Bentgo® Нерѓосувачки - Leak-Доказ Бенто-Стил Ручек Кутија со Отстранлив Divider - Одржлив 5 Првенство Капацитет, Мирис и Отпорни на Дамки за On-the-Go Балансирана Исхрана за Возр?

Bentgo® Нерѓосувачки - Leak-Доказ Бенто-Стил Ручек Кутија со Отстранлив Divider - Одржлив 5 Првенство Капацитет, Мирис

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

ТЕЧЕЊЕ-ДОКАЗ РУЧЕК КУТИЈА : Самоуверено го носи вашиот Bentgo Нерѓосувачки во чанта, briefcase, или ранец со течење-доказ силикони штембил, во кој обезбедува херметички капакот додека не сте подготвени да јадат.ИНДИВИДУАЛИЗИРА ПРЕГРАДИ : изборен divider обезбедува вториот оддел додавање на флексибилност за создавање на оброци, што го прави совршен контејнер за пакување на здрава и балансирана храна.ПРЕМИУМ ХРАНА БЕЗБЕДНО МАТЕРИЈАЛИ : Премиум храна-одделение од нерѓосувачки челик е мирис и дамка-отпорни и BPA - free правејќи го овој ручек кутија безбедна и одржлива алтернатива на пластика.Користете во комбинација со Bentgo ice pack и Bentgo Торба за подолго складирање и изолација.КУПИТЕ СО ЦЕЛ : Bentgo продолжува да биде горд поддржувач на Нахрани Децата, 501(c)(3) непрофитна што дава надеж и ресурси за гладните деца и семејства.Од 2017, Bentgo има донирано повеќе од $200,000 да помогне да се стави крај на глад.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ : Bentgo Нерѓосувачки Челик ручек кутија со капак, отстранлив divider, индустрија-водечки 2 годишна Гаранција, и се грижат за поддршка на корисниците.Спецификација на производот : Големина : 8" x 6" x 2" Материјали : Сад, Капак Печат & Отстранлив Divider : 304 (18/8) не ' Рѓосувачки Челик & Силикони Вентил : Силикони Тежина : 0.98 lbs Капацитет : 5 чаши , 1200 m L.

Избор на клиент

FITHOME Ручек Кутија Контејнери Со 4 Прегради Преносни Бенто Кутии За Возрасни лица Со Вилушка За на Училиште, Работа Розова Обновено
Симпатична Koala бенто кутија двострано тока излезе храна кутија двоен слој за Преносни ручек кутија Обновено
Симпатична Koala бенто кутија двострано тока излезе храна кутија двоен слој за Преносни ручек кутија

Материјал структура : Пченица влакна+PP (двојноlayer дизајн+лажица+вилушка).Производ перформанси : Нашата б�

DEN 0.00
KTYX Бенто Кутија 1000Ml Двоен Слој Јапонски за Деца Бенто Ручек Сад со Лажица и Вилушка Leakproof и Shockproof, Погоден Обновено
KTYX Бенто Кутија 1000Ml Двоен Слој Јапонски за Деца Бенто Ручек Сад со Лажица и Вилушка Leakproof и Shockproof, Погоден

Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас веднаш, така што можеме да го реши проблемо�

DEN 455.76
MIHUAN Најновите Обичај Biodegradable Еко-Пријателски Бамбус Влакна Бенто Кутија (Боја : Бела) Обновено
MIHUAN Најновите Обичај Biodegradable Еко-Пријателски Бамбус Влакна Бенто Кутија (Боја : Бела)

Техника : Лак.Функција : ЕкоПријателски, Порибено.Материјал : Бамбус, БАМБУС ВЛАКНА.Храна Контејнер Функ�

DEN 348.00
Youngever 7 Пакет Бенто Ручек Кутија, Оброк Првично Контејнери, Обновливи 3 Преграда Пластични Поделени Храна Контејнер Обновено
CffdoiFanh Бенто Кутија, од не ' Рѓосувачки Челик Изолирани Ручек Тегла со изолирани торба, Вакуум Супа Термос Храна Тегла Обновено
Roffatide Аниме Демонот Slayer Сите-во-Едно Бенто Кутии Kamado Tanjirou Nezuko Agatsuma Zenitsu Hashibira Inosuke Ручек Обновено
Roffatide Аниме Демонот Slayer Сите-во-Едно Бенто Кутии Kamado Tanjirou Nezuko Agatsuma Zenitsu Hashibira Inosuke Ручек

⭐️Материјал : Пластични + ' Рѓосувачки челик ⭐️Големина : 16.5 x 11 x 9.5 cm / 6.4 x 4.3 x 3.7 инчен ⭐️Инспирација : Д�

DEN 671.76
JHWSX Ручек Кутија, Силикони Запечатени Нерѓосувачки Челик Globular Изолирани Бенто Кутија за Храна Контејнер Без прибор Обновено
Bunny Силуета Бенто Кутија Пластовидно Ручек Кутија со Обновливи Лажица за Деца Возрасни & Канцелариски Работник Обновено
Microwavable Керамички Бенто Кутија За Ручек Кутија За Храна Контејнер Со Печат Добро Порцелански Тркалезна Форма Со Dividers Обновено
CffdoiFanh Бенто Кутија, Преносни Изолирани Ручек Кутија за Храна Контејнер за Складирање, Бенто Ручек Кутија со Овошје/, Обновено
CffdoiFanh Бенто Кутија, Бенто Појасни Сет, Микробранова Печка Ручек Кутија со Супа Може, Преносни PP Материјал Топол Ручек Обновено
Убава Графика Хемиски Печатење на Сите Во Еден Двоен Слој Бенто Кутија за Возрасни/Деца Ручек Кутија Комплет Оброк Првично Обновено
UMAMI Сите-во-Едно Бенто Кутија за Возрасни/Деца, 1 New Сос Тенџере, 4 Полн Дрво Прибор за јадење Поставен & 2 Dividers Обновено
UMAMI Сите-во-Едно Бенто Кутија за Возрасни/Деца, 1 New Сос Тенџере, 4 Полн Дрво Прибор за јадење Поставен & 2 Dividers

✅ Работа / училиште : останете безбедни и јадете здрава секој ден ★ Заборавајте преполни ресторани.здо

DEN 1200.00
MONBENTO - Бенто Кутија MB Оригинални Оникс со Прегради - 2 Ниво Leakproof Ручек Кутија за на Работа/Училиште Ручек Пакување Обновено
Бенто Кутија Преносни Ручек Пластична Кутија за Храна Контејнер за Студентски Отворено Патување Пикник Кампување (Боја Обновено
XUE XUEJIONG Јапонски Стил Ручек Кутија за Студентски Бенто Кутија Дрвен Материјал Садови за Храна Контејнери со Прегради Обновено