Mazzella КО Заварени Легура Синџир Прашка, Фиксна-Нога, Одделение 100, 8' Должина, 7/32 Синџир Големина, 2700 lbs Вертикална Капацитет

Mazzella КО Заварени Легура Синџир Прашка, Фиксна-Нога, Одделение 100, 8' Должина, 7/32 Синџир Големина, 2700 lbs Вертикална

DEN 3302.88

Обновено

Достапно за нарачка

Тоа има поголема температура и отпорност на триење од веб или јажиња прашка. Slings се користи за да се лифт тешки предмети за индустриски апликации.9 и OSHA спецификација 1910.ASME спецификација B30.

Избор на клиент

9/32 x 5' Прилагодливи Тип-Б Три Нога Лигамент Синџир Прашка | 11,200 Lbs. WLL | Прашка Кука-да-го Зграби Кука | Одделение Обновено
9/32 x 5' Прилагодливи Тип-Б Три Нога Лигамент Синџир Прашка | 11,200 Lbs. WLL | Прашка Кука-да-го Зграби Кука | Одделение

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

DEN 3119.76
AHXF Синџир Прашка,Двојно Нога Синџир Прашка 2 Тона Кревање Синџир Прашка 2 Нога Синџир Пречник од 6mm Ноктот Кука ,за Обновено
Stren-Flex SF1204G10DOS - Синџир Прашка Одделение 100 4 ft L DOS Прашка Обновено
Stren-Flex SF1204G10DOS - Синџир Прашка Одделение 100 4 ft L DOS Прашка

StrenFlex SF1204 G10 DOS Синџир Прашка Одделение 100 4 ft L DOS Прашка.Синџир Прашка Одделение 100 Број на Прашка Нозе 2 Си

DEN 328.80
Синџир Прашка - 5/16 x 5' Една Нога со Прашка Куки - Одделение 100 Обновено
Синџир Прашка - 5/16 x 5' Една Нога со Прашка Куки - Одделение 100

Синџир Прашка 5 / 16" x 5' Една Нога со Прашка Куки Одделение 100 Технички Спецификации Објект : Синџир Прашк�

DEN 0.00
Mazzella DOF Заварени Легура Синџир Прашка, Фиксна-Нога, Одделение 100, 19' Должина, 9/32 Синџир Големина, 7400 lbs Капацитет Обновено
Mazzella DOF Заварени Легура Синџир Прашка, Фиксна-Нога, Одделение 100, 19' Должина, 9/32 Синџир Големина, 7400 lbs Капацитет

Mazzella Кревање Технологии произведува кревање решенија вклучувајќи slings, кранови, и дигалки.Еден синџир п�

DEN 0.00
1/2 x 3' Прилагодливи Тип-Три Нога Лигамент Синџир Прашка | 39,000 Lbs. WLL | Прашка Кука-да-го Зграби Кука | Одделение Обновено
1/2 x 3' Прилагодливи Тип-Три Нога Лигамент Синџир Прашка | 39,000 Lbs. WLL | Прашка Кука-да-го Зграби Кука | Одделение

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

DEN 0.00
.925 Sterling Silver Св. Бернард Куче Шарм Ѓердан Милениче Спомен Силуета Накит Обновено
.925 Sterling Silver Св. Бернард Куче Шарм Ѓердан Милениче Спомен Силуета Накит

На симпатична St Бернард е толку слатко.Овој мал Свети Бернард шарм ѓердан е рачно изработени со љубов од

DEN 984.00
5/8 x 3' Една Нога Синџир Прашка | 22,600 Lbs Работно Оптоварување Граница | Лизга Кука Завршува | Одделение 100 Легура Обновено
5/8 x 3' Една Нога Синџир Прашка | 22,600 Lbs Работно Оптоварување Граница | Лизга Кука Завршува | Одделение 100 Легура

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

DEN 335.28
Mazzella QOG Заварени Легура Синџир Прашка, Фиксна-Нога, Одделение 100, 19' Должина, 9/32 Синџир Големина, 7400 lbs Капацитет Обновено
Mazzella QOG Заварени Легура Синџир Прашка, Фиксна-Нога, Одделение 100, 19' Должина, 9/32 Синџир Големина, 7400 lbs Капацитет

Slings имаат очи (циклуси) или легиран челик фитинзи на краевите.Оваа прашка ги исполнува Американското Оп�

DEN 18456.72
1/2 x 10' Две Нога Лигамент Синџир Прашка | 26,000 Lbs WLL | Триаголник Линк за Леење Кука Завршува | Одделение 100 Легура Обновено
1/2 x 10' Две Нога Лигамент Синџир Прашка | 26,000 Lbs WLL | Триаголник Линк за Леење Кука Завршува | Одделение 100 Легура

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

DEN 365.76
5/8 x 3' Четири Нога Лигамент Синџир Прашка | 58,700 Lbs WLL | Триаголник Линк-да-Прашка Кука Завршува | Одделение 100 Обновено
5/8 x 3' Четири Нога Лигамент Синџир Прашка | 58,700 Lbs WLL | Триаголник Линк-да-Прашка Кука Завршува | Одделение 100

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

DEN 0.00
9/32 x 24' Една Кошница Синџир Прашка | 7,400 Lbs. WLL | Прашка Кука-да-го Зграби Кука | Одделение 100 Легура | 37/64 Господар Обновено
9/32 x 24' Една Кошница Синџир Прашка | 7,400 Lbs. WLL | Прашка Кука-да-го Зграби Кука | Одделение 100 Легура | 37/64 Господар

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

DEN 9246.48
Синџир Прашка - 5/16 x 6' Една Нога со Зграби Кука - Одделение 100 Обновено
Синџир Прашка - 5/16 x 6' Една Нога со Зграби Кука - Одделение 100

Синџир Прашка 5 / 16" x 6' Една Нога со Зграби Кука Одделение 100 Технички Спецификации Објект : Синџир Прашк�

DEN 464.64
3/4 x 3' Една Нога Синџир Прашка | 35,300 Lbs WLL | Триаголник Линк-да-го Зграби Кука Завршува | Одделение 100 Легура | Обновено
3/4 x 3' Една Нога Синџир Прашка | 35,300 Lbs WLL | Триаголник Линк-да-го Зграби Кука Завршува | Одделение 100 Легура |

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

DEN 335.28
AHXF Мотор Лифт Синџир 5/16 Прашка Кука Синџир 5/16 Прашка Кука Синџир 3 Тона со 2 Нозе Висока Температура Отпор Wearproof Обновено
AHXF Мотор Лифт Синџир 5/16 Прашка Кука Синџир 5/16 Прашка Кука Синџир 3 Тона со 2 Нозе Висока Температура Отпор Wearproof

[МОЌТА ПРСТЕН ]: легиран челик фалсификување на термичка обработка [BUTTERFLYBUCKLETO] : зајакнување на snap прсте�

DEN 950.40
Лифт-Сите 38SOSM10X8 Одделение 100 Еден Триаголник Кука Синџир Прашка, Механички Спојка, 3/8 Синџир Дијаметар, 8' Должина Обновено
Синџир Прашка, G80, Adj Линк, Aly STL, 10 ft L Обновено
Синџир Прашка, G80, Adj Линк, Aly STL, 10 ft L

Должина : 10 ft.; Синџир Големина : 9 / 32"; Прашка Капацитет @ 30 Степени : 3500 lb.Кога станува збор за кревање на те

DEN 1682.40