Fluke 123/003 Индустриски ScopeMeter, 20 MHz Фреквенција

Fluke 123/003 Индустриски ScopeMeter, 20 MHz Фреквенција

DEN 2013.36

Обновено

Достапно за нарачка

Рачни единица е комбинација на две-канал дигитални oscilloscope за прикажување на електрични сигнали со дигитален multimeter за мерење напон, отпор, capacitance, фреквенција, и должност циклус.На oscilloscope е реално време sample rate е 25 MS/s и снимање должина е 512 поени по канал за стекнување на бранови.True RMS multimeter обезбедува точни читања кога мерење линеарни или не-линеарни товари, без оглед на бранови. 2.83" монохроматски LCD екран со заднинско осветлување за видливост при слаба светлина.Ги исполнува Европските Стандарди (ЕН) безбедност стандард 61010-1 и е оценет за CAT III инсталации до 600 V.

Избор на клиент

Loto USB/PC Oscilloscope OSC2002, Земање 1G S/S, НА 50M Hz, 2-канален || 8~13 малку Вертикална Резолуција || Протоколи Обновено
Loto USB/PC Oscilloscope OSC2002, Земање 1G S/S, НА 50M Hz, 2-канален || 8~13 малку Вертикална Резолуција || Протоколи

Рачен пренослив | USB 2.0, USB напојува | AC / DC спојка | FFT | Математика | XY Парцела | Interpolation | Стекнување Режими | Х

DEN 3695.76
LA USB Логика Аналитичар Целосна 16 Канали 200MHz Земање мостри Стапка со англискиот PC Софтвер за Рачен Инструмент, Обновено
LA USB Логика Аналитичар Целосна 16 Канали 200MHz Земање мостри Стапка со англискиот PC Софтвер за Рачен Инструмент,

Тоа им помага многу во тестирање и анализа на дигитален систем(MCU / ARM / FPGA, итн.LA2016 е логиката аналитичар п

DEN 0.00
Hantek DSO5102P USB Меморија Oscilloscope Oszilloskope 2 Канали 100MHz 1GSa/s Обновено
Hantek DSO5102P USB Меморија Oscilloscope Oszilloskope 2 Канали 100MHz 1GSa/s

Вертикална.Стапка на примерок : во Реално Време Примерок : 1 GS / s;.Рекорд Должина : 40 K.На RS232 C или USB стандар�

DEN 6216.00
HAILAN-H Лабораторија Метри SDS6062 60MHz 2Chs Oscilloscope 8 LCD VGA Батеријата се Одлучат Фирмверот со Напојување Обновено
HAILAN-H Лабораторија Метри SDS6062 60MHz 2Chs Oscilloscope 8 LCD VGA Батеријата се Одлучат Фирмверот со Напојување

Пропусниот Опсег 60 MHz,500 MS / s реално време стапка на примерок 10 M рекорд должина за секој канал.Големи 8инч�

DEN 492.00
CYSune DS212 DSO212 Мини Преносни Дигитални Oscilloscope 2 Каналот 1MHz пропусен Опсег 10MSas Земање мостри Стапка Мини Обновено
CYSune DS212 DSO212 Мини Преносни Дигитални Oscilloscope 2 Каналот 1MHz пропусен Опсег 10MSas Земање мостри Стапка Мини

Машина вовед : DS212 е 2канал дигитални oscilloscope.Тоа е во нов дизајн две опрема за контрола, многу погодно за �

DEN 0.00
ZEFS--ESD Лабораторија Тестер, XDS3202A Дигитални Oscilloscope,Data Logger+Multimeter+Бранови Генератор на Функции Како Обновено
ZEFS--ESD Лабораторија Тестер, XDS3202A Дигитални Oscilloscope,Data Logger+Multimeter+Бранови Генератор на Функции Како

05 div) за delt VVertical Чувствителност 1 m V / div~10 V / div Record должина 40 MWaveform Освежете го Оценувате 75,000 wfms / s Channel 2+1 (на�

DEN 0.00
Siglent SHS810 Дигитални Чување Oscilloscope 100MHz 1GSa/s 2Mpts Обновено
Siglent SHS810 Дигитални Чување Oscilloscope 100MHz 1GSa/s 2Mpts

Тоа доаѓа со ЕУ кабелот за напојување, па ако се CA и САД купувачот, треба да се промени една САД кабелот з�

DEN 0.00
Extech MS6060 Дигитални 60mHz 2-канален Oscilloscope Обновено
Extech MS6060 Дигитални 60mHz 2-канален Oscilloscope

Пропусниот Опсег 60 MHz 5.6" (142mm) колор LCD дисплеј 500 MS / s земање мостри стапка по канал 1 M точка рекорд должина

DEN 3551.76
Дигитални Oscilloscope FNIRSI 1013D 2 Канал 1 ГШ/s LCD Екран на Допир Таблета Oscilloscope пропусен Опсег 100MHz Црно Не-Контакт Обновено
Дигитални Oscilloscope FNIRSI 1013D 2 Канал 1 ГШ/s LCD Екран на Допир Таблета Oscilloscope пропусен Опсег 100MHz Црно Не-Контакт

Оваа земање мостри стапка oscilloscope опремени со USB интерфејс, кој може да биде поврзан со компјутер, да ги с�

DEN 0.00
Instek MDO-2202EG - 2 Channel / 200 MHz ОДС со Спектар, Аналитичар и 25 MHz AWG Обновено
Instek MDO-2202EG - 2 Channel / 200 MHz ОДС со Спектар, Аналитичар и 25 MHz AWG

На MDO2000 E е достапен во неколку пропусен опсег и канал комбинации.Дополнително, корисниците, преку Покаж�

DEN 282.96
Nooelec Oscilloscope DIY Кит w/ Клип Сонда, Замена за DSO138. Ниски Трошоци за Дигитално Складирање Oscilloscope со 2.4 Обновено
Nooelec Oscilloscope DIY Кит w/ Клип Сонда, Замена за DSO138. Ниски Трошоци за Дигитално Складирање Oscilloscope со 2.4

Таа користи 2.Нема дополнителни трошоци за поправки делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Ед�

DEN 0.00
Tgoon Лемење за Полнење, Дигитални Јасно Акрилик Екранот 1M Ohm Abs 0-200KHz Обновено
Tgoon Лемење за Полнење, Дигитални Јасно Акрилик Екранот 1M Ohm Abs 0-200KHz

Негативни задоцнување Внимавајте на бранови пред активирањето.Лесно да се фати моментален бранови.ДРЖ

DEN 0.00
Peaktech P1325 Oscilloscope 60MHz 4 Канал 500 MSa/s USB, LAN Обновено
Peaktech P1325 Oscilloscope 60MHz 4 Канал 500 MSa/s USB, LAN

Вклучува : 4 сонди (1 : 1, 10 : 1), USB кабел, 4 парчиња BNC кабел, ACDC адаптер, упатството, софтвер (ЦД за Windows XP / VISTA / 7

DEN 0.00
ЖУ-CL Дигитални Oscilloscope Боја Oscilloscope Дигитални Чување Oscilloscope VC1200S Десктоп Боја Oscilloscope со USB Обновено
ЖУ-CL Дигитални Oscilloscope Боја Oscilloscope Дигитални Чување Oscilloscope VC1200S Десктоп Боја Oscilloscope со USB

Дизајниран со вграден дигитален контрола на технологијата.Ги интегрира функциите на дигитални чување o

DEN 0.00
Siglent Технологии SDS1202X-E 200 mhz Дигитални Oscilloscope 2 Канали, Сива Обновено
Siglent Технологии SDS1202X-E 200 mhz Дигитални Oscilloscope 2 Канали, Сива

Земја на потекло : Кина.Во реално време за земање мостри стапка до 1 gsa / употреба.IRecord должина до 14 Mpts.Standard

DEN 0.00
1Set DSO138 24 TFT Дигитални Oscilloscope DIY Комплет Собрани SMD Лемење Oscilloscope DIY Делови 1Msps со Појавување на Обновено
1Set DSO138 24 TFT Дигитални Oscilloscope DIY Комплет Собрани SMD Лемење Oscilloscope DIY Делови 1Msps со Појавување на

Ние правиме максимални напори за да се обезбеди на клиентите со задоволителна услуга.Студентите можат �

DEN 0.00
Аналоген Oscilloscope 40MHz, Фреквенција Контра 2 Channel 4 Следење на оперативниот СИСТЕМ-3040A Обновено
Аналоген Oscilloscope 40MHz, Фреквенција Контра 2 Channel 4 Следење на оперативниот СИСТЕМ-3040A

Dual channel / четири трага, XY режим,увезени кодирани префрлете се обезбедува добро чувство, висока сигурност

DEN 2224.80
Дигитални Oscilloscope,Опсег 100MHz 1GS/s Стапка на Примерок,екран на Допир ОДС 4 Канал,7.6 M Рекорд Должина Обновено
Дигитални Oscilloscope,Опсег 100MHz 1GS/s Стапка на Примерок,екран на Допир ОДС 4 Канал,7.6 M Рекорд Должина

50,000 wfms / s бранови фати стапка.Бранови зумирање (хоризонтална / вертикална), и заштеда.FFT поени (должина, и

DEN 0.00
Дигитални Oscilloscope, ОДС FNIRSI150 Дигитален Рачен Пренослив Складирање Oscilloscope 15001K 0200KHz 5mV / div20mV / Обновено
Дигитални Oscilloscope, ОДС FNIRSI150 Дигитален Рачен Пренослив Складирање Oscilloscope 15001K 0200KHz 5mV / div20mV /

Усвојување на АРМ Cortex M3 (STM32 F103 C8), и вклучуваат 2,4 инчен колор TFT екран.Се користи за средно развој врз осн�

DEN 0.00
TITIAMMX Дигитални Oscilloscope Рачни Мини Преносни 2.4 TFT со 5MHz пропусен Опсег 20MS/s Земање мостри Стапка со BNC-Кабел Обновено
TITIAMMX Дигитални Oscilloscope Рачни Мини Преносни 2.4 TFT со 5MHz пропусен Опсег 20MS/s Земање мостри Стапка со BNC-Кабел

Кога мерење на висок напон сигнал(>40 V),треба да го купите 10 X сонда одделно,и мора да се движат на вклучите

DEN 0.00
Owon TDS8104 100MHz, 2GS/s, 7.6 Mpts, 4 Канали на Екранот на Допир, Дигитални Oscilloscope Обновено
Owon TDS8104 100MHz, 2GS/s, 7.6 Mpts, 4 Канали на Екранот на Допир, Дигитални Oscilloscope

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

DEN 22056.00
4000 Точки Тековната Multimeter Напон, Отпор Capacitance Тестер Целосна Интелигентни за Електричар за Радио Ентузијасти Обновено
4000 Точки Тековната Multimeter Напон, Отпор Capacitance Тестер Целосна Интелигентни за Електричар за Радио Ентузијасти

Светлото може да се вклучува и исклучува автоматски по 15 секунди.2 во(L*W*H) Тежина : Околу.Овој часовник е л

DEN 0.00
YXYX Лабораториска Опрема 10kHz Дигиталниот LCR Метар 240128 Точки 8 Типичен Тест Фреквенција MCH-2817D Лабораторија се Обновено
YXYX Лабораториска Опрема 10kHz Дигиталниот LCR Метар 240128 Точки 8 Типичен Тест Фреквенција MCH-2817D Лабораторија се

На дигитален мост може да се користи за мерење на отпорност, inductance, capacitance.Висока прецизност, точност : 0.05

DEN 0.00
GUOSHUCHE Ниво на Звук Метар Oscilloscope Компатибилен со XDS3064E 60MHz 8 Бита екран осетлив на допир Ниско ниво на Бучава Обновено
GUOSHUCHE Ниво на Звук Метар Oscilloscope Компатибилен со XDS3064E 60MHz 8 Бита екран осетлив на допир Ниско ниво на Бучава

Мултиинтерфејс за интеграција USBдомаќин, USB уредот, USB порта за Pict Bridge, LAN, ПОМОШЕН, и VGA.Тоа е мулти активи

DEN 0.00
allsun 2 во 1 Рачни Дигитални Чување Oscilloscope Автомобилската Дијагностичка Лабораторија Обемот Protable Дигитални Multimeter Обновено
allsun 2 во 1 Рачни Дигитални Чување Oscilloscope Автомобилската Дијагностичка Лабораторија Обемот Protable Дигитални Multimeter

ABS 【2 ВО 1 ОД ЕКРАН во БОЈА OSCILLOSCOPE】 Рачни Oscilloscope Функција & Дигитални Multimeter Функција, Дигитални Multimeter фун�

DEN 6648.00