LanGuShi LGJ0317 100-230mm Duple Ред Дијамант Мелење Диск Дијамант Конкретни Мелење Тркала Диск Сегмент Гранит Рок за Агол Мелница Мултифункционален (Боја : 1#)

LanGuShi LGJ0317 100-230mm Duple Ред Дијамант Мелење Диск Дијамант Конкретни Мелење Тркала Диск Сегмент Гранит Рок за Агол

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Секој треба одлична алатка.Забрзува секоја работа!. - Во внатрешноста Дијаметри : 20mm / 0.79 инч. - Сечење предмети : Јама мелење, асфалт мелење, керамички мелење и така натаму. 1 x Дијамант Мелење Диск. - За сува мелење и влажно мелење.Бренд име : Lan Gu Shi - Двојно sandblasting работ дизајн(5 мм блок сегмент), повеќе мазна чип отстранување, намалување повеќе остар, подолг живот.- Применливи симулација : Полирање машина, агол мелница итн.- Вибрации-бесплатна дизајни во голема мера се намали оператор замор, попродуктивни од ceremonious абразиви.- За сува мелење и влажно мелење.Опис : 100-230mm Двојно Ред Дијамант Мелење Диск Дијамант Конкретни Мелење Тркала Диск Сегмент Гранит Камен за Агол Grinder Specification : - Semblance : Црвено - Надворешниот Дијаметар : 1# : 100mm(12 сегменти),2# : 115mm(16 сегменти), 3# : 125 mm(20 сегменти), 4# : 180 mm( 24 сегменти),5# : 230mm(28 сегменти)- Блок Сегмент Дебелина : 5mm / 0.2 inch Features : - Двојно sandblasting работ дизајн(5 мм блок сегмент), повеќе мазна чип отстранување, чистење повеќе остар, подолг живот.- Вибрации-бесплатна дизајни во голема мера се намали оператор замор, попродуктивни од шематски абразиви.- Применливи модели : Сјае машина, агол мелница итн.- Резба предмети : Камен за брусење, асфалт мелење, керамички мелење и така натаму.- Тркала карактеристики воздухот дупки дизајнирана да помогне во и одржување на кул стабилна сечење шема и намален носат.Пакет Се Вклучени : .

- Semblance: Red
- Outer Diameter:
1#: 100mm(12 segments),2#
- Block Segment Thickness: 5mm / 0.2 inch
Features:
- Double sandblasting edge design(5 mm block segment), more smooth chip removal, thinning more sharp, longer life. :
- Vibration-free designs greatly reduce operator fatigue, more productive than schematic abrasives. :
- Applicable models: Shining machine, angle grinder etc.
- Carving objects: Stone grinding, asphalt grinding, ceramic grinding and so on.
- Wheel features air holes designed to aid in and maintain a cool stable cutting pattern and decreased wear. :
Package Included:

Избор на клиент

Wolfcraft 1768000 Мелење Диск самолепливи Корунд Перфориран за Орбитал Сандер Жито 120 Сет на 10 Обновено
Wolfcraft 1768000 Мелење Диск самолепливи Корунд Перфориран за Орбитал Сандер Жито 120 Сет на 10

За дрво и метал.За вибрации сандерс.Погоден за AEG, Atlas Copco, Bosch, Einhell, Festool, HolzНеа, Makita, Metabo, Peugeot, RYOBI, Вештин.Вр�

DEN 0.00
Мелење тркало 1pc Премиум Квалитет Дијаметар Двојно Двострано Вакуум Brazed Дијамант Сечење & Мелење Диск Со 5/8-11 Страната Обновено
JPONLINE 125mm/539;39; Пескарење Диск Поддршка Подлога Кука &Јамка Подлога за Вежба Прилог Дел Обновено
JPONLINE 125mm/539;39; Пескарење Диск Поддршка Подлога Кука &Јамка Подлога за Вежба Прилог Дел

DIY Материјали : Металугрија.Тип : Абразивни Диск.Единица Тип : парче.Пакет Тежина : 0.09 kg (0.20 lb.).Пакет Големи

DEN 0.00
3.35 Инчен Мелница Обликувањето Диск 7/8 инчи Понесе резби во Дрво Диск Дрво Мелење Тркала Резба Пескарење Диск Абразивни Обновено
L-SHISM Алатки 100x16/110x22mm Bevel Лак резби во Дрво Диск Обликувањето Диск Волфрам Карбид Агол Мелење Тркала Пескарење Обновено
L-SHISM Алатки 100x16/110x22mm Bevel Лак резби во Дрво Диск Обликувањето Диск Волфрам Карбид Агол Мелење Тркала Пескарење

Погодни за брзо отстранување и обликување, особено за конвексни и конкавни области Обезбедува брза ма�

DEN 0.00
Обединетите Абразиви-САИТ 52500 Економски Алуминиум Оксид Влакна Пршлен, 5 X 7/8, 100 Ронки, 100 Кутија Обновено
Обединетите Абразиви-САИТ 52500 Економски Алуминиум Оксид Влакна Пршлен, 5 X 7/8, 100 Ронки, 100 Кутија

Економски алуминиум оксид жито за општа мелење.Отворен грб структура спречува вчитување.Брзо материја�

DEN 1884.48
5 Инчен мелење тркала Дијамант Мелење Тркала Диск 5 Дупки за Мермер Бетон Гранит Камен Дијамант Мелење Тркала Обновено
5 Инчен мелење тркала Дијамант Мелење Тркала Диск 5 Дупки за Мермер Бетон Гранит Камен Дијамант Мелење Тркала

Одличен избор за луѓе кои не гранит и мермер worktops, headstones, tilers, градители.Се применуваат за мелење на мерм�

DEN 727.44
4 x 100mm Чисти И Лента Диск ' Рѓа Боја Заварување Spatter Отстранување 6mm месо тело Обновено
4 x 100mm Чисти И Лента Диск ' Рѓа Боја Заварување Spatter Отстранување 6mm месо тело

Големина : 100mm 6mm месо тело.Max.Брзина : 8000 ВРТЕЖИ во минута.Полиуретански импрегнирани со Силиконски Карби

DEN 769.44
Стандард Абразиви 522156, Брза Промена на ТС - А/О Xtra 2-Ply Пршлен, 3/4 x TS, 80 Ронки, Алуминиум Оксид (500 Единици). Обновено
Стандард Абразиви 522156, Брза Промена на ТС - А/О Xtra 2-Ply Пршлен, 3/4 x TS, 80 Ронки, Алуминиум Оксид (500 Единици).

Добар избор за термички чувствителни и тешкодамелење метали, нашиот Стандард Абразиви Брзи Промени Алу

DEN 7198.80
8 Electroplated Дијамант Точка Рамен Круг Мелење Полирање Диск Тркало со Магнетни Поддршка Плоча за Lapidary скапоцен камен Обновено
8 Electroplated Дијамант Точка Рамен Круг Мелење Полирање Диск Тркало со Магнетни Поддршка Плоча за Lapidary скапоцен камен

Квалитетот Дијамант Точка Диск.Дијамант Точка Electroplated Абразиви се прецизност абразиви.Овој производ е �

DEN 1800.00
Дрво Синџир Плоча Агол Мелење Синџир Тркала Плоча резби во Дрво Диск за Агол Мелница Обновено
Дрво Синџир Плоча Агол Мелење Синџир Тркала Плоча резби во Дрво Диск за Агол Мелница

Мелница Диск Синџир Видов зема мускулите работат надвор на сечење, резба, отстранување и sculpting од дрво, п

DEN 417.60
ORIENTINA Циркони Брзи Промени Пескарење Пршлен, Roloc Тип, 2 Инчи (60 Чакал) - 100 Пакет Обновено
ORIENTINA Циркони Брзи Промени Пескарење Пршлен, Roloc Тип, 2 Инчи (60 Чакал) - 100 Пакет

2 инчен дијаметар брзи промени диск направени со премиум циркониум оксид жито;Висока Јачина Y Тежина Пол

DEN 0.00
Dtacke 4 Дијамант Првенство Мелење Тркала, 12-Сегмент Тешки Турбо Ред Конкретни Мелење Тркала Диск за Агол Мелница, за Обновено
3M Hookit филмови Диск 375L, Алуминиум Оксид, 6 Дијаметар, P600 Одделение (Пакување од 50) Обновено
3M Hookit филмови Диск 375L, Алуминиум Оксид, 6 Дијаметар, P600 Одделение (Пакување од 50)

Филмот поддржан дискови имаат одлични солзаотпорни својства и даваат многу униформа финиш и во согласн

DEN 0.00
JPONLINE ХСС 32-милиметри Челик Ротари Алатки Кружни пили Машина Сечилото Сечење Отсечени Тркала Диск w/Mandrel за ABS Обновено
JPONLINE ХСС 32-милиметри Челик Ротари Алатки Кружни пили Машина Сечилото Сечење Отсечени Тркала Диск w/Mandrel за ABS

Вискозитет : 0 Цврстина : 0 Абразивни : Дијамант.Големина : 32милиметри.Сврзување Агент : Метал.ХСС 32милимет

DEN 0.00
Longzhuo Резба Абразивни Пршлен, Мелење Обликувањето Тркала Агол Мелница Полирање Прибор 100mm(Вино црвено) Обновено
Longzhuo Резба Абразивни Пршлен, Мелење Обликувањето Тркала Агол Мелница Полирање Прибор 100mm(Вино црвено)

Резба абразивни диск често е инсталиран на агол мелница, големината е стандардна и не е лесно да падне.У�

DEN 0.00
Aexit Замена 4 Абразивни Тркала & Дискови Надвор Кол Полирање Полски Четка Мелење Дискови Тркала Бела Обновено
Aexit Замена 4 Абразивни Тркала & Дискови Надвор Кол Полирање Полски Четка Мелење Дискови Тркала Бела

Име На Производ : Четка Тркала;Боја : Бела, Сребрена На Ѕвонење.Големина на тркало : 100 x 15 x 11mm / 4" x 0.6" x 0.2"(OID*

DEN 1012.80
JPONLINE WAL 4 100mm Дијамант Мелење Купот на Дијамантски Диск Тркало за Агол Мелница Абразивни Алатки Обновено
JPONLINE WAL 4 100mm Дијамант Мелење Купот на Дијамантски Диск Тркало за Агол Мелница Абразивни Алатки

Употреба : камен материјал / glue / керамика итн.Материјал : Дијамант Мелење Првенство.Големина : 4" 100mm.DIY Мат

DEN 840.00
Обединетите Абразиви-САИТ 57246 Керамички Влакна Пршлен, 7S 7 X 7/8, 50 Ронки, 20 По Кутија Обновено
Обединетите Абразиви-САИТ 57246 Керамички Влакна Пршлен, 7S 7 X 7/8, 50 Ронки, 20 По Кутија

Високи перформанси керамички жито, затворен грб.Супериорна на јаглероден челик, од леано железо, и тешк�

DEN 1739.28
Auniwaig 15PCS 320 Жито Триаголен Осцилирачки Мулти Алатка Пескарење Влошки 3-1/8 Инчен,Алуминиум Оксид НЕ-Дупка Детали Обновено
Auniwaig 15PCS 320 Жито Триаголен Осцилирачки Мулти Алатка Пескарење Влошки 3-1/8 Инчен,Алуминиум Оксид НЕ-Дупка Детали

【РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА】 Широко се користи во брусење и полирање на метал и неметал, дрво, гума, кожа, плас

DEN 2349.60
N/A Круг резби во Дрво Диск 16mm Grooving Средување на Пилинг Максимална Брзина 2000Rmp 1PC Лесно да се Работи, полски Обновено
N/A Круг резби во Дрво Диск 16mm Grooving Средување на Пилинг Максимална Брзина 2000Rmp 1PC Лесно да се Работи, полски

5 / 8инчен дупка е наменет да биде инсталиран на стандардната електрична аголна мелница.5 / 8инчен дупка

DEN 0.00
XUANXUAN Боја Црвена Продавница Дрво Мелење Тркала Ротациони Диск Пескарење Дрво Резба Абразивни Диск Алатки Погодни за Обновено
Полирање Мелење Тркала, Професионални Јаглероден Челик Повеќенаменски Резба Абразивни Диск за резби во Дрво за Полирање Обновено