LanGuShi LGJ0317 100-230mm Duple Ред Дијамант Мелење Диск Дијамант Конкретни Мелење Тркала Диск Сегмент Гранит Рок за Агол Мелница Мултифункционален (Боја : 1#)

LanGuShi LGJ0317 100-230mm Duple Ред Дијамант Мелење Диск Дијамант Конкретни Мелење Тркала Диск Сегмент Гранит Рок за Агол

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Секој треба одлична алатка.Забрзува секоја работа!. - Во внатрешноста Дијаметри : 20mm / 0.79 инч. - Сечење предмети : Јама мелење, асфалт мелење, керамички мелење и така натаму. 1 x Дијамант Мелење Диск. - За сува мелење и влажно мелење.Бренд име : Lan Gu Shi - Двојно sandblasting работ дизајн(5 мм блок сегмент), повеќе мазна чип отстранување, намалување повеќе остар, подолг живот.- Применливи симулација : Полирање машина, агол мелница итн.- Вибрации-бесплатна дизајни во голема мера се намали оператор замор, попродуктивни од ceremonious абразиви.- За сува мелење и влажно мелење.Опис : 100-230mm Двојно Ред Дијамант Мелење Диск Дијамант Конкретни Мелење Тркала Диск Сегмент Гранит Камен за Агол Grinder Specification : - Semblance : Црвено - Надворешниот Дијаметар : 1# : 100mm(12 сегменти),2# : 115mm(16 сегменти), 3# : 125 mm(20 сегменти), 4# : 180 mm( 24 сегменти),5# : 230mm(28 сегменти)- Блок Сегмент Дебелина : 5mm / 0.2 inch Features : - Двојно sandblasting работ дизајн(5 мм блок сегмент), повеќе мазна чип отстранување, чистење повеќе остар, подолг живот.- Вибрации-бесплатна дизајни во голема мера се намали оператор замор, попродуктивни од шематски абразиви.- Применливи модели : Сјае машина, агол мелница итн.- Резба предмети : Камен за брусење, асфалт мелење, керамички мелење и така натаму.- Тркала карактеристики воздухот дупки дизајнирана да помогне во и одржување на кул стабилна сечење шема и намален носат.Пакет Се Вклучени : .

- Semblance: Red
- Outer Diameter:
1#: 100mm(12 segments),2#
- Block Segment Thickness: 5mm / 0.2 inch
Features:
- Double sandblasting edge design(5 mm block segment), more smooth chip removal, thinning more sharp, longer life. :
- Vibration-free designs greatly reduce operator fatigue, more productive than schematic abrasives. :
- Applicable models: Shining machine, angle grinder etc.
- Carving objects: Stone grinding, asphalt grinding, ceramic grinding and so on.
- Wheel features air holes designed to aid in and maintain a cool stable cutting pattern and decreased wear. :
Package Included:

Избор на клиент

7 Диск Тркало Рамно Лицето W/Дупки (Ex-Крупен Чакал) 7/8 Создаден Обновено
7 Диск Тркало Рамно Лицето W/Дупки (Ex-Крупен Чакал) 7/8 Создаден

Брза уште контролирани акции отстранување.Лесно smooths најтешко акции.Употреба на Дрво, Пена, Епоксидни, Ac

DEN 1680.00
Мелење тркало Дијамант Мелење Тркала Диск резби во Дрво Диск Сад Форма Мелење Првенство Бетон Гранит Камен Керамички Сечење Обновено
Мелење тркало, 125mm Дијамант Мелење Првенство Сегмент Мелење Тркала Диск Мермер Бетон Гранит Камен за Агол Мелница Додатоци Обновено
Полирање Влошки, 3Pcs Полирање Пршлен, Рампа Чистење Мелење Тркала Алатка Абразиви Еластична Смола 5in 125x22mm, Нема Рѓа, Обновено
4 x 100mm Чисти И Лента Диск ' Рѓа Боја Заварување Spatter Отстранување 6mm месо тело Обновено
4 x 100mm Чисти И Лента Диск ' Рѓа Боја Заварување Spatter Отстранување 6mm месо тело

Големина : 100mm 6mm месо тело.Max.Брзина : 8000 ВРТЕЖИ во минута.Полиуретански импрегнирани со Силиконски Карби

DEN 769.44
Полирање Мелење Тркала, Професионални Јаглероден Челик Повеќенаменски Резба Абразивни Диск за резби во Дрво за Полирање Обновено
Валтер 07T505 5x1/2x5/8-11 Чувствува Првенство Диск Висока Густина Полирање Филц, 5 pack Обновено
Валтер 07T505 5x1/2x5/8-11 Чувствува Првенство Диск Висока Густина Полирање Филц, 5 pack

Висока густина се чувствува.Идеален за полирање на апликации.Користење со полирање пасти.Оваа висока г�

DEN 3023.76
ASNOMY 4pcs Волфрам Карбид Мелење Тркала Пршлен, Дрво Обликувањето Дискови Сет за Агол Мелница Машини за Мелење Тркала Обновено
Мелење тркало 1pc Премиум Квалитет Дијаметар Двојно Двострано Вакуум Brazed Дијамант Сечење & Мелење Диск Со 5/8-11 Страната Обновено
5PCS - 4 1/2 Лента & Чисти Дискови за Агол Брусилки (Виолетова) 4 1/2 x 7/8 Обновено
5PCS - 4 1/2 Лента & Чисти Дискови за Агол Брусилки (Виолетова) 4 1/2 x 7/8

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ Одлична за отстранување на бои, лакови, заварување точка, рѓа, пломби, масло стои и други

DEN 479.76
ORIENTINA Циркони Брзи Промени Пескарење Пршлен, Roloc Тип, 2 Инчи (60 Чакал) - 100 Пакет Обновено
ORIENTINA Циркони Брзи Промени Пескарење Пршлен, Roloc Тип, 2 Инчи (60 Чакал) - 100 Пакет

2 инчен дијаметар брзи промени диск направени со премиум циркониум оксид жито;Висока Јачина Y Тежина Пол

DEN 0.00
SHENYF Полирање подлога Дијамант Смола Диск 4-8 Инчен Дијамант Мелење Диск 100-200mm Мермер Површина Полирање Подлога Гранит Обновено
4 Инчен резби во Дрво Диск 7/8 Инчи Понесе Дрво Мелење Обликувањето Тркала за Агол Брусилки резби во Дрво Абразивни Диск Обновено