DYNWAVE Огноотпорни Тули Висока Температура Оган Спречи Изолира Пламен Четири-Агол Тешко за Злато Производство Алатки Накит Изработка на Накит Процесор

DYNWAVE Огноотпорни Тули Висока Температура Оган Спречи Изолира Пламен Четири-Агол Тешко за Злато Производство Алатки Накит

DEN 551.76

Обновено

Достапно за нарачка

000 степени.000 степени - Огноотпорни тули се користи за место заварување објекти, оган и изолација,пламенот нема директно снимање на маса - Тоа е главно се користи за топење на легури, , злато и други високи-температура alloys Specification : - Облик : правоаголник - Материјал : Кварц - Главна цел : изолација и оган prevention Size Табела : 16x11.Направени на кварц и е обработена од страна на модерните керамички технологија,бела, исклучителна изведба.На лемење одбор е prefect за накит преработка и други лемење занаети,за топење на злато, сребро и бакар метали.Опис : - На лемење одбор е prefect за накит преработка и други лемење занаети,за топење на злато, сребро и бакар метали - Направени од кварц,и е обработена од страна на модерните керамички технологија,бела, таписерии изработка - На огноотпорни тули има висока чистота, отпорност на корозија, висока цврстина, висока термичка шок отпор,може да издржи високите температури на повеќе од 1. Ве молиме оставете малку грешка поради прирачник за мерење.

- Shape: rectangle
- Material: Quartz
- Main purpose: insulation and fire prevention
Size Chart:
16x11.5x2cm/6.30x4.53x0.79inch :
Package Includes:
1 Piece Four Corner Refractory Brick :
1. Please allow slightly error due to manual measurement. :
2. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
3. Wish you a wonderful on-line shopping! :

Избор на клиент

3 Кг Топење Печки Керамички Комора Замена Прстен Прирабница за Дигитални Топење на Злато Сребро Кастинг Furnaces Печката Обновено
350 Грам Керамички Алумина Crucible Првенство Благороден Метал Злато Сребро Бронза Бакар Месинг Факел Топење Накит Кастинг Обновено
Colcolo Висока Температура Кварц Силициум Crucible Сад за Центрифугални Кастинг Злато Обновено
Colcolo Висока Температура Кварц Силициум Crucible Сад за Центрифугални Кастинг Злато

Материјал : Кварц.Избор на спои силициум, како на главен материјал, направени со користење на модерните �

DEN 191.76
УВ Епоксидна Смола Гел Лепак Алатка за Полнење, Снегулки Colorant Пигмент Сушени Цвет Сирена Силикони Muold За DIY Дизајн Обновено
Кастинг Жито Господар Легура на Сребро Ag 925 Легура да се Направи Sterling Silver 1Toz. Италија Обновено
Кастинг Жито Господар Легура на Сребро Ag 925 Легура да се Направи Sterling Silver 1Toz. Италија

Премиум Господар Легура Prima Lega е производ направен во Италија, тоа е висок степен Магистер Легура која н�

DEN 0.00
Гас Метални Топење Леење Комплет со Графит Crucible и Маша, Целосно Нерѓосувачки Печка во Собата Може да се Топи 6KG Бакар Обновено
Комбо Графит Ingot Мувла Crucible за Топење на Злато Сребро Nonferrou Метал Мувла Кастинг Топење Рафинирање Накит Мувла Обновено
Комбо Графит Ingot Мувла Crucible за Топење на Злато Сребро Nonferrou Метал Мувла Кастинг Топење Рафинирање Накит Мувла

31in Small Круг : стан.Спецификација : Материјал : Graphite Mold Големина : стан.Поради разликата помеѓу различни мо�

DEN 0.00
VICASKY 5 Групи на Факелот Топење Графит Crucible Комплет Накит Метал Топење Алатка Обновено
VICASKY 5 Групи на Факелот Топење Графит Crucible Комплет Накит Метал Топење Алатка

Висока чистота, висока температура отпор, висока прецизност, добра изолација.Може да се користат за екс�

DEN 319.20
Светот е Okayest Умре-Кастинг-Машина ги поставува стандардите - 8oz Хип Пиење Алкохол Колба Обновено
Светот е Okayest Умре-Кастинг-Машина ги поставува стандардите - 8oz Хип Пиење Алкохол Колба

ИЗДРЖЛИВИ & СИЛНА Нашата цврста 8oz хип пиење колба е совршен за сите видови на внатрешна и надворешна пие

DEN 0.00
XALO 1Kg/2Kg/3Kg Висока Чиста Графит Crucible Куп Метал Злато Сребро Остатоци Мувла Топење Печки Кастинг Jeweler Накит Обновено
XALO 1Kg/2Kg/3Kg Висока Чиста Графит Crucible Куп Метал Злато Сребро Остатоци Мувла Топење Печки Кастинг Jeweler Накит

Висока ефикасност : Графит crucible има добар коефициент на топлинска спроводливост, во голема мера може да

DEN 0.00
3-6Kg Глина Графит Crucibles Премиум Црна Леење Првенство Печка Факел Топење Кастинг Рафинирање за Злато. Исто така Одлична Обновено
Jovenn Графит Кастинг Алатки, Графит Род Анти‑Пропадна Економски Едноставен за Графит Топење Сет за Топење Метал за Општа Обновено
16 Колба Керамички Crucible Свиткана Beaker Маша Топење Кастинг Злато Сребро Бакар Обновено
16 Колба Керамички Crucible Свиткана Beaker Маша Топење Кастинг Злато Сребро Бакар

16" Долго Свиткана Crucible Маша за Ракување со Графит Леење и Керамички Crucibles.Дизајниран да се одржи Керамич�

DEN 0.00
Harilla Висока Чистота Графит Crucible Злато Сребро Остатоци Печка Кастинг Мувла Накит DIY Алатки Графит Кастинг Топење Обновено
Круг Jeweller на Топлина Доказ Лемење Мат Одбор Лист Блок Алатка за Правење 200 x 12mm Обновено
Круг Jeweller на Топлина Доказ Лемење Мат Одбор Лист Блок Алатка за Правење 200 x 12mm

Круг Jeweller на Топлина Доказ Лемење Мат Одбор Лист Блок Алатка за Правење 200 x 12mm "Блок може да издржи загре�

DEN 311.76
Графит Crucible, Маша Метал Топење Злато Crucibles Леење Печка Графит Crucible Топење на Злато Сребро Бакар Hardin Кастинг Обновено
Графит Crucible, Маша Метал Топење Злато Crucibles Леење Печка Графит Crucible Топење на Злато Сребро Бакар Hardin Кастинг

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

DEN 690.96
7 Парче Накит Beading Алатка за Полнење Клешти Beading Игла Пинцети Beading Поставите Накит Одлуки и да се Види Поправка Обновено
7 Парче Накит Beading Алатка за Полнење Клешти Beading Игла Пинцети Beading Поставите Накит Одлуки и да се Види Поправка

Синџир Носот Клешти, Круг Носот Клешти, Рамни Носот Клешти, од Страна на Машина Клешти, 3", Дувачкиот Мера�

DEN 790.80
Мулти-Функција на Магнетното Гимнастик Накит Полирач 180MM Накит Полирање Машина за Deburring Полирање Finisher Сложена Обновено
Мулти-Функција на Магнетното Гимнастик Накит Полирач 180MM Накит Полирање Машина за Deburring Полирање Finisher Сложена

Сите Производи ќе бидат обезбедени за 3 годишна гаранција по продажбата и животниот век на техничка под�

DEN 5279.76
Esquirla 2Pc 33cm Леење Crucible Маша за Лиење Метал Одржување Злато Сребро Бакар Обновено
Esquirla 2Pc 33cm Леење Crucible Маша за Лиење Метал Одржување Злато Сребро Бакар

Изработени од метални легури материјал, ова crucible тонг е многу издржливи, можат да го издржат високи.Одли

DEN 0.00
FastUU Леење Алатки, Мешавина Cucible Маша Crucible Држачот за Лабораториски Обновено
FastUU Леење Алатки, Мешавина Cucible Маша Crucible Држачот за Лабораториски

Дизајниран да се одржи леење crucible цврсто.Се користи во процесите како што се топење, фрлаат, кастинг & ра�

DEN 1219.20
Maxmartt Графит Маша,Топење Комплет Силициум Crucible Графит Род Графит Ingot Мувла 30g Боракс 25cm Crucible Тонг Обновено
Maxmartt Графит Маша,Топење Комплет Силициум Crucible Графит Род Графит Ingot Мувла 30g Боракс 25cm Crucible Тонг

Боракс е широко се користат во стакло,керамика,лекови,ѓубрива, текстилната индустрија.Crucible Тонг : Антил�

DEN 599.76
2-Дел Леење Дрво Колба Калап за Песок Кастинг Накит Или Занает Алатка за Правење 10x10x4 Обновено
2-Дел Леење Дрво Колба Калап за Песок Кастинг Накит Или Занает Алатка за Правење 10x10x4

Сопствени Дизајниран и ЦПУ Сечење На Цел.Премиум Висока Густина МДФ Дрво.Бродови Со 2 Дена, Освен ако Гол

DEN 0.00