Nikon N60 35mm SLR Camera (Тело само)

Nikon N60 35mm SLR Camera (Тело само)

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Целосно автоматско општата цел на програмата на владата нуди точка и пука способност која е идеална за почетници да се SLR фотографија.Карактеристики Општата цел на програмата нуди точка и пука операција Компатибилен со БОЛЕСТ Nikkor леќи и Nikon систем додатоци за разноврсна SLR фотографија Авто изложеност режими (Авто мулти програма, Shutter Priority Авто и Отворот Приоритет Auto) заедно со Рачен режим им овозможуваат на корисниците да ја контролираат изложеноста 3 D Мулти Сензор избалансирани вклучен блиц со вграден и додатокот Nikon TTL speedlights Голем LCD панел обезбедува потврда за сеопфатна прилагодувањата на камерата на прв поглед Нови авто серво БОЛЕСТ автоматски се избира за да го заклучите фокусот) или activate (активирај се фокусираат на следење според предметот статус, јас.Од Производителот Воведување на нови популарно цени Nikon SLR, На Nikon N60 автофокус SLR со изграден во speedlight.На N60 карактеристики лесен за употреба бира и голем LCD панел за оптимални едноставноста на операција.Nikon N60 SLR 35mm камера (тело само).Изложеност премерување : (работи со БОЛЕСТ и ПИ-СТР тип Nikkor леќи само) Матрица, Центар-Пондериран; EV од 1 до 20 при ISO 100 со f/1.Општа Цел на Програмата; Ротирачки-Програма Систем (Портрет / Пејзаж / Close-up / Sport / ноќна Сцена); Авто-Мулти Програма [P], Shutter-Приоритет Авто [S], Отворот Приоритет Авто [A] и Упатство [M] режими.стационарни или се движат (вклучувајќи насочено информации) Ротирачки програма режими автоматски поставена соодветна shutter speed & отворот комбинација за специфични предмети и сцени.

Избор на клиент

Canon EOS - А2 Автофокус SLR 35mm Филм Камера Обновено
Canon EOS - А2 Автофокус SLR 35mm Филм Камера

1 / 200 флеш sync.Компатибилен со Е.Доаѓа со МНОГУ добросе смета Tamron 80210mm Леќа f / 4.ATTL Блиц Премерување Ќе треба

DEN 1415.76
Киев-88 Камера TTL 6x6 Леќа VOLNA-3 2.8/80 СССР Советскиот Гроздобер Обновено
Киев-88 Камера TTL 6x6 Леќа VOLNA-3 2.8/80 СССР Советскиот Гроздобер

Леќа тип : среден формат.Произведува : в.1984 Име : "Киев88 TTL" Производител : Арсенал (Киев) големината на Рамк

DEN 0.00
Contax NX 35mm Автофокус SLR Camera (Тело Само) Обновено
Contax NX 35mm Автофокус SLR Camera (Тело Само)

Камерата тело само; користи Carl Zeiss Т* леќи, сигурен во боја и детали.Разноврсна 5точка автофокус за свежи �

DEN 4751.76
GzxLaY ефикасна 30t лер/Дното Опрема Компатибилна со коника minolta про 1051 1200 951 1250 1052 Обновено
GzxLaY ефикасна 30t лер/Дното Опрема Компатибилна со коника minolta про 1051 1200 951 1250 1052

Да се подобри ефикасноста на вашиот печатач и да се направи вашата работа повеќе пријатни.Висококвалит�

DEN 0.00
Студентот КАМЕРА Прирачник W 50MM, Широк Агол 28MM Теле 135 Леќа & 2X Doubler Обновено
Студентот КАМЕРА Прирачник W 50MM, Широк Агол 28MM Теле 135 Леќа & 2X Doubler

SLR КАМЕРА И ЛЕЌИ ОБЛЕКА 50 MM ЛЕЌА, 28 MM ЛЕЌА, 135 MM ОБЈЕКТИВ 2 X КОНВЕРТОР.УПАТСТВОТО.SLR КАМЕРА И ЛЕЌИ ОБЛЕКА : АР

DEN 1555.20
YASHICA МФ-2 Супер 35mm Филм Камера со 38mm f/3.8 Леќа со Kokoti (Црна) со Fujifilm Припејд Филм за Развој на Писмото (2 Обновено
YASHICA МФ-2 Супер 35mm Филм Камера со 38mm f/3.8 Леќа со Kokoti (Црна) со Fujifilm Припејд Филм за Развој на Писмото (2

Пакетот Вклучува : YASHICA МФ2 Супер 35mm Филм Камера со 38mm f / 3.8 Леќа со Kokoti (Црна) и Fujifilm Слајд Обработка на Пис�

DEN 0.00
VATENIC Деца Играчки за 3-10 години Момчиња и Девојки, Деца Камера 1080P 2inch HD Деца Дигитални фото Апарати за Девојки Обновено
VATENIC Деца Играчки за 3-10 години Момчиња и Девојки, Деца Камера 1080P 2inch HD Деца Дигитални фото Апарати за Девојки

【Деца Дигитална Камера】Овој деца камерата е опремена со 5.0 мега пиксели и 1080 P HD IPS Екран.Copmared на другите

DEN 0.00
sccs Деца е Дигитален Видео Камера Спортски Мини Камера Камера Креативен Подарок Едукативни Играчки Обновено
sccs Деца е Дигитален Видео Камера Спортски Мини Камера Камера Креативен Подарок Едукативни Играчки

800 W пиксели, се соочуваат со насмевка признавање фокус, автоматски фокус.Флеш пополнете светлината, фор�

DEN 0.00
Гроздобер Канон AV-1 35mm SLR Камера Обновено
Гроздобер Канон AV-1 35mm SLR Камера

Отворот Приоритет АвтоИзложеност.Сите AE1 додатоци одговара на AV1 Canon AV1 е 35mm еден објектив рефлекс камера

DEN 2112.00
Студент на Филмската КАМЕРА Сите Прирачник W 50MM 1.8 Леќа и Нов Батеријата Обновено
Студент на Филмската КАМЕРА Сите Прирачник W 50MM 1.8 Леќа и Нов Батеријата

FTB QL КАМЕРА.СО ЛЕЌА FD 50 MM 1 : 1.8 CANON FTB QL КАМЕРА СО CANON ОБЈЕКТИВ FD 50 MM 1 : 1.8 КАМЕРАТА СЕ ПОЈАВУВА ДА БИДЕ ВО ИСПРА

DEN 0.00
Minolta SRT-101 35mm филм SLR камера тело само; леќа не е вклучена. Обновено
Minolta SRT-101 35mm филм SLR камера тело само; леќа не е вклучена.

Minolta SLR camera.Механички управувани од телото.Minolta СРT101 35mm SLR камера фокусна авион shutter shutter брзина од 1 sec да 1 /

DEN 3359.76
Гроздобер СССР Советскиот Sputnik Камера Близнак Леќа Рефлекс Стерео Камера LOMO 120 Филм Обновено
Гроздобер СССР Советскиот Sputnik Камера Близнак Леќа Рефлекс Стерео Камера LOMO 120 Филм

Близнаци Леќа Рефлекс Стерео Камера.Lomo Sputnik Гроздобер Советскиот Среден Формат Стерео Камера Опис : "Sputni

DEN 0.00
NIKON FM3A 35mm SLR Камера Тело (Леќа не се вклучени) Обновено
NIKON FM3A 35mm SLR Камера Тело (Леќа не се вклучени)

На FM3 A е 60 / 40 центарпондериран метар, оригинална Nikon иновации, се справува со широк спектар на осветлувањ

DEN 0.00
НИКО EM 35MM Филм SLR КАМЕРА Тело W/50MM Леќа Капа Филтер Прирачник за Нови Батерии & Поле Обновено
НИКО EM 35MM Филм SLR КАМЕРА Тело W/50MM Леќа Капа Филтер Прирачник за Нови Батерии & Поле

ЕМ КАМЕРА СО 50 MM 1 : 1.8 СЕРИЈА E ЛЕЌА.СО ПРЕДНА ЛЕЌА КАПА, L37 52 MM ФИЛТЕР, НОВИ БАТЕРИИ.ОРИГИНАЛНА КУТИЈА, УПАТ�

DEN 333.60
Minolta Maxxum Dynax БОЛЕСТ 3xi SLR камера тело Обновено
Minolta Maxxum Dynax БОЛЕСТ 3xi SLR камера тело

8 пина.автофокус.Minolta AF / Sony Алфа Aпланината.TTL.Моќ зум поддршка.Помала, полесна верзија на големиот брат 7xi

DEN 0.00
ФЕНИКС/SAMYANG P-5000 35mm SLR Камера Обновено
ФЕНИКС/SAMYANG P-5000 35mm SLR Камера

Вклучува 50mm леќа за "нормална" перспектива.Феникс P5000 35mm SLR Камера Кога станува збор за фотографија, се у�

DEN 0.00
Mamiya/Sekor 1000DTL со 55мм Леќа Обновено
Mamiya/Sekor 1000DTL со 55мм Леќа

35 MM филм SLR Камера со леќа.Обичај брзина на бленда и shutter settings.M42 леќа планината систем (завртка планината)

DEN 0.00