Бахман Возови - 36' Широк-Визија Caboose - CHESSIE Жолто - ХО Скала

Бахман Возови - 36' Широк-Визија Caboose - CHESSIE Жолто - ХО Скала

DEN 479.52

Обновено

Достапно за нарачка

Приклучок на напојување.Се тркала за нумера?.Моќта е доставен до песната и локомотива од страна на напојување, брзина контролер, терминал жица, и E-Z Песна терминал/rerailer.Потоа приклучокот за напојување во живо на ѕидниот штекер.Терминалот/rerailer дел подоцна ќе бидат поврзани со power pack и напојување, па поставете го во близина на штекер или моќ лента.По околу секои 8 часа на работа, избришете песна шини и изложени тркала со мека, lint-слободен крпа.Ако вашиот постави не дојде со една, магнети се достапни одделно (ХО Реден Број 78999; N Скала Реден Број 78998).Ова може да предизвика воз derailments и електрични кола прекини.Воз врши најдобри под чисти услови на работење.Додаде тежина за оптимално следење.Конечно – приклучок за поврзување жица од напојување во џек на брзина контролер означени ВО.Напојување.Терминал Жица.Цврсто им помогнам на конекторот на патеката крај.Не-магнетни, поцрнети месинг оски со needlepoint лежишта.Спојување на два автомобили со E-Z Колега couplers е толку лесно како туркајќи ги заедно, кога тие не се во текот на под-песна магнет.Темно машински-метални тркала со RP25 контури.По песната се собрани, двојно проверете за заедничко поврзување и се вклопуваат со лесно трчање вашите прсти во текот на врвот на шините во двете насоки.Завртете го knob на брзина контролор стрелките на часовникот, додека таа ќе престане (сите на патот кон лево).Следната прикачите терминал жица за брзина контролер со приклучување во, каде што вели Да ги Пратите.Не-магнетни, поцрнети месинг оски со needlepoint лежишта.За да направите позитивни и безбедни конекции за да овие, притисни во копчиња и внесете го секој од голи завршува на врската жица од вашиот додаток.Брзината контролер е способен за дополнување еден додаток во исто време.Започнете хранење моќ на патеката од полека претворајќи knob на брзина контролор стрелките на часовникот.Ако вашиот воз ќе престане да или не да започне, краток спој може да биде наведено.Некои групи може да дојде со брзина контролер со две push копчето конектори.Ако се открие испакнатини или нарушување на патеката површина, ре-проверува железнички joiner одговара.Uncoupling се случува само кога во текот на еден под-песна магнет и кога нема тензија помеѓу автомобили.Проверете дали сите тркала се на патеката.

Избор на клиент

LLionel aAMERICAN FflyeR Santa FE Caboose 999010 6-44044 S Мерач ATSF 6-44048 Нови 6-44048 Обновено
LLionel aAMERICAN FflyeR Santa FE Caboose 999010 6-44044 S Мерач ATSF 6-44048 Нови 6-44048

LLionel : 644048 a AMErican Fflyer Santa Fe Caboose #999010 S Gauge From Set 644044 New во a AMErican Fflyer Кутија!Започнете со a AMErican Fflyer на Santa Fe начин

DEN 0.00
ХО Скала Долго Островот Железничката Дрво Caboose 14 ХО Мерач Обновено
ХО Скала Долго Островот Железничката Дрво Caboose 14 ХО Мерач

1954290 БРЕНД НОВИ ВО КУТИЈА!!!НИКОГАШ НЕ КОРИСТАТ!!!.МЕРАЧ : ХО КОЛОСЕК.МИН КРИВА : 18".ДОЛЖИНА : 4 3 / 4".БРЕНД НОВИ

DEN 0.00
Заливот Прозорец Caboose со Покрив Прошетка - ЊУЈОРК - ХО Скала Обновено
Заливот Прозорец Caboose со Покрив Прошетка - ЊУЈОРК - ХО Скала

Сребро Серија возен парк.Види преку roofwalk, скала, и заливот прозорецот стилови на прототип.Темно машинск�

DEN 0.00
Bowser N Скала PRR N5 Челик Кабината на Автомобилот (Caboose) Пенсилванија/PRR/Рано 477773 Обновено
Bowser N Скала PRR N5 Челик Кабината на Автомобилот (Caboose) Пенсилванија/PRR/Рано 477773

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 743.76
КАТО 8022 Кочница Ван Јо 8000 (Мини Caboose) (N Скала) Обновено
КАТО 8022 Кочница Ван Јо 8000 (Мини Caboose) (N Скала)

Модел : 8022.Згора на тоа, бидејќи се работи перформанси, исто така, е добар и услуга по продажбата на произ�

DEN 0.00
Ангажирање 1926182 ГРИМАСА 99835 Кревет Автомобил Обновено
Ангажирање 1926182 ГРИМАСА 99835 Кревет Автомобил

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 0.00