Дизајн-СИТЕ Culvert Чистење Рака Алатка, за Чистење на 8 Дијаметар Culvert Цевка, Оваа Големина Дизајниран за Culvert Цевки со 8 I. D (се Справи со НЕ е Вклучена) Алатка е 6 1/2 Широк

Дизајн-СИТЕ Culvert Чистење Рака Алатка, за Чистење на 8 Дијаметар Culvert Цевка, Оваа Големина Дизајниран за Culvert Цевки

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Алатката е hoe како уред со pivoting заеднички која може да се турка во culvert на врвот на остатоци и потоа се активира со влечење на алатка назад.Влечење акција предизвикува алатка за да се нурне долу во остатоци и потоа едноставно повлечете ја надвор.Тоа е направено целосно од челик па затоа е многу издржлива.Дршката на единицата е 1/2" навој челични цевки ( што не е вклучена со оваа алатка, бидејќи тоа не е економичен за нас да ви испрати цевка преку пошта) можете да ги собереш должина од 1/2 цевка во вашиот локален водовод снабдување или дома центар.За екстра долг culvert како моите ми требаше (3) 10 метри должина на цевка се поврзани заедно со цевка спојки, но за повеќето населени места еден должина на цевка е повеќе од доволно.Вие само треба доволно долго да се справи со добие малку повеќе од половина пат низ culvert, тогаш ќе се чисти половина на culvert од секој крај, па за 12 нога долго culvert 8 нога долго парче од цевка ќе биде повеќе од доволно.За подолг culvert едноставно да додадете повеќе парчиња на цевката.Ние акции големини за стандард 12" и 14" culverts, алатките се направени помали од I. D. на culvert да овозможи дозвола.(14" алатка е за 14" дијаметар culverts и 12" алатка е за 12" дијаметар culvert цевки), Можете да го користите помали алатка за да се исчисти од поголеми culverts, тоа само прави неколку додавања.

Избор на клиент

Силеџија Алатки 82525 14 Ga. Плоштад Точка Лопата. Fiberglass Долга Рачка. Обновено
Силеџија Алатки 82525 14 Ga. Плоштад Точка Лопата. Fiberglass Долга Рачка.

Комерцијални одделение.Продолжениот ferrule и заварени Iзрак поддршка се зголемува силата, додека љубопит�

DEN 713.76
Кампување Лопата - MOSFiATA 30 Воена Виткање Лопата, 16 Сите во Функција Опстанок Лопата со 2pcs Прилагодливи Не се Лизга Обновено
Кампување Лопата - MOSFiATA 30 Воена Виткање Лопата, 16 Сите во Функција Опстанок Лопата со 2pcs Прилагодливи Не се Лизга

【Мултифункционални Виткање Лопата】 : Расчистување,пила, отворање шишиња, сечкање дрвја, расчистување �

DEN 479.76
ZTTZX Нерѓосувачки Челик Рачни Рамна дното Лопата Мраз Лопата Тесен Устата Бонбони Лопата Брашно Лопата Кујна Алатка (Боја Обновено
OAKVUE Опстанок Лопата Multitool со Тактички Лопата Носат Торбичка, Кампување Лопата - 180 Степен Виткање Лопата Висока Обновено
Лек 15343 Пепел Кофа со Лопата, Црна Обновено
Лек 15343 Пепел Кофа со Лопата, Црна

Пепел кофа со лопата.На специјално дизајниран џеб на страната на кофа има лопата, за сите во една единиц�

DEN 0.00