Нерѓосувачки 309L-16 3/32x12 10lb Лачно Заварување Стап Electrode - произведено ВО САД

Нерѓосувачки 309L-16 3/32x12 10lb Лачно Заварување Стап Electrode - произведено ВО САД

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

AWS. 54. AWS E309/309 L-16. 10# број на 14" обложени заварување род.Weldtool E309/309 L е дизајниран да работи на директна струја, обратна поларитетот, како и наизменични струја.Ниска содржина на јаглерод на заварување метали намалува ризикот од inttergranular корозија со намалување на можноста за карбид врнежи во жито граница.Оваа electrode може да се користи за да се приклучат на различни метали за услуга температури до 600 F и метали на 309 и 309 L состав.Исто така, може да се користи за да се приклучат на не ' рѓосувачки челици за себе или за јаглерод или ниска легура челици.Молибден содржина обезбедува лази отпор на elecated температури.Оваа двојна classifacation ќе помогне да се елиминира вишок.Произведено во САД во ISO 9001 објект.

Избор на клиент

5Pcs/Set Помине Уметност Алатка Пескарење Бафер Блок Педикир Маникир Чистење полски Убавина Алатки Професионални Датотеки Обновено
KUDICO Жените Плус Големина Тренингот Шорцеви Бразилецот Текстура Плен Leggings Шорцеви Анти-Целулит Scrunch Задник Крена Обновено
Tracfone Samsung Галакси A32 5G, 64GB,Црно - при-пејд паметен Телефон (Заклучена) Обновено
Tracfone Samsung Галакси A32 5G, 64GB,Црно - при-пејд паметен Телефон (Заклучена)

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 5999.76
DAYTOY Жените Силикони Нога Lifesize Силикони Женски Манекен Нога со Прсти може да се Позиционира, Убава Нога Текстура, Обновено
KEEPREAL Тиркизна Мермерна Текстура Печати Водоотпорен Влажни воздушни Перници - Машина Перат | Влажно и Суво Торба за Обновено
Kraft Еколошки Кафена Хартија, Рамни се Справи & Security Лепило Превозникот Торба, 36 x 15 x 30 cm, 90 гр, 50 компјутери Обновено
Kraft Еколошки Кафена Хартија, Рамни се Справи & Security Лепило Превозникот Торба, 36 x 15 x 30 cm, 90 гр, 50 компјутери

Производителот гаранција може да не се применува 100% Хартија.Kraft Хартиени кеси се 100% растворливи во прир�

DEN 379.44
Новороденче Девојки Розова Шарени Туту Фустан Прв Роденден Здолниште Тимови Секојдневен Крофна се Печати Девојки Облека Обновено
Компатибилен со iPhone 13 Про Случај, Проѕирни Случај, Анти-Yellowing, Shockproof Заштитна Јасен Случај за iPhone 13 Про Обновено
Компатибилен со iPhone 13 Про Случај, Проѕирни Случај, Анти-Yellowing, Shockproof Заштитна Јасен Случај за iPhone 13 Про

Воскресна рабовите помогне да се спречи вашиот i Phone екран и камера од триење и гребнатини.ТЕНОК И ЛЕСЕН

DEN 110.16