YUCHENGTECH Цевка од Нерѓосувачки Челик Reamer Алатка 5/16in 2-1/8in Цевка/Цевка Deburring Chamfer Алатка 8-54mm (Reamer)

YUCHENGTECH Цевка од Нерѓосувачки Челик Reamer Алатка 5/16in 2-1/8in Цевка/Цевка Deburring Chamfer Алатка 8-54mm (Reamer)

DEN 822.96

Обновено

Достапно за нарачка

Совети : цевка reamer може да се користи директно или поврзан со електрична вежба за да го користите,ќе се обезбеди ефикасноста на работата.【Легиран челик core】◈ цевка reamer донесува мулти-сечилото од легиран челик core дизајн, што се користи за кастрење, chamfering и deburring на цевката/цевка внатрешни и надворешни.На рационализација на дизајн на алуминиумски легури школка може ефикасно да се спречи пропаѓање за време на работа.【Специјален дизајн】◈ 45 сечење на рабови внатрешна конус,можете брзо и чисто ream, deburring и chamfering, се прилагодат на повеќето работни средини, како и подобрување на работа ефикасност додека се исполнат различни работи потреби.Карактеристики : 1.Голема големина, може да се задоволат потребите на голем број различни големини во рамките на 8-54mm.【Големи димензии】◈ надворешниот дијаметар на цевката reamer е 5/16in да 2-1/8in (8-54mm), која може да се сретнат повеќе големини на цевки и е добар помошник за chamfering и deburring.Кога се користи со електрична вежба, треба да се користи со конекторот.Тоа е професионално средување и deburring алатка.Таа е идеална алатка за средување, chamfering и deburring.【Апликација】◈ цевка reamer е погодна за тешко алуминиумски цевки како што се од нерѓосувачки челик, цевки, алуминиумски цевки, издувни цевки, ладење бакарни цевки, водовод подолу цевки,итн.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.Мулти-сечилото од легиран челик јадро, внатрешниот конус 45 ножеви, брза и ефикасна chamfering, средување, и брус отстранување.

Избор на клиент

Deburring Алатка за 3D Печатач Додатоци Умен Една Рака Печатење Алатка Обновено
Deburring Алатка за 3D Печатач Додатоци Умен Една Рака Печатење Алатка

ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ АЛУМИНИУМСКИ МАТЕРИЈАЛ : Алуминиумски материјали за подобрување на услугите живот, и�

DEN 304.56
Deburring Алатка за Полнење на Работ Секачи Сет, Askwhy Против Пролизгување NB1100 Рачка+10pcs Екстра BS1010 Deburring Обновено
Deburring Алатка за Полнење на Работ Секачи Сет, Askwhy Против Пролизгување NB1100 Рачка+10pcs Екстра BS1010 Deburring

Совршен за сечење на кружни дупки предност, длабоко дупки, straight edge, свиткани рабови 5.05 lb) Сечилото : 58*13*3.36

DEN 0.00
Средување на Scraper, Брус Отстрани Deburring Алатка за Пластични Материјали за Сечење Круг Дупка Рабови Обновено
Средување на Scraper, Брус Отстрани Deburring Алатка за Пластични Материјали за Сечење Круг Дупка Рабови

Оваа алатка за полнење е главно се користи за брзо chamfering и deburring, што е побрзо од мелница.Рачни средување

DEN 0.00
kengbi Deburr Секачи Поставите Метал Deburring Алатка за Полнење Средување на Нож Работ Машина NB1100 Deburring Рачка за Обновено
kengbi Deburr Секачи Поставите Метал Deburring Алатка за Полнење Средување на Нож Работ Машина NB1100 Deburring Рачка за

Издржливи : Deburring ножеви е направен од високобрзински челик.Остри сечење на работ на крстот дупки, длабо�

DEN 1224.00
AFA Инструментално Долго се Постигне Deburring Алатка со 15 Високо-Брзински Челик Ротари Брус Отстранување Ножеви и Countersink Обновено
QWLHZW TONGQIANG 1 Сет Алатки Фиксна Рачка Пластични Брус Џебен Нож +10pc Ножеви Средување на Neaten Deburring Главата Обновено
QWLHZW TONGQIANG 1 Сет Алатки Фиксна Рачка Пластични Брус Џебен Нож +10pc Ножеви Средување на Neaten Deburring Главата

Deburring нож, рачно работење, лесен за употреба и флексибилни.Алатката се усвои остри најсовремена за сечењ

DEN 921.60
SHAVIV 29047 E700 Тешки Hi-Speed Челични Ножеви (Пакување од 10) Обновено
SHAVIV 29047 E700 Тешки Hi-Speed Челични Ножеви (Пакување од 10)

E700 геометрија долго тешки HiSpeed Челик Сечилото.Одличен за deburring & стружење внатре дебели ѕидови дупки и кр

DEN 0.00
kengbi Deburr Секачи Поставите Метал Deburring Алатка за Полнење Флеш Тример Уред Nb1100 Deburring Флеш Тример Брус Машина Обновено
kengbi Deburr Секачи Поставите Метал Deburring Алатка за Полнење Флеш Тример Уред Nb1100 Deburring Флеш Тример Брус Машина

Широка Употреба : се Работи одлично на челик, алуминиум, пластика,дрво,fiberboard и др.Тој ќе одговара за двет�

DEN 0.00
SHAVIV 29033 D85 Шест Сечење на Работ, Hi-Speed Челик Сечилото (Пакување од 10) Обновено
SHAVIV 29033 D85 Шест Сечење на Работ, Hi-Speed Челик Сечилото (Пакување од 10)

На D85 е тешка HiSpeed Челик чип прекинувач која има 6 сечење на рабови.Инциденти површини и deburrs Лим до 0.24" (6mm).

DEN 0.00
Uniweld 70079 Внатре/Надвор Deburring Алатка 1/8 да 1-5/8 К. Г. (3мм до 42mm) Обновено
Uniweld 70079 Внатре/Надвор Deburring Алатка 1/8 да 1-5/8 К. Г. (3мм до 42mm)

Ги отстранува burrs и остри рабови на внатрешноста и надворешноста на цевки во 1 / 8" да 15 / 8" дијаметар.Се кор

DEN 0.00
SHAVIV 29065 Класичен Shaviv Сет Б со Рачка На Обновено
SHAVIV 29065 Класичен Shaviv Сет Б со Рачка На

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

DEN 375.84