Shuisen-АМЕРИКАНСКИТЕ 1 1-1/8 инчен 1/4 Копче за Гас на Моторот Макара вратило Ракав Адаптер Предатор.

Shuisen-АМЕРИКАНСКИТЕ 1 1-1/8 инчен 1/4 Копче за Гас на Моторот Макара вратило Ракав Адаптер Предатор.

DEN 277.20

Обновено

Достапно за нарачка

Оваа челик вратило ракав се прилагодува на вратило од 1" 1-1/8" дијаметар.Тоа доаѓа со 1/4" stepkey.Должина на ракав : 3 инчи.Sleeve надворешен дијаметар : 1-1/8 инчи.Sleeve внатре дијаметар : 1 инч.Чекор копче должина : 2 инчи.Опис : Ова челик вратило ракав се прилагодува на вратило од 1" 1-1/8" дијаметар.Тоа доаѓа со 1/4" stepkey.Менува мотори со различен дијаметар вратило Менува pulleys за различни брзина или појас, ја Намалува потребата од купување на нов мотор или макара за одржување на постоечки компоненти и за брзина/моќ барања.Се прилагодува и поголеми тркала забива да помали axels Работи со Гас на Моторот Чудак линкови за да Можат да го зголемиме чудак дијаметар да се вклопи pulleys, опрема кутии и др.Спецификација : Ракав внатре дијаметар : 1 инчен Ракав надворешен дијаметар : 1-1/8 инчен Ракав должина : 3 инчен Ракав Keyway слот : 1/4 инчи Чекор Копче Должина : 2 инчен Пакетот Вклучува : 1 x Вратило Ракав Адаптер за Полнење.

Sleeve inside diameter: 1 inch
Sleeve outside diameter: 1-1/8 inch
Sleeve length: 3 inch
Sleeve Keyway slot: 1/4 inch
Step Key Length: 2 inch
Package Includes: 1 x Shaft Sleeve Adapter Kit

Избор на клиент

OEMTOOLS 37031 серво Волан Макара Puller и Инсталерот за Полнење, ги Отстранува и Инсталира серво Волан Пумпа Pulleys на Обновено
OEMTOOLS 37031 серво Волан Макара Puller и Инсталерот за Полнење, ги Отстранува и Инсталира серво Волан Пумпа Pulleys на

На серво волан пумпа макара puller работи на повеќето домашни серво волан pulleys.Нашите макара puller комплет вк

DEN 0.00