Бахман Индустрии Бостон & Мејн #C-120 Североисток Челик Caboose (ХО Скала Воз)

Бахман Индустрии Бостон & Мејн C-120 Североисток Челик Caboose (ХО Скала Воз)

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Автомобили (Возен Парк).Не се обидувајте да го поврзете автомобили кога поставен во текот на под-песна магнет.Ако вашиот постави не дојде со една, магнети се достапни одделно (ХО Реден Број 78999; N Скала Реден Број 78998).Ако вашето поставување доаѓа со тендерот, закачите на локомотивата.Воз врши најдобри под чисти услови на работење.Не Употребувајте Челична Волна Да Се Чисти Вашиот Пат.Брзина Контролер.Кога тркала планирам без проблеми преку песна, знаете тркала се сите на патеката.Терминал/Rerailer.Сребро Серија возен парк.ХО Скала 1 : 87.Се одлучи каде да го поставите вашиот воз – сува, цврста, рамна површина работи најдобро!.Следната прикачите терминал жица за брзина контролер со приклучување во, каде што вели Да ги Пратите.Е песната правилно собрани?.Се соберат на патеката со туркање заедно.Не користите здрав растворувачи, тие може да ја оштетат пластика - користете песна почиста.Телото монтирани E-Z Колега couplers.Ако автомобили ќе не uncouple, проверка за да бидете сигурни на couplers се поставени директно во непосредна близина на магнет позиција показател и дека индикаторот е поставен во линија со централната линија на под-песна магнет.Дозволете до 5 минути за коло прекинувач за да го ресетирате пред повторно да операција.Ова може да предизвика воз derailments и електрични кола прекини.Ве молиме имајте предвид, вашиот напојување е заштитена од коло прекинато што автоматски се ресетира по краток спој е поправена.Напојување. Локомотива.Североисток Челик Caboose - БОСТОН темно метални тркала, телото монтирани couplers, не-магнетни оски.Цврсто им помогнам на конекторот на патеката крај.Потоа нежно притиснете ја автомобили заедно – тие ќе се вклучи автоматски.Стави на локомотива на патеката и да се кандидира на тркалата напред и назад преку терминал rerailer песна.Проверете дали е магнет се обезбедени на долната страна од патеката и да се опремени со челик предвидени.Започнете хранење моќ на патеката од полека претворајќи knob на брзина контролор стрелките на часовникот.Првиот чекор knob на брзина контролор стрелките на часовникот, додека таа ќе престане (сите на патот кон лево).

Избор на клиент

Бахман Возови - 36' Широк-Визија Caboose - CHESSIE Жолто - ХО Скала Обновено
Бахман Возови - 36' Широк-Визија Caboose - CHESSIE Жолто - ХО Скала

Приклучок на напојување.Се тркала за нумера?.Моќта е доставен до песната и локомотива од страна на напој

DEN 479.52
LLionel aAMERICAN FflyeR Santa FE Caboose 999010 6-44044 S Мерач ATSF 6-44048 Нови 6-44048 Обновено
LLionel aAMERICAN FflyeR Santa FE Caboose 999010 6-44044 S Мерач ATSF 6-44048 Нови 6-44048

LLionel : 644048 a AMErican Fflyer Santa Fe Caboose #999010 S Gauge From Set 644044 New во a AMErican Fflyer Кутија!Започнете со a AMErican Fflyer на Santa Fe начин

DEN 0.00
ХО Скала Долго Островот Железничката Дрво Caboose 14 ХО Мерач Обновено
ХО Скала Долго Островот Железничката Дрво Caboose 14 ХО Мерач

1954290 БРЕНД НОВИ ВО КУТИЈА!!!НИКОГАШ НЕ КОРИСТАТ!!!.МЕРАЧ : ХО КОЛОСЕК.МИН КРИВА : 18".ДОЛЖИНА : 4 3 / 4".БРЕНД НОВИ

DEN 0.00
КАТО 8022 Кочница Ван Јо 8000 (Мини Caboose) (N Скала) Обновено
КАТО 8022 Кочница Ван Јо 8000 (Мини Caboose) (N Скала)

Модел : 8022.Згора на тоа, бидејќи се работи перформанси, исто така, е добар и услуга по продажбата на произ�

DEN 0.00
Заливот Прозорец Caboose со Покрив Прошетка - ЊУЈОРК - ХО Скала Обновено
Заливот Прозорец Caboose со Покрив Прошетка - ЊУЈОРК - ХО Скала

Сребро Серија возен парк.Види преку roofwalk, скала, и заливот прозорецот стилови на прототип.Темно машинск�

DEN 0.00
Ангажирање 1926182 ГРИМАСА 99835 Кревет Автомобил Обновено
Ангажирање 1926182 ГРИМАСА 99835 Кревет Автомобил

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 0.00
Bowser N Скала PRR N5 Челик Кабината на Автомобилот (Caboose) Пенсилванија/PRR/Рано 477773 Обновено
Bowser N Скала PRR N5 Челик Кабината на Автомобилот (Caboose) Пенсилванија/PRR/Рано 477773

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 743.76