45mm Порцелански Crucible Ниска Форма

45mm Порцелански Crucible Ниска Форма

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Предмет : Crucible Ниска Форма.Материјал : Порцелан.Крај : Стаклен.Големина : 100m L.Дијаметар : 75mm.Спецификација : Предмет : Crucible Ниска Form Material : Porcelain Finish : Glazed Size : 100m LDiameter : 75mm Height : 45mm".

Избор на клиент

Метал Графит Crucible, Добра Термичка Спроводливост Долг животен Век Графит Crucible, за Дома Експеримент(1KG) Обновено
Метал Графит Crucible, Добра Термичка Спроводливост Долг животен Век Графит Crucible, за Дома Експеримент(1KG)

Графит crucible има добар коефициент на топлинска спроводливост, во голема мера може да го скрати топење вр�

DEN 628.56
Графит Crucible Мешајќи Род Crucible Топење Кастинг Род, Долго :400mm Дијаметар: 14 mm(2pieces) Обновено
Графит Crucible Мешајќи Род Crucible Топење Кастинг Род, Долго :400mm Дијаметар: 14 mm(2pieces)

✅Материјал : графит electrode род е направен од графит, има добра отпорност на термички шок, оксидација и отп

DEN 0.00
9 Crucible Колба Маша: Тонг Кастинг Топи Лабораторија Злато Држи Алатка (110) Обновено
9 Crucible Колба Маша: Тонг Кастинг Топи Лабораторија Злато Држи Алатка (110)

9 "CRUCIBLE ТОНГ 9 "CRUCIBLE ТОНГ Ова е еден пар на Crucible / Печка Маша Тие се 23cm долг / 9 инчен околу Тие се идеални д�

DEN 187.20
KFidFran Корунд Алумина Crucible Брод 3ml Примерок Носителот Furnaces 84x15x8.5mm 2 парчиња(Korund Aluminiumoxid Tiegel Обновено
KFidFran Корунд Алумина Crucible Брод 3ml Примерок Носителот Furnaces 84x15x8.5mm 2 парчиња(Korund Aluminiumoxid Tiegel

Max.Капацитет : 3ml; L 84mm x W 15mm x H 8.5 мм.Withstands температури до 1600°C Посебен сад за кастинг.Погоден за анализа и се

DEN 924.00
Циркони Цилиндрични Crucible, 90 ml, Секоја Обновено
Циркони Цилиндрични Crucible, 90 ml, Секоја

>95% Циркониум (Zr O2) Цилиндрични Crucible, 90 ml капацитет.Обезбедува одлични хемиски пасивност и отпорност на к�

DEN 0.00
Dual Производство NCC-20 Никел Crucible Маска, 20mL Обновено
Dual Производство NCC-20 Никел Crucible Маска, 20mL

Никел покритие за 20m L crucible (се продава одделно).Станот облик, со проширување на една страна за ракување.Dua

DEN 0.00
Кварц Циркони Центрифугални Кастинг Crucible Висок Квалитет 2 парчиња за Стоматолошка Лабораторија, над 200 пати на употреба Обновено
Метал Технологија 20-1000SC Никел Прав Ѕид Crucible Маска, 1000 mL Обновено
Метал Технологија 20-1000SC Никел Прав Ѕид Crucible Маска, 1000 mL

Тоа е високо отпорна на алкални материи и повеќето киселини.Тоа е lustroтешко, бел метал кој може да се земе

DEN 900.00
Wilmad LG-5470-106 Висока Форма Gooch Crucible, 50 mL C Порозност Обновено
Wilmad LG-5470-106 Висока Форма Gooch Crucible, 50 mL C Порозност

50 ml Капацитет 30 mm Диск Дијаметар 60 висина.Земја на потекло : сад.Со фузиранво fritted стакло диск.За аналитич

DEN 901.20
Циркони Цилиндрични Crucible, 350 мл, Секоја Обновено
Циркони Цилиндрични Crucible, 350 мл, Секоја

>95% Циркониум (Zr O2) Цилиндрични Crucible, 350 мл капацитет.Обезбедува одлични хемиски пасивност и отпорност на

DEN 0.00
KFidFran Порцелански Crucible Првенство 20ml со Капак за Леење Топење Кастинг Рафинирање 2 парчиња(Porzellantiegelbecher Обновено
KFidFran Порцелански Crucible Првенство 20ml со Капак за Леење Топење Кастинг Рафинирање 2 парчиња(Porzellantiegelbecher

73")Висина (со Капак) : 46mm (1 Посебен сад за кастинг.Доаѓа со лабавамонтирање капак кој им овозможува на гас�

DEN 0.00
lkpqdwqz Леење Силициум Карбид Графит Crucibles Првенство Рафинирање Злато Сребро Бакар Месинг Алуминиум за 8KG Бакар или Обновено
uxcell Алумина Crucible Брод 22x9x9mm со Ритам Примерок Носителот Furnaces Обновено
uxcell Алумина Crucible Брод 22x9x9mm со Ритам Примерок Носителот Furnaces

L 22mm x W x 9mm H 9mm.Withstands температури до 1300°C Посебен сад за кастинг.Погоден за анализа и се топи од метални или

DEN 0.00
uxcell Корунд Алумина Crucible Првенство 20ml за Леење Топење Кастинг Рафинирање 2 парчиња Обновено
uxcell Корунд Алумина Crucible Првенство 20ml за Леење Топење Кастинг Рафинирање 2 парчиња

Капацитет : 20ml; Max.Капацитет : 20ml.Withstands температури до 1600°C Посебен сад за кастинг.Погоден за анализа и се �

DEN 0.00
Висока Форма Порцелански Crucible со Капак, 10 Парчиња по Пакет Обновено
Висока Форма Порцелански Crucible со Капак, 10 Парчиња по Пакет

Производ details Porcelain crucibles имаат добра отпорност на абење, висока температура толеранција, одлична ладно �

DEN 0.00
Метал Технологија 30-0035SW Inconel Директно Ѕид Crucible, 35 mL Обновено
Метал Технологија 30-0035SW Inconel Директно Ѕид Crucible, 35 mL

Се препорачува за употреба во сушење и ashing биолошки материјал.Мазнење и преобликување по употреба не е �

DEN 0.00
Кварц Crucibles со Капаци 150ml, Температура Толеранција до 1450 °C, Пакување од 1 Обновено
Кварц Crucibles со Капаци 150ml, Температура Толеранција до 1450 °C, Пакување од 1

Спецификации : 150ml.Направен од висок квалитет на кварц,кварц материјал обезбедува примерок чистота за п�

DEN 1533.60
Графит Crucible Мешајќи прачки Crucible Топење и Кастинг Мешајќи прачки Дијаметар: 10мм Должина: 355mm (5 компјутери) Обновено
Графит Crucible Мешајќи прачки Crucible Топење и Кастинг Мешајќи прачки Дијаметар: 10мм Должина: 355mm (5 компјутери)

✅Материјал : графит electrode род е направен од графит, има добра отпорност на термички шок, оксидација и отп

DEN 1300.80
Во 99% Цилиндрични Алумина Crucible Лабораторија Висока Температура 1650 Степени(30 outerΦ x 25 innerΦ x 101 H) Обновено
Во 99% Цилиндрични Алумина Crucible Лабораторија Висока Температура 1650 Степени(30 outerΦ x 25 innerΦ x 101 H)

Материјал : Al2 O3 > 99.00%; Густина : > 3.8 g / cm3; Максимална работна температура : 1650°C Max Size : 30 x 25 x 101 mm; Пакет се вк

DEN 0.00
Графит Crucible Мешајќи Род Crucible Топење Кастинг Род, Долго :400mm Дијаметар: 12 mm(2pieces) Обновено
Графит Crucible Мешајќи Род Crucible Топење Кастинг Род, Долго :400mm Дијаметар: 12 mm(2pieces)

✅Материјал : графит electrode род е направен од графит, има добра отпорност на термички шок, оксидација и отп

DEN 787.20
Обединетите Научни Материјали JCL250 Crucible Широк Форма, 250 ml, PK/6 Обновено
Обединетите Научни Материјали JCL250 Crucible Широк Форма, 250 ml, PK/6

Термички Шок Отпор просечен коефициент на експанзија од 20° C до 200° C е 3.56 x 105 Постепено зголемување на 4.69

DEN 708.00
Метал Течни Топење Алатка, Топење Crucible Голема Изработка Разумен Структура за Научни Истражувања за Геологија(Дијаметар Обновено
Crucible Промешајте Род, Високо ниво на Спроводливост Графит Crucible Род Висока Чистота за Phlx за Хемиска за Индустрија(55100mm) Обновено
Графит Crucible, Може да и се Промешува Метал Течен Метал Течни Топење Алатка Разумен Структура за Научни Истражувања за Обновено
10 mL Магнезиум Оксид MgO Crucibles Обновено
10 mL Магнезиум Оксид MgO Crucibles

Crucible Спецификации : Надворешниот дијаметар : 28 mm Height без покритие : 33 mm Volume : ~10 m LApplication температура : до 4000

DEN 0.00
Топење Crucible, Одлична Изработка Разумен Структура се Користи со Други Експериментални Алатки Метал Течни Топење Алатка Обновено
CWXY Замена за Батеријата Makita DA312DWD, DA312DWF, DA312DZ, HR160DWA, ML120, ML121 Главата Светилка, ML122, ML123 Флуоресцентни Обновено
CWXY Замена за Батеријата Makita DA312DWD, DA312DWF, DA312DZ, HR160DWA, ML120, ML121 Главата Светилка, ML122, ML123 Флуоресцентни

NiМЗ, Volts : 12.0 V, Капацитет : 3000m Ah / 36.00 Пот.Производ Големина : 95.65 x 94.24 x 102.91 мм, Производ Тежина : 942.2 g.Висок к�

DEN 0.00
Метал Технологија 10-0250SW Циркониум Директно Ѕид Crucible, 250 mL Обновено
Метал Технологија 10-0250SW Циркониум Директно Ѕид Crucible, 250 mL

Точка на топење 1852 степени Ц Специфична тежина 6.51 Крајната затегнувачка цврстина е 55 ски.Од страна дија�

DEN 0.00