uxcell LM102949/LM102910 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Сет 1.7812 го Понесе 2.891 К. Г. 0.77 Ширина

uxcell LM102949/LM102910 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Сет 1.7812 го Понесе 2.891 К. Г. 0.77 Ширина

DEN 1804.80

Обновено

Достапно за нарачка

Модел : LM102949/LM102910 (Понесе : 45.242 mm / 1.7812", Надворешниот Дијаметар : 73.431 mm / 2.891", Ширина : 19.558 mm / 0.77").Еден ред заострените валчести лежишта мора да се користат или со вториот лого или како исти пар.Компонентите се separable и меѓусебно дека лесен за одржување.Карактеристики ниска триење и ниско ниво на бучава кои овозможуваат оперативна сигурност.Статички на Оптоварување на 81.8 k N и Динамичко Оптоварување на 72.9 k N.Заострените валчести лежишта се separable во конус собранието и чаша.Тие се дизајнирани да се приспособат во комбинација товари, ми.e.истовремено дејствува радијална и axial товари.Употреба на високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи.ABEC-1. Z2 Ниво На Бучава.Хром Челик.Заострените валчести лежишта се separable во конус собранието и чаша.Тие се дизајнирани да се приспособат во комбинација товари, ми.e.истовремено дејствува радијална и axial товари.Употреба на високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи. (Не-separable конус собрание се состои од внатрешен прстен, ролки, и кафез што го задржува & рамномерно простори на ролки.Чашата е едноставно надворешниот прстен.).

Избор на клиент

Заострените Имајќи Конус Обновено
Заострените Имајќи Конус

Поддржува и двете радијална и axial товари помеѓу ротирачки и неротирачки член.Основана во 1899, на Timken Комп�

DEN 421.68
uxcell 16150 Заострените Ролери Имајќи Еден Конус 1.5 го Понесе 0.8125 Ширина Обновено
uxcell 16150 Заострените Ролери Имајќи Еден Конус 1.5 го Понесе 0.8125 Ширина

Модел : 16150 (Понесе : 38.1 mm / 1.5", Ширина : 20.638 mm / 0.8125").Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шишарк

DEN 2040.00
Timken 33287 Заострените Ролери Имајќи Внатрешна Трка Собранието Конус, Челик, Инчен, 2.8750 Внатрешен Дијаметар, 1.188 Обновено
Timken 33287 Заострените Ролери Имајќи Внатрешна Трка Собранието Конус, Челик, Инчен, 2.8750 Внатрешен Дијаметар, 1.188

Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високооптоварување, умерена брзина апликац�

DEN 0.00
С&D Алатка Компанија 18789-S632 Две Flute Slotting Крајот Мелница, High Speed Челик, Од Десната Страна На Спирала, 3/4 Обновено
С&D Алатка Компанија 18789-S632 Две Flute Slotting Крајот Мелница, High Speed Челик, Од Десната Страна На Спирала, 3/4

Две Flute Slotting Endmill B&S Коси Месо Тело High Speed Челик.Мелница Дијаметар : 3 / 4 B&S Коси Месо Тело : #7 Flute Должина : 1 1 /

DEN 1706.40
Timken 754W Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Keyway, Челик, Инчен, Обновено
SGS 32417 24 Заострените Радиус Крајот Општа Намена Крајот Мелница, Титаниум Нитрид Слој, 0.093 Сечење Дијаметар, 1-3/4 Обновено
SGS 32417 24 Заострените Радиус Крајот Општа Намена Крајот Мелница, Титаниум Нитрид Слој, 0.093 Сечење Дијаметар, 1-3/4

Лабораторија проверени и сертифицирани суровина.Прецизност ЦПУ земјата на специјализирана опрема за в

DEN 1584.96
uxcell 02420 Заострените Ролери Имајќи Надворешниот Трка Првенство 2.6875 надворешен Дијаметар, 0.6875 Ширина Обновено
uxcell 02420 Заострените Ролери Имајќи Надворешниот Трка Првенство 2.6875 надворешен Дијаметар, 0.6875 Ширина

Модел : 02420 (Надворешниот Дијаметар : 68.263 mm / 2.6875", Ширина : 17.463 mm / 0.6875").Еден куп (надворешниот прстен) за п

DEN 1970.40
33207 заострените валчести лежишта, 35 мм x 72 mm x 28 mm, еден ред, отворен тип, имајќи челик, 1 парче (Големина : 33207) Обновено
33207 заострените валчести лежишта, 35 мм x 72 mm x 28 mm, еден ред, отворен тип, имајќи челик, 1 парче (Големина : 33207)

Имајќи челик долг живот лого, мазна, ниско ниво на бучава.Заострените валчести лежишта, отворен тип, ве м

DEN 750.24
Timken NP928171-2 Заострените Ролери Имајќи Конус - 3.6250 во ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 36.322 mm Ширина Конус Обновено
Timken NP928171-2 Заострените Ролери Имајќи Конус - 3.6250 во ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 36.322 mm Ширина Конус

создаден дијаметар : 3.6250 во.заврши / слој : Соголени.конус ширина : 36.322 mm.серија : НП.внатрешниот прстен ши�

DEN 0.00
ZGZ 07100 07196 Заострените Ролери Имајќи Set - Купот & Конус 1 го Понесе & 1.9687 OD (1) Обновено
ZGZ 07100 07196 Заострените Ролери Имајќи Set - Купот & Конус 1 го Понесе & 1.9687 OD (1)

Имајќи го Понесе : 1" / 25.40 mm.Трка Надворешниот Дијаметар : 1.9687" / 50.0005 mm.Имајќи Ширина : .5313" / 13.495 mm.Трка Ши�

DEN 0.00
Пер Имајќи LM501314 LM501300 Серија Заострените Ролери Имајќи Првенство, 2.8910 OD, 0.6537 Ширина Обновено
Пер Имајќи LM501314 LM501300 Серија Заострените Ролери Имајќи Првенство, 2.8910 OD, 0.6537 Ширина

Пакет Димензии : 7.874 cms (L) x 8.128 cms (W) x 1.524 cms (H).Пакет Количина : 1 Тип На Производ : Лежишта И Bushings.Земја На Поте

DEN 327.60
Timken HM803111 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 3.5000 Обновено
Timken 3977 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 2.3622 ID, 1.1830 Обновено
Timken 3977 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 2.3622 ID, 1.1830

Конус собранието не договорот или да се прошири по оперативни температури кои се движат од 54 до 120 степе�

DEN 0.00
Timken H242610 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно Надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 13.2500 Обновено
Timken 472X Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 4.8750 Обновено
Timken 472X Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 4.8750

Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и д�

DEN 400.80
Timken 53162W Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Keyway, Челик, Инчен, 1.6250 Обновено
Timken 53162W Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Keyway, Челик, Инчен, 1.6250

Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered �

DEN 0.00
Timken 42688 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 3.0000 ID, 1.2200 Обновено
Timken 42688 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 3.0000 ID, 1.2200

Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Возен лежишта се користи во голем б�

DEN 0.00
Timken 45287 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 2.1250 ID, 1.2190 Обновено
Timken 45287 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 2.1250 ID, 1.2190

Како дел од separable заострените ролери имајќи единица, оваа единствена конус собранието има отворен дизај

DEN 1927.20
Timken M86648A Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 1.2187 ID, Обновено
Timken M86648A Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 1.2187 ID,

На Timken Компанија произведува голем број на лежишта, од легиран челици, и поврзаните компоненти и склопо�

DEN 1749.60
С&D Алатка Компанија 18847-S120 Повеќе Flute Тешки Крајот Мелница, High Speed Челик, 9/16 Фабрика Дијаметар, Број 7 B&S Обновено
С&D Алатка Компанија 18847-S120 Повеќе Flute Тешки Крајот Мелница, High Speed Челик, 9/16 Фабрика Дијаметар, Број 7 B&S

Повеќе Flute Тешки Endmill B&S Коси Месо Тело High Speed Челик.Мелница Дијаметар : 9 / 16 B&S Коси месо тело : #7 Flute Должи

DEN 0.00
32012 Nachi Заострените Ролери Имајќи Јапонија 60x95x23 Коси Лежишта Обновено
32012 Nachi Заострените Ролери Имајќи Јапонија 60x95x23 Коси Лежишта

32012 Nachi Еден Ред Заострените Ролери Имајќи Направени во Japan One Имајќи 32012 е nachi еден ред заострените ролери

DEN 0.00
1Pcs/2Pcs/4Pcs Заострените Ролери Имајќи го Постави за Земјоделски Машини во Текстилната Машина Еден Ред Заострените Raceway Обновено
Moline Имајќи 19351080 Тип Е Широко Слот Се До Заострените Ролери Лого, Поставете Заклучување со Завртки, 80 мм Понесе Обновено
ПЕДЕРОТ 32036X Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, Стандард Толеранција, Метрички, 180 mm ID, 280mm OD, Обновено
ПЕДЕРОТ 32036X Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, Стандард Толеранција, Метрички, 180 mm ID, 280mm OD,

Оперативни температури се движат од 30 до 120 степени C (22 на 250 степени (F).Штитот го штити работните делови �

DEN 234.72
Timken 71453 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 4.5310 ID, 1.9375 Обновено
Timken 71453 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 4.5310 ID, 1.9375

Оперативни температури се движат од 54 до 120 степени C (65 на 250 степени (F).Еден конус (внатрешен прстен) за п�

DEN 0.00