Сликарска Палета Ножеви Сет, Маслото Scraper Алатки Ил Сликарство Scraper за Професионални Уметници

Сликарска Палета Ножеви Сет, Маслото Scraper Алатки Ил Сликарство Scraper за Професионални Уметници

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Заврши алатки, можете да работат на себе, погоден за DIY сликарство ентузијасти.Слика ножеви се најдобри за сликање на платно со масло и акрил на бои.Широко се користи во создавање на гипс, боја, лиење паста, текстура гел, и полимерни материјали.Погодни за мешање, што се протега, се одвиваат, гребење, големи сликарство, фреска, драма работа.Многу погодна за професионални уметници, за создавање на аматери, уметност, студентите, уметност наставниците, итн.Функција : 1. Погодни за мешање, што се протега, се одвиваат, гребење, големи сликарство, фреска, драма работа.2. Широко се користи во создавање на гипс, боја, лиење паста, текстура гел, и полимерни материјали.3. Слика ножеви се најдобри за сликање на платно со масло и акрил на бои.4. Многу погодна за професионални уметници, за создавање на аматери, уметност, студентите, уметност наставниците, итн.5. Заврши алатки, можете да работат на себе, погоден за DIY сликарство ентузијасти.Спецификација : Предмет Тип : Сликарска Палета Ножеви Set Specification : 14 Pcs/box Material : Дрво, од не ' рѓосувачки steel Handle Боја : Црвеникава brown Size : Прибл. 7.5 cm / 3in16.5cm / 6.5in7cm / 2.8in18cm / 7.1in12cm / 4.7in23cm / 9.1 во 11.5 cm / 4.5in10.5cm / 4.1in21.5cm / 8.5 во 22.5 cm / 8.9in10cm / 3.9in6.5cm / 2.6in8cm / 3.1in9cm / 3.5 во Пакет Листата : 14 x Сликарска Палета Ножеви.

Item Type: Painting Palette Knives Set
Specification: 14Pcs/box
Material: Wood, stainless steel
Handle Color: Reddish brown
Size: Approx. 7.5cm / 3in
16.5cm / 6.5in :
7cm / 2.8in :
18cm / 7.1in :
12cm / 4.7in :
23cm / 9.1in  :
11.5cm / 4.5in :
10.5cm / 4.1in :
21.5cm / 8.5in  :
22.5cm / 8.9in :
10cm / 3.9in :
6.5cm / 2.6in :
8cm / 3.1in :
9cm / 3.5in :
Package List:
14 x Painting Palette Knives :

Избор на клиент

AMLESO 3-Парче Сликарство Нож во Собата, Разновиден Нерѓосувачки Челик Шпатула Палета Ножеви Сликарство Мешање Scraper Обновено
Isabelvictoria маслени Бои Scraper 5Pcs Дрвена Рачка Сет од не ' Рѓосувачки Челик Уметност Сликарство Алатка Палета Нож Обновено
Isabelvictoria маслени Бои Scraper 5Pcs Дрвена Рачка Сет од не ' Рѓосувачки Челик Уметност Сликарство Алатка Палета Нож

1 Одличен квалитет : површината на сечилото е мазна и еластична, и тоа е лесно да ги користите за долго вр�

DEN 1315.20
Палета Ножеви, Фирма Преносни Сликарска Палета Ножеви Сет, за да се Одвиваат, се Протега Обновено
Палета Ножеви, Фирма Преносни Сликарска Палета Ножеви Сет, за да се Одвиваат, се Протега

Погодни за мешање, што се протега, се одвиваат, гребење, голем?скала сликарство, фреска, драма работа.Шир�

DEN 2085.60
Џек Richeson 500804 1-1/4 x 3/8 италијански Челик Боја Нож Обновено
Џек Richeson 500804 1-1/4 x 3/8 италијански Челик Боја Нож

Калено челик.Се справи со полиран ружино дрво се справи.Impasto, мешање, и стружење.За сликарство во impasto тех

DEN 0.00
АМЕРИКАНСКАТА Уметност Снабдување 5-Парче Нерѓосувачки Челик Палета Нож Set - Флексибилни Шпатула Сликарство Ножеви за Обновено
Whitelotous Нерѓосувачки Челик Палета Нож Долго Рамен Уметник DIY Сликарство Ножеви (Мал) Обновено
Whitelotous Нерѓосувачки Челик Палета Нож Долго Рамен Уметник DIY Сликарство Ножеви (Мал)

1.Се изработени од дрво и ' рѓосувачки челик,Таписерии и професионални 2.Флексибилни и Издржливи 3.Соврше�

DEN 0.00
Алатки за сликање 3pcs Палета Нож од Нерѓосувачки Челик Шпатула Сликарство Алатка за Нафта Сликарство Глинени Скулптури Обновено
5Pcs Сликарство Нож, Пластични Сликарска Палета Ножеви Сет Бела Уметност Уметник Боја Шпатула Алатки за Нафта Акрилна Боја Обновено
Mayplus 3 Еез Палета Нож, од не ' Рѓосувачки Челик Сликарство Нож Уметници Шпатула Палета Нож Сликарство Мешање Scraper Обновено
Grumbacher Палета Нож во Собата, 6/pkg Обновено
Grumbacher Палета Нож во Собата, 6/pkg

Се создаде планините на текстура која се една авантура да се окото!.Микс, тест и се изедначи бојата низ п�

DEN 319.92
3pcs Уметници Палета Нож во Собата,Шпатула Палета Нож Сликарство Мешање Scraper Уметност Шпатула Алатки за Маслото, Акрилик Обновено
Мон Marte Откритие Палета Нож го Поставите 5pc, Пластични Обновено
Мон Marte Откритие Палета Нож го Поставите 5pc, Пластични

Вклучува 5 различни палета ножеви.Флексибилни ножеви без остри рабови.Одлични за создавање на голем бро

DEN 191.76
aRtEllcoco 11pcs Палета Нож во Собата, Сликарство Мешање Scraper Нерѓосувачки Челик Палета Нож со Различни Scrape и Големини Обновено
Esquirla Палета Ножеви Поставите 5 Компјутери со Дрвени Сликарска Палета, Метален Нож за Масло Боја со Црна Дрво се Справи Обновено
Слика Нож во Собата, Палета Нож во Собата, 18Pcs Маслото Gouache Scraper ги Собереш/Лопата Уметност Резерви, Дрвена Рачка Обновено
Слика Нож во Собата, Палета Нож во Собата, 18Pcs Маслото Gouache Scraper ги Собереш/Лопата Уметност Резерви, Дрвена Рачка

Слика ножеви се најдобри за сликање на платно со масло и акрил на бои.Широк апликации на гипс, боја, лиењ�

DEN 0.00
5-Парче Сликарство Постави Нож Од Нерѓосувачки Челик Шпатула Палета Нож Маслото Додатоци Боја Мешање Обновено
5-Парче Сликарство Постави Нож Од Нерѓосувачки Челик Шпатула Палета Нож Маслото Додатоци Боја Мешање

РАЗНОВРСНА SET – Ова 5парче сликарство нож сет вклучува различни форми и големини на слика ножеви, што ги

DEN 359.76
Премиерот Канцелариски Палета Ножеви, различни, од не ' Рѓосувачки Челик Обновено
Премиерот Канцелариски Палета Ножеви, различни, од не ' Рѓосувачки Челик

Иконата палета ножеви.Кован од супериорен квалитет, од Нерѓосувачки Челик, а потоа се полира со огледал�

DEN 0.00
Arteza Палета Ножеви 8-Пакет со Металик Акрилна Боја Сет од 12, ликовна Уметност Материјали за Изведувач, Хоби Сликари Обновено
Pssopp 5Pcs Сликарство Постави Нож од Нерѓосувачки Челик Шпатула Палета Нож Сликарство Мешање Scraper Маслото Додатоци Обновено
AebDerp 5 компјутери Палета Ножеви за Масло на Платно Акрилик Сликарство Алатка за Поставување на Нафта Сликарство Шпатула Обновено
AJIE Боја Мешање на Платно, Масло на доградба на Акрилни Сликарство Пластични Сликарство Шпатула Палета Ножеви Уметност Обновено