Валтер Алатки WNMG080408-MK5 WKK10S CVD Обложени Солидна Карбид Вртење Insert, WKK10S Производителот Одделение, 0.031 Носот Радиус, MK5 Чип Прекинувач, 0.187 Дебела (Пакување од 10)

Валтер Алатки WNMG080408-MK5 WKK10S CVD Обложени Солидна Карбид Вртење Insert, WKK10S Производителот Одделение, 0.031 Носот

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Општи обработка геометрија за сите видови железо.Силна сечење на работ на земјиште и отворен чип прекинувач жлебот се комбинираат за да се создаде мека сечење акција, а истовремено обезбедувајќи прекината намалувања се владее со леснотија.Отворете чип каналите заедно главната сечење на работ намалува носат и топлина.Контакт површината на земјата по слој за безбедни седишта се зголемува сигурноста во прекината намалувања.Одлично се носат откривање обезбедува сите рабови се користи.Максимална сечење длабочина : 0.19685. Валтер Тигар∙тец Сребро Вртење внесува комбинираат оптимизиран CVD алуминиум оксид премачкување со Микро-edge технологија и тежина, подобрување на пост-слој третмани за да се обезбеди максимална отпорност на абење и процесот на сигурноста.Спарување на овие функции со силна работ геометрија создава железо обработка систем за да се оптимизира вашата метал отстранување апликација барања.Одделение за Селекција : WKK10 S за максимална отпорност на абење и сечење брзина во постојано да се повремено прекината намалувања .WKK20 S за повеќето апликации, вклучувајќи го прекина прекини, крстот дупки, и кастинг скала.

Избор на клиент

Мицубиши Материјали DNMG443RP MC6025 DNMG Карбид DN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Обложени, Rhombic 55°, Одделение Обновено
Мицубиши Материјали DNMG443RP MC6025 DNMG Карбид DN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Обложени, Rhombic 55°, Одделение

Нестабилен Сечење.RP Прекинувач.За употреба со Челични.Мицубиши Материјали САД Corporation произведува резен

DEN 0.00
Струг Врти Алатка за Сечење за Завршувањето на Челик Ста MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030 Обновено
Струг Врти Алатка за Сечење за Завршувањето на Челик Ста MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030

MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030 PC9030 grooving карбид внесува Разделба и grooving алатка.употреба и флексибилно

DEN 398.40
Sumitomo Електрични Карбид - 2NCCCGA21.51-BNC200 - Дијамант Вртење Insert, Впишан Круг во 1/4, Калај Обновено
Sumitomo Електрични Карбид - 2NCCCGA21.51-BNC200 - Дијамант Вртење Insert, Впишан Круг во 1/4, Калај

Дијамант Вртење Insert, Впишан Круг во 1 / 4, Калај Овој оглас е за секој.Дијамант Вртење Insert, Впишан Круг во 1 /

DEN 6808.08
Струг Врти Алатка Носителот Замена Вметнете Вежба WCMX030208 WCMX040208 WCMT050308 WCMT06T308 WCMT080412 FN ACZ330 Карбид Обновено
Струг Врти Алатка Носителот Замена Вметнете Вежба WCMX030208 WCMX040208 WCMT050308 WCMT06T308 WCMT080412 FN ACZ330 Карбид

Вежба WCMX030208 WCMX040208 WCMT050308 WCMT06 T308 WCMT080412 FN ACZ330 Карбид WCMX вртење вметнете ЦПУ сечење алатка WCMT.Брзо Насилни В�

DEN 0.00
ZXCVB Карбид SEMT13T3AGSN-JM VP15TF Напорно Вртење Вметнете Вртење Алатка CNC Мелничката Вметнете SEMT 13T3 Алатка (Агол Обновено
ZXCVB Карбид SEMT13T3AGSN-JM VP15TF Напорно Вртење Вметнете Вртење Алатка CNC Мелничката Вметнете SEMT 13T3 Алатка (Агол

Висока контрола сила, силна отпорност, очигледно брзината предност во голем средување и обработка.Одрж�

DEN 0.00
Мицубиши Материјали DNMX442SW US7020 DNMX Карбид DN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Обложени, Rhombic 55°, Одделение Обновено
Мицубиши Материјали DNMX442SW US7020 DNMX Карбид DN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Обложени, Rhombic 55°, Одделение

Стабилна Сечење.ШВ Прекинувач.За користење со Нерѓосувачки Челик.Мицубиши Материјали САД Corporation произв

DEN 4467.12
Карбид Про Insert, N151.2A187405P 4225, Пакување од 10 Обновено
Карбид Про Insert, N151.2A187405P 4225, Пакување од 10

Предмет : Профилирање Insert (Внеси).Стил : N151.2 Вметнете Седиште Големина : 40 Ширина : 0.187".Длабочина : Види Tool H

DEN 12912.00
Карбид Алатка TPKR1603 PDTR LT30 TPKN1603 PDTR LT30 Карбид Вметнете TPKR 1603 Струг Алатка CNC Вртење Вметнете TPKN 1603 Обновено
Карбид Алатка TPKR1603 PDTR LT30 TPKN1603 PDTR LT30 Карбид Вметнете TPKR 1603 Струг Алатка CNC Вртење Вметнете TPKN 1603

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

DEN 0.00
Валтер Алатки CCGT060204-PM2 WXN10 Карбид Тигар-Тец Позитивни Indexable Вртење Insert, 1/64 Агол Радиус, 1/4 IC, 3/32 Дебела, Обновено
Валтер Алатки CCGT060204-PM2 WXN10 Карбид Тигар-Тец Позитивни Indexable Вртење Insert, 1/64 Агол Радиус, 1/4 IC, 3/32 Дебела,

Оптимизиран супстрат и обложување комбинација за врвни перформанси.Геометријата на вметнете оптимизи�

DEN 756.00
10pcs CNC Внесува Машина Сечилото Струг Врти Алатка Струг Врти Инсерти за Струг Алатка Носителот DCGT11T304-AK H01 / DCGT32.51-AK Обновено
10pcs CNC Внесува Машина Сечилото Струг Врти Алатка Струг Врти Инсерти за Струг Алатка Носителот DCGT11T304-AK H01 / DCGT32.51-AK

БРЗО СЕЧЕЊЕ БРЗИНА : сечилото на овој вметнете не само што не е остар, но, исто така, отпорност, и сечење б�

DEN 2011.20
Мицубиши Материјали VBMT331FP MP3025 Cermet VB Тип Позитивни Вртење Вметнете со Дупка, Генерален Сечење, Обложени, Rhombic Обновено
Мицубиши Материјали VBMT331FP MP3025 Cermet VB Тип Позитивни Вртење Вметнете со Дупка, Генерален Сечење, Обложени, Rhombic

Општи Сечење.FP Прекинувач.За употреба со Челични.Мицубиши Материјали САД Corporation произведува резен алат,

DEN 3826.08
Мицубиши Материјали CNMG543GH UC5115 Карбид CN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Генерален Сечење, Обложени, Rhombic Обновено
Мицубиши Материјали CNMG543GH UC5115 Карбид CN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Генерален Сечење, Обложени, Rhombic

Општи Сечење.GH Прекинувач.За користење со Леано Железо.Мицубиши Материјали САД Corporation произведува резе�

DEN 0.00
Карбид Вртење Внесува Вртење Алатка MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030 PC9030 grooving карбид Обновено
Карбид Вртење Внесува Вртење Алатка MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030 PC9030 grooving карбид

MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030 PC9030 grooving карбид внесува Разделба и grooving алатка.Материјал на вметнете �

DEN 0.00
Карбид Вртење Внесува Вртење Алатка MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030 PC9030 grooving карбид Обновено
Карбид Вртење Внесува Вртење Алатка MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030 PC9030 grooving карбид

MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030 PC9030 grooving карбид внесува Разделба и grooving алатка.Материјал на вметнете �

DEN 398.40
Maifix S10K-STUCL11 ЦПУ Сечење Метал Струг Обработка Indexable Карбид Вметнете Toolholders Внатрешни Вртење Алатки Обновено
Maifix S10K-STUCL11 ЦПУ Сечење Метал Струг Обработка Indexable Карбид Вметнете Toolholders Внатрешни Вртење Алатки

【Indexable Внесува】 Позитивни 60 степени TCMT TCGT Карбид Insert (внеси) 【Апликација】Алатка Носителите на Црн се О

DEN 0.00
Sandvik Coromant, DNMM 443-QR 4315, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални се Намали, 4315 Одделение, Обновено
Sandvik Coromant, DNMM 443-QR 4315, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални се Намали, 4315 Одделение,

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

DEN 0.00
Мицубиши Материјали DNGG442L NX3035 Соголени Cermet DN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Rhombic 55°, 0.5 IC, 0.25 Обновено
Мицубиши Материјали DNGG442L NX3035 Соголени Cermet DN Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Rhombic 55°, 0.5 IC, 0.25

Општи Сечење.L Прекинувач.За употреба со Челични.Мицубиши Материјали САД Corporation произведува резен алат,

DEN 3328.80
Sandvik Coromant Т-Max P Карбид Вртење Insert, DNMG, 55 Степен Дијамант, МФ Chipbreaker, GC1105 Одделение, TiAlN Слој, Обновено
Sandvik Coromant Т-Max P Карбид Вртење Insert, DNMG, 55 Степен Дијамант, МФ Chipbreaker, GC1105 Одделение, TiAlN Слој,

ТMax P, Негативен стил, двострано карбид insert (внеси).Идеален за надворешни вртење, големи компоненти, и теш�

DEN 3224.64
Струг Врти Алатка за Сечење за Завршувањето на Челик Ста MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030 Обновено
Струг Врти Алатка за Сечење за Завршувањето на Челик Ста MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030

MGMN150 MGMN200 MGMN250 MGMN300 MGMN400 MGMN500 G NC3020 3030 PC9030 grooving карбид внесува Разделба и grooving алатка.употреба и флексибилно

DEN 467.04
Вртење Внесува Сечење Алатки 10pcs DCMT070204 Карбид Инсерти Со 4pcs Легиран Челик 12mm 10мм Струг Здодевни Бар Вртење Обновено
Вртење Внесува Сечење Алатки 10pcs DCMT070204 Карбид Инсерти Со 4pcs Легиран Челик 12mm 10мм Струг Здодевни Бар Вртење

За одржување на тесни tolerances неспоредлив перформанс.Додатоци челик е добар, долг живот, намалување на ко�

DEN 756.00
Sandvik Coromant, WNMG 432-ЧАСОТ 4415, Т-Max® Стр Вметнете за Вртење, Карбид, Trigon, Неутрални се Намали, 4415 Одделение, Обновено
Sandvik Coromant, WNMG 432-ЧАСОТ 4415, Т-Max® Стр Вметнете за Вртење, Карбид, Trigon, Неутрални се Намали, 4415 Одделение,

Подобрена отпорност на абење, отпорност на топлина и цврстина.Втората генерација Inveio слој технологија.�

DEN 3208.80
10pcs ZIYI SCGT32.51-AK SCGT09T304-AK H01 CNC Карбид Инсерти за aluminuming Обновено
10pcs ZIYI SCGT32.51-AK SCGT09T304-AK H01 CNC Карбид Инсерти за aluminuming

10pcs ZIYI SCGT32.51AK SCGT09 T304AK H01 CNC Карбид Инсерти за алуминиум Слободни Shiping.Одделение : Погоден за Обработка на а�

DEN 0.00
Sandvik Coromant, N123J1-0500S01025-XB7115, CoroCut® 1-2 Вметнете за Вртење, бибиси арапски, Неутрални се Намали, 7115 Обновено
Sandvik Coromant, N123J1-0500S01025-XB7115, CoroCut® 1-2 Вметнете за Вртење, бибиси арапски, Неутрални се Намали, 7115

Предности на овој производ семејство : Безбедна и ефикасна обработка.Лесен за употреба.Plug and play adaptors нап�

DEN 8123.76
HHIP 6018-3251 SPMT 32.51 Калај Обложени Карбид Insert Обновено
HHIP 6018-3251 SPMT 32.51 Калај Обложени Карбид Insert

Завртки за стил.Еден двострано со чип прекинувач 11 степен олеснување 11 степен олеснување агол.HHIP 22 IRN60 К�

DEN 1264.80
CNC Струг Алатка, Висока Ефикасност Висока Цврстина Вртење Внесува Карбид Вметнете парична Казна Изработка за Завршницата Обновено