PC50 Enforcer Комплет, L

PC50 Enforcer Комплет, L

DEN 551.76

Обновено

Достапно за нарачка

Цена За : Секоја Суспензија : Гума Маска Големина : L Facepiece Материјал : Полиуретан Врска : Dual Силикони Мембрана Серија : PC50 Enforcer Целосна се Соочи со Суспензија Тип : 6 pt.со Мрежа Headnet Конфигуриран За : Твин Порта Предмет : Полно Лице Респираторните Вклучува : Маска, Филтри Главата Подигнат Материјал : Пластични Боја : Црна Респираторните Тип на Врска : Навој.Типична Примена : Толпата Контрола, Првиот Responders, Спроведување на Стандарди : NIOSH Касети Вклучени : Ниедна Земја на Потекло (предмет на промена) : Повеќе. 'Полн Лице Респираторните Комплет, Facepiece Материјал Полиуретан, Целосно се Соочи со Суспензија Тип 6 pt.со Мрежа Headnet, Раководител Подигнат Материјал Гума, Навој, Касети Вклучени Не, L, Серија PC50 Enforcer, Толпата Контрола, Првиот Responders, за Спроведување на Законот, Конфигуриран За Близнак Порта'.

Избор на клиент

RPB Z-Линк Респираторните - FR Рамо Кејп & Постојан Проток Вентил Обновено
RPB Z-Линк Респираторните - FR Рамо Кејп & Постојан Проток Вентил

Произведено ВО САД Направен во нашата фабрика во Кралската Дабови Мичиген користење во земјата извори c

DEN 0.00
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-КПР-174 Јасно Пластика Оддел Divider - 1/4 T x 24 H - за 48 x 96 Табела - 48 W x 24 Д Прегради со Обновено
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-КПР-174 Јасно Пластика Оддел Divider - 1/4 T x 24 H - за 48 x 96 Табела - 48 W x 24 Д Прегради со

Инсталација Тип : Авто Поддржани.Дебелина : 1 / 4"; Дебелина Толеранција : (0.088" 0.197"); Висина : 24"; 'Рбет Должин

DEN 0.00
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-КПР-387 Јасно Пластика Оддел Divider w/Гумена Брана - 1/4 T x 24 H - за 36 x 60 Табела - 30 W x Обновено
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-КПР-387 Јасно Пластика Оддел Divider w/Гумена Брана - 1/4 T x 24 H - за 36 x 60 Табела - 30 W x

Инсталација Тип : Авто Поддржани.Дебелина : 1 / 4"; Дебелина Толеранција : (0.088" 0.197"); Висина : 24"; 'Рбет Должин

DEN 0.00
WeCare За Еднократна Употреба Лицето Маска Поединечно Завиткани - 50 Пакет, Избрани Леопард Печати Маски - 3 Ply Обновено
WeCare За Еднократна Употреба Лицето Маска Поединечно Завиткани - 50 Пакет, Избрани Леопард Печати Маски - 3 Ply

Се ПОДГОТВЕНИ ДА ОДАТ : Секоја маска во ова поле е индивидуално запечатени така што тие се совршено да се

DEN 599.52
MSA 808258 Comfo Класичен Силикони Probed Половина-Маска Респираторните Facepiece Собранието, Мали, Црна Обновено
MSA 808258 Comfo Класичен Силикони Probed Половина-Маска Респираторните Facepiece Собранието, Мали, Црна

Facepiece собранија понудат точни одговори.Probed facepiece карактеристики вградена сонда монтажа со цврст месинг

DEN 2212.80
MSA 808261 Половина-Маска Probed Респираторните Facepiece Собранието, Голем, Црна Обновено
MSA 808261 Половина-Маска Probed Респираторните Facepiece Собранието, Голем, Црна

Извонредни правни и производ иноватор.Ригорозни истражувања и развој дискови неспоредлив квалитет, пр�

DEN 0.00
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-JPD-30 Јасно J-Облик Пластични Училница Биро Dividers - 48 Високо - 48 Долго Страна x 36 Пред x Обновено
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-JPD-30 Јасно J-Облик Пластични Училница Биро Dividers - 48 Високо - 48 Долго Страна x 36 Пред x

Инсталација Тип : АвтоПоддржани.Инсталација Локација : Подот.Панел Димензија Дебелина : 1 / 4", Висина : 48", �

DEN 0.00
3M 6211PA1-Двојна Кертриџ Боја Спреј Респираторните Обновено
3M 6211PA1-Двојна Кертриџ Боја Спреј Респираторните

3 M 6211 PA1A / R6211 Valved Боја Респираторните, М Маска, Dual Кертриџ, Црно / Сино / Сива 3 M боја проектот респираторни�

DEN 490.80
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-КПР-381 Јасно Пластика Оддел Divider w/Гумена Брана - 1/4 T x 24 H - за 36 x 72 Табела 36 W x 18 Обновено
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-КПР-381 Јасно Пластика Оддел Divider w/Гумена Брана - 1/4 T x 24 H - за 36 x 72 Табела 36 W x 18

Инсталација Тип : Авто Поддржани.Дебелина : 1 / 4"; Дебелина Толеранција : (0.088" 0.197"); Висина : 24"; 'Рбет Должин

DEN 0.00
3M Носот Купот на Собранието 7881S, Силикони, 5 ЕА/Случај Обновено
3M Носот Купот на Собранието 7881S, Силикони, 5 ЕА/Случај

Одобрени 3 M замена дел.Се препорачува за 3 M Целосна Facepiece 7000 Серија.Силикони за удобност и трајност.Замен

DEN 0.00
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-JPD-29 Јасно J-Облик Пластични Училница Биро Dividers - 36 Високо - 48 Долго Страна x 60 Пред x Обновено
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-JPD-29 Јасно J-Облик Пластични Училница Биро Dividers - 36 Високо - 48 Долго Страна x 60 Пред x

Инсталација Тип : АвтоПоддржани.Инсталација Локација : Подот.Панел Димензија Дебелина : 1 / 4", Висина : 36", �

DEN 1624.80
MSA 808255 Половина-Маска Probed Респираторните Facepiece Собранието, Мали, Жолта Обновено
MSA 808255 Половина-Маска Probed Респираторните Facepiece Собранието, Мали, Жолта

Тие, исто така, карактеристика вградена сонда за собранието, кој функција солидна месинг сонди.Ригорозн

DEN 1391.52
MSA 10089151 Предност 4000 Abrasi-Blast Facepiece, Големи Обновено
MSA 10089151 Предност 4000 Abrasi-Blast Facepiece, Големи

Ламинирано стакло леќа.Достапни во една порта и твинпорта модели, овој извонреден facepiece работи со возду�

DEN 0.00