Osung CUIU13-14 Стоматолошки Универзална Curette, SIU13-14

Osung CUIU13-14 Стоматолошки Универзална Curette, SIU13-14

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Висок квалитет, од нерѓосувачки челик Долги инструмент живот и максимизирање инструмент инвестиции.Дршката е мала тежина; Дизајниран за намалена врвката за околу рака и замор.Се справи со притисокот дизајн обезбедува одлична контрола и тактилни се чувствуваат.Опис на производот Стоматолошки од Универзитетот во Индијана, Универзална, Предниот Curette, SIU13-14. Дизајниран да се отстрани ткиво од тешко да се постигне места на површината на коренот.Контакт Информации За Производителот 3128951773.

Избор на клиент

LAJA Увоз на Нова Празнина ПРВИЧНО 29 Стоматолошки Инструменти Обновено
LAJA Увоз на Нова Празнина ПРВИЧНО 29 Стоматолошки Инструменти

НОВА ПРАЗНИНА ПРВИЧНО 29 СТОМАТОЛОШКИ ИНСТРУМЕНТИ.НАПРАВЕНИ ВО НЕ ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.ИСТИТЕ ИНСТРУМЕНТИ

DEN 0.00
Стоматолошки Hatchets 51/52 (15-8-12) со Мудро Инструменти Обновено
Стоматолошки Hatchets 51/52 (15-8-12) со Мудро Инструменти

15812 Hatchets.се користи за шуплина подготовка : retentive области, внатрешната линија агли и отстранување на хард

DEN 0.00
OdontoMed2011 10 КОМПЈУТЕРИ Penfield Dissector 3 Двојно Заврши 19.8 CM Нерѓосувачки Челик Инструменти ODM Обновено
OdontoMed2011 10 КОМПЈУТЕРИ Penfield Dissector 3 Двојно Заврши 19.8 CM Нерѓосувачки Челик Инструменти ODM

10 КОМПЈУТЕРИ PENFIELD DISSECTOR # 3 ДВОЈНО ЗАВРШИ 19.8 CM.НАПРАВЕНИ ОД КВАЛИТЕТНИ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.GAURANTEED ЗАДОВОЛС�

DEN 1156.56
LAJA Увозот 5 Компјутери Стоматолошки Нежно Четкање на заби Комплет Јазична/Buccal Непцето Размавта Проширување Инструменти Обновено
ДДП Стоматолошки Gracey CURETTES 7/8 Двојно Заврши Справи со ПРЕГЛЕДИ на Инструменти Обновено
ДДП Стоматолошки Gracey CURETTES 7/8 Двојно Заврши Справи со ПРЕГЛЕДИ на Инструменти

ДДП СТОМАТОЛОШКИ GRACEY CURETTES 7 / 8 ДВОЈНО ЗАВРШИ СПРАВИ СО ПРЕГЛЕДИ НА ИНСТРУМЕНТИ.НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.ИСТО К

DEN 165.60
OdontoMed2011® 5 Парчиња Стоматолошки Scaler Предниот Towner Jacquette 15/15 Стоматолошки Инструменти ODM Обновено
OdontoMed2011® 5 Парчиња Стоматолошки Scaler Предниот Towner Jacquette 15/15 Стоматолошки Инструменти ODM

5 Парчиња Стоматолошки Scaler Предниот Towner Jacquette 15 / 15 НАПРАВЕНИ ОД КВАЛИТЕТНИ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.GAURANTEED ЗАД�

DEN 0.00
OdontoMed2011 Забен Камен Калкулус Плакета Смена На Забот Scraper, Стоматолошки Огледало & Scaler Сет Обновено
OdontoMed2011 Забен Камен Калкулус Плакета Смена На Забот Scraper, Стоматолошки Огледало & Scaler Сет

Забен Камен Калкулус Плакета Смена На Забот Scraper, Стоматолошки Огледало & Scaler Сет.Направени Од Квалитетн

DEN 719.76
G. S Голдман Фокс GF6 Hoe Curette Двојно Заврши - Најдобар Квалитет Обновено
G. S Голдман Фокс GF6 Hoe Curette Двојно Заврши - Најдобар Квалитет

G S ИНСТРУМЕНТИ СЕ САМО ПРОДАВААТ од СТРАНА на Г С ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА.Г.S ГОЛДМАН ФОКС GF6 HOE CURETTE ДВОЈНО ЗАВР�

DEN 196.56
PDT R680 Wingrove L3-4 Титаниум Имплант Scaler, Tangerine Dream Обновено
PDT R680 Wingrove L3-4 Титаниум Имплант Scaler, Tangerine Dream

Ултрасветлина, цврсти смола се справи.Крајната тактилни чувствителност 100% рачно изработени во САД.Нема

DEN 2138.40
АА ПРО Стоматолошки Лукас Коска Curette 88 Двокреветни Заврши Лажици 4MM Нерѓосувачки Челик инструмент+ Квалитет Обновено
АА ПРО Стоматолошки Лукас Коска Curette 88 Двокреветни Заврши Лажици 4MM Нерѓосувачки Челик инструмент+ Квалитет

АА ПРО СТОМАТОЛОШКИ ЛУКАС КОСКА CURETTE 88 ДВОКРЕВЕТНИ ЗАВРШИ ЛАЖИЦИ 4 MM НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ИНСТРУМЕНТ+ КВАЛ

DEN 138.00
Стоматолошки Прегледи Gracey Хируршки Лукас Curettes 11 Компјутери Двојно Заврши Нерѓосувачки Челик Инструменти Обновено
Стоматолошки Прегледи Gracey Хируршки Лукас Curettes 11 Компјутери Двојно Заврши Нерѓосувачки Челик Инструменти

Произведени од AISI 420 германски нерѓосувачки челик.Производот е во Согласност со ИСО 9001, CEКвалитет Марка,

DEN 0.00
ДДП СТАНДАРД СТОМАТОЛОШКИ GRACEY CURETTE 3/4 ПРЕГЛЕДИ ШУПЛИВИ СЕ СПРАВИ СО РОЗОВА БОЈА SCALER Обновено
ДДП СТАНДАРД СТОМАТОЛОШКИ GRACEY CURETTE 3/4 ПРЕГЛЕДИ ШУПЛИВИ СЕ СПРАВИ СО РОЗОВА БОЈА SCALER

СТАНДАРД СТОМАТОЛОШКИ GRACEY CURETTE 3 / 4 ПРЕГЛЕДИ ШУПЛИВИ СЕ СПРАВИ СО РОЗОВА БОЈА SCALER.НАПРАВЕНИ ВО НЕ ' РЃОСУВ

DEN 0.00
G. S Број на 3 Компјутери Стоматолошки Jaquette Scaler U15/30 Предниот Tarter Смена Челик Инструмент Најдобар Квалитет Обновено
G. S Број на 3 Компјутери Стоматолошки Jaquette Scaler U15/30 Предниот Tarter Смена Челик Инструмент Најдобар Квалитет

G S Инструменти Се Само Продаваат Од Страна На Г С Онлајн Продавница.Г.S Број На 3 Компјутери Стоматолошки

DEN 318.96
Osung Стоматолошки Синус Curette, ISSC2 Обновено
Osung Стоматолошки Синус Curette, ISSC2

Инструмент наменет за долг живот со избалансиран се справи.Стерилизација : Инструменти може да се sterilized

DEN 2217.60
PDT R007 Неверојатни Gracey Curette, 13/14, Продолжен Дофат Мини, Карибите Зелена Обновено
PDT R007 Неверојатни Gracey Curette, 13/14, Продолжен Дофат Мини, Карибите Зелена

Ултрасветлина, цврсти смола се справи.Крајната тактилни чувствителност 100% рачно изработени во САД.Анат

DEN 897.60
Gracy Curette, 9/10, Scaler, Професионална Квалитет На Стоматолошки Инструмент,Од Не ' Рѓосувачки Челик Обновено
Gracy Curette, 9/10, Scaler, Професионална Квалитет На Стоматолошки Инструмент,Од Не ' Рѓосувачки Челик

Премиум Квалитет на изработка.Направени со Високо Квалитетен не ' рѓосувачки челик.Може да се спореди с�

DEN 900.00
OdontoMed2011 10 КОМПЈУТЕРИ PK Томас 1 Стоматолошки Восок Столари Моделирање Ресторативна Двојно Заврши Нерѓосувачки Челик Обновено
ДДП - Избрани Сет на 18 КОМПЈУТЕРИ Стоматолошки Ортодонтски Инструменти Поставени на Scraper и SCALERS Обновено
ДДП - Избрани Сет на 18 КОМПЈУТЕРИ Стоматолошки Ортодонтски Инструменти Поставени на Scraper и SCALERS

ИЗБРАНИ СЕТ НА 18 КОМПЈУТЕРИ СТОМАТОЛОШКИ ОРТОДОНТСКИ ИНСТРУМЕНТИ ПОСТАВЕНИ НА SCRAPER И SCALERS.НАПРАВЕНИ ВО �

DEN 1444.56
LAJA УВОЗОТ Laryngeal Стоматолошки Ретровизори со Рачка 5 не ' Рѓосувачки Челик Обновено
LAJA УВОЗОТ Laryngeal Стоматолошки Ретровизори со Рачка 5 не ' Рѓосувачки Челик

Laryngeal Стоматолошки Ретровизори со Рачка #5 не ' Рѓосувачки Челик.ИСТИТЕ ИНСТРУМЕНТИ КАКО НА СЛИКАТА.НАПР�

DEN 0.00
LAJA УВОЗОТ Laryngeal Стоматолошки Ретровизори со Рачка 2 Нерѓосувачки Челик Обновено
LAJA УВОЗОТ Laryngeal Стоматолошки Ретровизори со Рачка 2 Нерѓосувачки Челик

Laryngeal Стоматолошки Ретровизори со Рачка #2 Нерѓосувачки Челик.ИСТИТЕ ИНСТРУМЕНТИ КАКО НА СЛИКАТА.НАПРАВ

DEN 0.00
137 Мини Пет Curette/H5 Добра Хигиена Со Цел Scaler Обновено
137 Мини Пет Curette/H5 Добра Хигиена Со Цел Scaler

Сите Вешта Инструменти се изработени со највисок квалитет, од нерѓосувачки челик.Вешта Gurantees против ' рѓ

DEN 479.76
NNA МЕДИЦИНСКИ H67 Предниот Sickle Scaler. Дентална Хигиена Најомилена Обновено
NNA МЕДИЦИНСКИ H67 Предниот Sickle Scaler. Дентална Хигиена Најомилена

Многу ефикасен за interproximal области.Супертенок, контраагол дизајн.Производот е во Согласност со ИСО 9001, CEК

DEN 470.40
LAJA УВОЗОТ на Нови Празнина ПРВИЧНО 28 Стоматолошки Инструменти Обновено
LAJA УВОЗОТ на Нови Празнина ПРВИЧНО 28 Стоматолошки Инструменти

НОВА ПРАЗНИНА ПРВИЧНО 28 СТОМАТОЛОШКИ ИНСТРУМЕНТИ.НАПРАВЕНИ ВО НЕ ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.ИСТИТЕ ИНСТРУМЕНТИ

DEN 0.00
OdontoMed2011 10 КОМПЈУТЕРИ Penfield Dissector 4 Single Ended 21.6 CM Нерѓосувачки Челик Инструменти ODM Обновено
OdontoMed2011 10 КОМПЈУТЕРИ Penfield Dissector 4 Single Ended 21.6 CM Нерѓосувачки Челик Инструменти ODM

10 КОМПЈУТЕРИ PENFIELD DISSECTOR # 4 SINGLE ENDED 21.6 CM.НАПРАВЕНИ ОД КВАЛИТЕТНИ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.GAURANTEED ЗАДОВОЛСТВО И ВР

DEN 0.00
ДДП Многу на 3 Компјутери Стоматолошки Sickle Scaler, Предниот, Jacquette, JAC 30/33 Обновено
ДДП Многу на 3 Компјутери Стоматолошки Sickle Scaler, Предниот, Jacquette, JAC 30/33

Многу од 3 Еез Стоматолошки Sickle Scaler, Предниот, Jacquette, JAC 30 / 33 Направени Во Не ' Рѓосувачки Челик.Одличен Ква

DEN 311.76
ДДП Кабелот Пакер Не Serrated Обичен се Справи со Стоматолошки Инструменти Обновено
ДДП Кабелот Пакер Не Serrated Обичен се Справи со Стоматолошки Инструменти

Кабелот Пакер Не Serrated Обичен Се Справи Со Стоматолошки Инструменти.Направени Во Не ' Рѓосувачки Челик.О�

DEN 0.00
LAJA УВОЗОТ на Нови Scalar H6 H7 Стоматолошки Инструменти Scaler Обновено
LAJA УВОЗОТ на Нови Scalar H6 H7 Стоматолошки Инструменти Scaler

НОВИ SCALAR H6 H7 СТОМАТОЛОШКИ ИНСТРУМЕНТИ SCALER.НАПРАВЕНИ ВО НЕ ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.ИСТИТЕ ИНСТРУМЕНТИ КАКО НА

DEN 171.60
G. S Основните Преглед КОМПЛЕТ Стоматолошки Sickle Scaler PK Томас Огледало Поставено Студентот ИСПИТОТ за ПОЛНЕЊЕ Обновено
G. S Основните Преглед КОМПЛЕТ Стоматолошки Sickle Scaler PK Томас Огледало Поставено Студентот ИСПИТОТ за ПОЛНЕЊЕ

G S ИНСТРУМЕНТИ СЕ САМО ПРОДАВААТ од СТРАНА на Г С ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА.Г.S ОСНОВНИТЕ ПРЕГЛЕД КОМПЛЕТ СТОМАТ�

DEN 135.36
Фокс Кожен CURETTES 1MM Дерматологија G. S Инструменти Обновено
Фокс Кожен CURETTES 1MM Дерматологија G. S Инструменти

G S ИНСТРУМЕНТИ СЕ САМО ПРОДАВААТ од СТРАНА на Г С ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА.ФОКС КОЖЕН CURETTES 1 MM ДЕРМАТОЛОГИЈА G...

DEN 671.76