Една Нога Челичното Јаже Прашка | 37 Тон Вертикална Оценет Капацитет | Око-за-Око Фламанскиот Циклус Завршува | 2 Кол. | 10' Должина | EIPS 6x37 IWRC | Hanes Снабдување (HSI) Тешки Мес

Една Нога Челичното Јаже Прашка | 37 Тон Вертикална Оценет Капацитет | Око-за-Око Фламанскиот Циклус Завршува | 2 Кол.

DEN 1291.20

Обновено

Достапно за нарачка

ОКОТО И ОКОТО : Е специфична за еден нога прашка со фламанскиот циклус завршува на двете страни, исто така познат како Челичното Јаже Ѓердан.Употребата на овие slings за кревање е распространет поради својата сила и издржливост.ФЛАМАНСКИОТ ОКО SPLICED SWAGING : прашка краеви се механички формираат што поголем товар капацитети.Циклуси се обезбедени со фалсификувани метал ракав во текот на spliced област заедно со тешки-должност thimbles да се заштити завршува на прашка.ДВОЈНО ОЗНАЧЕНИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ : Две ознаки се користат на HSI slings да се идентификуваат WLL (Работно Оптоварување Граници).Riggers може да референтни клучни информации за безбедно прашка апликација и OSHA за усогласеност.СОЛИДЕН ФЛЕКСИБИЛНОСТ : 6 x 37 IWRC (Независна Челичното Јаже Core) класификација нуди голем надворешниот жици кои се обезбеди рамнотежа помеѓу замор и отпорност на абење.АМЕРИКАНСКАТА НАПРАВИ МЕСТЕЊЕ : Hanes Снабдување, Inc.е горда да биде индустрија-водечки САД врз основа на производителот на дигалки решенија за индустриски изградба и градежни проекти од 1930. Сите slings се произведени во сертифицирана според ISO 9001 : 2015 објект.

Избор на клиент

XFTD Брод Снабдувањето со 1pcs 316 Морски Одделение од Нерѓосувачки Челик Swageless Око Терминал за 4mm Челичното Јаже Обновено
ЛИФТ-СИТЕ 14 ft. Челик Две Нога Лигамент 3/4 Дијаметар Челичното Јаже Прашка Обновено
ЛИФТ-СИТЕ 14 ft. Челик Две Нога Лигамент 3/4 Дијаметар Челичното Јаже Прашка

Предмет : Челичното Јаже Прашка.Прашка Тип : Две Нога Лигамент.Прашка Должина : 14 ft.Прашка Капацитет Од 30 �

DEN 621.60
Две Нога Челичното Јаже Прашка | 37 Тон Вертикална Оценет | Фламанскиот Циклус Завршува | 1-1/2 Кол. | 28' Должина | EIPS Обновено
Две Нога Челичното Јаже Прашка | 37 Тон Вертикална Оценет | Фламанскиот Циклус Завршува | 1-1/2 Кол. | 28' Должина | EIPS

ФЛАМАНСКИОТ ЦИКЛУС ЗАВРШУВА : Лигамент око отвори се достапни за лифтови со повеќе пикпоени и конектори

DEN 588.00
Две Нога Челичното Јаже Прашка | 31 Тон Вертикална Оценет | Напрсток со цијан-да-Завртка Pin Сидро Shackle | 1-3/8 Кол. Обновено
Две Нога Челичното Јаже Прашка | 31 Тон Вертикална Оценет | Напрсток со цијан-да-Завртка Pin Сидро Shackle | 1-3/8 Кол.

НАПРСТОК И ЗАВРТКА PIN СИДРО SHACKLE : Идеален за Трансферот и Место инсталации поради леснотијата со која pin�

DEN 0.00
Две Нога Челичното Јаже Прашка | 49 Тон Вертикална Оценет | Напрсток со цијан-да-Топ Сидро Shackle | 1-3/4 Кол. | 30' Должина Обновено
LiftAmerica Челичното Јаже Метален Прашка, Вертикална 11,200 lbs, Ѓердан 8200 lbs, Кошница 22,000 lbs, Стандард 12 Очи Обновено
LiftAmerica Челичното Јаже Метален Прашка, Вертикална 11,200 lbs, Ѓердан 8200 lbs, Кошница 22,000 lbs, Стандард 12 Очи

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ КРЕВАЊЕ ПРАШКА : Има тегови во секој индустриски или станбена средина со своите флексиб�

DEN 0.00
Една Нога Челичното Јаже Прашка | 3.2 Тон Капацитет | Домашни Око за Око Фламанскиот Циклус Завршува | 9/16 Кол. | 3' Должина Обновено
Две Нога Челичното Јаже Прашка | 13 Тон Вертикална Оценет | Фламанскиот Циклус Завршува | 7/8 Кол. | 20' Должина | EIPS Обновено
Две Нога Челичното Јаже Прашка | 13 Тон Вертикална Оценет | Фламанскиот Циклус Завршува | 7/8 Кол. | 20' Должина | EIPS

ФЛАМАНСКИОТ ЦИКЛУС ЗАВРШУВА : Лигамент око отвори се достапни за лифтови со повеќе пикпоени и конектори

DEN 1893.60
Една Нога Челичното Јаже Прашка | 1.1 Тон Вертикална Оценет Капацитет | 3/8 Дијаметар - 1.1 Тон Вертикална Оценет Капацитет Обновено
Liftall 10T110X10 Жица Mesh Прашка, 10' Должина, VLL, 12000 lb Обновено
Liftall 10T110X10 Жица Mesh Прашка, 10' Должина, VLL, 12000 lb

Челичната конструкција е отпорен на триење и сечење.Brazed крајот дизајн им овозможува на slings да биде попр�

DEN 0.00
Една Нога Челичното Јаже Прашка | 1 Тон Вертикална Оценет Капацитет | Око-за-Око Фламанскиот Циклус Завршува | 5/16 Кол. Обновено
Арматура Жица, 1pcs 1.5-10ММ Кол Нерѓосувачки Челични Јажиња Прашка Кабел Кревање Прашка Склопови со Силно Прицврстени Обновено
Четири Нога Лигамент Челичното Јаже Прашка | 11 Тон Вертикална Оценет | Тешки-Должност Напрсток со цијан-да-Напрсток | Обновено
AIGUO Челик Кабел,од 10 Метри Риболов Линија 0.3 mm/0.4 mm/0.5 mm/0.6 мм Дијаметар Мек Челик Заробени Жица, Јажиња Кабел Обновено
AIGUO Челик Кабел,од 10 Метри Риболов Линија 0.3 mm/0.4 mm/0.5 mm/0.6 мм Дијаметар Мек Челик Заробени Жица, Јажиња Кабел

★челични јажиња материјал : не ' рѓосувачки челик, ПВЦ надворешниот кожата, издржливи ★wire кабел (дијаме�

DEN 605.76
Liftall 10T110X20 Жица Mesh Прашка, 20' Должина, VLL, 12000 lb Обновено
Liftall 10T110X20 Жица Mesh Прашка, 20' Должина, VLL, 12000 lb

Челичната конструкција е отпорен на триење и сечење.Brazed крајот дизајн им овозможува на slings да биде попр�

DEN 0.00
Liftall 34I2LBX9 Прашка, Јажиња, 9' Должина, 19400 lb, 60 Степени F Обновено
Liftall 34I2LBX9 Прашка, Јажиња, 9' Должина, 19400 lb, 60 Степени F

6 x 19, EIP, IWRC за добра отпорност на триење и вредност.Механички swaged, Фламанскиот око splice обезбедува резерва

DEN 22494.72
Liftall 8T110X16 Жица Mesh Прашка, Триаголник/Ѓердан, 8 x 16' Обновено
Liftall 8T110X16 Жица Mesh Прашка, Триаголник/Ѓердан, 8 x 16'

Челичната конструкција е отпорен на триење и сечење.Brazed крајот дизајн им овозможува на slings да биде попр�

DEN 22453.20