3M VHB RP32 Акрилик селотејп [Пакет на 25] - 2 кај. (W) x 1.25 во. (L) Постојана Врска Лента Лента со Conformable Сива Пена. Ленти и Adhesives

3M VHB RP32 Акрилик селотејп [Пакет на 25] - 2 кај. (W) x 1.25 во. (L) Постојана Врска Лента Лента со Conformable Сива

DEN 403.20

Обновено

Достапно за нарачка

Тоа може да го замени заковки, завари и завртки.излупете лепливоста.Оваа постојана врска лента може да се користи на полесни, потенки, и различни материјали со еднаква ефикасност.Тоа нуди проектирање флексибилност со својата viscoelasticity и може да се поврзе со различни површини, дури и на пониски температури.долго поврзување на кертриџот е оценет за својата 18 lb. 3 M VHB RP32 е 32 мили, сива, тешки двојно двострано, притисок чувствителни пена лента наменета за индустриска сила сврзување, приложување и монтажа.Посебна Карактеристика : повеќенаменски акрилик селотејп е отпорна на висока опсег топла и ладна температура велосипедизам, УВ светлина, растворувач, и хемикалии.Комунални Опсег : сива пена лента обврзници за различни обична или обоени површини, вклучувајќи и стакло, метали, пластика, дрво и бетон. 3 M VHB RP32 е сива, 0.

Избор на клиент

3M 4052 5 x 8-25 Двојно Обложени Пена Лента, 5 инчен x 8 инчен (Пакување од 25) Обновено
3M 4052 5 x 8-25 Двојно Обложени Пена Лента, 5 инчен x 8 инчен (Пакување од 25)

Обично се користи за примена на изградбата; поврзување на микробранова прозорец стакло на вратата.Висо�

DEN 0.00
10M Пена за Изолација Ленти Лепило, 27 Големини Двојно Пена Еднострано Лента Индустриска Сила Леплива Лепило Лепак Dustproof Обновено
Поли Торба Човек Лента Логика Двојно Пена Еднострано Лента, 1/32, 1 x 72 yds, Бела, 2/Случај Обновено
Поли Торба Човек Лента Логика Двојно Пена Еднострано Лента, 1/32, 1 x 72 yds, Бела, 2/Случај

Специјално формулиран за повеќето внатрешна монтажа и приклучување апликации.Екстремно флексибилен п�

DEN 2924.64
3M VHB 4905 Јасно Акрилик Лента - [Пакет од 5 Компјутери] 0.75 во. Двојно Двострано Лепило Кругови за Постојано Поврзување Обновено Одлична цена
X-DREE 5Pcs 20mm Width 1mm Дебелина Една Страна Сунѓерот Пена Лента Црна 10 Метри Должина(5Pcs 20mm larghezza 1mm spessore Обновено
X-DREE 5Pcs 20mm Width 1mm Дебелина Една Страна Сунѓерот Пена Лента Црна 10 Метри Должина(5Pcs 20mm larghezza 1mm spessore

Neoprene соголување се користи за чување тела, бучава изолација, баласт, shockproof,проширување зглобовите на preca

DEN 572.88
sipiao 3M VHB Двојно Двострано Лента, Тешки Пена Лента, 33 FT Должина, 0.4 Инчен Ширина, 1.1 мм Дебел, за Индустриска Монтажа Обновено
sipiao 3M VHB Двојно Двострано Лента, Тешки Пена Лента, 33 FT Должина, 0.4 Инчен Ширина, 1.1 мм Дебел, за Индустриска Монтажа

Не се целосно задоволни со вашата цел Не грижете се, ние сме секогаш во вашата услуга да се обрати на бил�

DEN 359.76
3M Двојно Обложени Уретан Пена Лента 4026, Природни, 3 во х 36 yd, 62 мили, 3 Ролни по случај Обновено
3M Двојно Обложени Уретан Пена Лента 4026, Природни, 3 во х 36 yd, 62 мили, 3 Ролни по случај

Офбела, 0.0625 во (1.6 мм) отвориклетка, флексибилни уретан пена превозникот.Висок стриже лепила со висока те

DEN 0.00
3M VHB Тешки Монтажа Лента 4910, Јасно, 1 во ширина x 5 yd должина (1 Ролна) Обновено
3M VHB Тешки Монтажа Лента 4910, Јасно, 1 во ширина x 5 yd должина (1 Ролна)

Ја елиминира дупчење, брусење, refinishing, нарезници, заварување и расчистување.Јасно, акрилик изградба е ид�

DEN 407.76
3M 4492W 0.5 x 0.5-250 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.5 Инчи Квадрати (Пакување од 250) Обновено
3M 4492W 0.5 x 0.5-250 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.5 Инчи Квадрати (Пакување од 250)

Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неусогласеноста на супстрати.Типична употр�

DEN 483.84
Aviditi 3M 4466 Двојно Пена Еднострано Лента, 1 x 5 yds, 1/16,Бела, 1/Случај Обновено
Aviditi 3M 4466 Двојно Пена Еднострано Лента, 1 x 5 yds, 1/16,Бела, 1/Случај

Исполнува празнините на неправилни површини, дистрибуира стрес, печати, перничиња, dampens вибрации, и се п�

DEN 600.96
3M 4492B 0.5 x 0.5-250 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.5 Инчи Квадрати (Пакување од 250) Обновено
3M 4492B 0.5 x 0.5-250 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.5 Инчи Квадрати (Пакување од 250)

Тоа обезбедува висок крајната лепливоста на многу пластика и е формулирана да бара внатрешна и надворе�

DEN 483.84
X-DREE 5мм х 3мм Супер Силен Една Страна ЕВА Сунѓерот Пена Лента Црна 5M Должина(5мм х 3мм Супер Силен Една Страна ЕВА Обновено
3M 4496B 4 x 8-25 Полиетилен Пена Лента, 62 мили (1.6 мм) Дебели, 4 Инчи x 8 Инчи Правоаголници (Пакување од 25) Обновено
3M 4496B 4 x 8-25 Полиетилен Пена Лента, 62 мили (1.6 мм) Дебели, 4 Инчи x 8 Инчи Правоаголници (Пакување од 25)

Во принцип, двојно обложени лента е составен од пена, хартија, филм, или ткиво превозникот дека е обложен

DEN 0.00
3M 4492W 1 x 7-25 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 1 Инч x 7 Инчи Правоаголници (Пакување од 25) Обновено
3M 4492W 1 x 7-25 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 1 Инч x 7 Инчи Правоаголници (Пакување од 25)

Типична употреба вклучува и внатрешна и умерена надворешна средина сврзување за знаци, плочките со ими�

DEN 415.44
3M Изградба Seaming Лента 8087CW, 1 Ролна, Црвена, 72 mm x 50 m, Плашт Лента за Seaming, Спојување, Запечатување и Поправка Обновено
3M Изградба Seaming Лента 8087CW, 1 Ролна, Црвена, 72 mm x 50 m, Плашт Лента за Seaming, Спојување, Запечатување и Поправка

РАЗНОВРСНА ПЛАШТ ЛЕНТА наменета за seaming, спојување, запечатување и поправка на материјали кои се корист�

DEN 565.44