TAMARUSAN Hairpin Срцето Pansy Злато Украс кој се одвојува

TAMARUSAN Hairpin Срцето Pansy Злато Украс кој се одвојува

DEN 1560.00

Обновено

Достапно за нарачка

Главни делови : епоксидна смола、Метал : 24k Злато Позлата Бакар и Месинг、Должина 1.6 см и ширина 1,5 см(привлечност), должина 5.8 cm Никел слободни.Рачно изработени.Направен во Јапонија.Бидејќи тоа е сече на случаен дел од сликата, тоа ќе биде сенка различни точка по точка.Вистинските слики може да се разликува малку од фотографијата е прикажано.Бисер на камени делови се направени со акрилна смола.Тоа е hairpin користење на смола дел од "Pansy Серија" (Зелено) срце облик.Поради тоа што има многу бои, лесно е да се координираат со облека.Исто така, можете да го додадете како декорација во вашите пунџа стил.Бидејќи метал дел е никел слободни, оние кои се алергични може да го користат. * Сепак, тоа е не се препорачува за оние кои имаат алергиска реакција, освен никел.На декоративни делови може да бидат отстранети од hairpin.Функцијата е дека тоа тресе малку.Ако ви се скрши вашиот pin, можете да добиете нова, па ве молиме контактирајте со нас.Тоа е долга-трајни/ доживотно hairpin.Меѓународни Купувачи - ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена.Овие трошоци се на купувачот одговорност.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање или за купување.

Избор на клиент

7Pcs Коса Клипови Ретро Коса, Игли за Жените Шноли за Дами и Девојки Headwear Стил Алатки Коса Додатоци Обновено
7Pcs Коса Клипови Ретро Коса, Игли за Жените Шноли за Дами и Девојки Headwear Стил Алатки Коса Додатоци

????7 поставен ретро домот стилови : пакет доаѓа со 7 различни стилови на косата игли.Мода, елегантна и едно

DEN 0.00
U-M рачно изработени Природни Црна Сандаловина Коса стапчиња за јадење Ретро Коса Pin Коса се Држиме за Коса, Вилушка,Коса Обновено
wenming Cloisonne Коса Стап, Кинески Коса стапчиња за јадење Hairpin Chignon Pin со Бисер(Сина) Обновено
wenming Cloisonne Коса Стап, Кинески Коса стапчиња за јадење Hairpin Chignon Pin со Бисер(Сина)

Предмет тип : Губење на Стапчиња.Материјал : алуминиум.Стил : Кинески стил.Должина : околу 18cm.Совршена Как

DEN 87.60
Пеперутка Коса Клипови, GoldenBridal Шноли Свадба Barrette Додатоци Боби Игли(L 7.8X6cm) Обновено
Пеперутка Коса Клипови, GoldenBridal Шноли Свадба Barrette Додатоци Боби Игли(L 7.8X6cm)

100% Сосема Нов И Висок Квалитет!.Тип : Пеперутка Коса Клипови.Стил : Гроздобер, Модата.Материјал : Алуминиу

DEN 0.00
HangErFeng Коса Стап Hairpin Сребро Слива Цвет Кинеската Традиционална Chignon Чешел Косата Додаток за Партија Секојдневно Обновено
Tyrannosaurus Rex Диносаурус Боби Коса Pin Обновено
Tyrannosaurus Rex Диносаурус Боби Коса Pin

СИЛНА 2" долго метал бран шема pin убаво и ефикасно обезбедува сите типови коса.СОВРШЕН ПОДАРОК свадби, Д�

DEN 0.00
Mariell Рачно Изработени Се Зголеми Злато Свадба Коса Pin Стап - Сребрена Лисја, Слатководни Бисери & Кристал Спрејови Обновено
Вештачки Цвет Коса Клипови во Собата, Кинески Стил Бисер Peony Цвет Hairpin и Косата се Држиме Гроздобер Коса Вилушка Hanfu Обновено
10Pcs Круг Совети Спирала Боби Косата Игли Спин Pin Коса Клип Пресврт Завртка Косата Игли Пунџа се Држиме за DIY Коса Стил Обновено
Кинески Коса Додатоци,S925 Sterling Silver Коса Држи Коса Pin Ретро Кинеската Традиционална Класична Форма На Стапчиња Обновено
Кинески Коса Додатоци,S925 Sterling Silver Коса Држи Коса Pin Ретро Кинеската Традиционална Класична Форма На Стапчиња

Се врзуваат топката или hemispherical главата.Косата род, ретро и елегантен дизајн, лесен за употреба, лесно да

DEN 739.20
( 6 Парчиња ) У Облик на Hairpin, француски Стил на Косата се Држиме 3pc Желка-Школка Косата Игли Клипови за Тенка Густа Обновено
Goody Коса Боби Игли, Русокоса, 90-count, Металик Русокоса Обновено
Goody Коса Боби Игли, Русокоса, 90-count, Металик Русокоса

Сигурно губат косата во пунџа, држете се назад слоеви или удира, или flyaways.Одлична за ситеден чекање, дово

DEN 143.76
Легура Имитација Бисери Barrettes Боби Игли за Жените - Numblartd 5Pcs Злато на Ѕвонење Мода Duckbill Клип Страна Менгеме Обновено
Легура Имитација Бисери Barrettes Боби Игли за Жените - Numblartd 5Pcs Злато на Ѕвонење Мода Duckbill Клип Страна Менгеме

5 стилови, Минималистички стил.Убава како и од страна на косата клипови и косата половина до клипови.Држ�

DEN 0.00
Бисер Tassel Коса Стап Кинески Стил Hairpin Двоен Синџир Коса Вилушка Ретро Коса Додатоци Две Коса Стапови Hanfu Коса Орнаменти(G) Обновено
12 Парчиња Гроздобер Цвет Коса Метални Игли Злато на Ѕвонење Шноли Шарени Гроздобер Флорални Дизајн Коса Клипови француски Обновено
Шноли за Пунџа ROCST Боби Иглички Клипови за Балет Жена девојка Фризерски салон - 12pcs (2.5 инчен, Браун) Обновено
Шноли за Пунџа ROCST Боби Иглички Клипови за Балет Жена девојка Фризерски салон - 12pcs (2.5 инчен, Браун)

【Висок Квалитет т купат.Нашите клипот е многу тешко и нема да се наведнуваат.Сега имаме 3 бои : Црна,Кафе�

DEN 311.76
HangErFeng Коса Стап Hairpin Рачно изработени 925 Сребрен Кинески Елементи на Вљубените Подарок Пакување H290 Обновено
HangErFeng Коса Стап Hairpin Рачно изработени 925 Сребрен Кинески Елементи на Вљубените Подарок Пакување H290

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

DEN 0.00
4Pcs Исклучителна Легури на Метал Пчела Hairpin Страна Клип Коса Додатоци Honeybee Боби Игли за Свадба Партија Невестата Обновено
SANSHIYI Кинески Hanfu Флорални Шноли, Традиционалните Гроздобер U-Обликот на Косата Додатоци за Hanfu Cosplay Партија Обновено
SANSHIYI Кинески Hanfu Флорални Шноли, Традиционалните Гроздобер U-Обликот на Косата Додатоци за Hanfu Cosplay Партија

Традиционален Кинески hairpin дизајн, совршено се поклопува со Кинески Hanfu или Јапонски Кимоно.погоден за co

DEN 80.88
zhangsan Кинески Стил на Косата Клипови Гроздобер Кадифен Tassel Коса Pin стапчиња за јадење Косата Губење на Изработка Обновено
Aysekone 24 Парчиња на Жените Блек Метал Коса Боби Иглички Костец Девојка Коса Клип Фризура Barrette Hairpin Фризерски Обновено
Aysekone 24 Парчиња на Жените Блек Метал Коса Боби Иглички Костец Девојка Коса Клип Фризура Barrette Hairpin Фризерски

Пакет Содржи 12 Парчиња Големи Димензии + 12 Парчиња Мали Димензии Црна Коса Боби Иглички.Материјал : Алум�

DEN 0.00