Liftall UU2602NX8 Веб Прашка, Најлон, 2 x 8', 2-ply, Тип UU

Liftall UU2602NX8 Веб Прашка, Најлон, 2 x 8', 2-ply, Тип UU

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвено-core предупредување предиво помош инспекција процес, се зголемува безбедноста.Tuff-Запис за постојан идентификација, бара од БЗР.Жолта третман отпорни на абразија.Традиционалните стандард во веб slings.Жолта триење третман се протега прашка живот.Црвено-core предиво помош инспекција.Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.

Избор на клиент

Stren-Flex TTS1-906-16 Тип 2 Најлон Триаголник Триаголник Веб Прашка со Челик Крајот Фитинг, 1 Ply, 9600 lbs Вертикална Обновено
Stren-Flex TTS1-906-16 Тип 2 Најлон Триаголник Триаголник Веб Прашка со Челик Крајот Фитинг, 1 Ply, 9600 lbs Вертикална

Челик крајот монтирање.Направени од најлон.Се поврзува лесно да се најпознатите ја воочи големината и к

DEN 0.00
Liftall UU1604DX11 Полиестер Веб Прашка, 1-ply, Тип Unilink, 4 Ширина x 11' Должина Обновено
Liftall UU1604DX11 Полиестер Веб Прашка, 1-ply, Тип Unilink, 4 Ширина x 11' Должина

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

DEN 3608.40
Liftall UU2803TX3 Tuff-Edge Веб Прашка, Тип UU, 2-ply, 3 x 3' Обновено
Liftall UU2803TX3 Tuff-Edge Веб Прашка, Тип UU, 2-ply, 3 x 3'

Сина полимер работ предиво се 2 пати повеќе намали отпорни, да ја прошири прашка живот и заштеда на пари.T

DEN 0.00
Liftall UU2802NX14 Најлон Веб Прашка, Тип UU, 2-ply, 2 x 14' Обновено
Liftall UU2802NX14 Најлон Веб Прашка, Тип UU, 2-ply, 2 x 14'

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин�

DEN 412.80
Еден Ply 1 x 3' Бескрајни Најлон Тип 5 Прашка | EN1-801 | | 3,200 Lb. Вертикална Капацитет | Hanes Снабдување (HSI) Тешки Обновено
Еден Ply 1 x 3' Бескрајни Најлон Тип 5 Прашка | EN1-801 | | 3,200 Lb. Вертикална Капацитет | Hanes Снабдување (HSI) Тешки

Кога натоварени при номинална капацитет, најлон прашка обично ќе се водат 68%.Освен ако Тип 4 е побарано, Т

DEN 2301.60
Веб Прашка, Тип 3, Tuff-Edge, 3inW, 12 ft.L Обновено
Веб Прашка, Тип 3, Tuff-Edge, 3inW, 12 ft.L

Пакет Димензии : 25.4 cms (L) x 13.716 cms (W) х 7.62 cms (H).Тип На Производ : Материјал Ракување.Пакет Количина : 1...

DEN 0.00
13 ft. Извртени Очите и Око - Тип 4 Веб Прашка, Најлон, Број на Plies: 2, 12 W Обновено
13 ft. Извртени Очите и Око - Тип 4 Веб Прашка, Најлон, Број на Plies: 2, 12 W

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Извртени Очите и Око Тип 4 Вертикална Hitch Капацитет : 34,100 lb.Прашка Д

DEN 273.60
Warner Електрични / Altra Индустриски Движење - EUM210-1020 - Спојки/Кочница, вртежен момент 95 Ft-Lb, 90 DC Обновено
Warner Електрични / Altra Индустриски Движење - EUM210-1020 - Спојки/Кочница, вртежен момент 95 Ft-Lb, 90 DC

Сопирачки и Канџите.Сопирачки и Канџите.Моќта На Пренос.СОПИРАЧКИ / КАНЏИТЕ.Спојката / Кочница Статичн�

DEN 1380.00
Liftall UU2803DX9 Полиестер Веб Прашка, Тип UU, 2-ply, 3 x 9' Обновено
Liftall UU2803DX9 Полиестер Веб Прашка, Тип UU, 2-ply, 3 x 9'

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

DEN 3750.24
Liftall EN1603NX15 Веб Прашка, Бескрајни, Најлон, 3 x 15', 1-ply Обновено
Liftall EN1603NX15 Веб Прашка, Бескрајни, Најлон, 3 x 15', 1-ply

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин�

DEN 3489.60
Полиестер Кревање Прашка, Мулти Слој Ткаење Задебелена Кран Додатоци Висока Јачина 50mm Wide Web Slings за Моќ Инженерство Обновено
Кенеди Челичното Јаже & Прашка Ко. 1 x 6' 2-Ply Пресврт Око Полиестер Кревање Прашка (Различни Големини во Листата) Направени Обновено
Liftall EN2801DX7 Полиестер Веб Бескрајни Прашка, 2-ply, 1 x 7' Обновено
Liftall EN2801DX7 Полиестер Веб Бескрајни Прашка, 2-ply, 1 x 7'

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

DEN 0.00
Stren-Flex - произведено во САД - 19 ft Полиестер Извртени Очите & Око Веб Прашка (4800 Вертикална - 3800 Ѓердан - 9600 Обновено
Stren-Flex - произведено во САД - 19 ft Полиестер Извртени Очите & Око Веб Прашка (4800 Вертикална - 3800 Ѓердан - 9600

Произведено Во САД!!.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Црвеноcore предиво во сите праш�

DEN 0.00