Bettomshin 5Pcs HK2516 Игли Валчести Лежишта,25мм Понесе 32-милиметри OD 16mm Ширина, Отворен Крај, 20000N Static Load 13600N Динамичко Оптоварување GCr75 за Спин Четка Кофа

Bettomshin 5Pcs HK2516 Игли Валчести Лежишта,25мм Понесе 32-милиметри OD 16mm Ширина, Отворен Крај, 20000N Static Load

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Оваа Игли Валчести Имајќи е направен од висок јаглерод хром имајќи челик (целосно појачани), па тоа е долго време-живот, мазна и ниско ниво на бучава, исто така, има голема трајност и отпорност на под тешките бремиња.98 инчен Надворешниот Дијаметар : 32-милиметри/1.Динамичко Оптоварување (Cr) : 13.98"; Надворешниот Кол.Тие се компактни лежишта со високо оптоварување на капацитет на носивост и вкочанетост.Игли Валчести Имајќи е особено погоден за висок динамички товари или радијални-ограничен инсталација, исто така и за различни апликации како што се земјоделски и градежни машини, пумпи и компресори, и две-циклус мотори, меѓу другото, Тие се монтирани со силно мешање се вклопуваат во домувањето.6 k N; Статички на Оптоварување (Кор) : 20k N; Максимална Ротациона Брзина (Нафта) : 9000rpm; Максимална Ротациона Брзина (Масти) : 15000rpm.Димензии : Понесе Кол.Игли Валчести Имајќи е широко се користи, кои се движат од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботи, лифтови, возен мелници, кормило шахти, агрегат crushers, итн.Спецификација : Модел : HK2516 Материјал : GCr75 Внатре Дијаметар : 25мм/0. : 32-милиметри/1.26"; Дебелина : 16mm/0.Рамената или snap прстени не се бара да се лоцира имајќи axially, на тој начин се овозможува едноставна и економски дизајн на куќиште понесе; Инсталација со притиснете машина или специјални алатки, наместо на чекани, бидејќи тепа може да доведе до локалните деформација; Ниска пресек овозможува намалување и одговара за користење во ограничени монтажа простори.

Избор на клиент

Замена Лого, HK2518 Игла Кафез Задржана Ролки Лежишта 253218 mm (5 Компјутери) Подготвени Куп Игли Валчести Имајќи TLA2518Z Обновено
uxcell AXK2035 Удар Игли Валчести Лежишта со Подлошки 20mm Понесе 35mm OD 2mm Ширина Обновено
uxcell AXK2035 Удар Игли Валчести Лежишта со Подлошки 20mm Понесе 35mm OD 2mm Ширина

[MODLE] Имајќи Модел : AXK2035 (I D.=20mm, К Г.=35mm, Дебелина=2mm, Дебелина со Подлошки : 4mm); Миење Модел : AS2035 [МАТЕРИЈАЛ]

DEN 0.00
X-DREE HK30mmx38mmx24mm Подготвени Куп Отворен Крај Ролери Имајќи Сребрен Тон 10pcs(HK30mmx38mmx24mm Copa Подготвени Отворен Обновено
X-DREE HK30mmx38mmx24mm Подготвени Куп Отворен Крај Ролери Имајќи Сребрен Тон 10pcs(HK30mmx38mmx24mm Copa Подготвени Отворен

Име На Производ : Ролери Имајќи; Материјал : Имајќи Челик.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 38mm / од 1

DEN 733.44
HHKHFA CF3/6/5/4/8/10/12/16/20/18(KR10/12/13/16/19/22/26/30/32/35/47/52) Кам Следбеник Игли Валчести Имајќи Тркала и Pin Обновено
HHKHFA CF3/6/5/4/8/10/12/16/20/18(KR10/12/13/16/19/22/26/30/32/35/47/52) Кам Следбеник Игли Валчести Имајќи Тркала и Pin

100% сосема нов и квалитет.На гума е фино запечатени да се изолира прашина.Карактеристики : Трајни, добар к

DEN 1730.40
KFidFran Игли Валчести Лежишта, 1 го Понесе 1-5/16 OD 1-1/16 Ширина, Хром Челични Игли Челик Кафез Еден Начин Спојки Имајќи Обновено
TONGTAIRUI-СВЕТЛА liudididibearing RNA4926 Имајќи 150x180x50mm (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен Обновено
TONGTAIRUI-СВЕТЛА liudididibearing RNA4926 Имајќи 150x180x50mm (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен

Како и за игли валчести со G2 класа, дијаметарот се движи во рамките на 2µm во група.Модел : RNA4926; Тип : Игли В

DEN 2056.80
Koyo БХ-1012 Игли Валчести Лого, Полн Дополнуваат Подготвени Куп, Отворен, Инчен, 5/8 ID, 7/8 OD, 3/4 Ширина, 6200rpm Максимална Обновено
uxcell RC081208 Игли Валчести Лежишта, Еден Начин Лого, 1/2 го Понесе 3/4 OD 1/2 Ширина 5pcs Обновено
uxcell RC081208 Игли Валчести Лежишта, Еден Начин Лого, 1/2 го Понесе 3/4 OD 1/2 Ширина 5pcs

Модел : RC081208 (I D (Препратена)= 1 / 2inch, К Г (D)= 3 / 4inch, Ширина (C)= 1 / 2inch).ST14 челик подготвени куп, GCr15 игла ролки еде

DEN 0.00
ИНА RNA4904 Прецизност Игли Валчести Лого, Челичен Кафез, Отворен Крај, Масло Дупка, Метрички, 25мм ID, 37mm OD, 17mm Ширина, Обновено
ИНА NA6912 Игли Валчести Лого, Прецизност Земјата, Челичен Кафез, Отворен Крај, Масло Дупка, Метрички, 60mm ID, 85mm OD, Обновено
ИНА NA6912 Игли Валчести Лого, Прецизност Земјата, Челичен Кафез, Отворен Крај, Масло Дупка, Метрички, 60mm ID, 85mm OD,

Оваа ИНА радијална игли валчести имајќи има челичен кафез и нафта дупка, и е погоден за апликации со вис�

DEN 4085.04
PESARO К 80X90X78 ZW Игли Валчести со Ознака (без Ролки), Кафез само, Двоен Ред, Отворен Крај, Метрички, 80mm ID, 90mm Обновено
PESARO К 80X90X78 ZW Игли Валчести со Ознака (без Ролки), Кафез само, Двоен Ред, Отворен Крај, Метрички, 80mm ID, 90mm

Го заменува дел броеви : VOLVO 183993 Висок радијална оптоварување со намален капацитет меѓуодделението за у�

DEN 0.00
X-DREE NA4910 72mmx50mmx22mm 8000rpm Отстранлив Внатрешниот Прстен Челик Ролери Лого(NA4910 72mmx50mmx22mm 8000 вртежи Обновено
X-DREE NA4910 72mmx50mmx22mm 8000rpm Отстранлив Внатрешниот Прстен Челик Ролери Лого(NA4910 72mmx50mmx22mm 8000 вртежи

Име На Производ : Ролери Имајќи; Материјал : Имајќи Челик.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 72mm / 2.83

DEN 469.92
Koyo NK25/20A Игли Валчести Лого, Надворешниот Прстен и Ролери, Отворен, Масло Дупка, Челичен Кафез, Метрички, 25мм ID, Обновено
Koyo NK25/20A Игли Валчести Лого, Надворешниот Прстен и Ролери, Отворен, Масло Дупка, Челичен Кафез, Метрички, 25мм ID,

Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роб�

DEN 583.20
LUOHAIMEI HN5520 Имајќи Без Кафез 556320 mm (10 Парчиња) Целосно се Надополнуваат Подготвени Куп Игли Валчести Лежишта Обновено
LUOHAIMEI HN5520 Имајќи Без Кафез 556320 mm (10 Парчиња) Целосно се Надополнуваат Подготвени Куп Игли Валчести Лежишта

Модел : HN5520; Type : FULL Дополнуваат Подготвени Куп Игли Валчести.Внатрешен Дијаметар : 55 mm; Надворешниот Дија

DEN 0.00
ИНА (Schaeffler) NKI42/30 Игли Валчести Имајќи - 42 mm Понесе, 57 мм OD, 30 мм Ширина, Отворете Обновено
ИНА (Schaeffler) NKI42/30 Игли Валчести Имајќи - 42 mm Понесе, 57 мм OD, 30 мм Ширина, Отворете

создаден дијаметар : 42 mm.динамичен капацитет : 9700 lbf.надворешен дијаметар : 57 мм.статичен капацитет : 21100 lbf

DEN 4714.56
X-DREE NA6904 20mmx37mmx30mm Отстранлив Внатрешниот Прстен Ролери Лого(NA6904 20mmx37mmx30mm rodamiento де rodillos де Обновено
X-DREE NA6904 20mmx37mmx30mm Отстранлив Внатрешниот Прстен Ролери Лого(NA6904 20mmx37mmx30mm rodamiento де rodillos де

Име На Производ : Ролери Имајќи; Материјал : Имајќи Челик.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 37mm / 1.46

DEN 337.92
DANSHILONG K506320 Игли Валчести со Ознака (10 Парчиња) Радијална Игли Валчести и Кафез Собранија K506320 19243/55 Лежишта Обновено
DANSHILONG K506320 Игли Валчести со Ознака (10 Парчиња) Радијална Игли Валчести и Кафез Собранија K506320 19243/55 Лежишта

Предмет : K556320 Радијална Игли Валчести И Кафез Собранија.Тип : Игли Валчести Имајќи.Големина : 55мм x 63mm x 20mm

DEN 0.00
Замена Прецизност Топката Игли Валчести Лежишта Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm - 15 * 21 * 16mm Обновено
Замена Прецизност Топката Игли Валчести Лежишта Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm - 15 * 21 * 16mm

Материјал : имајќи челик.Количина : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 10 PCS.Забелешки : Ако имате посебни потреби, ве молиме конта�

DEN 0.00
GJJSZ Имајќи Прецизност Валчести Лежишта NA4822 Солидна Јака Игли Валчести Лежишта со Внатрешен Прстен 4524822 4544822/А Обновено
GJJSZ Имајќи Прецизност Валчести Лежишта NA4822 Солидна Јака Игли Валчести Лежишта со Внатрешен Прстен 4524822 4544822/А

Внатрешен Дијаметар : 110 mm; Надворешниот Дијаметар : 140 mm; Дебелина : 30 mm.Во високата ротациона брзина на гл

DEN 0.00
KFidFran B1110 Игли Валчести Лежишта 11/16 го Понесе 7/8 OD 5/8 Ширина Хром Челик Отворен Крај Целосна Дополнуваат Подготвени Обновено
ИНА SCE108 Игли Валчести Лого, Разговор Подготвени Куп, Челичен Кафез, Отворен Крај, Инчен, 5/8 ID, 13/16 OD, 1/2 Ширина, Обновено
ИНА SCE108 Игли Валчести Лого, Разговор Подготвени Куп, Челичен Кафез, Отворен Крај, Инчен, 5/8 ID, 13/16 OD, 1/2 Ширина,

21982 година за обезбедување на квалитет и се користат во различни апликации, како што се автомобилската и

DEN 191.76