Валтер 10P123 12x3/32x1 Chopcut II и Нерѓосувачки Челик Cut-Off Тркала за Исецка Пили Тип 1 Одделение A30, 10 парчиња

Валтер 10P123 12x3/32x1 Chopcut II и Нерѓосувачки Челик Cut-Off Тркала за Исецка Пили Тип 1 Одделение A30, 10 парчиња

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Специјално дизајнирани за преносни исецка пили.Двојно надворешни засилување за дополнителна безбедност.Воланот на избор за цевки и extrusions.Подолг живот за најтешките апликации.За употреба со челични и нерѓосувачки челик.Chopcut II тркала имаат развиен специјално за употреба на пренослив исецка пили.Тие се стави минимално оптоварување на моторот, што ги прави лесно и на оператор и алатка.Двојно надворешни засилување за дополнителна безбедност.Најдобро од сите, Chopcut тркала испорача брзо минува и исклучителни животен век.За употреба со челични и нерѓосувачки челик.Пакет од 10.

Избор на клиент

Aexit 25 Компјутери Абразивни Тркала & Дискови 80 Ронки 3 75mm Круг Пескарење Дискови Sandpaper Исклучување Тркала Песок Обновено
Aexit 25 Компјутери Абразивни Тркала & Дискови 80 Ронки 3 75mm Круг Пескарење Дискови Sandpaper Исклучување Тркала Песок

Име На Производ : Пескарење Диск Sandpaper;Материјал : Крпа, Абразиви.Боја : Кафена;Ронки : 80 Надворешен Дијаме

DEN 696.00
Truswe Отсечени Тркала 52 Пакет,4 1/2 Инч,0.45 USD/Пакет,Метал и Нерѓосувачки Челик Сечење и Тркала за Агол Мелница,Ултра Обновено
Norton Полначот Мал Дијаметар Засилен Абразивни Cut-Off Тркала, Тип 01 Станот, Алуминиум Оксид, 1/16 Арбор, 1-1/2 Дијаметар, Обновено
Ајкула Индустрии 4.5 x .045 x 7/8 T27 Cut-Off Тркала - 60 Ронки - 5 Pk (Стар SDP454-5) Обновено
Ајкула Индустрии 4.5 x .045 x 7/8 T27 Cut-Off Тркала - 60 Ронки - 5 Pk (Стар SDP454-5)

Cutoff тркала.Засилен Депресивни Центар Се Намали.Лесен за употреба.Квалитет на материјалот.Издржливи и д�

DEN 0.00
PFERD 69845 Рамен Cut-Off Тркала, Тип 1, Алуминиум Оксид А, 4-1/2 Дијаметар x .040 Дебелина, 7/8 се Роди, 13300 Макс. ВРТЕЖИ Обновено
PFERD 69845 Рамен Cut-Off Тркала, Тип 1, Алуминиум Оксид А, 4-1/2 Дијаметар x .040 Дебелина, 7/8 се Роди, 13300 Макс. ВРТЕЖИ

Погоден за нерѓосувачки челик (ИНОКС), јаглероден челик и сите обоени метали.Сечење на лим, делови и цврс

DEN 0.00
PFERD 63216 Депресивни Центар Cut-Off Тркала, Тип 27, Алуминиум Оксид A, 6 Дијаметар x 3/32 Дебелина, 5/8-11 Конец, 10200 Обновено
PFERD 63216 Депресивни Центар Cut-Off Тркала, Тип 27, Алуминиум Оксид A, 6 Дијаметар x 3/32 Дебелина, 5/8-11 Конец, 10200

Погоден за нерѓосувачки челик (ИНОКС), висока температура легури, јаглероден челик и сите обоени метали.

DEN 0.00
Еко Работ 1-Pack 14-Инчен Сечење Нож: Алуминиум Оксид Двојно Засилен Отсечени Големина на Тркало (14x1/8) 1 Арбор Исецка Обновено
ISARD -4.5 x 0,45 x 7/8 - 50 Компјутери Пакет - Метал и Нерѓосувачки Челик Отсечени Тркала за Агол Брусилки Обновено
ISARD -4.5 x 0,45 x 7/8 - 50 Компјутери Пакет - Метал и Нерѓосувачки Челик Отсечени Тркала за Агол Брусилки

КОЛИЧИНА : Овој оглас е за пакување од педесет (50) парчиња на нашите 41 / 2" сечење тркала.ДИМЕНЗИИ : Секој ди

DEN 0.00
Weiler 57140 4-1/2 X .045 Тигар Ао Тип 1 Сечење и Тркала, A60T, X-Заклучување на Арбор Дупка (Пакување од 25) Обновено
Weiler 57140 4-1/2 X .045 Тигар Ао Тип 1 Сечење и Тркала, A60T, X-Заклучување на Арбор Дупка (Пакување од 25)

Силна смола обврзници испорачува долго сечење живот што ги држи професионалци за работа подолго.Бела а�

DEN 1416.00
PFERD 64491 Преносни Електрични Chopsaw Тркала за Челик, Алуминиум Оксид А, 12 Дијаметар x 3/32 Дебела, 1 се Роди, 5,100 Обновено
PFERD 64491 Преносни Електрични Chopsaw Тркала за Челик, Алуминиум Оксид А, 12 Дијаметар x 3/32 Дебела, 1 се Роди, 5,100

Дизајниран за универзална сечење апликации.Обезбедува агресивни сечење акција со минимални брус форми

DEN 0.00
Приклучи се Повлечеме 12/5(60mm)×4/5(20mm) Electroplated Дијамант Мелење Тркала,Дијамант Мелење/Сечење и Тркала,Нож Диск Обновено
Приклучи се Повлечеме 12/5(60mm)×4/5(20mm) Electroplated Дијамант Мелење Тркала,Дијамант Мелење/Сечење и Тркала,Нож Диск

By electroplating.Спецификација : Материјал : Дијамант песок обложени и метал со Дијаметар : 60mm Понесе дијаметар

DEN 335.76
25 Пакет 4.5 Инчен Исклучување Тркала за Метал, Премиум Материјали од не ' Рѓосувачки Челик Сечење и Тркала,Тенка Cut-Off Обновено
Валтер 11T453 4-1/2x1/16x7/8 ZIP+ XTRA Тешки Cut-Off Тркала Тип 27 Ронки A60, 25 пакет Обновено
Валтер 11T453 4-1/2x1/16x7/8 ZIP+ XTRA Тешки Cut-Off Тркала Тип 27 Ронки A60, 25 пакет

Исклучителни тешки перформанси.Во голема мера поткрепен за дополнителна безбедност.Екстра долг на трк�

DEN 2639.76
TINVHY 50-Pack Cut-Off Тркала, 4-1/2 x 0.04 x 7/8 Во Метал & Нерѓосувачки Челик Сечење и Тркала, Тенок Метал Cutting Диск Обновено
TINVHY 50-Pack Cut-Off Тркала, 4-1/2 x 0.04 x 7/8 Во Метал & Нерѓосувачки Челик Сечење и Тркала, Тенок Метал Cutting Диск

Апликации Овие сечење дискови се наменети за сечење fiberglass, челик, железо, пластика, нерѓосувачки челик,

DEN 0.00
Обединетите Абразиви САИТ 29208 4-1/2x1/4x7/8 A54 Памучни Влакна UA-GFX Латекс Обврзници Тип 27 Меша Тркала, 10 парчиња Обновено
Обединетите Абразиви САИТ 29208 4-1/2x1/4x7/8 A54 Памучни Влакна UA-GFX Латекс Обврзници Тип 27 Меша Тркала, 10 парчиња

Латекс обврзници за заварување меша и по завршувањето.Овозможува за најкул меша и по завршувањето.Спец�

DEN 4511.76
Валтер 11T672 7x1/32x7/8 ZIP ЕДЕН Тенок Мерач Cut-off Тркала Contaminant Слободни Тип 27 Ронки ZA60, 25 пакет Обновено
Валтер 11T672 7x1/32x7/8 ZIP ЕДЕН Тенок Мерач Cut-off Тркала Contaminant Слободни Тип 27 Ронки ZA60, 25 пакет

Брзо и бесплатно прецизност намалувања.Чисто сечење за помалку rework.Кул сечење со помалку промена на бој

DEN 4511.76
Griton CA4087 Арбор Индустриски Отсечени Тркала за Метал, 7/8 Дупка со Дијаметар, 4 Дијаметар, 1/8 Width (Пакување од 25) Обновено
Griton CA4087 Арбор Индустриски Отсечени Тркала за Метал, 7/8 Дупка со Дијаметар, 4 Дијаметар, 1/8 Width (Пакување од 25)

Griton Индустриски Одделение засилен исклучување тркала се дизајнирани да се спротивстави на кршење пред�

DEN 0.00
Валтер 11U062 6x3/64x7/8 ZIP АЛУ Cut-Off Тркала за Алуминиум Тип 1 Ронки A60, 25 пакет Обновено
Валтер 11U062 6x3/64x7/8 ZIP АЛУ Cut-Off Тркала за Алуминиум Тип 1 Ронки A60, 25 пакет

Одлични на тркалото на животот.Брзо сечење на алуминиум и обоени метали.Единствена формулација гаранци

DEN 0.00
Merryland 4-1/2 X 0.045 Експерт-линија Ултра Тенок Отсечени Тркала 25 Пак, од не ' Рѓосувачки Челик Сечење Метал Диск за Обновено
Merryland 4-1/2 X 0.045 Експерт-линија Ултра Тенок Отсечени Тркала 25 Пак, од не ' Рѓосувачки Челик Сечење Метал Диск за

✅ 【ВРВЕН КВАЛИТЕТ】 : Merryland Експертлинија 5 ѕвезди на Ниво 4 1 / 2 "X 0.04" Ултра Тенко Сечење и Тркала.Екстра Д

DEN 0.00
Norton 8834184431 4-1/2 во. Обложени Специјалитети Влошки & Дупчиња Дискови, 1 Обновено
Norton 8834184431 4-1/2 во. Обложени Специјалитети Влошки & Дупчиња Дискови, 1

Преклопуваат дупчиња дискови се користи за deburring и полирање радиуси, дупки и цилиндар ѕидови.2 / set конфиг

DEN 0.00
9 x 1/8 Cut-Off Тркала, 7/8 АХ 30 N СЕКРЕТАР-АЛУ за Алуминиум - Тип 27 Обновено
9 x 1/8 Cut-Off Тркала, 7/8 АХ 30 N СЕКРЕТАР-АЛУ за Алуминиум - Тип 27

Алуминиум Оксид зрно содржи нема филери кои може да остават несакани површински остатоци обезбедување

DEN 262.32
Валтер 11H042 4-1/2x3/64x7/8 ZIP Титан Месинг и Титаниум Cut-Off Тркала Тип 1 Ронки C60, 25 пакет Обновено
Валтер 11H042 4-1/2x3/64x7/8 ZIP Титан Месинг и Титаниум Cut-Off Тркала Тип 1 Ронки C60, 25 пакет

Оптимално своите перформанси за титаниум и месинг.Единствена формулација спречува метал од прегревање

DEN 0.00
Обединетите Абразиви - Саит 59032 7A-S Влакна Диск 7 x 7/8 60 Ронки Керамички - Pkg Количина 100, (се Продава во пакување Обновено
Обединетите Абразиви - Саит 59032 7A-S Влакна Диск 7 x 7/8 60 Ронки Керамички - Pkg Количина 100, (се Продава во пакување

БРЕНД : Велика АбразивиСаит.АБРАЗИВЕН МАТЕРИЈАЛ : Керамички.РОНКИ : 60 ОДДЕЛЕНИЕ : Среден.ДИЈАМЕТАР ИНЧИ :

DEN 0.00
PFERD 63616 Рамен Cut-Off Тркала, Тип 1, Алуминиум Оксид А, 7 Дијаметар x .045 Дебелина, 7/8 се Роди, 8600 Макс. ВРТЕЖИ Обновено
PFERD 63616 Рамен Cut-Off Тркала, Тип 1, Алуминиум Оксид А, 7 Дијаметар x .045 Дебелина, 7/8 се Роди, 8600 Макс. ВРТЕЖИ

Погоден за нерѓосувачки челик (ИНОКС), висока температура легури, јаглероден челик и сите обоени метали.

DEN 0.00
ASNOMY Дијамант Сечење Тркала 4-1/2 x 7/8 Инчи за цврст Метал, Отсечени Тркала со 5000+ Намалувања на Арматурата, Челик, Обновено
ASNOMY Дијамант Сечење Тркала 4-1/2 x 7/8 Инчи за цврст Метал, Отсечени Тркала со 5000+ Намалувања на Арматурата, Челик,

1 парче вакуум brazed дијамант сечење диск за цврст метал.Дијаметар : 41 / 2"(115mm); Понесе : 7 / 8"(22.23 mm); Kerf : 1.4 mm.Шир�

DEN 0.00
Norton Toolroom Засилен Абразивни Cut-Off Тркала, Тип 01 Станот, Алуминиум Оксид, 1-1/4 Арбор, 7 Дијаметар, 0.035 Дебелина, Обновено
Norton Toolroom Засилен Абразивни Cut-Off Тркала, Тип 01 Станот, Алуминиум Оксид, 1-1/4 Арбор, 7 Дијаметар, 0.035 Дебелина,

Страна засилен, смола обврзници^Приноси намали максималната стапка и минимум kerf загуба; идеален кога те

DEN 719.76
Norton 8834182132 2x2x1/2 во. Обложени Специјалитети Влошки & Дупчиња Дискови, Обновено
Norton 8834182132 2x2x1/2 во. Обложени Специјалитети Влошки & Дупчиња Дискови,

Крстот влошки се користи на висока брзина на пневматски алатки за deburring, спојувањето, чистење и полирање

DEN 0.00