3M Доведе Боја Отстранување Респираторните - 62093HA1-В

3M Доведе Боја Отстранување Респираторните - 62093HA1-В

DEN 659.28

Обновено

Достапно за нарачка

Се користи за пескарење и стружење на олово-базирани боја во одредени проекти.За работното место/професионални апликации само.Избалансиран дизајн за поголема удобност.NIOSH одобрен : P100. Опис на производот Магарешки Деликатна Површината Сликар е Лента е одлична за површини на кои е потребно малку повеќе грижа, како што се дрво подови, позадина, кабинети, насликани base, и свежо обоен ѕидови* (*насликани од најмалку 24 часа пред).Оваа деликатна површината лента со нежни лепило може да остане на површини за до 60 дена и потоа лесно ги отстранува без да остават било леплива остатоци зад себе.Оваа лента карактеристики Работ-Lock Технологија која пломби од боја да се достави остри боја линии и чисти отстранување на вашиот повеќе чувствителни проекти, вклучувајќи акцент ѕидови, декоративни бои и дезени.Без разлика дали сте за заштита на вашата тврдо дрво подови од наслика ломотене или се случува надвор со декоративни mural, се потпираат на Скоч Деликатна Површината Сликар е Лента за професионална изгледа дека е лесно на вашиот површини.Од Производителот 3 M Обновливи Двојна Кертриџ Respirators се дизајнирани и конструирани за исклучителни перформанси и удобност што трае.Лицето-парчиња се дизајнирани да обезбедат одличен комфор и одговара.На sweptback касети ја подобруваат видливоста и лицето-парчиња лесно може да се расклопуваат за чистење.Тие се NIOSH одобрени.

Избор на клиент

KKPOT Обновливи Прашина Половина Респираторните со Заменливи 5-Ply Филтер за Сликарство, Машина за Полирање, Заварување Обновено
3M Половина Facepiece Обновливи Респираторните Собранието Комплет 6191, P100, Лесен, Удобен, Лесно да се Прилагоди, Вклучува Обновено
Обновливи Полно Лице Респираторните Маска со Филтри, Силикони Обновливи Анти-Магла Поклопец на Леќите Око за Заштита Гас Обновено
CYLEN Elough2 Лицето Маска 40 Компјутери, 4-Слој Лицето Маска За Мажи Жени-Обновливи Крпа Лице Маски Set-за Еднократна Обновено
CYLEN Elough2 Лицето Маска 40 Компјутери, 4-Слој Лицето Маска За Мажи Жени-Обновливи Крпа Лице Маски Set-за Еднократна

ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛ : Нашата 4ply Лицето Маска користи премиум висококвалитетни ААА+ филтер ткаенина суров�

DEN 0.00
50PC Флорални за Еднократна употреба Лицето Маска за Жени Со Пролетта Симпатична Дизајн Хартија Розова Цвет Маски Целосна Обновено
MSA 10108567 Предност 4200 Серија Твин-Порта на Силиконски Целосна Facepiece Респираторните со Kevlar Нето Главата Темперамент, Обновено
Belovedone Smart Електрични Прочистувач на Воздух Електрични Респираторните со Фан Заменливи Активиран Јаглерод за Заштита Обновено
Обновливи Целосна Лицето Маска 15 во 1, 6800 Полно Лице Респираторните Широко Поле на Гледање за Сликарство, Машина за Обновено
Honeywell 770030L Северна 7700 Серија Половина Маска Facepiece, Голем, Црн Силикони Обновено
Honeywell 770030L Северна 7700 Серија Половина Маска Facepiece, Голем, Црн Силикони

Северна Голема Црна Силикони 7700 Серија Половина Маска за Лице парче.Honeywell.Honeywell 770030l.Само 9 замена на дел�

DEN 0.00
Лични погоден за носене Воздух Purifiers,Патување-Големина на Воздухот Purifiers,Главата Монтирани Преносни Мини Прочистувач Обновено
Leeko Анти-прашина Спреј Хемиски Гас Двојна Кертриџ Респираторните Боја Филтер Маска со отпадните Кутија Обновено
Leeko Анти-прашина Спреј Хемиски Гас Двојна Кертриџ Респираторните Боја Филтер Маска со отпадните Кутија

Материјал Маска(Меки силика гел), филтер кутија(отпадните).Мекото Гел Како носот и устата се покријат ќ�

DEN 0.00
WORKCARE Полно Лице Respirators, Обновливи Заштитна Силиконска Целосна Лицето Маска, Идеален за Сликарство Спреј за Заварување Обновено
NIOSH Одобрени N95 Маската Particulate Respirators, Пакување од 20 N95 Лице Маски, Поединечно Завиткани, Универзална Одговара Обновено
NIOSH Одобрени N95 Маската Particulate Respirators, Пакување од 20 N95 Лице Маски, Поединечно Завиткани, Универзална Одговара

NIOSH ОДОБРЕНИ N95 МАСКАТА РЕСПИРАТОРНИТЕ Одобрување Број : 84 A7447 уверение за најмалку 95% particulate филтрација

DEN 1367.76
Magid ALCPADU Прецизност Безбедност Алкохол Подлога, 2 Должина x 1 Width (10 по Контејнер) Обновено
Magid ALCPADU Прецизност Безбедност Алкохол Подлога, 2 Должина x 1 Width (10 по Контејнер)

Целосна и Половина Маска Respirators.MAGID останува во пресрет на крива со предвидување на потребите на пазарот

DEN 0.00
3M P100 Респираторните Кертриџ/Filter 60921, 1 Пар & 3M Солиден Удобност Брз Latch Половина Facepiece Обновливи Респираторните Обновено
Активен Јаглерод Гасови Хемикалии Респираторните - за Vapors, Боја, Прашина,Формалдехид, Пескарење, Полирање, Прскање,Машина Обновено
17in 1 Обновливи Полно Лице Респираторните Широко се Користат во Органско Гас,Боја Sprayer, Хемиски,Дрво,Прашина Заштитник Обновено
3M 50051138541595 Полно Лице Парче Respirators 6000 Серија, Обновливи Обновено
3M 50051138541595 Полно Лице Парче Respirators 6000 Серија, Обновливи

Полно лице парче respirators.Дојде назад дизајн на касети ја подобрува рамнотежата и видливоста.Целосна и по�

DEN 619.20
3M Целосна Facepiece Обновливи Респираторните 6700, Боја Vapors, Прашина, Мувла, Хемикалии, Мали Обновено Одлична цена
3M Целосна Facepiece Обновливи Респираторните 6700, Боја Vapors, Прашина, Мувла, Хемикалии, Мали

NIOSH, а Федералната влада регулаторна агенција, се тестирани и одобрени 3 M Целосна Facepiece Обновливи Респир�

DEN 3534.72
10/25PC Црна Facemask Божиќ Печати,Зимско Отворено Dustproof Ладно Заштита Симпатична Перат Обновливи штитник за Лицето Обновено
10/25PC Црна Facemask Божиќ Печати,Зимско Отворено Dustproof Ладно Заштита Симпатична Перат Обновливи штитник за Лицето

, сите видови наврати се добар избор.Имаме тестирани за да се осигура дека сите се соочуваат форми добие�

DEN 0.00
Yunge Полно Лице Респираторните Гас Маска За 6800 Сликарство Прскање(15 во 1)Facepiece Респираторните - Индустриски Одделение Обновено
Дишете полесно,Лични погоден за носене Воздух Purifiers,Обновливи Преносни Прочистувач на Воздухот со HEPA Филтер За Прашина Обновено
Обновливи Половина Лицето Маска,Боја Лицето Маска ffor Сликарство, Полирање, Дрво, Заварување, Декорација,се Движат Hous(Medium) Обновено