ПЕДЕРОТ 22320E1A-M-C3 Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Месинг Кафез, C3 Царинење, Метрички, 100mm ID, 215mm OD, 73mm Ширина, 3000rpm Максимална Ротациона Брзина, 915kN Статичен Кап?

ПЕДЕРОТ 22320E1A-M-C3 Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Месинг Кафез, C3 Царинење, Метрички, 100mm ID, 215mm OD,

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Оваа сферични ролери имајќи е за употреба во разни апликации, како на вилицата crushers, impactors, конус crushers, и транспортери, меѓу другите.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.C3 радијална царинење овозможува термичка експанзија за континуирано оперативни температури до 200 степени C/392 степени Ф Прав создаден за монтирање на конвенционалниот цилиндрични вратило.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.

Избор на клиент

ПЕДЕРОТ (Schaeffler) 29334-E1 - Сферични Ролери Имајќи - 170 мм ID, 280 mm OD, 67 mm Ширина, Директно ги Понесе, Отворен, Обновено
ПЕДЕРОТ (Schaeffler) 29334-E1 - Сферични Ролери Имајќи - 170 мм ID, 280 mm OD, 67 mm Ширина, Директно ги Понесе, Отворен,

создаден дијаметар : 170 mm.максимална вртежи во минута : 2380 ВРТЕЖИ во минута.надворешен дијаметар : 280 мм.те

DEN 501.60
Sealmaster USFB5000-311 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Блок, 4 Гром База, Јака Планината, Обновено
Sealmaster USFB5000-311 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Блок, 4 Гром База, Јака Планината,

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способнос

DEN 0.00
URB 23140 MC0W33 Сферични Ролери Лого, Машински Месинг Кафез, W33 Масло Каналите, 200 mm ID, 340 mm OD, 112 mm Ширина Обновено
URB 23140 MC0W33 Сферични Ролери Лого, Машински Месинг Кафез, W33 Масло Каналите, 200 mm ID, 340 mm OD, 112 mm Ширина

Имајќи го има 1 парче машински бронза кафез.Имајќи ја има централната водич rib лебдат на внатрешниот прс�

DEN 0.00
Rexnord Линк-Појас FEB22447E 2-15/16 Прирабница Блок Сферични Ролери Имајќи Обновено
Rexnord Линк-Појас FEB22447E 2-15/16 Прирабница Блок Сферични Ролери Имајќи

Дополнителни статични неусогласеност дозволува капацитетот за неточности во процесот на инсталација,

DEN 0.00
Rexnord Линк-Појас 22215LBKC3 75mm Внесува (Unmounted Замени) Сферични Ролери Имајќи Обновено
Rexnord Линк-Појас 22215LBKC3 75mm Внесува (Unmounted Замени) Сферични Ролери Имајќи

Нашите Рекс, ЛинкПојас, и PT Одберете топката имајќи брендови веќе долго време се постави стандард за ква

DEN 0.00
URB 23956 MC3W33 Сферични Ролери Лого, Машински Бронза Кафез, W33 Масло Каналите, 280 mm ID, 380 mm OD, 75 mm Ширина Обновено
URB 23956 MC3W33 Сферични Ролери Лого, Машински Бронза Кафез, W33 Масло Каналите, 280 mm ID, 380 mm OD, 75 mm Ширина

Имајќи го има 1 парче машински бронза кафез.Имајќи ја има централната водич rib лебдат на внатрешниот прс�

DEN 0.00
Sealmaster USFC5000-203 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Јака Планината, 1/2 Гром Обновено
Sealmaster USFC5000-203 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Јака Планината, 1/2 Гром

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способнос

DEN 0.00
XIKE 1Pcs 21305CAK/W33 Лежишта 25x62x17mm Висок Капацитет и Издржливи, Сферични Валчести Лежишта Заострените Понесе. Обновено
XIKE 1Pcs 21305CAK/W33 Лежишта 25x62x17mm Висок Капацитет и Издржливи, Сферични Валчести Лежишта Заострените Понесе.

✔ 100% Големина на толеранција инспекција за оптимални собранието ✔ Материјал Направен на висока јачина

DEN 238.80
ПЕДЕРОТ 22214E1A-M-C3 Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Месинг Кафез, C3 Царинење, Метрички, 70mm ID, 125mm OD, Обновено
ПЕДЕРОТ 22214E1A-M-C3 Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Месинг Кафез, C3 Царинење, Метрички, 70mm ID, 125mm OD,

Надворешниот прстен има центар ритам со три дупки рамномерно распоредени околу тоа за додавање на лубр�

DEN 0.00
ПЕДЕРОТ (Schaeffler) 23952-MB - Сферични Ролери Имајќи - 260 mm ID, 360 mm OD, 75 mm Ширина, Директно ги Понесе, Отворен, Обновено
ПЕДЕРОТ (Schaeffler) 23952-MB - Сферични Ролери Имајќи - 260 mm ID, 360 mm OD, 75 mm Ширина, Директно ги Понесе, Отворен,

создаден дијаметар : 260 mm.максимална вртежи : 1400 ВРТЕЖИ во минута.надворешен дијаметар : 360 mm.температурат

DEN 0.00
URB 23044 MC3W33 Сферични Ролери Лого, Машински Месинг Кафез, W33 Масло Каналите, 220 mm ID, 340 mm OD, 90 mm Ширина Обновено
URB 23044 MC3W33 Сферични Ролери Лого, Машински Месинг Кафез, W33 Масло Каналите, 220 mm ID, 340 mm OD, 90 mm Ширина

Имајќи го има 1 парче машински бронза кафез.Имајќи ја има централната водич rib лебдат на внатрешниот прс�

DEN 0.00
ПЕДЕРОТ 22211E1K-C3 Сферични Ролери Лого, Конусни Понесе, Челичен Кафез, C3 Царинење, Метрички, 55мм ID, 100mm OD, Ширина Обновено
ПЕДЕРОТ 22211E1K-C3 Сферични Ролери Лого, Конусни Понесе, Челичен Кафез, C3 Царинење, Метрички, 55мм ID, 100mm OD, Ширина

Притиснат челик кафез има висока отпорност на абење и простори на ролки за уште оптоварување дистрибуц�

DEN 0.00
ПЕДЕРОТ (Schaeffler) 22232-E1A-M-С3 - Сферични Ролери Имајќи - 160 mm ID, 290 mm OD, 80 мм Ширина, Директно ги Понесе, Обновено
ПЕДЕРОТ (Schaeffler) 22232-E1A-M-С3 - Сферични Ролери Имајќи - 160 mm ID, 290 mm OD, 80 мм Ширина, Директно ги Понесе,

создаден дијаметар : 160 мм.температурата на работа опсег : 30 на +200 °C надворешен дијаметар : 290 mm.кафез мате

DEN 1125.60
ПЕДЕРОТ 22219E1K-C3 Сферични Ролери Лого, Конусни Понесе, Челичен Кафез, C3 Царинење, Метрички, 95mm ID, 170mm OD, 43mm Обновено
ПЕДЕРОТ 22219E1K-C3 Сферични Ролери Лого, Конусни Понесе, Челичен Кафез, C3 Царинење, Метрички, 95mm ID, 170mm OD, 43mm

Оваа ПЕДЕРОТ Е1 Серија сферични ролери имајќи има челичен кафез, а C3 радијална царинење, на надворешниот

DEN 0.00
ПЕДЕРОТ 21322E1TVPB Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Polyamide/Најлон Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 110mm Обновено
ПЕДЕРОТ 21322E1TVPB Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Polyamide/Најлон Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 110mm

Нејзините CN (нормално) радијална царинење е за апликации каде термичка експанзија не се намали царинење

DEN 0.00
SKF 23224 CC/C3W64 - Сферични Ролери Имајќи - Цврст-Масло Исполнет - 120 mm ID, 215 мм OD, 76 mm Ширина, Директно ги Понесе, Обновено
SKF 23224 CC/C3W64 - Сферични Ролери Имајќи - Цврст-Масло Исполнет - 120 mm ID, 215 мм OD, 76 mm Ширина, Директно ги Понесе,

создаден дијаметар : 120 mm.статичен капацитет : 209072 lbf.надворешен дијаметар : 215 мм.температурата на работа

DEN 904.80
Rexnord Линк-Појас FB22424H 1-1/2 Прирабница Блок Сферични Ролери Имајќи Обновено
Rexnord Линк-Појас FB22424H 1-1/2 Прирабница Блок Сферични Ролери Имајќи

Во прилог, на ЛинкотПојас сплитблок домување за својата валчести лежишта може да се drilled и прислушувани

DEN 0.00
URB 23040 MC0W33 Сферични Ролери Лого, Машински Месинг Кафез, W33 Масло Каналите, 200 mm ID, 310 mm OD, 82 mm Ширина Обновено
URB 23040 MC0W33 Сферични Ролери Лого, Машински Месинг Кафез, W33 Масло Каналите, 200 mm ID, 310 mm OD, 82 mm Ширина

Имајќи го има 1 парче машински бронза кафез.Имајќи ја има централната водич rib лебдат на внатрешниот прс�

DEN 0.00
ПЕДЕРОТ 23126E1AK-M Сферични Ролери Лого, Конусни Понесе, Месинг Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 130mm ID, 210mm OD, Обновено
ПЕДЕРОТ 23126E1AK-M Сферични Ролери Лого, Конусни Понесе, Месинг Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 130mm ID, 210mm OD,

Оваа дозвола се дава ширина за самопрегрупирање и компензира за статичка и динамичка усогласеност со г�

DEN 1327.20
Sealmaster USFCE5000-211 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Јака Планината со Тип E Обновено
Sealmaster USFCE5000-211 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Јака Планината со Тип E

Пакет Димензии : 8.75 L x 3.88 H x 7.5 Winches.Пакет Тежина : 22.05 фунти.Земја на Потекло : сад.Дел Број : USFCE5000211 Монтажа �

DEN 0.00
URB 22312 KMC3W33 Сферични Ролери Лого, Машински Месинг Кафез, W33 Масло Каналите, 60 mm ID, 130 mm OD, 46 mm Ширина Обновено
URB 22312 KMC3W33 Сферични Ролери Лого, Машински Месинг Кафез, W33 Масло Каналите, 60 mm ID, 130 mm OD, 46 mm Ширина

Заострените понесе со машински бронза кафез.Имајќи ја има централната водич rib лебдат на внатрешниот пр

DEN 2796.96