Сликарска Палета Ножеви Сет, Маслото Scraper Алатки Ил Сликарство Scraper за Професионални Уметници

Сликарска Палета Ножеви Сет, Маслото Scraper Алатки Ил Сликарство Scraper за Професионални Уметници

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Заврши алатки, можете да работат на себе, погоден за DIY сликарство ентузијасти.Слика ножеви се најдобри за сликање на платно со масло и акрил на бои.Широко се користи во создавање на гипс, боја, лиење паста, текстура гел, и полимерни материјали.Погодни за мешање, што се протега, се одвиваат, гребење, големи сликарство, фреска, драма работа.Многу погодна за професионални уметници, за создавање на аматери, уметност, студентите, уметност наставниците, итн.Функција : 1. Погодни за мешање, што се протега, се одвиваат, гребење, големи сликарство, фреска, драма работа.2. Широко се користи во создавање на гипс, боја, лиење паста, текстура гел, и полимерни материјали.3. Слика ножеви се најдобри за сликање на платно со масло и акрил на бои.4. Многу погодна за професионални уметници, за создавање на аматери, уметност, студентите, уметност наставниците, итн.5. Заврши алатки, можете да работат на себе, погоден за DIY сликарство ентузијасти.Спецификација : Предмет Тип : Сликарска Палета Ножеви Set Specification : 14 Pcs/box Material : Дрво, од не ' рѓосувачки steel Handle Боја : Црвеникава brown Size : Прибл. 7.5 cm / 3in16.5cm / 6.5in7cm / 2.8in18cm / 7.1in12cm / 4.7in23cm / 9.1 во 11.5 cm / 4.5in10.5cm / 4.1in21.5cm / 8.5 во 22.5 cm / 8.9in10cm / 3.9in6.5cm / 2.6in8cm / 3.1in9cm / 3.5 во Пакет Листата : 14 x Сликарска Палета Ножеви.

Item Type: Painting Palette Knives Set
Specification: 14Pcs/box
Material: Wood, stainless steel
Handle Color: Reddish brown
Size: Approx. 7.5cm / 3in
16.5cm / 6.5in :
7cm / 2.8in :
18cm / 7.1in :
12cm / 4.7in :
23cm / 9.1in  :
11.5cm / 4.5in :
10.5cm / 4.1in :
21.5cm / 8.5in  :
22.5cm / 8.9in :
10cm / 3.9in :
6.5cm / 2.6in :
8cm / 3.1in :
9cm / 3.5in :
Package List:
14 x Painting Palette Knives :

Избор на клиент

АМЕРИКАНСКАТА Уметност Снабдување 5-Парче Нерѓосувачки Челик Палета Нож Set - Флексибилни Шпатула Сликарство Ножеви за Обновено
AJIE Боја Мешање на Платно, Масло на доградба на Акрилни Сликарство Пластични Сликарство Шпатула Палета Ножеви Уметност Обновено
Алатки за сликање 3pcs Палета Нож од Нерѓосувачки Челик Шпатула Сликарство Алатка за Нафта Сликарство Глинени Скулптури Обновено
aRtEllcoco 11pcs Палета Нож во Собата, Сликарство Мешање Scraper Нерѓосувачки Челик Палета Нож со Различни Scrape и Големини Обновено
5-Парче Сликарство Постави Нож Од Нерѓосувачки Челик Шпатула Палета Нож Маслото Додатоци Боја Мешање Обновено
5-Парче Сликарство Постави Нож Од Нерѓосувачки Челик Шпатула Палета Нож Маслото Додатоци Боја Мешање

РАЗНОВРСНА SET – Ова 5парче сликарство нож сет вклучува различни форми и големини на слика ножеви, што ги

DEN 359.76
AMLESO 3-Парче Сликарство Нож во Собата, Разновиден Нерѓосувачки Челик Шпатула Палета Ножеви Сликарство Мешање Scraper Обновено
5Pcs Сликарство Нож, Пластични Сликарска Палета Ножеви Сет Бела Уметност Уметник Боја Шпатула Алатки за Нафта Акрилна Боја Обновено
Whitelotous Нерѓосувачки Челик Палета Нож Долго Рамен Уметник DIY Сликарство Ножеви (Мал) Обновено
Whitelotous Нерѓосувачки Челик Палета Нож Долго Рамен Уметник DIY Сликарство Ножеви (Мал)

1.Се изработени од дрво и ' рѓосувачки челик,Таписерии и професионални 2.Флексибилни и Издржливи 3.Соврше�

DEN 0.00
Mayplus 3 Еез Палета Нож, од не ' Рѓосувачки Челик Сликарство Нож Уметници Шпатула Палета Нож Сликарство Мешање Scraper Обновено
Pssopp 5Pcs Сликарство Постави Нож од Нерѓосувачки Челик Шпатула Палета Нож Сликарство Мешање Scraper Маслото Додатоци Обновено
Grumbacher Палета Нож во Собата, 6/pkg Обновено
Grumbacher Палета Нож во Собата, 6/pkg

Се создаде планините на текстура која се една авантура да се окото!.Микс, тест и се изедначи бојата низ п�

DEN 319.92