JUSTSHENGKUANG 2 Тон/3 Тон 3m Webbing Кревајќи ја воочи големината и Мулти-Слој Рака Полиестер Тешки Бескрајни Webbing Slings Кревање Додатоци (Должина : 3 Тон 3m)

JUSTSHENGKUANG 2 Тон/3 Тон 3m Webbing Кревајќи ја воочи големината и Мулти-Слој Рака Полиестер Тешки Бескрајни Webbing

DEN 1744.80

Обновено

Достапно за нарачка

Лесно да се соберат, лесен и брзо да го инсталирате, со користење на високо-квалитетни материјали за издржливост. 1. Усвојување на индустриска машина за шиење да се шие, така што дигалки појас парче е интегриран. 2. На webbing набори на око/прстен на двата краја, кој е засилен со платно за отпорност на абење, продолжување на работниот век на прашка. 3. Усвојување на мулти‑слој за шиење, целокупната структура е строга и имајќи област е широк. 4. Мала тежина и лесен за употреба, со едноставна операција и високи перформанси, добар прашка алатка.Оваа продавница е воглавно се ангажирани во кревање и подигнување на делови, кои се сигурни во квалитетот и се вашиот најдобар избор.Функција : Спецификација : Предмет Тип : Кревање Slings Material : Polyester Color : Како Слика Shown Length : Прибл. 3m/9.8 ft Weight : Прибл. 1430g/50.4 oz Lifting Тежина : 2 Тон, 3 Тон (Optional) Type : Flat Package Листа : 1 x Кревање Slings.

Item Type: Lifting Slings
Material: Polyester
Color: As Picture Shown
Length: Approx. 3m/9.8ft
Weight: Approx. 1430g/50.4oz
Lifting Weight: 2 Ton, 3 Ton (Optional)
Type: Flat
Package List:
1 x Lifting Slings :

Избор на клиент

12 ft. Станот Очи и Eye - Тип 3 Web Прашка, Најлон, Број на Plies: 2, 12 W Обновено
12 ft. Станот Очи и Eye - Тип 3 Web Прашка, Најлон, Број на Plies: 2, 12 W

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 34,100 lb.Прашка Должина

DEN 0.00
Stren-Flex Бескрајни Поли Синтетички Прашка Обновено
Stren-Flex Бескрајни Поли Синтетички Прашка

Висок Квалитет На Полиестер Websling.Сите намена, лесен за употреба прашка.Вертикалните, ѓердан или кошница

DEN 364.56
Кенеди Челичното Јаже & Прашка Ко. 1 x 6' 2-Ply Пресврт Око Полиестер Кревање Прашка (Различни Големини во Листата) Направени Обновено
Stren-Flex - произведено во САД - 06 ft Полиестер Извртени Очите & Око Веб Прашка (6400 Вертикална - 5000 Ѓердан - 12800 Обновено
Stren-Flex - произведено во САД - 06 ft Полиестер Извртени Очите & Око Веб Прашка (6400 Вертикална - 5000 Ѓердан - 12800

Произведено Во САД!!.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Црвеноcore предиво во сите праш�

DEN 0.00
Stren-Flex EEF2-903CB-20 Тип 3 Тешки Најлон Станот на Окото и Окото на Веб Прашка со Завиткано Телото, 2 Ply, 8900 lbs Обновено
Stren-Flex EEF2-903CB-20 Тип 3 Тешки Најлон Станот на Окото и Окото на Веб Прашка со Завиткано Телото, 2 Ply, 8900 lbs

Сите намена, ниска профил тешки прашка.Направени од најлон.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурац�

DEN 0.00
Еден Ply 1 x 3' Бескрајни Најлон Тип 5 Прашка | EN1-801 | | 3,200 Lb. Вертикална Капацитет | Hanes Снабдување (HSI) Тешки Обновено
Еден Ply 1 x 3' Бескрајни Најлон Тип 5 Прашка | EN1-801 | | 3,200 Lb. Вертикална Капацитет | Hanes Снабдување (HSI) Тешки

Кога натоварени при номинална капацитет, најлон прашка обично ќе се водат 68%.Освен ако Тип 4 е побарано, Т

DEN 2301.60
Liftall EN2801DX7 Полиестер Веб Бескрајни Прашка, 2-ply, 1 x 7' Обновено
Liftall EN2801DX7 Полиестер Веб Бескрајни Прашка, 2-ply, 1 x 7'

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

DEN 0.00
Лифт-Сите Веб Прашка, Тип 3, Полиестер, 2inW, 3 ft.L, Жолта Обновено
Лифт-Сите Веб Прашка, Тип 3, Полиестер, 2inW, 3 ft.L, Жолта

Материјал Ракување Со Опрема ,Влечење, Кревање, Спуштање & Пренесување.Земја на производство : сад.Произ�

DEN 0.00
Stren-Flex - произведено во САД - 19 ft Полиестер Извртени Очите & Око Веб Прашка (4800 Вертикална - 3800 Ѓердан - 9600 Обновено
Stren-Flex - произведено во САД - 19 ft Полиестер Извртени Очите & Око Веб Прашка (4800 Вертикална - 3800 Ѓердан - 9600

Произведено Во САД!!.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Црвеноcore предиво во сите праш�

DEN 0.00
ИНА Четири-топ flanged единица (ИНА-RCJ70) Обновено
ИНА Четири-топ flanged единица (ИНА-RCJ70)

Монтирани Топката Имајќи 4Топ Страната Понесе Кол 70mm Гром Дупка Големина 18mm Висина 188mm Ширина 82.6 mm Должи�

DEN 8100.00
Liftall EN1603NX15 Веб Прашка, Бескрајни, Најлон, 3 x 15', 1-ply Обновено
Liftall EN1603NX15 Веб Прашка, Бескрајни, Најлон, 3 x 15', 1-ply

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин�

DEN 3489.60
DURABULL, DSTC3910P15Y, 10 3 Ply Полиестер Триаголник x Ѓердан Челик Синтетички Веб Slings Обновено
DURABULL, DSTC3910P15Y, 10 3 Ply Полиестер Триаголник x Ѓердан Челик Синтетички Веб Slings

Вертикална Работно Оптоварување Граница 36800 Ѓердан Работно Оптоварување Граница 29400 Кошница Работно Оп

DEN 0.00
Liftall UU2603NX19 Веб Прашка, Најлон, 3 x 19', 2-ply, Тип UU Обновено
Liftall UU2603NX19 Веб Прашка, Најлон, 3 x 19', 2-ply, Тип UU

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин�

DEN 4935.60