Creality Ender 5 Про 3D Печатач Напредни 32-битна V4.2.2 Молчи Плоча, Моќен Филамент Екструдер, Продолжите Со Печатење, Кубен Структурата Висока Прецизност Големи Димензии На П

Creality Ender 5 Про 3D Печатач Напредни 32-битна V4.2.2 Молчи Плоча, Моќен Филамент Екструдер, Продолжите Со Печатење,

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Оваа корисна нова надградба прави сигурни дека Ender 5 Про е вибрации-бесплатно во текот на работата, особено за долги печатење часа.2 молчи Плоча со TMC2208 возачи, овозможувајќи за потивко и попрецизно печатење перформанси.8 и Bootloader инсталиран и, исто така, има термички пистата заштита от, обезбедувајќи дополнителна заштита во случај на печатач достигне erratically високи температури. 【Лесно Собранието】-Ender 5 Про погоден за почетници, е нејзината едноставна монтажа. 【Надгради Шепот тивок Плоча】-3 D Печатач е euquiped со нови V4. 【Подобро и деликатна квалитет на печатење】-Creality Ender 5 Про 3 D Печатач со Јарец Сина Teflon Tube и метал extruding единица, тоа е многу издржлива метална екструдер рамка која им помага на стабилна во филамент храна и туркање посилен притисок додека филамент преку млазницата, како и за печатење квалитет, тоа може да произведе објекти со 100-micron печати резолуција.Оваа машина исто така, нуди продолжите со печатење на функционалност, која може да помогне да се избегнат потенцијални печати прекин од ненадеен напад на електричната енергија.На прирачник за корисникот содржи сите инструкции за успешно да се соберат на уредот.Плус плоча има и Marlin 1. 【Магнетни Печати Кревет】-На Ender 5 Про исто така има флексибилен магнетни печати кревет кој може да биде одделен од изгради плоча, дозволувајќи им на отпечатоци да се отстранат со леснотија.

Избор на клиент

Ender 3 Надградена Верзија на 3D Печатач Алуминиум DIY Продолжите со Печатење Обновено
Ender 3 Надградена Верзија на 3D Печатач Алуминиум DIY Продолжите со Печатење

Безбедност заштитени напојување,струја заштита функција.се движат noiseless, непречено и издржливи.обезбед

DEN 7176.00
3D Печатач со Продолжите со Печатење, DIY Принтери Отстранлив Изгради Површината Плоча, Метална DIY 3D Принтери 220 x 220 Обновено
EnerVision 3D Печатач ЕТ-К1, FDM, Лим (Црна + Црвено), 3.5 Екран на Допир LCD, се Изгради Големина 7.9 x 7.9 x 7.9, PLA/ABS/КОЛКОВИТЕ/Дрво/PETG/TPU, Обновено
IEMAI 3D Печатач висока Температура Печатење Магија-ХТ-L Големи Димензии 310x310x480mm Брзо Печатење и Печатење Обновено
IEMAI 3D Печатач висока Температура Печатење Магија-ХТ-L Големи Димензии 310x310x480mm Брзо Печатење и Печатење

На IEMAI високи перформанси материјал 3 D печатач МАГИЈАХТL е 3 D уредот за печатење врз основа на принципот �

DEN 1360.80
Monoprice MP10 3D Принтер - Црна со (300 х 300 mm) Магнетни Загрева Изгради Плоча, Продолжите со Печатење Функција, Assisted Обновено
Monoprice MP10 3D Принтер - Црна со (300 х 300 mm) Магнетни Загрева Изгради Плоча, Продолжите со Печатење Функција, Assisted

Се ЗАГРЕВА, се ОТСТРАНУВА & ФЛЕКСИБИЛНИ ПЕЧАТИ КРЕВЕТ Способни лесно притискање 100 C, овој голем 300 x 300 печ

DEN 0.00
Мини 3D Печатач за Деца со Отстранлив Магнетни Изгради Плоча 1.75 mm Бесплатен Тест PLA Филамент DIY 3D Принтери и Печатење Обновено
FUNGDO ABS-Како 3D Печатач Смола Photopolymer 3D Печатење на Материјали со Голема Прецизност и Брзо Санирање за LCD 3D Обновено
FUNGDO ABS-Како 3D Печатач Смола Photopolymer 3D Печатење на Материјали со Голема Прецизност и Брзо Санирање за LCD 3D

【Широк компатибилност】Компатибилен за повеќето LCD 3 D Печатач и некои DLP 3 D печатач на пазарот Вискозите

DEN 14159.76
ZHANGJIALI ZJL MKLU DMSCREATE DP334 360W 10-180mm/s Брзина на Печатење на 3D Печатач, Поддршка Авто-Израмнување/SD Картичка, Обновено
ZHANGJIALI ZJL MKLU DMSCREATE DP334 360W 10-180mm/s Брзина на Печатење на 3D Печатач, Поддршка Авто-Израмнување/SD Картичка,

Вградени во авторазвиена молчи плоча, која има посилна антимешање, побрз и постабилен движење перформа�

DEN 0.00
Voxelab Акила C2 FDM 3D Печатач Машина, Комплет со 3D Печатење Алатка Комплет за Чистење на Собата, Продолжите со Печатење Обновено
Bxvaty Creality CR-10 S5 Големи Големина на 3D Печатач со Двојна Z-оската и со Вжарено Сензор Продолжите со Печатење Полу-Собрани Обновено
Aibesy Оригинални CR-10 Паметни Висока Прецизност 3D Печатач 300x300x400mm Димензии на Печатење Интелигентни Авто-Израмнување Обновено
Snapmaker 2.0 F350 3D Печатач FDM 3D Принтери со 1pc Црна PLA Филамент 1.75 mm, Продолжите со Печатење Функција DIY 3D Обновено
Snapmaker 2.0 F350 3D Печатач FDM 3D Принтери со 1pc Црна PLA Филамент 1.75 mm, Продолжите со Печатење Функција DIY 3D

【Голема Работа Област & Модуларен Дизајн】 Snapmaker 3 D печатач F250 нуди 230 × 250 × 235 mm F350 нуди 320 x 350 x 330 mm работа �

DEN 0.00
2017 Најновите Високи Перформанси Сјајна 3D Einstart-S Десктоп 3D Печатач (Алуминиум Рамка, Висока Точност, Стабилност Обновено
2017 Најновите Високи Перформанси Сјајна 3D Einstart-S Десктоп 3D Печатач (Алуминиум Рамка, Висока Точност, Стабилност

Опис промена : Сјае 3 D е основана во 2004 година и успешно се наведени во преку ШАЛТЕР пазар на 8 август, 2014 г

DEN 1144.80
Службен TRONXY X5SA ПРО 3D Печатач со Титан, Ново Надгради Решетки Стакло Платформа+TR Сензор,Core XY Структура со Индустриски Обновено
Creality Ender 3 Про DIY 3D Печатач со Отстранлив Магнетни Кревет и УЛ Уверение за Напојување 8.6 x 8.6 x 9.8 Обновено
Creality Ender 3 Про DIY 3D Печатач со Отстранлив Магнетни Кревет и УЛ Уверение за Напојување 8.6 x 8.6 x 9.8

Ender 3 Про Машина Параметар : Моделирање Технологија : FDM (Спои Таложење Моделирање) Напојување : УЛ уверен

DEN 0.00
BestOffice 3D Принтери со Висока Прецизност Брзо Печатење на УВ Photocuring LCD Photosensitive Смола 3D Печатач со 6.08 Обновено
BestOffice 3D Принтери со Висока Прецизност Брзо Печатење на УВ Photocuring LCD Photosensitive Смола 3D Печатач со 6.08

Z оската се користат линеарна железнички структура, која може да се постигне steadier движење и значително п

DEN 3119.76
Creality се Мијат и се Излечи Станица UW-02 Голем 2 во 1 за Перење Лекување на Машина за 10.1 инчен за Смола LCD SLA 3D Обновено
Creality се Мијат и се Излечи Станица UW-02 Голем 2 во 1 за Перење Лекување на Машина за 10.1 инчен за Смола LCD SLA 3D

Моќно Перење Кориснички магнетни голем фан на ножот, Супер голем вител со голема брзина чистење, силна �

DEN 5256.00
VOXELAB Бела Proxima 6.08 во 2К Монохроматски LCD 3D Печатач УВ Photocuring Смола Печатач со Целосна Сиво Anti-aliasing Обновено
VOXELAB Бела Proxima 6.08 во 2К Монохроматски LCD 3D Печатач УВ Photocuring Смола Печатач со Целосна Сиво Anti-aliasing

Слој Дебелина : 0.Поврзување : USB Стик.Друг достоен на зборуваме за нејзината изградба на јачината на звук

DEN 0.00
Aibesy 3D Ender-5 Плус 3D Печатач DIY Комплет Надгради Значи И Напојување 350350400mm Изгради Голем Волумен со 4.3 Инчен Обновено
Aibesy 3D Ender-5 Плус 3D Печатач DIY Комплет Надгради Значи И Напојување 350350400mm Изгради Голем Волумен со 4.3 Инчен

550 W Рамка Материјал : Алуминиумски Профил на Калапи Технологија : FDM Печатење Големина : 350x350x400mm Печатење

DEN 0.00
XXG-ИГРА 3D Печатач Бела 3D Печатач Мини детски Играчки Печатач за 3D Моделирање Машина Градење Модел Мувла Печатач (Боја Обновено
Pimiho Службен Creality Ender 5 Про Бизнис Одделение 3D Печатач, Целосно Отворен Код со Надградба Молчи Плоча, Double Y-оската Обновено
Pimiho Службен Creality Ender 5 Про Бизнис Одделение 3D Печатач, Целосно Отворен Код со Надградба Молчи Плоча, Double Y-оската

【Постабилна печатење + Повеќе непречено Доводво】двојна Yоска на движење контрола систем дискови на ви�

DEN 0.00
CreatBot DX - Професионална Одделение 3D Принтер - Dual Екструдерите, Полу-Затворени, Загрева Кревет, Цврсти Челична Конструкција. Обновено
phrozen Sonic Силен 4K Голем LCD Смола 3D Печатач, 9.3 Моно LCD Екран & 22cm Z-оската, Matrix LED УВ Светлина Техника, Обновено
phrozen Sonic Силен 4K Голем LCD Смола 3D Печатач, 9.3 Моно LCD Екран & 22cm Z-оската, Matrix LED УВ Светлина Техника,

3" 4 K Моно LCD.Од неговото лансирање во 2016 година, Phrozen успешно го донесе еднашнедостапни 3 D технологија на �

DEN 0.00
Пренослив Печатач, Трајни Led Светла 3D Печатач Печатење Машина, Погодно за Индустрија Оптимизиран Внатрешната Структура Обновено
MEIGONGJU Висока Прецизност 3D Печатач, Ултра-Молчи Плоча, Carborundum Стакло Платформа, Интегрирани Компактна Големина Обновено
MEIGONGJU Висока Прецизност 3D Печатач, Ултра-Молчи Плоча, Carborundum Стакло Платформа, Интегрирани Компактна Големина

4 50 / 60 Hz Output : 24 V DC 270 WFilament : PLA, ABS, Дрво, TPU, Тебе Боја, Мека Гума, Содржи Бакар, etc.3 mm Bed Temp : ≤100℃Работна Режим :

DEN 1399.20
Voxelab 3D Печатач Смола, 405nm УВ-Лекување 3D Смола со Висока Прецизност и Брзо Санирање & Мазна Површина за LCD 3D Печатење Обновено
Twotrees BLU-5 3D Печатач 90% Пред-Собрани, со Отстранлив Изгради Плоча, Тивко Возење, Авто Израмнување FDM Печатач, Големи Обновено
FlashForge Авантурист 4 3D Печатач Обновено
FlashForge Авантурист 4 3D Печатач

Загреан Изгради Плоча Температура : До 110°C (230°F) АвтоИзрамнување на Платформата со Алуминиумска Основа.

DEN 0.00
Auosod 3D Печатач, Прилагодена FDM Печатач, Здрав Рамка WiFi Допир СТАН Контрола Екран, Мулти-Боја со Вжарено (Црна) Обновено
Auosod 3D Печатач, Прилагодена FDM Печатач, Здрав Рамка WiFi Допир СТАН Контрола Екран, Мулти-Боја со Вжарено (Црна)

【Печатење Рамка】Едно парче челик, лим шасија + MB печатени структура + CNC машински делови во оксидира црн

DEN 400.80