Aviditi 3M 4032 Двојно Пена Еднострано Лента. 1/2 x 5 yds, 1/32, Природни, 1/Случај

Aviditi 3M 4032 Двојно Пена Еднострано Лента. 1/2 x 5 yds, 1/32, Природни, 1/Случај

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Исполнува празнините на неправилни површини, дистрибуира стрес, печати, перничиња, dampens вибрации, и се противи на влијанието.Премија одделение. 1/32" отвори мобилен полиуретан пена со цврста акрилик лепило.Идеален за многу затворен апликации или за надворешни апликации каде лента ќе бидат заштитени од животната средина.Акрилик лепило карактеристики висока обврзници сила и висока температура и растворувач за отпор.Conformable пена со висок чиста сила.Идеална температура опсег е 70° Ф - 100° F. 1/2" x 5 yds. 3 M 4032 Двојно Пена Еднострано Лента.Исполнува празнините на неправилни површини, дистрибуира стрес, печати, перничиња, dampens вибрации, и се противи на влијанието.Премија одделение. 1/32" отвори мобилен полиуретан пена со цврста акрилик лепило.Идеален за многу затворен апликации или за надворешни апликации каде лента ќе бидат заштитени од животната средина.Акрилик лепило карактеристики висока обврзници сила и висока температура и растворувач за отпор.Conformable пена со висок чиста сила.Идеална температура опсег е 70° Ф - 100° F.

Избор на клиент

Топ Пакет Понуда 3M 4032 Двојно Пена Еднострано Лента, 1/2 x 72 yds, 1/32 Природна (Случај 1) Обновено
Топ Пакет Понуда 3M 4032 Двојно Пена Еднострано Лента, 1/2 x 72 yds, 1/32 Природна (Случај 1)

Исполнува празнините на неправилни површини, дистрибуира стрес, печати, перничиња, dampens вибрации, и се п�

DEN 4075.44
3M 4492W 1 x 7-25 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 1 Инч x 7 Инчи Правоаголници (Пакување од 25) Обновено
3M 4492W 1 x 7-25 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 1 Инч x 7 Инчи Правоаголници (Пакување од 25)

Типична употреба вклучува и внатрешна и умерена надворешна средина сврзување за знаци, плочките со ими�

DEN 415.44
3M VHB RP32 Акрилик селотејп - 2 кај. x 54 ft. Постојана Врска Лента Тек со Conformable Сива Пена. Ленти и Adhesives Обновено
3M VHB RP32 Акрилик селотејп - 2 кај. x 54 ft. Постојана Врска Лента Тек со Conformable Сива Пена. Ленти и Adhesives

Пена Лента : многу издржливи монтажа лента се карактеризира со силен акрилик лепило од двете страни на с

DEN 2090.40
3M VHB Лента 5962 Постојана Врска Лента со Икони - [Пакет на 25] 0.75 во. x 1 во. Conformable Црна Пена со Акрил Лепило. Обновено
3M VHB Лента 5962 Постојана Врска Лента со Икони - [Пакет на 25] 0.75 во. x 1 во. Conformable Црна Пена со Акрил Лепило.

Тоа може да го замени заковки, завари и завртки.Компатибилен Површини : погоден да се користи на бои, и пл

DEN 0.00
Поли Торба Човек Лента Логика Двојно Пена Еднострано Лента, 1/32, 1 x 72 yds, Бела, 2/Случај Обновено
Поли Торба Човек Лента Логика Двојно Пена Еднострано Лента, 1/32, 1 x 72 yds, Бела, 2/Случај

Специјално формулиран за повеќето внатрешна монтажа и приклучување апликации.Екстремно флексибилен п�

DEN 2924.64
10M Пена за Изолација Ленти Лепило, 27 Големини Двојно Пена Еднострано Лента Индустриска Сила Леплива Лепило Лепак Dustproof Обновено
3M VHB Тешки Монтажа Лента 4910, Јасно, 1 во ширина x 5 yd должина (1 Ролна) Обновено
3M VHB Тешки Монтажа Лента 4910, Јасно, 1 во ширина x 5 yd должина (1 Ролна)

Ја елиминира дупчење, брусење, refinishing, нарезници, заварување и расчистување.Јасно, акрилик изградба е ид�

DEN 407.76
X-DREE 5M x 20mm 3мм Dual-страна Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента Црвено Црн(Nastro во schiuma antiurto antiurto adesivo Обновено
X-DREE 5M x 20mm 3мм Dual-страна Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента Црвено Црн(Nastro во schiuma antiurto antiurto adesivo

Тоа е често нарекуван како што се времето одземање или гума запечатување и првенствено се користи како �

DEN 0.00
3M 4949 VHB Ленти во Црно - 5. x 108 ft. Двојно Двострано, Акрилик селотејп Тек со Viscoelastic Пена Core Обновено
3M 4949 VHB Ленти во Црно - 5. x 108 ft. Двојно Двострано, Акрилик селотејп Тек со Viscoelastic Пена Core

На крајот, овие технологии им помогне на клиенти како што се достави конкурентни производи на пазарот п�

DEN 17152.08
Поли Торба Човек Лента Логика Отстранлив Двојно Пена Еднострано Лента, 1/16, 1 x 36 yds, Бела, 2/Случај Обновено
Поли Торба Човек Лента Логика Отстранлив Двојно Пена Еднострано Лента, 1/16, 1 x 36 yds, Бела, 2/Случај

Се користи за привремено да се откажам знаци и уметнички дела.Двете страни се отстранува.Лента отстрану

DEN 2248.80
3M 4492W 0.5 x 0.5-250 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.5 Инчи Квадрати (Пакување од 250) Обновено
3M 4492W 0.5 x 0.5-250 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.5 Инчи Квадрати (Пакување од 250)

Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неусогласеноста на супстрати.Типична употр�

DEN 483.84
3M 4496B 4 x 8-25 Полиетилен Пена Лента, 62 мили (1.6 мм) Дебели, 4 Инчи x 8 Инчи Правоаголници (Пакување од 25) Обновено
3M 4496B 4 x 8-25 Полиетилен Пена Лента, 62 мили (1.6 мм) Дебели, 4 Инчи x 8 Инчи Правоаголници (Пакување од 25)

Во принцип, двојно обложени лента е составен од пена, хартија, филм, или ткиво превозникот дека е обложен

DEN 0.00
ECHOtape - Двојно Двострано Лента со Високи Перформанси Акрилик Пена Лента за Автомобилската, Градежната, Монтажа, Отворено Обновено
X-DREE 2 парчиња 10M х 10мм x 1mm Dual-страна Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента Зелена(2 парчиња 10m х 10мм x 1mm Nastro Обновено
X-DREE 2 парчиња 10M х 10мм x 1mm Dual-страна Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента Зелена(2 парчиња 10m х 10мм x 1mm Nastro

Таму може да биде толеранција од + / 3 / 8 инчи од утврдената големина.Карактеристики : Ова е затворен моби�

DEN 2008.80
Aexit 30мм x Лепливи Ленти 6mm Еден Двострано Само Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента Пена Лента 2M Должина Обновено
Aexit 30мм x Лепливи Ленти 6mm Еден Двострано Само Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента Пена Лента 2M Должина

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Sponge.Net Тежина : 42g; Пакет Содржина : 1 x Сунѓерот Лента.Главната Бој

DEN 0.00
3M Двојно Обложени Уретан Пена Лента 4026, Природни, 3 во х 36 yd, 62 мили, 3 Ролни по случај Обновено
3M Двојно Обложени Уретан Пена Лента 4026, Природни, 3 во х 36 yd, 62 мили, 3 Ролни по случај

Офбела, 0.0625 во (1.6 мм) отвориклетка, флексибилни уретан пена превозникот.Висок стриже лепила со висока те

DEN 0.00