Dynalon Kartell 206315 LDPE Фармацевт Шише со Дипломирал Јасно PMP Мерење на Купот, 500ml Капацитет, 75мм Кол x 324mm H (Случај од 10)

Dynalon Kartell 206315 LDPE Фармацевт Шише со Дипломирал Јасно PMP Мерење на Купот, 500ml Капацитет, 75мм Кол x 324mm H

DEN 4174.80

Обновено

Достапно за нарачка

Куп мерки тома од 5-25ml.Пакет Димензии : 17.526 H x 30.988 L x 38.1 L (сантиметри).Пакет Тежина : 2.1 фунти.Земја на Потекло : сад.Дипломираните јасно PMP мерење на купот на слајдови нагоре и надолу по вертикална полиетиленска цевка за лесно прилагодување.На варијација во висина одредува јачината на звукот за да се издаваат.Чашата е полна со крцкањето на шише и принудувајќи течни до цевката.Кога шишето притисок е пуштен на слобода, вишокот ќе бидат повлечени назад во шише и само на саканиот волумен ќе остане.

Избор на клиент

8 мл Килибар Стакло Бостон Круг Шише со Црна Фенолни Конус Наредени Капи (6 Pack) Големи Refillable Празни Контејнери за Обновено
Qorpak GLC-02272 Безбедност Обложени Килибар Стакло Бостон Круг Шише со 33-400 Црна Фенолни 14B Бела Гума Наредени Капа, Обновено
Qorpak GLC-02272 Безбедност Обложени Килибар Стакло Бостон Круг Шише со 33-400 Црна Фенолни 14B Бела Гума Наредени Капа,

Црна thermoset фенолни капа за да помогнат во обезбедувањето на содржини со бела гума лагер за креирање издр

DEN 575.76
извори мапата Игла Совет Шише Прецизност Апликатори Пластични 15ml Црвена Капа за DIY, Чистење, Обновување, Течности, 10 Обновено
Wheaton Наука Производи W217962 Тип III Сода-Варовник Стакло Широк Устата Пакер Шише, Бела Полипропилен ЈП Наредени Капа, Обновено
Dynalon 604085-04 Лента се Шири Издавање Шише со Капа, 4 мл Капацитет (Пакување од 12) Обновено
Dynalon 604085-04 Лента се Шири Издавање Шише со Капа, 4 мл Капацитет (Пакување од 12)

На sealer врвот на јазикот целосно печати на диспензерот spout.Направени од Ниска Густина Полипропилен.Се пр�

DEN 0.00
Кол-Parmer Хемиски Инертен PTFE Шише, 100 mL, 1/Pk Обновено
Кол-Parmer Хемиски Инертен PTFE Шише, 100 mL, 1/Pk

Произведени од страна на КолParmer.Земја на потекло Велика Британија.Тип на производ Хемиски инертен PTFE ш

DEN 0.00
Свет Научни 600409-12 LDPE Широк Устата Екстра Флексибилен Круг Шише со Полипропилен Screwcap, Дипломирани, 100mL Капацитет Обновено
MECCANIXITY 60ml Пластични Издавање Шише со Пресврт Топ Кап Дипломирал Мерење за Бои, Занаети, Течности, Пакување од 10 Обновено
MECCANIXITY 60ml Пластични Издавање Шише со Пресврт Топ Кап Дипломирал Мерење за Бои, Занаети, Течности, Пакување од 10

Пластичните шишиња се одлични за течности, бои, и други низок вискозитет течности.На кап завртки врз мла

DEN 407.76
HWASHIN 12 Pack 4 мл Јасно Бостон Круг Стаклени Шишиња со Црни Капи за Хемија, Сок, Етерични Масла ( 1 Четка, 2 Funnels Обновено
HWASHIN 12 Pack 4 мл Јасно Бостон Круг Стаклени Шишиња со Црни Капи за Хемија, Сок, Етерични Масла ( 1 Четка, 2 Funnels

★Пакетот Вклучува : 12 Pack 4 оз (120ml) Јасно Стаклени Шишиња со 14 Црна Поли Конусни Капи, 1 Четка, 2 Funnels и 24 Парч

DEN 406.80
Nalgene 2114-0006 Квадратни Шише, Широк-Устата, HDPE, 175mL (Пакување од 12) Обновено
Nalgene 2114-0006 Квадратни Шише, Широк-Устата, HDPE, 175mL (Пакување од 12)

Ова шише можат да го издржат широк опсег на температури за различни намени, вклучувајќи ладилник за скл�

DEN 0.00
Qorpak GLC-01926 Тип III Стакло Бостон Круг Шише со Зелена Thermoset F217 и PTFE Наредени Капа, 48 мм Дијаметар x 112 mm Обновено
Qorpak GLC-01926 Тип III Стакло Бостон Круг Шише со Зелена Thermoset F217 и PTFE Наредени Капа, 48 мм Дијаметар x 112 mm

Тесен устата лабораториски шише супстанца за контрола и задржување.Килибар стакло тело за цврстина, ре�

DEN 1120.08
144-ПАРЧЕ 15mm ПЛАСТИЧНИ ORIFICE РЕДУКТОР ЗА АМПУЛИ (2 DRAM И 3 DRAM) произведено ВО САД Обновено
144-ПАРЧЕ 15mm ПЛАСТИЧНИ ORIFICE РЕДУКТОР ЗА АМПУЛИ (2 DRAM И 3 DRAM) произведено ВО САД

ПРОИЗВЕДЕНО ВО САД ЗА АМПУЛИ САМО.СЕ ВКЛОПУВА 2 И 3 DRAM АМПУЛИ.ЕТЕРИЧНИ МАСЛА.ПЛАСТИЧНИ ORIFICE REDUCERS ЗА СТАКЛЕ

DEN 0.00
510 Централна Yorker Стискаш Шишиња (4oz, 6 Pack) Бостон Круг со Црвена Совет Капи - LDPE Пластика - произведено во САД Обновено
510 Централна Yorker Стискаш Шишиња (4oz, 6 Pack) Бостон Круг со Црвена Совет Капи - LDPE Пластика - произведено во САД

Врвен Квалитет 4 унца (120 milliliter) издавање шишиња од 510 на Централна.Лесно да се притисне, течење слободни, �

DEN 1452.00
Wheaton Наука Производи W217960 Тип III Сода-Варовник Стакло Широк Устата Пакер Шише, Бела Полипропилен ЈП Наредени Капа, Обновено
MENDA 35348 Полиетилен со Висока Густина/Hdpe/Челик/Ниска Густина Полиетилен/Ldpe Издавање Шише, Еден Допир Течни Фармацевт Обновено
Qorpak GLC-05481 Килибар Стакло Бостон Круг Шише со 18-400 Црна Фенолни Пулпа/Винил Наредени Капа, 25мм OD x 68mm Висина, Обновено
Qorpak GLC-05481 Килибар Стакло Бостон Круг Шише со 18-400 Црна Фенолни Пулпа/Винил Наредени Капа, 25мм OD x 68mm Висина,

Тие доаѓаат во многу форми за специфични апликации, со голем број на устата или млазницата форми и голем

DEN 0.00
СП Бел-Уметност Fritware Porous Полиетилен Лист; 36 x 36, Средни Порозност, ⅛ во. Дебела (H13638-0018) Обновено
СП Бел-Уметност Fritware Porous Полиетилен Лист; 36 x 36, Средни Порозност, ⅛ во. Дебела (H13638-0018)

Висока густина полиетилен листови.Медиум порозност, големината на порите 4590 microns.Fritware poroполиетилен лис�

DEN 0.00
GDGY leakproof ЈП Пластични Празни Мала Уста Дипломирал Лабораторија Хемиски Сад Reagent Шише Примерок Запечатување Течни Обновено
СП Бел-Уметност Полиетилен Издавање Југ; 20 Литри (5 Литри), Полиетилен Spigot (H11850-0000) Обновено
СП Бел-Уметност Полиетилен Издавање Југ; 20 Литри (5 Литри), Полиетилен Spigot (H11850-0000)

Се продаваат низ целиот свет, БелУметност и HБ Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат на�

DEN 1038.00
ljdeals 8 мл Пластични Стискаш Шишиња, Природни Цилиндар Шишиња со Пресврт Топ Капи, Пакет од 6, BPA Free, произведено Обновено
ljdeals 8 мл Пластични Стискаш Шишиња, Природни Цилиндар Шишиња со Пресврт Топ Капи, Пакет од 6, BPA Free, произведено

HDPE Пластични : HDPE се залага за Полиетилен со Висока Густина и е еден од најчестите пластика се користат в

DEN 263.76
Wheaton Наука Производи W217925 Тип III Сода-Варовник Стакло Широк Устата Пакер Шише, Јасно, Бела Полипропилен ЈП Наредени Обновено