ЗОШТО-YUE CNC Вретено Комплет Воздух за Ладење 0.2 kw CNC spindleMotor Вежба Вретено Глави Комплет Чак 200W Вретено Мотор/Напојување Брзина Гувернерот за Гравирање (Боја : Package5)

ЗОШТО-YUE CNC Вретено Комплет Воздух за Ладење 0.2 kw CNC spindleMotor Вежба Вретено Глави Комплет Чак 200W Вретено Мотор/Напојување

DEN 4811.76

Обновено

Достапно за нарачка

Домување се третира со electrophoretic боја, изработка на производ анти- ' рѓа дури и во најлошото environment.Висока прецизност нишка и конусни дупки може да биде цврсто прикачен на алатката.39 in Package листа : 1 * Вежба Chuck1 * Key Spindle Моторни Параметар : Состојба : NEWDc мотор : нова карта за постојан магнет четка dc motor Working напон : 12 до 48 VDCSpeed : 3000-12000 r/мин (12 v - 3000 пак, 24 v - 3000, 36 v - 9000 пак, 48 v - 12000 RPM)Растојание : 300 mn.5 mm и 10мм, и Б12 претставува дупка зад чак е за 12 MM коси.5-10мм Б12 : 1.Воздух за Ладење Вретено : Големина : 52mm Моќ : 200 WMaximum вртежен момент : 0.напојување : Напојување со брзина гувернерот : (Прирачник брзина регулатива)Текст : AC220 V ± 10%50/60 Hz Adapter моќ : 200 WSupport mach3 functionthis моќ на регулаторот може да се прилагоди 110/220 според клиенти needs3.

Condition: 100% Brand New
Material: Stainless steel
Clamping range: 1.5-10mm / 0.06-0.39in
Package list:
1 * Drill Chuck :
1 * Key :
Spindle Motor Parameter:
Condition: NEW
Dc motor: new permanent magnet brush dc motor
Working voltage: 12 to 48 VDC
Speed: 3000-12000 r/min (12 v - 3000 turn, 24 v - 3000, 36 v - 9000 turn, 48 v - 12000 RPM)
Distance: 300 mn. M
Insulation resistance: > 2 ohms
Insulation dielectric strength: 400 v
52 mm diameter:
A single motor net weight: 620 g
If the motor needs to work long hours, just need to add a cooling fan, forced air cooling, hot, or too :

Избор на клиент

3 Една Фаза да се Фреквенција Инвертер, 1.5 KW 220V Променлива Фреквенција Конвертор Обновено
3 Една Фаза да се Фреквенција Инвертер, 1.5 KW 220V Променлива Фреквенција Конвертор

▶[ПОГОДНОСТ]тоа е квалитет изграден производот,пред control panel е голем копчето, кој е многу удобен за да ра�

DEN 0.00
380V 1.5 KW 3 Фаза Текст 3 Фаза Излез VFD Променлива Фреквенција Диск Конвертор Инвертер Обновено
380V 1.5 KW 3 Фаза Текст 3 Фаза Излез VFD Променлива Фреквенција Диск Конвертор Инвертер

▶ [СПЕЦИЈАЛЕН ДИЗАЈН] Брз старт и стоп одговор, може да ви обезбеди со добра користење ефект...

DEN 0.00
YESBAY Променлива Фреквенција Диск, JLS-S-4T 380V 0.75/1.5/2.2/4kW 3 Фаза во 3 Фрекфенција Конвертор Инверторот 04 Обновено
YESBAY Променлива Фреквенција Диск, JLS-S-4T 380V 0.75/1.5/2.2/4kW 3 Фаза во 3 Фрекфенција Конвертор Инверторот 04

☀️ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ МАТЕРИЈАЛИ : Усвојување ABS и КОМПЈУТЕР материјал, тоа е огноотпорни и издржливи ☀

DEN 0.00
CNweiken Променлива Фреквенција Диск, AC напон 220V/0.75 KW 1.5 KW 2.2 KW VFD Фреквенција Инвертер Конвертор за Вретено Обновено
CNweiken Променлива Фреквенција Диск, AC напон 220V/0.75 KW 1.5 KW 2.2 KW VFD Фреквенција Инвертер Конвертор за Вретено

Важна забелешка : Оваа фреквенција конвертор е само погодна за трифаза асинхрони мотори.Влезен напон : 22

DEN 0.00
VFD 220V 1.5 KW 2hp Променлива Фреквенција Диск CNC Моторни Инверторот Конвертор за Вретено за Контрола на Брзината, HUANYANG Обновено
3 Фаза Текст 3 Фаза Излез,380V 2.2 KW VFD Променлива Фреквенција Диск Конвертор Инвертер Обновено
3 Фаза Текст 3 Фаза Излез,380V 2.2 KW VFD Променлива Фреквенција Диск Конвертор Инвертер

▶ [ШИРОКО се КОРИСТИ]Апликации : Погоден за мотори, миксери, топката мелници, пумпи, прехранбената машин�

DEN 1807.20