WhiteCoat Clipboard - Нане - Говор-Јазик Патологија Издание

WhiteCoat Clipboard - Нане - Говор-Јазик Патологија Издание

DEN 910.80

Обновено

Достапно за нарачка

СВИТЛИВА ГОВОР ПАТОЛОГИЈА CLIPBOARD СОВРШЕН ЗА ПАТОЛОГ НА ГОВОРОТ И ГОВОРНАТА ПАТОЛОГИЈА СТУДЕНТИ!.ЛЕСЕН АЛУМИНИУМ CONSTRUTION : поклопецот clipboard во половина со леснотија да 1/2 инчи!Совршено се вклопува во чистење џебови и лабораториски палта!Лесно за оние кои се на-на-go.HIPAA ЖАЛБАТА БРЗ РЕФЕРЕНЦА ТАБЛАТА СО ИСЕЧОЦИ.Задниот дел на таблата со исечоци карактеристики прилагодено медицински информации само за SLP е!.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ставки за сите Говорот Јазик Патологија услуги!.Има 8.5" x 11" инчен хартија - писмо или 8" x 5" инчен notepad & набори на половина и со леснотија да 1/2 инч.White Coat Clipboards се средства за здравствените работници за користење, носење и чување информации, додека грижата за пациентите.Тие содржат брз медицински референци користи на дневна основа од clinicians, медицински сестри, CNAs, и други сродни медицински области.Нашиот говор јазик патологија издание clipboard вклучува корисни информации за dysarthria видови, се проголта оценки, кранијалните нерви кои се вклучени во голтање, и на областите погодени во мозокот.Оваа full-size виткање клипбордот е направен од лесен алуминиум и може да носат 30 парчиња хартија без браздата, обезбедување на сите медицински информации.Продавница за пациентот, проценка форми, протоколи, употреба на лекови листи, и сите ваши документација во HIPAA во согласност таблата со исечоци.

Избор на клиент

Пинк Hardcover Свитлива Clipboard-Folio Folder - w/Писмо, Големина Notepad Џеб, Пенкало Јамка & Бизнис Картичка, Кожа Портфолио Обновено
Пинк Hardcover Свитлива Clipboard-Folio Folder - w/Писмо, Големина Notepad Џеб, Пенкало Јамка & Бизнис Картичка, Кожа Портфолио

СВИТЛИВА CLIPBOARD FOLIO ова чување складиште има сите одличен дизајн, тоа може да 360 степени пати назад, има hard

DEN 0.00
Трговија Потрагата Писмо, Големина Clipboards Низок Профил Клип, Hardboard (Пакување од 12) Обновено
Трговија Потрагата Писмо, Големина Clipboards Низок Профил Клип, Hardboard (Пакување од 12)

Мазните површини на двете страни и агли со заоблени агли.Стигнале виси јамка stows настрана кога не е потр�

DEN 406.80
Среќен Мајки Ден Женска Смешно Симпатична Кратко Sleeve Писмо Печати Графички Tee Блузи Лабава Мајка Кошула Подарок Мама Обновено
Lemical A4 Транспарентен Датотека Кутии за Складирање Clipboard Виси Списание Датотека Организатор A4 Clipboard Датотека Обновено
Lemical A4 Транспарентен Датотека Кутии за Складирање Clipboard Виси Списание Датотека Организатор A4 Clipboard Датотека

Ажурирани Функција Оваа пластична табла со исечоци има задната виси дупка, која може да се закачи на ѕи�

DEN 311.76
Среќен Мајки Ден Женска Смешно Симпатична Кратко Sleeve Писмо Печати Графички Tee Блузи Лабава Мајка Кошула Подарок Мама Обновено
Посредникот Дрво Боја со Здрав Нерѓосувачки Челик Пролет Клип, Стандардна Големина Hardboard Клип Одбор за Училницата, Обновено