Kimax Buchner Funnels Филтер со Fritted Дискови, 3000ml Капацитет, 150mm D за Диск

Kimax Buchner Funnels Филтер со Fritted Дискови, 3000ml Капацитет, 150mm D за Диск

DEN 11565.36

Обновено

Достапно за нарачка

Користете каде filtrate би напад хартија, филтри и мембрани.Со означување на дамки.Тешки-ѕидот произлегува и beaded врвот венчиња за дополнителна сила.Дизајниран од банката на федерални резерви.Spec.ДД-F-776. KIMAX инка се користи секаде каде филтер хартија и мембрани можат да издржат на хемиски напад на filtrate.Funnels се изградени со тешки ѕидови произлегува, и врвот венчиња се beaded за дополнителна сила.Со означување на место.Дизајниран од Сојузниот Спецификација ДД-F-776.

Избор на клиент

Deschem 500ml,24/40,Лабораторија за Вшмукување Филтрација Единица,200ml Buchner Инка,со Филтер Хартија Обновено
Deschem 500ml,24/40,Лабораторија за Вшмукување Филтрација Единица,200ml Buchner Инка,со Филтер Хартија

Биде Направен Од G3.3 Borosilicate Стакло.Annealing Точка 560℃.Линеарен Коефициент на Ширење 32×107 / ℃.Омекнување Точк�

DEN 1031.76
TEHAUX 2 парчиња Buchner Funnels 5. 89X3. 14inch Лабораторија Buchner Funnels Корисни Buchner Инка за Филтрирање за Полнење Обновено
CoorsTek 60240 Порцелански Buchner Филтер Инка, 63mm ID, Пакување од 8 Обновено
CoorsTek 60240 Порцелански Buchner Филтер Инка, 63mm ID, Пакување од 8

Стаклен внатре и надвор, со исклучок на rim 63mm внатре дијаметар 42mm перфорирани област дијаметар 30мм длабо

DEN 11865.84
ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Трајни 250mm Порцелански Buchner Инка Хемија Вшмукување Филтрација Labware Лабораторија,Наука (Капацитет Обновено
Hemobllo Buchner Инка Лесни Пластични Филтер Лабораторија По Предметот Хемија Филтер Инка Обновено
Hemobllo Buchner Инка Лесни Пластични Филтер Лабораторија По Предметот Хемија Филтер Инка

Постабилна И Издржливи : Висока температура отпор, киселина и алкално отпор, можат да го издржат висока �

DEN 0.00
20000ml Филтрирање Колба Вшмукување Филтрација Колекции, OD 250mm Порцелански Buchner Инка, Вакуум Филтрација Шише Тешки Обновено
NANSHIN Стакло,Buchner Инка,10000ML,24/29,Филтер Инка,10ММ Вакум Црево Конекција,Лабораторија за Стакло Обновено
NANSHIN Стакло,Buchner Инка,10000ML,24/29,Филтер Инка,10ММ Вакум Црево Конекција,Лабораторија за Стакло

G3.3 borosilicate стакло.Јачината на инка е 10000 ML.Земјата заеднички на Стакло е 24 / 29 Вакум Црево е 10ММ.На acquiescent Фи

DEN 0.00
SHENYUAN-Експеримент Серија Separatory Инка Постојан Притисок Цилиндрична Форма,Стандард Земјата Устата.Капацитет 250ml,Заеднички Обновено
DADAKEWIN 100ml G4 Стакло Buchner Инка, Borosilicate Стакло 3.3, Големината на Порите 5-15 Micron, Отпорни на Топлина Лабораторија Обновено
DADAKEWIN 100ml G4 Стакло Buchner Инка, Borosilicate Стакло 3.3, Големината на Порите 5-15 Micron, Отпорни на Топлина Лабораторија

3 Други Големината на Порите информации (Цел производство на Располагање) G1 Крупни Филтер : Филтрација П�

DEN 369.60
PAGOW Buchner Инка Колба Адаптер Сет, Филтер Адаптер Конуси Сет, Конусни Јака Зелена, Лабораторија Buchner Funnels Облека-Отпор Обновено
ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Трајни Коси Песок Инка,К. Г. на Отворањето=75mm,Заеднички 19/22,Стакло Конус Инка Инка,Триаголник Песок Обновено
Proglass Филтрирање Buchner Инка 2000 mL со 24/40 Заеднички Медиум Fritted Отстранлив Диск Конектор Обновено
Proglass Филтрирање Buchner Инка 2000 mL со 24/40 Заеднички Медиум Fritted Отстранлив Диск Конектор

Направени од borosilicate стакло 24 / 40 зглобовите.Капацитет на 2000m L.со отстранлив конектор.На Buchner инка е обичн�

DEN 0.00
Конус, Филтер Адаптер Конуси Гума Затка Buchner Инка Колба Филтрација Сет,Девет Различни Дијаметри,Различни Големини за Обновено
Chemglass Инка, Buchner, 4800mL, Порцелан Обновено
Chemglass Инка, Buchner, 4800mL, Порцелан

Посебни Карактеристики : се Вклопува Филтер Хартија Големина 240mm.Матични OD англиски јазик : 1.0818 во.Labware Т

DEN 22080.00
100mm Buchner Инка, Полипропилен, 2 Делови, Karter Научни (Еден) Обновено
100mm Buchner Инка, Полипропилен, 2 Делови, Karter Научни (Еден)

Karter Научни Пластични Buchner Funnels се изработени од полипропилен.Овие два дела funnels се светлотежина, лесно да

DEN 0.00
5000ml,24/40,Лабораторија Стакло Вакуум Вшмукување Филтер за Полнење,2L Buchner Инка & 5L Erlenmeyer Колба Обновено
5000ml,24/40,Лабораторија Стакло Вакуум Вшмукување Филтер за Полнење,2L Buchner Инка & 5L Erlenmeyer Колба

5000ml,Стакло Вшмукување Филтрација Комплет,2000ml Buchner Инка & 5 Литри Erlenmeyer Flask1.5000ml,24 / 40 Земјата Заеднички, Ста

DEN 0.00
Labasics Borosilicate Стакло Buchner Филтрирање Инка со парична Казна Frit (G3), 65mm Внатрешен Дијаметар, 100mm Длабочина, Обновено
Labasics Borosilicate Стакло Buchner Филтрирање Инка со парична Казна Frit (G3), 65mm Внатрешен Дијаметар, 100mm Длабочина,

G3 15~40 µm Номинална Max; Големината на Порите 24 / 40 Заеднички на врвот и на дното.Стакло Buchner Филтер Funnels Капац

DEN 0.00
SHENYF Buchner Инка 1000ml Стакло Buchner Инка Borosilicate Стакло 3.3 1L Вшмукување Core Крупни Филтер W/Вакум Црево Адаптер Обновено
SHENYF Buchner Инка 1000ml Стакло Buchner Инка Borosilicate Стакло 3.3 1L Вшмукување Core Крупни Филтер W/Вакум Црево Адаптер

SHENYF Обезбедува високо квалитетни производи и премиум услуги на клиентите; ако се примени оштетен, ве мо�

DEN 2102.40
Buchner Инка Колба Адаптер Сет,Филтер Адаптер Конуси Сет,Конусни Јака Зелена 9 Големини,9pcs Обновено
Buchner Инка Колба Адаптер Сет,Филтер Адаптер Конуси Сет,Конусни Јака Зелена 9 Големини,9pcs

Направени од вулканизирана гума,мазна површина, добра еластичност и цврстина 9 count filter адаптер конуси се

DEN 0.00
Labasics Порцелански Buchner Инка 60 mm, Порцелан Buchner Филтер Инка OD 6 cm ID 5.5 cm за Лабораторија Обновено
Labasics Порцелански Buchner Инка 60 mm, Порцелан Buchner Филтер Инка OD 6 cm ID 5.5 cm за Лабораторија

Со фиксни перфорирана плоча.Стаклен на внатрешниот и надворешниот површина, со исклучок на rim...

DEN 0.00
DONLAB AJ-0300 Инка 300мм О Д Керамички Материјал Buchner Funnels Керамички Филтрација Апарати Обновено
DONLAB AJ-0300 Инка 300мм О Д Керамички Материјал Buchner Funnels Керамички Филтрација Апарати

Материјал : Керамички.Инка големина : 300мм О Д И 275mm I D Цевка со дијаметар : 60mm.Вкупна висина : 385mm.Време на и�

DEN 0.00
Chemglass CG-1413-04 - Buchner Инка, Табела Врвот, Полиетилен, Porous, во 10.25 ID, Груба Порозност, Отстранлив Плоча Обновено
Chemglass CG-1413-04 - Buchner Инка, Табела Врвот, Полиетилен, Porous, во 10.25 ID, Груба Порозност, Отстранлив Плоча

Buchner Инка, Табела Врвот, Полиетилен, Poroin ID, Груба Порозност, Отстранлив Плоча.Филтер големи количини брзо

DEN 1209.60