Кембел Hausfeld HY 2-во-1 Тротоарите Nailer (CHN50399AV)

Кембел Hausfeld HY 2-во-1 Тротоарите Nailer (CHN50399AV)

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Оваа Кембел Hausfeld тротоарите nailer/спојувач пука L cleats & тротоарите staples од 1,5" 2" Својот лесен дизајн, исто така, го прави тоа од 10% полесен од конкурентните модели. 2-во-1 дизајн ти дава сила на 2 алатки во една, намалување гломазна/дополнителни парчиња или потребата од 2 одделни tools.Екстра долг се справи става помалку стрес за вашето тело, прави работењето полесно и дозволувајќи им на работа да се направи побрзо.Може да се инсталира дрво тротоарите со дебелини од 5/8 - 3/4 ", вклучувајќи јавор, даб, пепел и цреша.Масло-lubed дизајн промовира долготраен живот. 0.7 SCFM @ 90 PSI.Заврши вашите проекти побрзо и полесно со Кембел Hausfeld.Воздухот Моќ Експерт.На Кембел Hausfeld дрвени предмети тротоарите воздух nailer/ер спојувач (CHN50399 AV) е совршен за надградба на вашиот дом со додавање на убавината и топлината на дрвени предмети тротоарите.Квалитетот инженеринг прави задачата на инсталирање на тротоарите побрзо и полесно : 2-во-1 дизајн ви дава моќ на две алатки во една, намалување на обемна дополнителна парчиња или потреба да се купи две посебни алатки.Дизајнирани за да се намали заморот, овој воздух nailer/ер спојувач нуди екстра-долга рачка за помалку виткање и кои клечат, и тежи 10 проценти помалку од конкурентните модели.Сè што ви треба е вклучено во тоа, така што може да се добие работа во минути, заштеда на време и пари.Заврши вашите проекти побрзо и полесно со Кембел Hausfeld.Воздухот Моќ Експерт.

Избор на клиент

Продавница Фокс W1783 Тротоарите Nailer Обновено
Продавница Фокс W1783 Тротоарите Nailer

Пука 1 / 2Инчен круна staples од 1Инчен 2Инчен долго 1 / 4Инчен NPT брзо се поврзете машки приклучокот.Оперативен

DEN 6519.84