theOpticGuru ATN Помошни Балистички Ласерски (ABL) w/Bluetooth (1000m)

theOpticGuru ATN Помошни Балистички Ласерски (ABL) w/Bluetooth (1000m)

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Откако се разликуваа во однос на вашата целна вашиот POI (Точка на Влијанието) е веднаш да се прилагодат и да сте подготвени да заработите вашиот шут.Само не заборавајте да се задржи оние раце мирно.Опсег ознака се чуваат во видео записи што ги снимивте со вашиот ATN Smart HD Опсег. - Види Растојание до вашата целна на вашиот Видео - не сум сигурен колку далеку сте биле кога сте го направиле тоа совршен шут.Се движи целта на 1000/1500 дворови со неспоредливи прецизност. - Неспоредлив Точност - во опсег до 1000 метри со ABL 1000.Контрола на ABL преку вашиот поглед со едноставна едно копче операција.Се храни на Балистички Калкулатор со спектар на податоци за автоматска точка на влијанието корекција. - Smart Балистички Калкулатор - само притиснете едно копче за да се интегрираат со вашиот Паметен Обемот и shift на вашата reticle на нови точки од интерес (Точка на Влијанието).Се поврзува со ATN ден/ноќ/термички Smart HD Домет via Bluetooth.Ласерски Спектар пронаоѓач е Класа 1 Ласерски и ласерски излез 3m W.Она што е точка за воспоставување на новата серија 4 ATN уред, ако целта е премногу да се пука на одговорно?Добро ABL е вашиот одговор.

Избор на клиент

Athlon Оптика Talos 800Y Rangefinder Тен Обновено
Athlon Оптика Talos 800Y Rangefinder Тен

Talos rangefinders способни да се движат до 800 метри со континуирано скенирање режим со многу интуитивен мени.Аг�

DEN 472.80
Шут Обемот V3 GPS Watch (Црна) и Шут Обемот ПРО L1 Ласерски Rangefinder (Сино) Пакет Обновено
Шут Обемот V3 GPS Watch (Црна) и Шут Обемот ПРО L1 Ласерски Rangefinder (Сино) Пакет

Заштедете повеќе од 15% попуст.Нашите производи се докажани за пониски оценки и хендикепи.Употреба на на�

DEN 8399.76
FitSand (TM Носат Патување Патент ЕВА тежок Случај за Ласерски Rangefinder за Лов и Голф Обновено
FitSand (TM Носат Патување Патент ЕВА тежок Случај за Ласерски Rangefinder за Лов и Голф

Случај Надворешни Големина : инчен, Тежина : g.Добро направени случај : Трајни и мазна 360¡ã двонасочна пат�

DEN 0.00
FitSand тежок Случај Компатибилен за Izzo Swami 6000 Обновено
FitSand тежок Случај Компатибилен за Izzo Swami 6000

Случај Надворешни Големина : инчен, Тежина : g.Добро направени случај : Трајни и мазна 360¡ã двонасочна пат�

DEN 0.00
Ореол Спектар Пронаоѓач Лов Ласерски Спектар Пронаоѓач Обновено
Ореол Спектар Пронаоѓач Лов Ласерски Спектар Пронаоѓач

Максимална рефлексивни опсег од 600 метри.Ергономски дизајн со не се лизга зафат.Точност : + / еден двор.Ск�

DEN 2999.76
Голф Rangefinder Ласерски Rangefinder за Голф & Лов Спектар Пронаоѓач Голф Растојание Мерење со Висока Прецизност Знамето Обновено
Голф Rangefinder Ласерски Rangefinder за Голф & Лов Спектар Пронаоѓач Голф Растојание Мерење со Висока Прецизност Знамето

За да го вклучите повторно, едноставно притиснете го копчето повторно 【7x Зголемување】 : Опремени со 7x з

DEN 3599.76
DaZhen Rangefinder 1000 Метри +- 0.5 Y со LCD Висина на Мерење на Агол Дистанца за Мерење на Уредот за Дигитални Ниво Мерен Обновено
DaZhen Rangefinder 1000 Метри +- 0.5 Y со LCD Висина на Мерење на Агол Дистанца за Мерење на Уредот за Дигитални Ниво Мерен

Тилт агол Функција : Цел Леќа : 21mm Зголемување Моќ : 6x Видите Агол : 7.Вертикална висина 8.8 инчи екран со аго

DEN 5056.08
Xirfuni Rangefinder, Прирачник се Фокусира Rangefinder Обложени Леќи на Растојание Мерење за Голф за Целна Снимањето Обновено
Xirfuni Rangefinder, Прирачник се Фокусира Rangefinder Обложени Леќи на Растојание Мерење за Голф за Целна Снимањето

Индустриски одделение мека гума копчиња, изработени од индустриски одделение мека гума, се носат‑отпо�

DEN 0.00
Bushnell Трофеј Xtreme Ласерски Rangefinder со Лак, Мат Црна Обновено
Bushnell Трофеј Xtreme Ласерски Rangefinder со Лак, Мат Црна

Молња брзо мерења од 7 до 850 метри со + / 1 двор точност во трајни Rainproof домување.Лак лак режим обезбедува т�

DEN 0.00
Navitech Црна ЕВА Rangefinder тежок Случај/Покрие со Carabiner Клип на Компатибилен со Ласерски Спектар Пронаоѓач 900 Двор Обновено
Navitech Црна ЕВА Rangefinder тежок Случај/Покрие со Carabiner Клип на Компатибилен со Ласерски Спектар Пронаоѓач 900 Двор

Водоотпорен и shockproof.Го штити уредот од мали испакнатини и паѓа.Клипови за да вашата торба со carabiner клип з

DEN 359.76
Sig Sauer SOK10001 Kilo1000 Ласерски Опсег Наоѓање Monocular, 5X20MM, ХТ, Црна, Една Големина Обновено
Sig Sauer SOK10001 Kilo1000 Ласерски Опсег Наоѓање Monocular, 5X20MM, ХТ, Црна, Една Големина

5x20 mm monocular со Spectra Coat TM антиодраз на облоги за супериорен светлина пренос и оптички јасност.Револуционер�

DEN 3689.76
FitSand тежок Случај за Aibocn Моќ Банка 10000mAh Надворешна Батерија Полнач Обновено
FitSand тежок Случај за Aibocn Моќ Банка 10000mAh Надворешна Батерија Полнач

Случај Надворешни Големина : инчен, Тежина : g.Добро направени случај : Трајни и мазна 360¡ã двонасочна пат�

DEN 0.00