Bettomshin 5Pcs HK2516 Игли Валчести Лежишта,25мм Понесе 32-милиметри OD 16mm Ширина, Отворен Крај, 20000N Static Load 13600N Динамичко Оптоварување GCr75 за Спин Четка Кофа

Bettomshin 5Pcs HK2516 Игли Валчести Лежишта,25мм Понесе 32-милиметри OD 16mm Ширина, Отворен Крај, 20000N Static Load

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Оваа Игли Валчести Имајќи е направен од висок јаглерод хром имајќи челик (целосно појачани), па тоа е долго време-живот, мазна и ниско ниво на бучава, исто така, има голема трајност и отпорност на под тешките бремиња.98 инчен Надворешниот Дијаметар : 32-милиметри/1.Динамичко Оптоварување (Cr) : 13.98"; Надворешниот Кол.Тие се компактни лежишта со високо оптоварување на капацитет на носивост и вкочанетост.Игли Валчести Имајќи е особено погоден за висок динамички товари или радијални-ограничен инсталација, исто така и за различни апликации како што се земјоделски и градежни машини, пумпи и компресори, и две-циклус мотори, меѓу другото, Тие се монтирани со силно мешање се вклопуваат во домувањето.6 k N; Статички на Оптоварување (Кор) : 20k N; Максимална Ротациона Брзина (Нафта) : 9000rpm; Максимална Ротациона Брзина (Масти) : 15000rpm.Димензии : Понесе Кол.Игли Валчести Имајќи е широко се користи, кои се движат од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботи, лифтови, возен мелници, кормило шахти, агрегат crushers, итн.Спецификација : Модел : HK2516 Материјал : GCr75 Внатре Дијаметар : 25мм/0. : 32-милиметри/1.26"; Дебелина : 16mm/0.Рамената или snap прстени не се бара да се лоцира имајќи axially, на тој начин се овозможува едноставна и економски дизајн на куќиште понесе; Инсталација со притиснете машина или специјални алатки, наместо на чекани, бидејќи тепа може да доведе до локалните деформација; Ниска пресек овозможува намалување и одговара за користење во ограничени монтажа простори.

Избор на клиент

FTVOGUE 2 парчиња KR16/CF6 Студ-Тип Игли Валчести Имајќи Cam Песна Следбеник Крива Имајќи Алатка Обновено
FTVOGUE 2 парчиња KR16/CF6 Студ-Тип Игли Валчести Имајќи Cam Песна Следбеник Крива Имајќи Алатка

Направен од висок квалитет, имајќи челик материјал, висока цврстина, ниско ниво на бучава, анти ' рѓа и ан

DEN 1648.80
X-DREE HK30mmx38mmx24mm Подготвени Куп Отворен Крај Ролери Имајќи Сребрен Тон 10pcs(HK30mmx38mmx24mm Copa Подготвени Отворен Обновено
X-DREE HK30mmx38mmx24mm Подготвени Куп Отворен Крај Ролери Имајќи Сребрен Тон 10pcs(HK30mmx38mmx24mm Copa Подготвени Отворен

Име На Производ : Ролери Имајќи; Материјал : Имајќи Челик.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 38mm / од 1

DEN 733.44
Запечатени Топката Имајќи Игли Валчести Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm - 15 * 21 * 16mm (Број Обновено
Запечатени Топката Имајќи Игли Валчести Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm - 15 * 21 * 16mm (Број

Материјал : имајќи челик.Количина : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 10 PCS.Забелешки : Ако имате посебни потреби, ве молиме конта�

DEN 435.60
KFidFran B912 Игли Валчести Лежишта 9/16 го Понесе 3/4 OD 3/4 Ширина Хром Челик Отворен Крај Целосна Дополнуваат Подготвени Обновено
KFidFran B912 Игли Валчести Лежишта 9/16 го Понесе 3/4 OD 3/4 Ширина Хром Челик Отворен Крај Целосна Дополнуваат Подготвени

Опис на German B912 Nadellager 9 / 16" Bohrung 3 / 4" Außendurchmesser 3 / 4" Breite Chromstahl Offenes Ende Vollkomplement gezogenes Topflager[GRÖSSE] Modell : Б912 (ID (Преп�

DEN 1881.60
TONGTAIRUI-СВЕТЛА liudididibearing RNA4924 Лого (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен Прстен 4624924 Обновено
TONGTAIRUI-СВЕТЛА liudididibearing RNA4924 Лого (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен Прстен 4624924

Бидејќи нема внатрешен прстен, на површината на вратило весник опремени со тоа се дејствува директно ка

DEN 4130.40
Замена Прецизност Топката Игли Валчести Лежишта Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm - 15 * 21 * 16mm Обновено
Замена Прецизност Топката Игли Валчести Лежишта Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm - 15 * 21 * 16mm

Материјал : имајќи челик.Количина : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 10 PCS.Забелешки : Ако имате посебни потреби, ве молиме конта�

DEN 0.00
Замена Лого, K384620 Имајќи Големина 38x46x20mm (1 парче) Радијална Игли Валчести и Кафез Собранија K384620 19244/38 Лежишта Обновено
Замена Лого, K384620 Имајќи Големина 38x46x20mm (1 парче) Радијална Игли Валчести и Кафез Собранија K384620 19244/38 Лежишта

Класификација Како Модел за K, K D радијална игла и retainer собрание, овој вид на лого има само една група на р

DEN 0.00
Замена Лого, HK2518 Игла Кафез Задржана Ролки Лежишта 253218 mm (5 Компјутери) Подготвени Куп Игли Валчести Имајќи TLA2518Z Обновено
РБЦ Лежишта Pitchlign IR7234 1 се Роди, 1.25 OD, 1.01 Ширина Внатрешниот Прстен За Игли Валчести Лежишта Обновено
РБЦ Лежишта Pitchlign IR7234 1 се Роди, 1.25 OD, 1.01 Ширина Внатрешниот Прстен За Игли Валчести Лежишта

Прецизност земјата на сите површини.Ги исполнува упатствата за Воени Стандард MS 51963 Појачани ролери пов

DEN 0.00
ИНА SCE108 Игли Валчести Лого, Разговор Подготвени Куп, Челичен Кафез, Отворен Крај, Инчен, 5/8 ID, 13/16 OD, 1/2 Ширина, Обновено
ИНА SCE108 Игли Валчести Лого, Разговор Подготвени Куп, Челичен Кафез, Отворен Крај, Инчен, 5/8 ID, 13/16 OD, 1/2 Ширина,

21982 година за обезбедување на квалитет и се користат во различни апликации, како што се автомобилската и

DEN 191.76
KFidFran Игли Валчести Лежишта, 1 го Понесе 1-5/16 OD 1-1/16 Ширина, Хром Челични Игли Челик Кафез Еден Начин Спојки Имајќи Обновено
ИНА (Schaeffler) NKI42/30 Игли Валчести Имајќи - 42 mm Понесе, 57 мм OD, 30 мм Ширина, Отворете Обновено
ИНА (Schaeffler) NKI42/30 Игли Валчести Имајќи - 42 mm Понесе, 57 мм OD, 30 мм Ширина, Отворете

создаден дијаметар : 42 mm.динамичен капацитет : 9700 lbf.надворешен дијаметар : 57 мм.статичен капацитет : 21100 lbf

DEN 4714.56
TONGTAIRUI-СВЕТЛА liudididibearing RNA4926 Имајќи 150x180x50mm (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен Обновено
TONGTAIRUI-СВЕТЛА liudididibearing RNA4926 Имајќи 150x180x50mm (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен

Како и за игли валчести со G2 класа, дијаметарот се движи во рамките на 2µm во група.Модел : RNA4926; Тип : Игли В

DEN 2056.80
X-DREE HK2512 25mmx32mmx12mm Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Ролери Имајќи 5pcs(HK2512 25mmx32mmx12mm Completo Complemento Обновено
X-DREE HK2512 25mmx32mmx12mm Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Ролери Имајќи 5pcs(HK2512 25mmx32mmx12mm Completo Complemento

Име На Производ : Ролери Имајќи; Материјал : Имајќи Челик.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 32милим�

DEN 309.60
HHKHFA CF3/6/5/4/8/10/12/16/20/18(KR10/12/13/16/19/22/26/30/32/35/47/52) Кам Следбеник Игли Валчести Имајќи Тркала и Pin Обновено
HHKHFA CF3/6/5/4/8/10/12/16/20/18(KR10/12/13/16/19/22/26/30/32/35/47/52) Кам Следбеник Игли Валчести Имајќи Тркала и Pin

100% сосема нов и квалитет.На гума е фино запечатени да се изолира прашина.Карактеристики : Трајни, добар к

DEN 1730.40
ИНА HK22202RS Игли Валчести Лого, Разговор Подготвени Куп, Надворешниот Прстен и Ролери, Челичен Кафез, Отворен Крај, Двојно Обновено
GJJSZ Имајќи Прецизност Валчести Лежишта NA4822 Солидна Јака Игли Валчести Лежишта со Внатрешен Прстен 4524822 4544822/А Обновено
GJJSZ Имајќи Прецизност Валчести Лежишта NA4822 Солидна Јака Игли Валчести Лежишта со Внатрешен Прстен 4524822 4544822/А

Внатрешен Дијаметар : 110 mm; Надворешниот Дијаметар : 140 mm; Дебелина : 30 mm.Во високата ротациона брзина на гл

DEN 0.00
Koyo БХ-1312 Игли Валчести Лого, Полн Дополнуваат Подготвени Куп, Отворен, Инчен, 13/16 ID, 1-1/8 OD, 3/4 Ширина, 6200rpm Обновено
Koyo БХ-1312 Игли Валчести Лого, Полн Дополнуваат Подготвени Куп, Отворен, Инчен, 13/16 ID, 1-1/8 OD, 3/4 Ширина, 6200rpm

Отворен крај може да бидат запечатени или заштитени за да се заштити поаѓајќи од цврсти нечистотии и вл�

DEN 0.00
uxcell AXK2035 Удар Игли Валчести Лежишта со Подлошки 20mm Понесе 35mm OD 2mm Ширина Обновено
uxcell AXK2035 Удар Игли Валчести Лежишта со Подлошки 20mm Понесе 35mm OD 2mm Ширина

[MODLE] Имајќи Модел : AXK2035 (I D.=20mm, К Г.=35mm, Дебелина=2mm, Дебелина со Подлошки : 4mm); Миење Модел : AS2035 [МАТЕРИЈАЛ]

DEN 0.00
KFidFran SCE65 Игли Валчести Лежишта 3/8-инчен Понесе 9/16-инчен OD 5/16-инчен Ширина Хром Челик Отворен Крај 10pcs(SCE65 Обновено
KFidFran SCE65 Игли Валчести Лежишта 3/8-инчен Понесе 9/16-инчен OD 5/16-инчен Ширина Хром Челик Отворен Крај 10pcs(SCE65

Тие се монтирани во куќишта со силно мешање се вклопуваат.Погоден за висок динамички товари или радијал

DEN 0.00
ЛИУ-NRB RNA4826 Имајќи 145x165x35mm (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен Прстен 4644826/A 4624826 Обновено
ЛИУ-NRB RNA4826 Имајќи 145x165x35mm (1 парче) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен Прстен 4644826/A 4624826

Тоа е побарано површината цврстина биде не помалку од HRC60, површина грубост, не повеќе од 0.Тоа е исто так�

DEN 0.00
PESARO К 80X90X78 ZW Игли Валчести со Ознака (без Ролки), Кафез само, Двоен Ред, Отворен Крај, Метрички, 80mm ID, 90mm Обновено
PESARO К 80X90X78 ZW Игли Валчести со Ознака (без Ролки), Кафез само, Двоен Ред, Отворен Крај, Метрички, 80mm ID, 90mm

Го заменува дел броеви : VOLVO 183993 Висок радијална оптоварување со намален капацитет меѓуодделението за у�

DEN 0.00
Замена Лого, NK9/12TN Игли Валчести Имајќи 91612 mm (5 PC) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен Прстен NK9/12 Обновено
Замена Лого, NK9/12TN Игли Валчести Имајќи 91612 mm (5 PC) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен Прстен NK9/12

Снабдување квалитет гаранција со професионална услуга.Со цел зачувај вашето време ,ве Молиме проверете

DEN 0.00
BBCCSHW XB-јас AXK6085 + 2AS Удар Игли Валчести со Имајќи 2 AS6085 Подлошки (5 Компјутери) AXK1112 889112 NTB6085 Лежишта Обновено
BBCCSHW XB-јас AXK6085 + 2AS Удар Игли Валчести со Имајќи 2 AS6085 Подлошки (5 Компјутери) AXK1112 889112 NTB6085 Лежишта

Површина Грубост : Ra 0.За задоволително работење, одредено минимално оптоварување мора да се применат на

DEN 1043.52
YINGJUN-ФУСТАН со Висока Брзина Внатрешни Прстени LR Лежишта IR9010535 IR9010563 IR9510526 IR9510536 IR9511035 IR9511063 Обновено
YINGJUN-ФУСТАН со Висока Брзина Внатрешни Прстени LR Лежишта IR9010535 IR9010563 IR9510526 IR9510536 IR9511035 IR9511063

Број на модел : LRT9010535 LRT9010563 LRT9510526 Вртежен момент Капацитет : LRT9510536 LRT9511035 LRT9511063 Површина Грубост : Ra 0.05 Пре

DEN 0.00
ЈУНИ-ПРОДАВНИЦА Игли Валчести Лежишта K24025042 Игли Валчести со Ознака (1 парче) Радијална Игли Валчести и Кафез Собранија Обновено
uxcell NTA512 Удар Игли Валчести Лежишта 5/16 го Понесе 3/4 OD 5/64 Ширина Обновено
uxcell NTA512 Удар Игли Валчести Лежишта 5/16 го Понесе 3/4 OD 5/64 Ширина

[Модел] Имајќи Модел : NTA512 (I D.=5 / 16", O Д=3 / 4", Дебелина=5 / 64") [МАТЕРИЈАЛ] Хром челик ролки за топлина толеранц

DEN 1476.00
ИНА NA6912 Игли Валчести Лого, Прецизност Земјата, Челичен Кафез, Отворен Крај, Масло Дупка, Метрички, 60mm ID, 85mm OD, Обновено
ИНА NA6912 Игли Валчести Лого, Прецизност Земјата, Челичен Кафез, Отворен Крај, Масло Дупка, Метрички, 60mm ID, 85mm OD,

Оваа ИНА радијална игли валчести имајќи има челичен кафез и нафта дупка, и е погоден за апликации со вис�

DEN 4085.04
TONGCHAO Професионални K162012 TN Радијална Игли Валчести со Ознака (10 Парчиња) Радијална Игли Валчести и Кафез Собранија Обновено
Bettomshin 5Pcs HF0810 Игли Валчести Лежишта,Радијална Отстранлив Внатрешниот Прстен, Отворен, Челичен Кафез,8mm Понесе Обновено
Bettomshin 5Pcs HF0810 Игли Валчести Лежишта,Радијална Отстранлив Внатрешниот Прстен, Отворен, Челичен Кафез,8mm Понесе

39 инчен Кафез Материјал : ST13 Челик Динамичка носивост (Cr) : 3.GCr32 е направен со топлина лекување така што об

DEN 187.92