сонди Составен Слој Дебелина

Радиус на работното парче F Тип : конвексен 1.★Принцип F Магнетна Индукција&НУ Типот Еди Струја.1 µm / 1µm То�

DEN 6816.00
Боја Мили Мерач | Слој Дебелина Мерач | Боја Дебелина Метар QNix 7500 Основните w/Dual Сонда 200 mils со Автоматизација Обновено
Боја Мили Мерач | Слој Дебелина Мерач | Боја Дебелина Метар QNix 7500 Основните w/Dual Сонда 200 mils со Автоматизација

Дизајн без гужва на контролни копчиња и копчиња.Докажано систем за мерење со заменлив факултативна сон�

DEN 746.40
CNYST A/B-Ултразвучно Скенирање Дебелина Тестер Мерач Преку Слој со Висока Резолуција 0.001 mm Опсег 0.25 13,5 mm во Ехо-Ехо Обновено
CNYST A/B-Ултразвучно Скенирање Дебелина Тестер Мерач Преку Слој со Висока Резолуција 0.001 mm Опсег 0.25 13,5 mm во Ехо-Ехо

5 mm27mm, на дебел материјал * ЕхоЕхо на Владата : 0.5 мм, за тенок материјал и да се измери преку слој * Повеќе Е

DEN 2184.00
Liyeeo Дебелина Колосек, Силна Трајни Дебелина Метар, за Надворешниот Дијаметар на Мерење на Длабочината на Мерење Обновено
Baileigh ORG-3600 Надвор Радиус Мерач Обновено
Baileigh ORG-3600 Надвор Радиус Мерач

МЕРКА МАШИНАНАПРАВЕНИ КРИВИ : како прстен ролки и плоча ролни.ЛЕСНО да се РЕПЛИЦИРААТ КРИВИ : Помеѓу 6" и 1

DEN 1644.00
Преку Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Метар Тестер Преку Бојата на Облоги Пулсот-Ехо на Владата 0.65-600 мм (во Челик) Обновено
CM8825FN Дигитални Боја Слој Дебелина Мерач со Вграден F/НФ Сонди 0-1250um/0-50mil Обновено
CM8825FN Дигитални Боја Слој Дебелина Мерач со Вграден F/НФ Сонди 0-1250um/0-50mil

На олово време е за 3 дена.Fed Ex превозот е околу 57 дена.Ако било какви прашања, ве молиме контактирајте го �

DEN 1608.00
Dial Дебелина Колосек, 0-0.4 во Алуминиум Дебелина Тестер Лесно Ракување со Палецот Потребен за Меки и Тенки Материјали Обновено
САД Стил на Контакт Директно Зрак UT Сонда&трансдуцерот C5-75 Обновено
САД Стил на Контакт Директно Зрак UT Сонда&трансдуцерот C5-75

Stansard конектор : BNC.Ние дизајн и производство на широк спектар на високи перформанси ИБР опрема и додатоц�

DEN 2376.00
Дигитални Слој Дебелина Мерач 5 Бои Авто Боја Дебелина Метар, Мерач Несреќа Проверете Тест Боја Тестер со Магнетни Совет Обновено
Метален Лист Дебелина Мерач Преносни Жица за Заварување Gage Позлатен Големина Инспекција Алатка 3pcs Обновено
Метален Лист Дебелина Мерач Преносни Жица за Заварување Gage Позлатен Големина Инспекција Алатка 3pcs

Двострано скала : Метал Лист Дебелина Мерач е опремен со двострано скала,е многу лесен за употреба.Функц

DEN 0.00
Panametrics 25DL Ултразвучно испитување Дебелина Gage Обновено
Panametrics 25DL Ултразвучно испитување Дебелина Gage

За да зачувувате податоци, едноставно притиснете го копчето ЗАЧУВАЈ.Panametrics 25 DL Ултразвучно испитување Д

DEN 239.76
Newmind Механизам Dial Хартија, Кожа Дебелина Мерач Метар 0.01 mm, Опсег 0-20mm Обновено
Newmind Механизам Dial Хартија, Кожа Дебелина Мерач Метар 0.01 mm, Опсег 0-20mm

* Доаѓа со тврд и здрав складирање кутија Рамни Лице; Резолуција : 0.01 mm / 0.0005" Главно се користат за мерење

DEN 379.20
Боја Одраз Densitometer Ihara R720 Обновено
Боја Одраз Densitometer Ihara R720

Преносни и лесен кориснички интерфејс со себе водечки поттикнува.Мерка : Густина, Густина Разлика, Точк�

DEN 0.00
ТМ-8811 Ултразвучно Дебелина на Ѕид Мерач 1.2-200mm,0.06-8inch TM8811 Обновено
ТМ-8811 Ултразвучно Дебелина на Ѕид Мерач 1.2-200mm,0.06-8inch TM8811

Апликации : Користи за мерење на дебелината и отпорност на садови под притисок,хемиски опрема,котли,мас�

DEN 3600.00
DeFelsko PosiTector 6000 Стандард Слој Дебелина Мерач со Обоени/Обоени Комбо Отстранлив вградена Сонда, 0 - 60 mils Опсег Обновено
DeFelsko PosiTector 6000 Стандард Слој Дебелина Мерач со Обоени/Обоени Комбо Отстранлив вградена Сонда, 0 - 60 mils Опсег

Цена За : Секоја Точност : + / (0.05 Mils + 1%) до 2 Mils Потоа + / (0.1 Mils + 1%) Производителите Гаранција Должина : 2 Годин�

DEN 1608.00
Homyl 10pcs Меур Ниво Израмнување за Камерата Tripod Мебел Ниво Мерење Алатка Обновено
Homyl 10pcs Меур Ниво Израмнување за Камерата Tripod Мебел Ниво Мерење Алатка

* Ниво ампули може да се користи за шпорети, фрижидери, машини за перење, мелење опрема, опрема за ладење,

DEN 239.76
Liunm Боја Дебелина Тестер Мини Слој Дебелина Мерач Железо Матрица Обоени Матрица Тестер Опсег 0~1250um Слој Дебелина Мерач Обновено
Дебелина Колосек, GA Инчен Владетел, од Нерѓосувачки Челик со Дебелина Gage за Мерење на Жица Метален Лист Обновено
Дебелина Колосек, GA Инчен Владетел, од Нерѓосувачки Челик со Дебелина Gage за Мерење на Жица Метален Лист

[Корисна Алатка] дебелина мерач е многу корисно за проверка на метален лист жица големина пред заварува�

DEN 208.56
Слој Дебелина Тестер, Слој Дебелина Мерач Метар средните Професионални Presision Железо-врз Основа на Фабрика Обновено
Слој Дебелина Тестер, Слој Дебелина Мерач Метар средните Професионални Presision Железо-врз Основа на Фабрика

5 Податоци евиденција, се потсетиме и да го избришете функција 1 Лесензачитање LCD дисплеи мерење вреднос�

DEN 0.00
ЖУ-CL Преносни Метар CH9715 Интелигентни Програма Контролирана DC Електронски Товар на Напонот на 0~150V Моќност 150W за Обновено
shamjina 0-X 20mm 0.01 mm Прецизен Механизам Dial Кожа Филм Метал Дебелина Колосек. Обновено
shamjina 0-X 20mm 0.01 mm Прецизен Механизам Dial Кожа Филм Метал Дебелина Колосек.

Нерѓосувачки челик изградба, издржливи во употреба и никогаш не се деформира или оштетување.Индустриск

DEN 0.00
TM281D Ултразвучно испитување Дебелина Мерач/Спектар 0.02 20/со&Б Скенирање/Преку Слој/TC510B Сонда Обновено
TM281D Ултразвучно испитување Дебелина Мерач/Спектар 0.02 20/со&Б Скенирање/Преку Слој/TC510B Сонда

Карактеристики : преку слој функција,2.4" боја OLED,преносни,ослободени нула калибрација.Висока Стабилност

DEN 21096.00