Qinyayoa Плоча Тестер, PCB Материјал Pc Desktop Плоча Одбор Професионални Лесен и Интуитивен за Поправка и Дебагирање за Компјутерски матични Плочи

Qinyayoa Плоча Тестер, PCB Материјал Pc Desktop Плоча Одбор Професионални Лесен и Интуитивен за Поправка и Дебагирање за

DEN 1634.40

Обновено

Достапно за нарачка

Тоа е лесен и интуитивен да го замени традиционалниот multimeter.Спречите оштетување на ПРОЦЕСОРОТ при поправка или пуштање во работа.Со користење на методот на LED индикација наместо традиционалните multimeter прирачник тест метод.Е-мора да има инструмент за поправка и дебагирање на компјутерски матични плочи.Тест со отворен и краток спој на 1155 BGA ПРОЦЕСОРОТ приклучок и Northbridge врска автобус сигнал. 1. Тест со отворен и краток спој на 1155 BGA ПРОЦЕСОРОТ приклучок и Northbridge врска автобус сигнал.2. Со користење на методот на LED индикација наместо традиционалните multimeter прирачник тест метод.3. Спречите оштетување на ПРОЦЕСОРОТ при поправка или пуштање во работа.4. Е-мора да има инструмент за поправка и дебагирање на компјутерски матични плочи.5. Тоа е лесен и интуитивен да го замени традиционалниот multimeter.

Material: PCB
Suitable chipset: for 1155 interface motherboard
Scope: desktop
Size: 3.7 * 3.7 * 2cm / 1.5 * 1.5 * 0.8in
Weight: approx. 21g
Package list:
1 * Test Card :
Instructions for use:
1. Put the tester in the CPU socket and press the CPU iron cover (note that it cannot be powered at this time). :
2. At this point, the DMI and FDI signal indicators will be fully illuminated. If the light is not on, it indicates that there is an open circuit short circuit fault, the CPU pressure bar can be shaken, and the fault point can be further determined by the multimeter. :
1. The motherboard cannot be powered when the motherboard is tested. :
2. The user needs to purchase the (CR2032, 3.2V) battery into the tester slot. :
3. Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Избор на клиент

SODIAL H58M Компјутер матична Плоча Поддржува LGA1356 Процесор 1366-Pin Xeon ПРОЦЕСОРОТ X5650 5670 целиот Спектар на Комплет Обновено
SODIAL H58M Компјутер матична Плоча Поддржува LGA1356 Процесор 1366-Pin Xeon ПРОЦЕСОРОТ X5650 5670 целиот Спектар на Комплет

6слој PCB луксузни материјали се тешки и трајни, а тоа е повеќе увери за да се отвори и да се откажам.Висока

DEN 902.40
NEWMIND Моќ Модул Чекор До Висок Напон Генератор (DC 3.7 V-7.4 V да 400kV) Обновено
NEWMIND Моќ Модул Чекор До Висок Напон Генератор (DC 3.7 V-7.4 V да 400kV)

7 V Литиум Батерии во серијата(како на пример ), Ni Cd / Ni MH Батерии, 4 V / 6 V Олово Батерии, итн.Ние продаваме пр�

DEN 2090.40
ASRock X99M УБИЕЦ LGA2011-v3/ Intel X99/ DDR4/ Quad CrossFireX & Quad SLI/ SATA3&USB3.0/ М 2/ A&2GbE/ MicroATX Плоча Обновено
ASRock X99M УБИЕЦ LGA2011-v3/ Intel X99/ DDR4/ Quad CrossFireX & Quad SLI/ SATA3&USB3.0/ М 2/ A&2GbE/ MicroATX Плоча

Слотови : 2x PCIExpress 3.0 x16 Слотови, 1x PCIЕкспрес 2.0 x16 Слот (работи на x4).SATA : 10x SATA3 Пристаништа, Поддршка RAID 0, 1, 5, 10

DEN 0.00
HEMOTONE Десктоп motherboardFit за BIOSTAR 16X 8 PCI-E Рударство Плоча TB250-BTC D+ Поддршка 8Video Картичка LGA 1151 DDR4 Обновено
HEMOTONE Десктоп motherboardFit за BIOSTAR 16X 8 PCI-E Рударство Плоча TB250-BTC D+ Поддршка 8Video Картичка LGA 1151 DDR4

Дизајниран за високи перформанси игри продолжен кулер, на ATX форма фактор може да се користи за повеќе GP�

DEN 0.00
Shiwaki BTC X79 Dual CPU Рударство Плоча 2011 Pin 9 Картички 3060 Графичка Картичка LGA 2011 8 PCIE 16X DDR3 Напредни Производна Обновено
Shiwaki BTC X79 Dual CPU Рударство Плоча 2011 Pin 9 Картички 3060 Графичка Картичка LGA 2011 8 PCIE 16X DDR3 Напредни Производна

Quick start : утовар и трансфер на датотеки.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за

DEN 4319.76
GIGABYTE Z590 UD (LGA 1200/ Intel Z590/ ATX/ Тројно М 2/ PCIe 4.0/ USB 3.2 Генералот 2/ 2.5 GbE LAN/ Плоча) Обновено Одлична цена
GIGABYTE Z590 UD (LGA 1200/ Intel Z590/ ATX/ Тројно М 2/ PCIe 4.0/ USB 3.2 Генералот 2/ 2.5 GbE LAN/ Плоча)

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 4079.76
Prettyia Оптички Влакна Дистрибуција Случај ABS 86 Десктоп Панели Терминал Кутија за FTTH Обновено
Prettyia Оптички Влакна Дистрибуција Случај ABS 86 Десктоп Панели Терминал Кутија за FTTH

Различни делови, како што се спојување конектори, оптички влакна областа приклучоците и приклучување з�

DEN 167.76
2GB Меморија за Biostar G31-M7 ТЕ Плоча DDR2 PC2-6400 800MHz DIMM Не-ECC RAM меморија Надградба (ДЕЛА-БРЗ Бренд) Обновено
2GB Меморија за Biostar G31-M7 ТЕ Плоча DDR2 PC2-6400 800MHz DIMM Не-ECC RAM меморија Надградба (ДЕЛА-БРЗ Бренд)

2 GB.Форма Фактор : 240 pin DIMM.Брзина : DDR2 PC26400 800 MHz.Халоген Слободен; ROHS; Гаранција : Живот 2 GB DDR2 PC26400 800 MHz 1.8 v 240 pin

DEN 0.00
Висока Точка Ракета 620 2 SATA Порта PCI-Експрес 2.0 x1 SATA 6Gb/s Контролер Обновено
Висока Точка Ракета 620 2 SATA Порта PCI-Експрес 2.0 x1 SATA 6Gb/s Контролер

SATA 6 Gb / s = 600 MB / s.PCIЕкспрес 2.0 x1 PlugnИгра : no софтвер возачи е потребно.Ракета 600 Серијата е ниска цена SATA 6 Gb / s

DEN 2152.80
WERTYU Одговара за Gigabyte GA-X299-UD4 ПРО Оригинални Новата матична Плоча Игра Overclocking Компјутер матична Плоча LGA Обновено
WERTYU Одговара за Gigabyte GA-X299-UD4 ПРО Оригинални Новата матична Плоча Игра Overclocking Компјутер матична Плоча LGA

Напредна технологија за добивање чиста податоци сигнали за најдобри игри перформанси и стабилност.Нуд�

DEN 2068.80
Одговара за 13GPU Рударство H110motherboard за Asrock H110 ПРО BTC+ 1151 DDR4 (Наместо на TB250-BTC ПРО H81 BTC ПРО TB85 Обновено
Одговара за 13GPU Рударство H110motherboard за Asrock H110 ПРО BTC+ 1151 DDR4 (Наместо на TB250-BTC ПРО H81 BTC ПРО TB85

Зголемена Моќ Решенија Militaryодделение TUF компоненти, Pro Cool и Digi + VRM приклучоци за максимална издржливост.

DEN 0.00
Dell Optiplex 745 Мини Кула Главниот Систем Плоча (TY565 KW626 RF703 HR330) Обновено
Dell Optiplex 745 Мини Кула Главниот Систем Плоча (TY565 KW626 RF703 HR330)

ЧИПСЕТ : Intel Q965 Express, ПОДДРЖАНИ ПРОЦЕСОРИ : Intel Pentium 4, Pentium D, Celeron, Core, Сокет 775 ПОДДРЖАНИ МЕМОРИЈА : 4 DIMM слотов

DEN 0.00
Intel DBS2600CP4 - LGA2011 Intel C600 Чипсет SSI EEB Плоча DDR3 ECC Udimm SATA/САС Gigabit LAN Обновено
Intel DBS2600CP4 - LGA2011 Intel C600 Чипсет SSI EEB Плоча DDR3 ECC Udimm SATA/САС Gigabit LAN

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 0.00
ASUS Премиер H310M-E R2.0 Микро ATX Intel H310 DDR4-Плоча SDRAM Обновено
ASUS Премиер H310M-E R2.0 Микро ATX Intel H310 DDR4-Плоча SDRAM

32 GB Двојна DDR4SDRAM.Микро ATX форма фактор.Пристаништа : 2 x USB2.0 , 2 x USB3.0 (3.1 Генералот 1) ТипА, 1 x Ethernet LAN (RJ45), 2 x PS / 2,

DEN 2723.52
Bxcqzs X79-3.3 K Desktop Плоча NVME SSD М. 2 Интерфејс за ПРОЦЕСОРОТ Поставите DDR3 x 4 Меморија Слот за Ниска Моќност Обновено
Bxcqzs X79-3.3 K Desktop Плоча NVME SSD М. 2 Интерфејс за ПРОЦЕСОРОТ Поставите DDR3 x 4 Меморија Слот за Ниска Моќност

★Компактен и пренослив : се толку мал и лесен во тежина, овој производ не треба многу простор и лесно мож

DEN 2649.84
GIGABYTE H370M D3H GSM (LGA1151/Intel/Микро ATX/Хибрид Дигитален PWM Дизајн/DDR4/USB 3.1 Генералот 2 (USB3.1) Тип Ц и Тип/М Обновено
GIGABYTE H370M D3H GSM (LGA1151/Intel/Микро ATX/Хибрид Дигитален PWM Дизајн/DDR4/USB 3.1 Генералот 2 (USB3.1) Тип Ц и Тип/М

Поддржува 9ти и 8ми Генерација на Intel Core процесори.Dual Channel НеECC Buffered DDR4 Новиот хибрид Дигитален PWM дизајн.Int

DEN 0.00
2GB Меморија Надградба за Gigabyte GA-F2A88XM-HD3 Плоча DDR3 PC3-10600 1333MHz DIMM Не-ECC Десктоп RAM меморија (ДЕЛА-БРЗ Обновено
2GB Меморија Надградба за Gigabyte GA-F2A88XM-HD3 Плоча DDR3 PC3-10600 1333MHz DIMM Не-ECC Десктоп RAM меморија (ДЕЛА-БРЗ

Капацитет : 2 GB.Форма Фактор : 240 pin DIMM.Брзина : PC310600 DDR3 1333 MHz.Халоген Слободен; ROHS; Гаранција : Живот 2 GB PC310600 24

DEN 0.00
Toshiba Satellite U500 HM55 Плоча H000023260 Обновено
Toshiba Satellite U500 HM55 Плоча H000023260

Најголемиот Дел Од Пакување.Toshiba Satellite U500 HM55 Плоча Нови H000023260 08 N10 CK4 Q00 A3 DSC r PGA989 30 дневна гаранција.Toshiba Satel

DEN 0.00
luosh 2-Цифрениот Код PCI Картичка матичната Плоча Аналитичар Дијагностички Пост Тестер за Лаптоп/КОМПЈУТЕР Обновено
luosh 2-Цифрениот Код PCI Картичка матичната Плоча Аналитичар Дијагностички Пост Тестер за Лаптоп/КОМПЈУТЕР

Тоа е лесно да се инсталира, само приклучете во PCI интерфејс.Пресретнат и хексадецимален код на вашиот к�

DEN 962.40
Sedna - Мега 2560 Р3 со USB Кабел/Мега 2560 Р3 Atmega2560-16au Одбор (Компатибилен со Arduino) Обновено
Sedna - Мега 2560 Р3 со USB Кабел/Мега 2560 Р3 Atmega2560-16au Одбор (Компатибилен со Arduino)

Компатибилен со Arduino Мега 2560 Р3 Дигитални I / O Игли : 54 (од кои 14 се обезбеди PWM излез).Флеш Меморија : 256 KB (ATmeg

DEN 0.00
Микро Центар за Intel Core i5-10600K Десктоп Процесор 6 Јадра до 4.8 GHz Отклучен LGA1200 125W Пакет со ASUS Премиер Z590-СТР Обновено
Микро Центар за Intel Core i5-10600K Десктоп Процесор 6 Јадра до 4.8 GHz Отклучен LGA1200 125W Пакет со ASUS Премиер Z590-СТР

2 Генералот Тип 1В, Thunderbolt 4 насловот поддршка.Зголемена моќ решение : 10+1 Dr MOS моќ фази, шест слој за PCB, 8пинс

DEN 11759.76
HP 682170-001 Плоча ДИСКРЕТНИ 630M/2G 45W Обновено
HP 682170-001 Плоча ДИСКРЕТНИ 630M/2G 45W

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 0.00
Asus Република Гејмерите Дивеење VI Екстремни LGA 2066 Продолжен ATX Плоча Обновено
Asus Република Гејмерите Дивеење VI Екстремни LGA 2066 Продолжен ATX Плоча

11 AD Wi Gig Wi Fi за иднината на безжични VR 2 дискови преку DIMM.2 обезбеди оптимизиран за ладење додека АУРА Sync RGB

DEN 0.00
SuperMicro X9DRT-HIBFF Плоча Обновено
SuperMicro X9DRT-HIBFF Плоча

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 0.00