uxcell 02420 Заострените Ролери Имајќи Надворешниот Трка Првенство 2.6875 надворешен Дијаметар, 0.6875 Ширина

uxcell 02420 Заострените Ролери Имајќи Надворешниот Трка Првенство 2.6875 надворешен Дијаметар, 0.6875 Ширина

DEN 1970.40

Обновено

Достапно за нарачка

Модел : 02420 (Надворешниот Дијаметар : 68.263 mm / 2.6875", Ширина : 17.463 mm / 0.6875").Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки (внатрешен прстен собранија, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.Компонентите се separable и меѓусебно дека лесен за одржување.Карактеристики ниска триење и ниско ниво на бучава кои овозможуваат оперативна сигурност.Нуди тешки оптоварување капацитет на носивост и долг животен век.Опис : Ова еден куп натпревари со еден конус (внатрешен прстен собранието, се продава одделно) за да се соберат во комплетна еден заострените ролери лого, погодни за апликации кои ги поддржуваат и двете радијална и носивост.Овие лежишта се состои од внатрешен прстен (конус), надворешен прстен (чаша), кафез и ролки, кои ги дистрибуира радијална и носивост рамномерно низ ролери.Внатрешниот прстен со ролери и кафез собрание (конус) може да се монтира одделно од надворешниот прстен (екп).На separable компоненти се меѓусебно, кои го олеснуваат монтажа, dismounting и исто така одржување инспекција рутини.Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат транспортни системи.Спецификација : Модел : 02420 Material : Хром Steel Outside Дијаметар : 68.263 mm / 2.6875"Ширина : 17.463 mm / 0.6875".

Избор на клиент

Хардвер Мелење Машина 10Pcs 3.175 mm HRC55 2F Солидна Карбид Заострените Топката Крајот Мелење Машина Главата Cnc Мелење Обновено
DANZIHAOO DDDdan 10pcs/многу R0.5/D4/20.5/50L/2F HRC55 Волфрам Карбид Заострените Ballnose Крајот Мелници Конус Тип CNC Обновено
DANZIHAOO DDDdan 10pcs/многу R0.5/D4/20.5/50L/2F HRC55 Волфрам Карбид Заострените Ballnose Крајот Мелници Конус Тип CNC

Тип : Крајот Мелница.Составена од : карбид волфрам челик; Слој : Al Ti N.Работел материјал : 0~55 HRC.Радиус : 0.5 mm;

DEN 1898.40
uxcell LM102949/LM102910 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Сет 1.7812 го Понесе 2.891 К. Г. 0.77 Ширина Обновено
uxcell LM102949/LM102910 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Сет 1.7812 го Понесе 2.891 К. Г. 0.77 Ширина

Модел : LM102949 / LM102910 (Понесе : 45.242 mm / 1.7812", Надворешниот Дијаметар : 73.431 mm / 2.891", Ширина : 19.558 mm / 0.77").Еден ре�

DEN 1804.80
Timken 676753 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Прецизност Толеранција, Директно Надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, Обновено
Timken 676753 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Прецизност Толеранција, Директно Надворешен Дијаметар, Челик, Инчен,

2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елеме

DEN 2265.60
Пер Имајќи LM501314 LM501300 Серија Заострените Ролери Имајќи Првенство, 2.8910 OD, 0.6537 Ширина Обновено
Пер Имајќи LM501314 LM501300 Серија Заострените Ролери Имајќи Првенство, 2.8910 OD, 0.6537 Ширина

Пакет Димензии : 7.874 cms (L) x 8.128 cms (W) x 1.524 cms (H).Пакет Количина : 1 Тип На Производ : Лежишта И Bushings.Земја На Поте

DEN 327.60
Timken 14274A Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 2.7150 Обновено
Хардвер Мелење Машина 4pc HRC55 R0.25 R0.5 R0.75 R1.0 SHK 6mm Заострените Топката Крајот Мелница Со Волфрамово Карбид Слој Обновено
Хардвер Мелење Машина 4pc HRC55 R0.25 R0.5 R0.75 R1.0 SHK 6mm Заострените Топката Крајот Мелница Со Волфрамово Карбид Слој

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Сечење

DEN 1673.28
Предизвик 32008 Заострените Ролери Лого, Конус и Купот на Собата, Челик, 40mm ID, 68mm OD, 19mm Ширина Обновено
Предизвик 32008 Заострените Ролери Лого, Конус и Купот на Собата, Челик, 40mm ID, 68mm OD, 19mm Ширина

Конус (внатрешен прстен собрание) и куп (надворешниот прстен) се комбинираат за да формираат една целосн

DEN 214.80
Timken A6157 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно Надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 1.5750 Обновено
2X ZGZ Лежишта Корп LM67048 & LM67010 Заострените Ролери Имајќи Првенство & Конус Сет Обновено
2X ZGZ Лежишта Корп LM67048 & LM67010 Заострените Ролери Имајќи Првенство & Конус Сет

Дел # LM67048 / LM67010 Заострените Ролери Имајќи го Поставите (Првенство и Шишарки).Имајќи ID : 1.25" (31.750 mm) Конус Ш

DEN 2328.00
Timken HM212046 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 2.5000 ID, Обновено
Timken HM212046 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 2.5000 ID,

2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елеме

DEN 1718.40
Timken JM720210 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 6.1020 Обновено
ZGZ 07100 07196 Заострените Ролери Имајќи Set - Купот & Конус 1 го Понесе & 1.9687 OD (1) Обновено
ZGZ 07100 07196 Заострените Ролери Имајќи Set - Купот & Конус 1 го Понесе & 1.9687 OD (1)

Имајќи го Понесе : 1" / 25.40 mm.Трка Надворешниот Дијаметар : 1.9687" / 50.0005 mm.Имајќи Ширина : .5313" / 13.495 mm.Трка Ши�

DEN 0.00
Timken 53162W Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Keyway, Челик, Инчен, 1.6250 Обновено
Timken 53162W Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Keyway, Челик, Инчен, 1.6250

Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered �

DEN 0.00
Timken 754W Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Keyway, Челик, Инчен, Обновено
Timken 2924 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно Надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 3.3460 Обновено
Timken 2924 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно Надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 3.3460

Висок легиран челик за издржливост и топлина толеранција.Основана во 1899, на Timken Компанијата е со седишт�

DEN 756.72
NSK 32318J Заострените Ролери Имајќи Полн Собранието - 90 mm Понесе, 190 mm OD, 64 mm Конус Ширина, 53 mm Ширина Првенство Обновено
NSK 32318J Заострените Ролери Имајќи Полн Собранието - 90 mm Понесе, 190 mm OD, 64 mm Конус Ширина, 53 mm Ширина Првенство

создаден дијаметар : 90 mm.конус ширина : 53 мм.затворање тип : open (Отвори).собранието тип : Конус & Првенство.н

DEN 0.00