JUSTSHENGKUANG 2 Тон/3 Тон 3m Webbing Кревајќи ја воочи големината и Мулти-Слој Рака Полиестер Тешки Бескрајни Webbing Slings Кревање Додатоци (Должина : 3 Тон 3m)

JUSTSHENGKUANG 2 Тон/3 Тон 3m Webbing Кревајќи ја воочи големината и Мулти-Слој Рака Полиестер Тешки Бескрајни Webbing

DEN 1744.80

Обновено

Достапно за нарачка

Лесно да се соберат, лесен и брзо да го инсталирате, со користење на високо-квалитетни материјали за издржливост. 1. Усвојување на индустриска машина за шиење да се шие, така што дигалки појас парче е интегриран. 2. На webbing набори на око/прстен на двата краја, кој е засилен со платно за отпорност на абење, продолжување на работниот век на прашка. 3. Усвојување на мулти‑слој за шиење, целокупната структура е строга и имајќи област е широк. 4. Мала тежина и лесен за употреба, со едноставна операција и високи перформанси, добар прашка алатка.Оваа продавница е воглавно се ангажирани во кревање и подигнување на делови, кои се сигурни во квалитетот и се вашиот најдобар избор.Функција : Спецификација : Предмет Тип : Кревање Slings Material : Polyester Color : Како Слика Shown Length : Прибл. 3m/9.8 ft Weight : Прибл. 1430g/50.4 oz Lifting Тежина : 2 Тон, 3 Тон (Optional) Type : Flat Package Листа : 1 x Кревање Slings.

Item Type: Lifting Slings
Material: Polyester
Color: As Picture Shown
Length: Approx. 3m/9.8ft
Weight: Approx. 1430g/50.4oz
Lifting Weight: 2 Ton, 3 Ton (Optional)
Type: Flat
Package List:
1 x Lifting Slings :

Избор на клиент

LiftAmerica Поли Веб Тип V Прашка, Вертикална 13,200 lbs, Ѓердан 10,560 lbs, Кошница 26,400 lbs, Бескрајни Веб Прашка со Обновено
LiftAmerica Поли Веб Тип V Прашка, Вертикална 13,200 lbs, Ѓердан 10,560 lbs, Кошница 26,400 lbs, Бескрајни Веб Прашка со

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ КРЕВАЊЕ ПРАШКА : Обезбедува невообичаено во облик на предмети повеќе лесно; мала тежина

DEN 1111.92
Kngpls PLT Cstr Swl Поли 12 во 3080 lb На Обновено
Kngpls PLT Cstr Swl Поли 12 во 3080 lb На

Плоча Рициново Тркала Кол Во 12.На оптоварување 3080 lb.Тркала Ширина 13 / 4 Во.Вкупна Висина Во 14.Рициново Врт�

DEN 9231.60
Кенеди Челичното Јаже & Прашка Ко. 4 x 3' 2-Ply Пресврт Око Полиестер Кревање Прашка (Различни Големини во Листата) Направени Обновено
Кенеди Челичното Јаже & Прашка Ко. 1 x 6' 2-Ply Пресврт Око Полиестер Кревање Прашка (Различни Големини во Листата) Направени Обновено
Liftall UU1802DX5 Полиестер Веб Прашка, Тип UU, 1-ply, 2 x 5' Обновено
Liftall UU1802DX5 Полиестер Веб Прашка, Тип UU, 1-ply, 2 x 5'

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

DEN 0.00
8 ft Обратна Око - Тип 6 Web Прашка, Најлон, Број на Plies: 1, 4 во W Обновено
8 ft Обратна Око - Тип 6 Web Прашка, Најлон, Број на Plies: 1, 4 во W

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Обратна Око Тип 6 Вертикална Hitch Капацитет : 8600 lb.Прашка Должина : 8 f

DEN 0.00
Веб Прашка, Тип 3, Tuff-Edge, 3inW, 12 ft.L Обновено
Веб Прашка, Тип 3, Tuff-Edge, 3inW, 12 ft.L

Пакет Димензии : 25.4 cms (L) x 13.716 cms (W) х 7.62 cms (H).Тип На Производ : Материјал Ракување.Пакет Количина : 1...

DEN 0.00
Liftall UU2803TX3 Tuff-Edge Веб Прашка, Тип UU, 2-ply, 3 x 3' Обновено
Liftall UU2803TX3 Tuff-Edge Веб Прашка, Тип UU, 2-ply, 3 x 3'

Сина полимер работ предиво се 2 пати повеќе намали отпорни, да ја прошири прашка живот и заштеда на пари.T

DEN 0.00
Warner Електрични / Altra Индустриски Движење - EUM210-1020 - Спојки/Кочница, вртежен момент 95 Ft-Lb, 90 DC Обновено
Warner Електрични / Altra Индустриски Движење - EUM210-1020 - Спојки/Кочница, вртежен момент 95 Ft-Lb, 90 DC

Сопирачки и Канџите.Сопирачки и Канџите.Моќта На Пренос.СОПИРАЧКИ / КАНЏИТЕ.Спојката / Кочница Статичн�

DEN 1380.00
Liftall EN2606DX8 Полиестер Веб Прашка, 2-ply, Бескрајни, 6 Ширина x 8' Должина Обновено
Liftall EN2606DX8 Полиестер Веб Прашка, 2-ply, Бескрајни, 6 Ширина x 8' Должина

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј�

DEN 0.00
Stren Flex EET1-904CE-20 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Очите и Око Веб Прашка со Завиткани Очи, 1 Ply, 6400 lbs Вертикална Обновено
Stren Flex EET1-904CE-20 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Очите и Око Веб Прашка со Завиткани Очи, 1 Ply, 6400 lbs Вертикална

Сите намена, ниска профил тешки прашка.Направени од најлон.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурац�

DEN 0.00
Лифт-Сите Веб Прашка,Тип 5,Полиестер,1inW,2 ft.L, Жолта Обновено
Лифт-Сите Веб Прашка,Тип 5,Полиестер,1inW,2 ft.L, Жолта

Тип На Производ : Безбедноста На Снабдување.Пакет Димензии : 6.5" L X3.0" W X1.2" Х Земја На Потекло : Сад.Пакет Те�

DEN 0.00
Liftall EN2602NX7 Веб Прашка, Бескрајни, Најлон, 2 x 7', 2-ply Обновено
Liftall EN2602NX7 Веб Прашка, Бескрајни, Најлон, 2 x 7', 2-ply

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин�

DEN 962.16
Liftall EN2604NX9 Веб Прашка, Бескрајни, Најлон, 4 x 9', 2-ply Обновено
Liftall EN2604NX9 Веб Прашка, Бескрајни, Најлон, 4 x 9', 2-ply

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин�

DEN 0.00
Stren-Flex Бескрајни Поли Синтетички Прашка Обновено
Stren-Flex Бескрајни Поли Синтетички Прашка

Висок Квалитет На Полиестер Websling.Сите намена, лесен за употреба прашка.Вертикалните, ѓердан или кошница

DEN 364.56