YCRD Пневматски Појас Сандер,Индустриски Воздух Појас Сандер,Пневматски Појас Сандер Машина за Дрво Полирање,Боја/Рѓа Отстранување Полирање на Мебел

YCRD Пневматски Појас Сандер,Индустриски Воздух Појас Сандер,Пневматски Појас Сандер Машина за Дрво Полирање,Боја/Рѓа Отстранување

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

ВКЛУЧЕТЕ ДИЗАЈН : Кога пневматски сандер е поврзан со воздушна пумпа, вие само треба да притиснете на нашите вклучите за да почне да работи, кога ќе го ослободите прекинувач, нашите машината ќе престане да работи.ПРИЛАГОДЛИВИ РАБОТЕН АГОЛ : Олабави три мали хексагонални завртки, можете да ја прилагодите удобно работен агол што ви се допаѓа, и полски објекти од различни агли.АЛУМИНИУМ ВОДИЧ ТРКАЛЦЕТО за РЕГУЛИРАЊЕ на ВЕНТИЛ : кога инсталирање на појас, олабавување на регулирање на вентил и влечете на алуминиум водич тркала.По појас е заострените, на регулирање на вентил е заклучен за да се реши проблемот на појас отстапување.ПРИЛАГОДЛИВИ ФИКСНА ВЕНТИЛ : контрола на удар на вредноста на мелење водич, мелење водич може да игра голема помошни улога во линеарна операција, што ќе ви овозможи да полски побрзо. 1/4 ИНЧИ ВОЗДУХ ВЛЕЗОТ : Нашата пневматски појас сандер не треба да бидат водени од мотор.Тоа е сосема управувано од воздух.Тоа се заштедува енергија и има добра полирање ефект.Тоа само треба да биде поврзан на воздухот со работен притисок од 0.8 mpa.

Избор на клиент

3/8 Пневматски Сандер Воздух Појас Сандер Сет Со 14Pcs Ремени,Вклучуваат Ронки 60/80/120,1/4 Воздух Влезот Мини Воздух Обновено
Брус Кралот 29423 Модел 12 Диск Мелница, 1.5 hp, 440V, 3 Фаза со МАГ, 12 Обновено
Брус Кралот 29423 Модел 12 Диск Мелница, 1.5 hp, 440V, 3 Фаза со МАГ, 12

Модел 12 Диск Мелница.Цврста екипа алуминиумска конструкција.Леано железо табела.Со МАГ.Направен во САД.

DEN 0.00
5in Брусење Машина Круг Диск од Легиран Челик Рака Сандер Мелење Алатка 12000rpm КП-655 36.2 оз Обновено
5in Брусење Машина Круг Диск од Легиран Челик Рака Сандер Мелење Алатка 12000rpm КП-655 36.2 оз

Машина Пневматски Мелење Брзо мелење брзина, високо коњски сили, со голема рамнотежа, која во голема мер

DEN 0.00
Појас Сандер Прилог, M10 Мелница Цевка Цевка, Појас големина: 740 40MM за Агол Брусење Машина, за 100 Тип Агол Брусилки Обновено
Појас Сандер Прилог, M10 Мелница Цевка Цевка, Појас големина: 740 40MM за Агол Брусење Машина, за 100 Тип Агол Брусилки

М10 : М10 тип е погоден за 100 тип агол мелница; Пескарење Појас Стандарди : 60, 120, 240, 400, 600 mesh секој (вклучени во

DEN 1357.20
Powermatic WB-43, 43 Сандер, 25HP, 3PH 230/460V (1790843) Обновено
Powermatic WB-43, 43 Сандер, 25HP, 3PH 230/460V (1790843)

За безбедност, сандер има диск кочница, што го забавува машина брзо и ќе престане веднаш во случај на вон

DEN 0.00
130w Мини Електрична Мелница Појас Сандер рачен DIY Полирање Машина Брусење Машина 795 Мотор Обновено
130w Мини Електрична Мелница Појас Сандер рачен DIY Полирање Машина Брусење Машина 795 Мотор

【Висок Квалитет 】Висок квалитет на главното вратило тркала, од не ' рѓосувачки челик интегрирани обвив

DEN 0.00
Eujgoov Мини Појас Сандер DIY Полирање на Мелење Машина Моќ Алатки Сандер за Машини за AC110‑240V(НИ Plug 775(100W)) Обновено
Eujgoov Мини Појас Сандер DIY Полирање на Мелење Машина Моќ Алатки Сандер за Машини за AC110‑240V(НИ Plug 775(100W))

На брзината на моторот е 9000r / мин, и излезна брзина е прилагодлив од 4500‑9000r / мин, многу ефикасна, зачувув�

DEN 2090.16
Grizzly Индустриски T21109-43 X 75 А/О Пескарење Појас 100 Ронки, 5 pk. Обновено
Grizzly Индустриски T21109-43 X 75 А/О Пескарење Појас 100 Ронки, 5 pk.

T21067 Овој појас карактеристики тешки алуминиум оксид жито на "X" губење на хартиена подлога.Овој производ

DEN 290.40
40mm Агол Мелница Појас Сандер Прилог M10 Цевка Мелница & Цевка Појас Сандер Прилог Нерѓосувачки Метал Дрво (M10 40mm) Обновено
40mm Агол Мелница Појас Сандер Прилог M10 Цевка Мелница & Цевка Појас Сандер Прилог Нерѓосувачки Метал Дрво (M10 40mm)

▶М10:М10 тип е погоден за 100 тип агол мелница; Пескарење Појас Стандарди : 60, 120, 240, 400, 600 mesh секој (вклучени �

DEN 0.00
Мини Електрични Појас Сандер, рачен Пескарење Ремени Машина за Полирање Мали Острилка Мелница Прилагодливи за Машини за Обновено
2 Пакување од 1/2 x 12 Кожа Усовршувајќи & Полирање Ремени Одговара на Оригинална Работа Остри WSKTS Појас Сандер - Вклучува Обновено
НОВИ МАЛИ МИНИ ЕЛЕКТРИЧНО УПРАВУВАНИ BANDFILE МОЌ ПОЈАС САНДЕР ПЕСКАРЕЊЕ МЕЛНИЦА ДАТОТЕКА Обновено
НОВИ МАЛИ МИНИ ЕЛЕКТРИЧНО УПРАВУВАНИ BANDFILE МОЌ ПОЈАС САНДЕР ПЕСКАРЕЊЕ МЕЛНИЦА ДАТОТЕКА

Ги отстранува акциите на 2300 FPM.Опрема управувано моќ.Глава swivels 180° нагоре и надолу.Лесен алуминиум тело 1

DEN 0.00
Makita 9903 3 x 21 Појас Сандер Обновено
Makita 9903 3 x 21 Појас Сандер

За повеќе информации, ве молиме јавете се 800 / 4MAKITA (800 / 4625482) или посетете ја makitatools.Спецификации : 120 V, само

DEN 0.00
Пневматски Појас Машина Мини Воздух 20MM Појас Сандер Главата Завршувањето Сандерс за Мебел Дрво, Стакло, Метал, Индустриски Обновено
Kaka Индустриски Појас Мелница, со Голема Брзина Појас Мелница (BG-6) Обновено
Kaka Индустриски Појас Мелница, со Голема Брзина Појас Мелница (BG-6)

1 Брзо прилагодување појас агол 2 Вибрациибез операција 3 Висок појас брзина 4 Големи се соочува пескарењ

DEN 15041.76
Појас Сандер Електрични Појас Мелница Полирање на Мелење Машина DIY Модели Sharping И Занаетчиството Изработка на Острилка Обновено
WANGYONGQI Мелница Цевка и Цевката Појас,Сандер Прилог Нерѓосувачки Челик, Дрво, Метал Пескарење Појас Адаптер за 100 Агол Обновено
EuisdanAA Електрични Сандер Вози Возење Појас за Ма-ки-т-а 9045(Кореја де transmisión де lijadora eléctrica став Makita Обновено
EuisdanAA Електрични Сандер Вози Возење Појас за Ма-ки-т-а 9045(Кореја де transmisión де lijadora eléctrica став Makita

Точка Име : Вози Појас;Модел : за Макита 9045 Сандер.Големина : 25 x 0.7 cm / 9.8" x 0.3"(Дебелина* W);Материјал : СТП.Бој

DEN 0.00
Мини Појас Сандер, Преносни се Справи Круг Цевка Појас Сандерс Полирач Мелење/Полирање Машина Мултифункционален Мелница Обновено