10 Компјутери Керамички Sandblaster Млазницата,Воздух Св Песок Експлозија Пиштол Sandblasting Делови Керамички Млазницата(4mm)

10 Компјутери Керамички Sandblaster Млазницата,Воздух Св Песок Експлозија Пиштол Sandblasting Делови Керамички Млазницата(4mm)

DEN 403.20

Обновено

Достапно за нарачка

Неметални абразиви како што се браун корунд, бела корунд, гранат, стаклени монистра може да се користи.Погоден за абразиви под 1.5 mm.Sandblasting и отстранување на рѓа, на површината за третман.Наместо од леано железо, од легиран челик експлозијата на млазницата,заштеда на челик, намалување на трошоците.Користење на претставата е добра, силна отпорност на абење, долг живот, висока ефикасност.Главно се користи за машини, индустриски машини делови, како што е металуршкиот кастинг, површината deoxidation на одливки.Главно се користи за стакло sandblasting, резба и други длабока обработка.Мермер и други камен резба обработка.Тоа исто така може да се користат во машини, металургијата кастинг и други индустриски машини делови, кастинг песок површина за чистење, отстранување на рѓа.Тоа може да го замени леано железо и легиран челик sandblasting млазницата.Добри перформанси, силна отпорност на абење, долг живот, високо ниво на ефикасноста на работата, ги зачувате челик, намалување на трошоците.

Избор на клиент

Премиум Sandblaster и DAR01B Дигитални Воздухот Регулаторот Пакет (Пакување од 1) Обновено
Премиум Sandblaster и DAR01B Дигитални Воздухот Регулаторот Пакет (Пакување од 1)

Совршен работилница за пакетот, Премиум Sandblaster и DAR01 B Дигитални Воздухот Регулаторот Пакет (Пакување од

DEN 307.20
Песок Blaster, Лесно Ракување Sandblaster Мулти Цел со Ергономски Рачка за Обработка за Домашна Подобрување Обновено
Песок Blaster, Лесно Ракување Sandblaster Мулти Цел со Ергономски Рачка за Обработка за Домашна Подобрување

'Рѓа Отстранување Алатка : Пневматски песок blaster, многу погодна за чистење на металните на воланот, отстр

DEN 1286.40
Песок Експлозија Чаши, Воздух Sandblaster Совети Алумина Керамички Млазницата Купови Песок Експлозија Песок Blaster Додатоци Обновено
КС Unitec | 2B Длето Scaler Основниот Комплет | 19 Игла Воздух Длето | 6 Групи |Професионална Одделение Внатрешно Зафат Обновено
КС Unitec | 2B Длето Scaler Основниот Комплет | 19 Игла Воздух Длето | 6 Групи |Професионална Одделение Внатрешно Зафат

ВИСТИНСКИ TRELAWNEY : Ниска одржување и помалку прекини, алаткатабесплатно игла changeover и воздухот моќ значи п

DEN 0.00
Брзина Blaster - Гравитацијата Се Хранат Медиуми Blaster, Црвена Обновено
Брзина Blaster - Гравитацијата Се Хранат Медиуми Blaster, Црвена

ГРАВИТАЦИЈАТА се ХРАНАТ ПЕСОК BLASTER Брзината Blaster има уникатна гравитацијата се хранат дизајн дека сили�

DEN 1396.80
КС Unitec | 2BPG Игла Scaler | 19 Игла Воздух Длето |Пиштол Зафат |3000 BPM Професионална Одделение | Ер Моќ 5.5 CFM - Обновено
КС Unitec | 2BPG Игла Scaler | 19 Игла Воздух Длето |Пиштол Зафат |3000 BPM Професионална Одделение | Ер Моќ 5.5 CFM -

ВИСТИНСКИ TRELAWNEY : Ниска одржување и помалку прекини, алаткатабесплатно игла changeover и воздухот моќ значи п

DEN 4229.28
7 Стаклени Монистра - 19 lb или 8.6 kg - Експлозија Абразивни Медиуми (парична Казна) 60-80 Мрежа или Ронки - Spec Нема Обновено
7 Стаклени Монистра - 19 lb или 8.6 kg - Експлозија Абразивни Медиуми (парична Казна) 60-80 Мрежа или Ронки - Spec Нема

Сферични во Облик на Честички Peen Површини на Сатен Мат Финиш.Comm Spec Нема 7 или 6080 Ронки Стакло Мушка Абраз�

DEN 0.00
Песок Blaster Сет, 1/4in Воздух Св Песок Експлозија 60-120PSI Рачни Песок Blaster за Песок Стакло Sandblasting Површина Обновено
Песок Blaster Сет, 1/4in Воздух Св Песок Експлозија 60-120PSI Рачни Песок Blaster за Песок Стакло Sandblasting Површина

Алуминиум легура активирањето се справи обезбедува удобен зафат и долго време се користи.Дизајнирана з

DEN 184.80
BONEW Двоен Пен парична Казна Песок Експлозија Машина Стоматолошка Лабораторија Sandblaster Обновено
BONEW Двоен Пен парична Казна Песок Експлозија Машина Стоматолошка Лабораторија Sandblaster

★1.Јасно до калапи, фалсификување, и кастинг делови, заварување делови, термичка обработка делови, штанц

DEN 0.00
Абразивни Blaster, Притиснете, 45lb, 60-125psi Обновено
Абразивни Blaster, Притиснете, 45lb, 60-125psi

Абразиви & Полирање.Направен во : сад.Производителот : Westward.Абразивни Blaster, ПритисокХрана, Бункер Капацит

DEN 1238.16
ТИТАН 19450 Песок Blaster , Црна Обновено
ТИТАН 19450 Песок Blaster , Црна

Вклучува : Бункер, Алуминиум Експлозијата Пиштол, 15ft.Материјал Црево.Користење на воздушниот компресор

DEN 1847.52
Dragway Алатки Експлозијата Медиуми Пиштол & (5) 6MM Млазници за 25 60 90 Sandblast Кабинет Обновено
Dragway Алатки Експлозијата Медиуми Пиштол & (5) 6MM Млазници за 25 60 90 Sandblast Кабинет

Активирањето управувана абразивни пиштол 25, 60, & 90 литри sandblast кабинети (90, 220, & 350 литар).Заврши со Количес�

DEN 959.76
2 Парчиња Преносни Песок Blaster Пиштоли, Повеќенаменски Sandblasting Алатка со Приклучок, Клима-Напојува Абразивни Песок Обновено
AS118 Премиум Sandblaster полнење со Воздух Алатки Фитинзи за Полнење Комбо Обновено
AS118 Премиум Sandblaster полнење со Воздух Алатки Фитинзи за Полнење Комбо

Тешкидолжност AS118 премиум sandblaster полнење со воздух алатки фитинзи за полнење комбо за подолго користење

DEN 0.00
SUCIE Песок Blaster Пиштол Кит, Абразивни Алуминиум Легура Рачни Песок Експлозија Пиштол, Пневматски Трајни Sandblasting Обновено
DYNWAVE Повеќенаменски Воздух Песок Blaster за Полнење Св хранат Експлозијата Пиштол Млазницата Совети Полнење Derusting Обновено