Marumi 86mm DHG Супер Леќа Заштита на Филтер

Marumi 86mm DHG Супер Леќа Заштита на Филтер

DEN 1197.60

Обновено

Достапно за нарачка

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Го минимизира одблесокот-дух и оптимизира на perfromance на леќи за дигитална обработка на слика.Поради многу тенка рамка, слики направени со супер широк агол леќа не треба да се vignetted.Други анти-одразуваат карактеристики вклучуваат посебни тенок рамка со сатен мазна завршница и црно мастило процесот на стакло работ да се елиминира одблесокот.

Избор на клиент

Formatt-Hitech GoPro Hero3 Нуркање Филтер Розова Комплет од 5 Филтри Обновено
Formatt-Hitech GoPro Hero3 Нуркање Филтер Розова Комплет од 5 Филтри

Содржи 5 Розова Филтри.За плитки нурка и нуркањето.Филтри се со цел да се подобри квалитетот за вашите ви

DEN 0.00
Tiffen 58HOSTR 58mm Ѕвезда Холивуд Филтер Обновено
Tiffen 58HOSTR 58mm Ѕвезда Холивуд Филтер

Неограничени креативни опции.Ротирачки планината овозможува точно позиционирање на светлосните зраци

DEN 0.00
Tiffen 4x4 Дигитални Дифузија Специјални Ефекти (FX) Филтер 5 Обновено
Tiffen 4x4 Дигитални Дифузија Специјални Ефекти (FX) Филтер 5

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 0.00
Hoya 67mm Искра 4X Мулти-Обложени Стакло Филтер Обновено
Hoya 67mm Искра 4X Мулти-Обложени Стакло Филтер

Извори на светло може да биде ништо како ѕвезди, светлина како одраз на вода, сончеви зраци или кршење п�

DEN 0.00
Freewell Магнетни Брз Swap Систем 72mm Злато Редеа Anamorphic Ефект Филтер + Магнетни Назад Капа Обновено
Freewell Магнетни Брз Swap Систем 72mm Злато Редеа Anamorphic Ефект Филтер + Магнетни Назад Капа

Многу Важно : во Внатрешноста на црна плик, вие добивате QR код за ИНСТАЛАЦИЈА НАСТАВА картичка ве молиме

DEN 2639.76
Леќи на камерата Филтер KnightX 49-62mm Линеарна Призмата Филтер Призмата Променлива Број на Снимањето Објекти Blur Ефекти, Обновено
Tiffen 49mm 81A Филтер Обновено
Tiffen 49mm 81A Филтер

Создава потоплите тонови и посветли бои на брзината дена или кога снимање со електронска блиц.Одлични з

DEN 0.00
Б + W 72mm +4 Блиску До Стакло Филтер - NL4 Обновено
Б + W 72mm +4 Блиску До Стакло Филтер - NL4

76464 Diopters се оптички блиску до леќи кои го прават макро фотографија лесно.Кога се додава на леќа тие во го�

DEN 1150.80
Hoya 55мм Фузија ЕДЕН PL-ЦИРА Камера Филтер Обновено
Hoya 55мм Фузија ЕДЕН PL-ЦИРА Камера Филтер

Тоа е надградба на бестселерот HOYA ПРО1 D серија, која е широко се користи од страна на аматери и професион

DEN 1077.60
Tiffen 62WBPM12 62mm Топло Црна Про-Магла 1/2 Филтер Обновено
Tiffen 62WBPM12 62mm Топло Црна Про-Магла 1/2 Филтер

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 2039.76
KESOTO 77mm Сина Редеа Специјални Ефекти Филтер Anamorphic Оптичко Стакло за dslr фото Cinematice Видео - 77mm Виножито Обновено
KESOTO 77mm Сина Редеа Специјални Ефекти Филтер Anamorphic Оптичко Стакло за dslr фото Cinematice Видео - 77mm Виножито

Одлично за Ноќно Cinematic Видео.Ротирачки Рамка да се Разликуваат Ефект, симулираат редеа ефект на anamorphic ле

DEN 503.52
Haida M10 Филтер Држач за Полнење за 100mm Филтри со CPL & 58mm Адаптер Прстен HD4302 Обновено
Haida M10 Филтер Држач за Полнење за 100mm Филтри со CPL & 58mm Адаптер Прстен HD4302

Вклучува : M10 Филтер Држач со 2 X 100mm филтер слотови.Вклучува M10 Капкаво Светлина запечатување прстен Запт�

DEN 0.00
Oreilet Камера Филтер, Здрав Трајни Висока Дефиниција на камерата Леќи на Камерата Филтри за 77mm Леќа Обновено
Oreilet Камера Филтер, Здрав Трајни Висока Дефиниција на камерата Леќи на Камерата Филтри за 77mm Леќа

Може да се создаде кул рефракција во фотографии, и може да потрае неколку интересни ефекти во сцената ка

DEN 0.00
HOYA Заштитник Филтер Фузија Еден Следната ø82mm Обновено
HOYA Заштитник Филтер Фузија Еден Следната ø82mm

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 1285.68
Tiffen 138mm Лента 30мм FX Диоптрија +3 Филтер Обновено
Tiffen 138mm Лента 30мм FX Диоптрија +3 Филтер

Овие Ленти Diopters ви овозможи да се постигне многу креативни вокамера ефекти.Тие се алатка која овозможи �

DEN 1430.40
Hoya 77mm Фузија ЕДЕН Заштитник Камера Филтер Обновено
Hoya 77mm Фузија ЕДЕН Заштитник Камера Филтер

Hoya професионални одделение оптичко стакло 18 слоеви на Супер HMC мултислој за висока светлинапренос и отп

DEN 885.60
Shiwaki 58mm на камерата Леќи на Камерата Близу До Филтер +4 Диоптрија за Универзален Обновено
Shiwaki 58mm на камерата Леќи на Камерата Близу До Филтер +4 Диоптрија за Универзален

58mm на камерата Леќи на Камерата Близу До Филтер +4 Диоптрија.Мултиобложени оптичко стакло за јасна слика

DEN 239.76
Freewell Магнетни Брз Swap Систем 72mm Сјај Магла 1/2 Камера Филтер Обновено
Freewell Магнетни Брз Swap Систем 72mm Сјај Магла 1/2 Камера Филтер

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 2399.76
Homyl на камерата Леќи на Камерата Близу До Ефект Филтер 72mm +4 за 50mm 85mm 135mm Обновено
Homyl на камерата Леќи на Камерата Близу До Ефект Филтер 72mm +4 за 50mm 85mm 135mm

* Поблиску фокус за closeup ефект на сликите Може да се користи во комбинација да се набљудуваат цвеќиња, ин�

DEN 239.76
Калеидоскоп Стаклена Призма 82mm Камера Стакло Филтер Променлив Број на Предмети Камера Додатоци(82mmKaleidoscope Филтер) Обновено
Kenko 77mm R-Делумно Крстот Екранот на Камерата Леќи на Филтри Обновено
Kenko 77mm R-Делумно Крстот Екранот на Камерата Леќи на Филтри

Филтер големина : 77mm.Рамка Боја : Црна.Направен во Јапонија.Со овој филтер, 3 / 4 сликата е јасна, додека дру

DEN 1660.80
Homyl Камера 77mm / 82mm Нејасен, Специјални Ефекти Филтер Леќа Додатоци за Хоризонтален Вертикален - Јасно, 77mm Обновено
Homyl Камера 77mm / 82mm Нејасен, Специјални Ефекти Филтер Леќа Додатоци за Хоризонтален Вертикален - Јасно, 77mm

2 inch Package Вклучува : 1 Парче Камера Filter Note : 1.Опис : Fitment : Универзална за dslr фото апарати Случај : Погоден за

DEN 0.00